Справа № 420/15100/25
01 квітня 2026 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Самойлюк Г.П., розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради, Міської комісії з розгляду заяв про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення внутрішньо переміщеним особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-
В провадженні суду знаходиться справа за позовом ОСОБА_1 до Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради, Міської комісії з розгляду заяв про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення внутрішньо переміщеним особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, в якій позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати Рішення Міської комісії з розгляду заяв членів сімей загиблих та осіб з інвалідністю, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України або брали участь у бойових діях на території інших держав, про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення, яке оформлено витягом з Протоколу №37 від 27.03.2025 щодо відмови ОСОБА_1 в призначенні грошової компенсації;
- зобов'язати Міську комісію з розгляду заяв членів сімей загиблих та осіб з інвалідністю, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України або брали участь у бойових діях на території інших держав, про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення повторно розглянути заяву ОСОБА_1 щодо отримання грошової компенсації.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що із перенесеними травмами Позивачу надано ІІІ групу інвалідності, однак при повторному огляді в 2020 році надано ІІ групу інвалідності та зазначено, що така інвалідність пов'язана із пораненнями, які отримано під час безпосередньої участі в АТО. 20.01.2021 року ОСОБА_1 . Відповідачем було видано посвідчення інваліда війни безстроково. В подальшому, у зв'язку із становленням ІІ групи інвалідності, ОСОБА_1 подано у відповідності до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» всі необхідні документи для отримання статусу інваліда війни. Проте, рішенням №1/2025 від 07.01.2025 скасовано статус інваліда війни. В той же час, фактично не дочекавшись остаточного рішення щодо оскарження Рішення №1/2025 від 07.01.2025, міською комісією винесено рішення про відмову у отриманні виплати.
Ухвалою від 19.05.2025 року відкрито провадження по справі та визначено, що справа буде розглядатись в порядку спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (ст. 262 КАС України); встановлено, що справа буде розглянута судом на підставі ст.262 КАС України у межах строків, визначених ст.258 КАС України та з урахуванням встановлених сторонам строків для подання заяв по суті.
Ухвалою від 18.08.2025 року зупинено провадження у справі №420/15100/25 до набрання законної сили судовим рішенням Одеського окружного адміністративного суду у справі № 420/5019/25.
Ухвалою від 01.04.2026 року поновлено провадження у справі №420/15100/25.
Від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому в обґрунтування правової позиції зазначено, що враховуючи те, що позивач був позбавлений статусу особи з інвалідністю внаслідок війни, комісією прийнято рішення про відмову в призначенні грошової компенсації. Отже, комісія при прийняті рішення діяла виключно в межах компетенції та у відповідності до вимог законодавства.
За приписами ч.5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Відповідно до п.10 ч.1 ст.4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.
Відтак, справу розглянуто в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, суд,
Відповідно до довідки про безпосередню участь особи в антитерористичної операції, забезпечення її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, виданої військовою частиною НОМЕР_1 за №10/985 від 20.10.2014 (а.с.26), ОСОБА_1 в період з 23.07.2014 по 23.09.2014 безпосередньо брав участь в антитерористичній операції, забезпечення її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районах проведення антитерористичної операції: у Амвросієвському, Старобещевському, Тельмановському, Новоазовському, Першотравневому районах Донецької області.
Відповідно до довідки до акту огляду медико-експертною комісією серії 10 ААВ №780779 від 21.10.2015, ОСОБА_1 має ІІІ групу інвалідності за загальним захворюванням на строк до 01.11.2016р.
Відповідно до довідки до акту огляду медико-експертною комісією серії 10 ААВ №812676 від 08.11.2016, ОСОБА_1 має ІІІ групу інвалідності за наслідком поранення, які одержані під час безпосередньої участі в антитерористичної операції, забезпечення її проведення, на строк до 01.12.2018р. Також, матеріали справи містять копію тимчасового посвідчення, яке дійсне до 01.12.2018.
Відповідно до довідки до акту огляду медико-експертною комісією серії 12 ААВ №164594 від 30.12.2020 , ОСОБА_1 має ІІ групу інвалідності за наслідком поранення, які одержані під час безпосередньої участі в антитерористичної операції, забезпечення її проведення, безстроково. Також, матеріали справи містять копію посвідчення серії НОМЕР_2 , видане ОСОБА_1 про те, що він є інвалідом ІІ групи і має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - інвалідів війни.
