30 березня 2026 року м. Житомир справа № 240/12739/25
категорія 112010201
Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Шимоновича Р.М., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Служби безпеки України в Житомирській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
До Житомирського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 із позовом, в якому просить:
- визнати протиправними дії Управління Служби безпеки України у Житомирській області щодо зазначення у довідці про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 від 21.08.2024 року №57/85-4210 станом на 01.01.2023 рік розміру надбавки за особливості проходження служби та премії в неналежному розмірі у відсотках;
- зобов'язати Управління Служби безпеки України у Житомирській області скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області нові довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 рік, в яких на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» визначити розмір надбавки за особливості проходження служби та премії у середньому розмірі, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію, обчислених з урахуванням розмірів встановлених окладів станом на 2023 рік та розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлених статтями 7 законів України про Державний бюджет України, відповідно на 2023 рік для перерахунку пенсії з 01 лютого 2023 року.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначив, що перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області та отримує пенсію відповідно до Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» за вислугу років з 01.08.1997. На виконання судового рішення у справі відповідачем складено довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023, у яких надбавка за особливості проходження служби та премія визначені у неналежному відсотковому розмірі.
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Відповідач подав до суду відзив на позовну заяву, в якому просить відмовити у задоволенні позовних вимог з огляду на їх безпідставність.
В обґрунтування зазначає, що на виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 25.07.2024 у справі №240/31796/24 Управлінням було виготовлено та надано до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 01.01.2023, про що повідомлено позивача.
При складанні зазначеної довідки Управлінням у повному обсязі виконано судове рішення щодо визначення посадового окладу та окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023, на відповідний тарифний коефіцієнт, а також зазначено відомості про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії.
Порядок та умови виплати грошового забезпечення військовослужбовцям СБУ визначаються Інструкцією про грошове забезпечення та виплати компенсаційного характеру військовослужбовців Служби безпеки України, затвердженою наказом СБУ від 10.04.2018 №515/ДСК.
Щороку відомчими наказами встановлюються граничні розміри додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців СБУ за штатними посадами відповідно до вказаної Інструкції (залежно від тарифного розряду та напряму діяльності відповідного підрозділу системи СБУ).
При цьому розміри посадових окладів та окладів за військовим званням на час прийняття рішення у справі №240/31796/23 визначалися із застосуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01.01.2018.
Відповідно до положень ч. 5 ст. 262, ч. 1 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.
Суд встановив, що позивач перебуває на пенсійному забезпеченні за вислугу років з 01.08.1997 відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». У зв'язку з необхідністю перерахунку пенсії позивач звертався до Управління Служби безпеки України в Житомирській області щодо видачі довідки про розмір грошового забезпечення.
Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 25.07.2024 у справі №240/31796/23 визнано протиправною відмову Управління Служби безпеки України в Житомирській області у виготовленні та поданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2022 та на 01.01.2023.
Зобов'язано Управління Служби безпеки України в Житомирській області підготувати та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2022 та на 01.01.2023 відповідно до вимог статей 43, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб…», з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704.
На виконання вказаного рішення Управління СБУ в Житомирській області видало довідку №57/85-4210 від 21.08.2024, у якій надбавка за особливості проходження служби та премія визначені у розмірах 1 % та 10 % відповідно.
Позивач вважає зазначені відсоткові розміри неналежними, оскільки для цілей перерахунку пенсії ці складові мають визначатися у середніх розмірах, що фактично виплачувалися за місяць виникнення права на перерахунок (січень 2023 року) за відповідною посадою.
Вважаючи дії Управління Служби безпеки України в Житомирській області щодо зазначення у довідці занижених розмірів надбавок і премії протиправними, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч. 5 ст. 17 Конституції України держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували, зокрема, на службі цивільного захисту, визначає Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" (далі - Закон №2262-ХІІ). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Згідно з ч. 3 ст. 43 Закону №2262-XII пенсії особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, оклади та/чи доплати за військове (спеціальне) звання, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку (доплату) за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ч. ч. 2, 3 ст. 51 Закону №2262-XII перерахунок пенсій, призначених особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Відповідно до ч. ч. 1, 2, 4 ст. 63 Закону №2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Отже, Кабінету Міністрів України делеговано право встановлювати умови і порядок перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для його проведення.
Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" затверджено схему тарифних розрядів за основними типовими посадами осіб офіцерського складу Служби безпеки згідно з додатком 4.
Згідно з п. 2 Постанови №704 встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Відповідно до п. 5 Постанови №704 керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання надано право установлювати, зокрема надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, а також здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків (для військовослужбовців розвідувальних органів - не менш як 30 відсотків) посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.
Згідно з п. 3 вказаної постанови виплату грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу здійснювати в порядку, що затверджується Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Міністерством фінансів, Міністерством інфраструктури, Міністерством юстиції, Службою безпеки, Управлінням державної охорони, розвідувальними органами, Адміністрацією Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації (далі - державні органи).
Так, відповідно до п. 3 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" наказом ЦУ СБУ від 10.04.2018 №515/ДСК затверджено Інструкцію про грошове забезпечення та виплати компенсаційного характеру військовослужбовцями Служби безпеки України, якою визначено порядок нарахування та виплати додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців СБУ (далі - Інструкція № 515/ДСК).
Інструкцією №515/ДСК передбачено, що відсотковий розмір надбавки за особливості проходження служби установлюється у розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років залежності від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою (Розділ III Глава 2); премія в розмірі не менш як 10 відсотків посадового окладу. Граничні розміри надбавки за особливості проходження служби визначаються щороку Головою Служби безпеки України в межах видатків, затверджених на грошове забезпечення, залежно від розміру посадового окладу, виконуваних військовослужбовцями посадових обов'язків та напряму діяльності відповідного підрозділу системи Служби безпеки України. Персональний розмір надбавки за особливості проходження служби встановлюється, підвищується, знижується або скасовується наказами Голови Служби безпеки України, його заступників, начальників (керівників) органів, підрозділів, закладів та установ Служби безпеки України за мотивованими рапортами керівників функціональних (структурних) підрозділів, погоджених з відповідним фінансовим підрозділом (глава 2 розділу III Інструкції № 515). Граничні розміри премій військовослужбовцям визначаються Головою Служби безпеки України в залежності від займаної посади та напряму та конкретних результатів діяльності відповідних підрозділів системи Служби безпеки України, в межах видатків, затверджених на грошове забезпечення у кошторисі Служби безпеки України на відповідний бюджетний рік (пункт 3 глави 13 розділу III Інструкції 515). Наказом Центрального управління Служби безпеки України від 19.01.2023 № 5/ДСК "Про упорядкування грошового забезпечення військовослужбовців Служби безпеки України з 01.01.2023", Головою Служби безпеки України в 2023 році визначено граничні розміри надбавки за особливості проходження служби та премії.
Суд враховує, що чинне нормативне регулювання не встановлює фіксованих розмірів додаткових видів грошового зобов'язання та премії, які враховуються для перерахунку пенсії, а лише передбачає мінімальні або ж граничні розміри вказаних складових грошового забезпечення. При цьому встановлення граничного розміру вказує на те, що відповідний вид певної складової грошового забезпечення має мінімальні та максимальні кількісні показники, які можуть варіюватися, тобто не є сталими величинами.
Тож, надбавка за особливості проходження служби та премія не є складовими грошового забезпечення, конкретний розмір яких установлений Кабінетом Міністрів України. Розмір цих складових грошового забезпечення не є постійним і визначається керівником в залежності від певних обставин, зокрема виходячи з наявного фонду грошового забезпечення на відповідний рік.
Спірні правовідносини у цій справі, виникли з приводу протиправного, на думку позивача, зазначення у виданій відповідачем довідці про грошове забезпечення станом на 01.01.2023 занижених розмірів надбавки за особливості проходження служби та щомісячної премії.
Механізм проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" визначений Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 (далі - Порядок №45), згідно з пунктом 1 якого пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно з Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Внаслідок визнання нечинними змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45 рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, з 05.03.2019 діє редакція пункту 5 Порядку № 45, що була чинною до внесення таких змін.
