Ухвала від 31.03.2026 по справі 480/6207/21

УХВАЛА

31 березня 2026 р.Справа № 480/6207/21

Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Головуючого судді: Катунова В.В.,

Суддів: Ральченка І.М. , Мінаєвої К.В. ,

розглянувши питання можливості відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Головного управління ДПС у Сумській області на ухвалу Сумського окружного адміністративного суду від 02.03.2026 року по справі № 480/6207/21

за заявою представника Головного управління ДПС у Сумській області як ВП (код ЄДРПОУ 43995469) про заміну сторони виконавчого провадження у адміністративній справі

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління ДПС у Сумській області як ВП , Головного управління ДПС у Сумській області

про стягнення грошової допомоги,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду від 02.03.2026 року відмовлено в задоволенні заяви представника Головного управління ДПС у Сумській області (код ЄДРПОУ 43995469) про заміну сторони виконавчого провадження у адміністративній справі №480/6207/21 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Сумській області як ВП , Головного управління ДПС у Сумській області про стягнення грошової допомоги .

На зазначену ухвалу Головним управлінням ДПС у Сумській області подано апеляційну скаргу.

Ухвалою Другого апеляційного адміністративного суду від 24.03.2026 року зазначена апеляційна скарга залишена без руху та надано строк для усунення недоліків скарги.

26.03.2026 від Головного управління ДПС у Сумській області, на виконання вимог ухвали Другого апеляційного адміністративного суду, надійшло клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, разом з яким надано платіжне доручення №315 від 20.03.2026.

В обґрунтування клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження апелянт зазначив, що оскаржувана ухвала надійшла до Головного управління 02.03.2026 після 17:00 через підсистему “Електронний суд». Таким чином, перебіг строку на апеляційне оскарження ухвали Сумського окружного адміністративного суду від 02.03.2026 у справі № 480/6207/21 для головного управління починається 04.03.2026 року.

Перевіривши доводи клопотання та матеріали справи, колегія суддів вважає, що клопотання підлягає задоволенню з таких підстав.

Згідно з ч.1 ст. 295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 295 КАС України, учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Згідно ч. 1 ст. 121 Кодексу адміністративного судочинства України, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Матеріали електронної справи свідчать, що оскаржувана ухвала була постановлена Сумським окружним адміністративним судом 02.03.2026.

Відповідно до довідкки про доставку електронного листа, оскаржувану ухвалу суду отримано заявником 02.03.2026 о 19:10.

Відповідно до пп. 2 п. 5 ч. 6 ст. 251 КАС України якщо судове рішення надіслано на офіційну електронну адресу пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.

З урахуванням наведеного, датою отримання копії ухвали від 02.03.2026 року слід вважати 03.03.2026.

Апеляційну скаргу подано через підситему "Електронний суд" 18.03.2026, тобто, в межах 15-денного строку з дня отримання копії оскаржуваної ухвали суду.

Відповідно до ст. 129 Конституції України, однією з засад судочинства є забезпечення апеляційного оскарження рішення суду, згідно ч. ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає причини пропуску строку на апеляційне оскарження поважними, тому, клопотання підлягає задоволенню, а строк на апеляційне оскарження - поновленню, що узгоджується з ч. 2 ст. 295 КАС України.

Враховуючи, що вимоги ухвали про залишення апеляційної скарги без руху виконані, недоліки усунені, перешкод для прийняття апеляційної скарги Другим апеляційним адміністративним судом та відкриття апеляційного провадження не встановлено.

Апеляційна скарга за формою та змістом відповідає вимогам ст. 296 Кодексу адміністративного судочинства України, подана з дотриманням порядку, визначеного ст. 297 Кодексу адміністративного судочинства України, і строків апеляційного оскарження, передбачених ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України, відсутні підстави для відмови у відкритті апеляційного провадження (ст. 299 Кодексу адміністративного судочинства України).

З огляду на зазначене, перешкоди для відкриття провадження у справі відсутні.

Керуючись ст. ст. 293, 295-297, 300 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання Головного управління ДПС у Сумській області про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Сумського окружного адміністративного суду від 02.03.2026 - задовольнити.

Процесуальний строк на апеляційне оскарження ухвали Сумського окружного адміністративного суду від 02.03.2026 по справі № 480/6207/21 - поновити.

Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Головного управління ДПС у Сумській області на ухвалу Сумського окружного адміністративного суду від 02.03.2026 року по справі № 480/6207/21 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Сумській області як ВП , Головного управління ДПС у Сумській області про стягнення грошової допомоги.

Встановити учасникам справи строк для подання відзиву на апеляційну скаргу разом з доказами надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи протягом 10 днів від дати отримання копії ухвали.

Витребувати із Сумського окружного адміністративного суду матеріали адміністративної справи №480/6207/21.

Надіслати учасникам справи копії апеляційної скарги та доданих до неї матеріалів разом з ухвалою про відкриття апеляційного провадження у справі.

Копію даної ухвали надіслати до Сумського окружного адміністративного суду.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя В.В. Катунов

Судді І.М. Ральченко К.В. Мінаєва

Попередній документ
135335737
Наступний документ
135335739
Інформація про рішення:
№ рішення: 135335738
№ справи: 480/6207/21
Дата рішення: 31.03.2026
Дата публікації: 03.04.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Другий апеляційний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо; проходження служби, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (01.05.2026)
Дата надходження: 19.03.2026
Предмет позову: стягнення грошової допомоги
Розклад засідань:
25.08.2022 11:00 Сумський окружний адміністративний суд
26.01.2023 14:30 Сумський окружний адміністративний суд
02.02.2023 11:00 Сумський окружний адміністративний суд
31.01.2024 11:30 Другий апеляційний адміністративний суд
04.04.2024 11:00 Сумський окружний адміністративний суд
11.04.2024 15:15 Сумський окружний адміністративний суд
01.10.2024 10:00 Сумський окружний адміністративний суд
05.06.2025 10:00 Сумський окружний адміністративний суд
26.06.2025 10:00 Сумський окружний адміністративний суд
02.07.2025 10:00 Сумський окружний адміністративний суд
27.08.2025 09:40 Другий апеляційний адміністративний суд
22.09.2025 13:15 Другий апеляційний адміністративний суд
29.09.2025 13:30 Другий апеляційний адміністративний суд
23.02.2026 14:50 Сумський окружний адміністративний суд
02.03.2026 13:30 Сумський окружний адміністративний суд
28.04.2026 11:30 Другий апеляційний адміністративний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
КАТУНОВ В В
ЛЮБЧИЧ Л В
МАКАРЕНКО Я М
СМОКОВИЧ М І
СПАСКІН О А
суддя-доповідач:
КАТУНОВ В В
МАКАРЕНКО Я М
СМОКОВИЧ М І
СПАСКІН О А
ШЕВЧЕНКО І Г
ШЕВЧЕНКО І Г
відповідач (боржник):
Головне управління Державної податкової служби у Сумській області
Головне управління Державної податкової служби у Сумській області як територіальний орган утворений на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби
Головне управління ДПС у Сумській області
Головне Управління ДПС у Сумській області
Головне управління ДПС у Сумській області як територіальний орган утворений на правах відокремленого підрозділу ДПС
Головне управління ДПС у Сумській області як територіальний орган утвореного на правах відокремленого підрозділу ДПС
заявник:
Головне управління ДПС у Сумській області
заявник апеляційної інстанції:
Головне управління ДПС у Сумській області
Головне управління ДПС у Сумській області як територіальний орган утвореного на правах відокремленого підрозділу ДПС
Заступник голови комісії з ліквідації Головного управління ДПС у Сумській області Пономарьов Ігор Олексійович
заявник касаційної інстанції:
Головне управління Державної податкової служби у Сумській області як територіальний орган утворений на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби
заявник у порядку виконання судового рішення:
Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції
інша особа:
Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Головне управління ДПС у Сумській області
Заступник голови комісії з ліквідації Головного управління ДПС у Сумській області Пономарьов Ігор Олексійович
позивач (заявник):
Іващенко Олександр Миколайович
представник відповідача:
Пономарьов Ігор Олексійович
суддя-учасник колегії:
БЕРШОВ Г Є
ДАНИЛЕВИЧ Н А
ЖИГИЛІЙ С П
КАШПУР О В
КУРИЛО Л В
ЛЮБЧИЧ Л В
МІНАЄВА К В
ПРИСЯЖНЮК О В
РАЛЬЧЕНКО І М
ЧАЛИЙ І С