06.08.2024 року ОСОБА_1 подано заяву та документи про призначення грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення відповідно до Порядку № 719.
Рішенням міської комісії з розгляду заяв та документів членів сімей загиблих та осіб з інвалідністю, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України або брали участь у бойових діях на території інших держав, про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення від 24.12.2024 № 388 подання управління соціального захисту населення в Пересипському районі Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради повернуто на доопрацювання для з'ясування правомірності встановлення ОСОБА_1 статусу особи з інвалідністю внаслідок війни.
Управлінням соціального захисту населення в Пересипському районі м. Одеси Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради прийнято рішення №1/2025 від 07.01.2025 про позбавлення статусу особи з інвалідністю внаслідок війни гр. ОСОБА_1 , у якому, із посиланням на приписи абзацу 2 пункту 7, пункту 13-1 постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.1994 №302 “Про прядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни», підпункту 2 пункту 18 Порядку надання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни особам, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх проведення, під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2015 №685, листа Антитерористичного центру при Службі безпеки України від 14.11.2024 №33/2-17720 та листа Головного управління Генерального штабу Збройних Сил України від 17.12.2024 №304/Вих3ВГ/53 управління соціального захисту населення в Пересипському районі м.Одеса Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради вирішило:
“ 1.Клопотання 8 окремого батальйону “ ІНФОРМАЦІЯ_1 » Української Добровольчої армії від 02.06.2017 №01-06/17 вважати недійсним.
2.Позбавити гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , статусу особи з інвалідністю внаслідок війни та вилучити посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи від 20.01.2021 серія НОМЕР_2 .
3.Повернути гр. ОСОБА_1 посвідчення учасника бойових дій від 27.02.2015 серія НОМЕР_3 , яке знаходиться на зберіганні в управлінні».
На адресу міської комісії надійшло нове подання управління соціального захисту населення в Пересипському районі Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради від 07.01.2025 № 20.05-43/1, до якого додано копію рішення управління соціального захисту населення в Пересипському районі Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради від 07.01.2025 № 1/2025, відповідно до п. 2 вказаного рішення, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , позбавлено статусу особи з інвалідністю внаслідок війни та вилучено посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни від 20.01.2021 серії НОМЕР_2 .
27.03.2025 року Міською комісією з розгляду заяв про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення внутрішньо переміщеним особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України прийнято протокольне рішення № 37, яким відмовлено ОСОБА_1 в призначенні грошової допомоги.
Частиною другою статті 19 Конституції України обумовлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно статті 47 Конституції України кожен має право на житло. Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду.
Правовий статус ветеранів війни, забезпечення створення належних умов для їх життєзабезпечення, сприяння формуванню в суспільстві шанобливого ставлення до них, визначено в Законі України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» №3551-ХІІ від 22.10.1993.
Пунктом 18 ч.1 ст. 18 цього Закону передбачено, що особам з інвалідністю внаслідок війни та прирівняним до них особам (стаття 7) надається така пільга, як позачергове забезпечення житлом осіб, які потребують поліпшення житлових умов, у тому числі за рахунок жилої площі, що передається міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, підприємствами та організаціями у розпорядження місцевих рад та державних адміністрацій. Особи, зазначені в цій статті, забезпечуються жилою площею протягом двох років з дня взяття на квартирний облік, а особи з інвалідністю I групи з числа учасників бойових дій на території інших країн - протягом року.
В статті 1 Житлового кодексу України (далі - ЖК України) зазначено, що відповідно до Конституції України громадяни мають право на житло. Це право забезпечується розвитком і охороною житлового фонду, сприянням кооперативному та індивідуальному житловому будівництву, справедливим розподілом під громадським контролем жилої площі, яка надається в міру здійснення програми будівництва благоустроєних жител, наданням громадянам за їх бажанням грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення для категорій громадян, визначених законом, а також невисокою платою за квартиру і комунальні послуги.
Відповідно до статті 43 ЖК України громадянам, які перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов, жилі приміщення надаються в порядку черговості. Порядок визначення черговості надання громадянам жилих приміщень встановлюється цим Кодексом та іншими актами законодавства України. З числа громадян, взятих на облік потребуючих поліпшення житлових умов, складаються списки осіб, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень. Черговість надання жилих приміщень визначається за часом взяття на облік (включення до списків осіб, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень).
Згідно ст. 48-1 ЖК України порядок та розмір надання громадянам грошової компенсації за належні їм для отримання жилі приміщення визначаються Кабінетом Міністрів України.
За положенням частини 2 статті 97 Бюджетного кодексу України порядок та умови надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам визначаються Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 року №719 затверджено Порядок виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення деяким категоріям осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей (далі - Порядок №719).
Цей Порядок визначає умови та механізм виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення (далі - грошова компенсація) для сімей осіб, визначених пунктами 2-5 частини першої статті 10-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», для осіб з інвалідністю I-II групи, яка настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, визначених пунктами 11-14 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та які потребують поліпшення житлових умов (далі - одержувач грошової компенсації), включені до списків осіб, які користуються правом позачергового (першочергового) одержання жилих приміщень, за місцем проживання відповідно до законодавства за категоріями, встановленими в пунктах 2 і 3 цього Порядку (далі - квартирний облік) (п. 1 Порядку).
Відповідно до п. 3 Порядку право на отримання грошової компенсації відповідно до цього Порядку мають особи з інвалідністю I-II групи, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави, у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, визначених пунктами 11-14 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», які перебувають на квартирному обліку (далі - особи з інвалідністю).
Пунктом 6 Порядку №719 передбачено, що до повноважень комісії належить:
проведення перевірки наявності у одержувача грошової компенсації статусу члена сім'ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України, встановленого відповідно до пунктів 2-5 частини першої статті 10-1 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі - статус члена сім'ї загиблого), та статусу особи з інвалідністю внаслідок війни, встановленого відповідно до пунктів 11-14 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі - статус особи з інвалідністю внаслідок війни);
визначення категорії особи як члена сім'ї особи, яка загинула (пропала безвісти), померла;
проведення перевірки складу сім'ї особи з інвалідністю;
проведення перевірки наявності документів про взяття на квартирний облік членів сім'ї особи, яка загинула (пропала безвісти), померла, особи з інвалідністю та членів її сім'ї;
проведення перевірки факту спільного або роздільного проживання членів сім'ї особи, яка загинула (пропала безвісти), померла, які мають право на грошову компенсацію;
проведення перевірки наявності майнових прав на об'єкти незавершеного житлового будівництва чи права власності на житлове приміщення членів сім'ї особи, яка загинула (пропала безвісти), померла, та особи з інвалідністю, а також всіх членів сім'ї, на яких розраховується грошова компенсація, що розташовані в населених пунктах на підконтрольній Україні території (крім житлового приміщення, яке зруйноване (знищене) або стало непридатним для проживання внаслідок збройної агресії Російської Федерації, зокрема з моменту введення воєнного стану, що підтверджується актом обстеження об'єкта, пошкодженого внаслідок військових дій, спричинених збройною агресією Російської Федерації (далі - акт комісійного обстеження), та/або відомості щодо якого внесені до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України (далі - Реєстр пошкодженого та знищеного майна), на умовах, визначених абзацами чотирнадцятим - шістнадцятим пункту 14 цього Порядку), або відчуження такого майна протягом п'яти років, що передують даті подання заяви про призначення грошової компенсації.
Відповідно до п.7 Порядку №719 заяву про призначення грошової компенсації член сім'ї особи, яка загинула (пропала безвісти), померла, особа з інвалідністю (далі - заявник) або їх законний представник чи уповноважена особа подають в паперовій чи в електронній формі (за наявності технічної можливості) до структурного підрозділу районних, районних у м. Києві держадміністрацій, на який покладено функції з питань ветеранської політики, виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад за місцем перебування на квартирному обліку (далі - місцевий орган).
Згідно п.9 Порядку №719 місцевий орган протягом десяти робочих днів з дня прийняття заяви про призначення грошової компенсації з усіма необхідними документами вносить до комісії подання про виплату грошової компенсації.
За змістом пп. 4 п.14 Порядку №719 Комісія відмовляє заявнику в призначенні грошової компенсації з таких підстав, зокрема, особа з інвалідністю не належить до осіб, визначених у пунктах 11-14 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Як вбачається з матеріалів справи, оскаржуване рішення прийняте відповідно до підпункту 4 п.14 Порядку №719, а саме особа з інвалідністю не належить до осіб, визначених у пунктах 11-14 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Приписами пп. 11-14 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» визначено, що до осіб з інвалідністю внаслідок війни належать також особи з інвалідністю з числа:
11) військовослужбовців (резервістів, військовозобов'язаних, добровольців Сил територіальної оборони) Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, розвідувальних органів України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, військовослужбовців військових прокуратур, осіб рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, поліцейських, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України, осіб рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань, осіб начальницького складу Національного антикорупційного бюро України, осіб, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та стали особами з інвалідністю внаслідок травми (поранення, контузії, каліцтва) або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, під час безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, а також працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися до забезпечення проведення антитерористичної операції, до забезпечення здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, до участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресію Російської Федерації проти України і стали особами з інвалідністю внаслідок травми (поранення, контузії, каліцтва) або захворювання, одержаних під час забезпечення проведення антитерористичної операції безпосередньо в районах та у період її проведення, під час забезпечення здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпечення здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів;
12) осіб, які стали особами з інвалідністю внаслідок травми (поранення, контузії, каліцтва) або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, за умови, що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів;
13) осіб, які стали особами з інвалідністю внаслідок травми (поранення, контузії, каліцтва) або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, але в подальшому такі добровольчі формування не були включені до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, і виконували завдання антитерористичної операції у взаємодії із Збройними Силами України, Міністерством внутрішніх справ України, Національною поліцією, Національною гвардією України та іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами.
14) осіб, які добровільно забезпечували (або добровільно залучалися до забезпечення) проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (у тому числі здійснювали волонтерську діяльність) та стали особами з інвалідністю внаслідок травми (поранення, контузії, каліцтва) або захворювання, одержаних під час забезпечення проведення антитерористичної операції, перебуваючи безпосередньо в районах та у період її проведення, під час забезпечення здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів.
При цьому, як вбачається з матеріалів справи та не заперечується учасниками справи, рішенням Управління соціального захисту населення в Пересипському районі Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради № 1/2025 від 07.01.2025, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , позбавлено статусу особи з інвалідністю внаслідок війни та вилучено посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи серії НОМЕР_2 від 20.01.2021.
Відтак, за наявності чинного рішення № 1/2025 від 07.01.2025, у відповідача не було дискреційних повноважень щодо вибору двох чи більше варіантів поведінки, оскільки, з огляду на приписи підпункту 4 п.14 Порядку №719, єдиним можливим рішенням, за вказаних обставин було прийняття рішення про відмову ОСОБА_1 в призначенні грошової допомоги.
Крім того, судом встановлено, що рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 17.04.2025 року у справі № 420/5019/25, залишеним без змін постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 26.08.2025 року, у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення в Пересипському районі м. Одеси Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення Управління соціального захисту населення в Пересипському районі м. Одеси Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради про позбавлення статусу особи з інвалідністю внаслідок війни гр. ОСОБА_1 № 1/2025 від 07.01.2025 щодо позбавлення статусу особи з інвалідністю внаслідок війни ОСОБА_1 , зобов'язання вчинити певні дії - відмовлено.
З огляду на викладене, суд вважає, що Міська комісія з розгляду заяв членів сімей загиблих та осіб з інвалідністю, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України або брали участь у бойових діях на території інших держав, про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення правомірно прийняла рішення, яке оформлено витягом з Протоколу №37 від 27.03.2025 щодо відмови ОСОБА_1 в призначенні грошової компенсації, тобто відповідач діяв добросовісно, розсудливо, обґрунтовано, на підставі та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.
Частиною 1 ст.72 КАС України встановлено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі ст.73,74,75,76 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог.
На підставі викладеного, керуючись ст. 2, 6, 7, 8, 9, 10, 77, 90, 139, 242-246, 250, 251, 255, 262, 295, 297 КАС України, суд
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради, Міської комісії з розгляду заяв про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення внутрішньо переміщеним особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, - відмовити.
Порядок і строки оскарження рішення визначаються ст.293, 295 КАС України.
Рішення набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст.255 КАС України.
Суддя Г.П. Самойлюк
.