Так, пунктом 5 Порядку №45 у редакції, чинній до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 01.02.2018 №103, передбачено, що для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:
посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;
надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;
щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;
інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія-у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
Аналіз приписів пункту 5 Порядку №45 дає підстави для висновку, що для перерахунку пенсії щомісячні додаткові види грошового забезпечення, зокрема надбавки, доплати та премії, враховуються у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії, за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, з якого особу звільнено на пенсію.
Надбавка за особливості проходження служби та премія не є складовими грошового забезпечення, розмір яких безпосередньо встановлюється Кабінетом Міністрів України. Такі виплати мають змінний характер, їх розмір визначається керівником відповідного органу залежно від конкретних умов проходження служби, зокрема з урахуванням наявного фонду грошового забезпечення.
Відповідно до абз. 5 п. 5 Порядку №45 зазначені виплати підлягають відображенню у довідці про розмір грошового забезпечення саме у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії.
Суд зазначає, що підхід, за якого для осіб, які проходять службу, такі виплати визначаються виходячи з фактично виплачених сум, тоді як для осіб, звільнених зі служби, у довідках, складених на виконання судових рішень, зазначаються мінімальні (гарантовані) розміри, є протиправним та таким, що не ґрунтується на вимогах закону.
Аналогічна правова позиція щодо необхідності зазначення у довідках для перерахунку пенсії премії та надбавки за особливості проходження служби у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою, викладена у постановах Великої Палати Верховного Суду від 12.12.2018 у справі № 802/2196/17-а та від 23.05.2024 у справі № 380/19324/23.
Крім того, Верховний Суд у постановах, зокрема у справах №120/4595/23, №520/9891/23, №380/9974/23, №380/9798/23, а також від 29.01.2025 у справі №520/5280/24, дійшов висновку, що у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії надбавка за особливості проходження служби та премія повинні зазначатися у середньому розмірі, фактично виплаченому за відповідною посадою за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії.
Також суд враховує, що рішенням Верховного Суду від 05.03.2024 у зразковій справі №380/19324/23, залишеним без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 23.05.2024, сформовано обов'язковий для врахування правовий висновок.
Згідно з зазначеним рішенням, у довідках про розмір грошового забезпечення станом на відповідні дати (зокрема 01.01.2021, 01.01.2022 тощо), які видаються для перерахунку пенсії на виконання судових рішень, щомісячні додаткові види грошового забезпечення підлягають зазначенню у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії.
Загальний розмір грошового забезпечення, визначений у спірній довідці, повинен відповідати грошовому забезпеченню військовослужбовця за відповідною (або прирівняною) посадою станом на визначені судовим рішенням дати, зокрема на 01.01.2022 та 01.01.2023, оскільки саме таке право встановлено судовим рішенням, на виконання якого відповідачем складено відповідні довідки з урахуванням положень статей 43, 63 Закону України №2262-ХІІ та постанови Кабінету Міністрів України №704.
Отже, відповідно до абз. 5 п. 5 Порядку №45 (у редакції, чинній до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України № 103), надбавка за особливості проходження служби та премія у довідці про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 повинні бути визначені у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії.
Обираючи спосіб захисту порушеного права позивача, суд виходить із принципу верховенства права, зокрема необхідності забезпечення ефективного захисту права, гарантованого статтею 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, що передбачає реальне поновлення порушеного права без необхідності повторного звернення особи до суду.
З огляду на викладене, з метою ефективного захисту прав позивача суд вважає за необхідне зобов'язати відповідача скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023 із зазначенням у її складі надбавки за особливості проходження служби та премії у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною (або прирівняною) посадою за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії.
Частиною першою та другою статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності, перевіривши їх наявними в матеріалах справи доказами, дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до ст. 139 КАС України.
Керуючись статтями 6-9, 77, 90, 139, 242-246, 255, 257, 262, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 . РНОКПП НОМЕР_1 ) до Управління Служби безпеки України в Житомирській області (вул. Фещенка-Чопівського, 7, м. Житомир, Житомирська обл., Житомирський р-н, 10008, код ЄДРПОУ 20001510) про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії - задовольнити.
Визнати протиправними дії Управління Служби безпеки України у Житомирській області щодо зазначення у довідці про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 від 21.08.2024 року №57/85-4210 станом на 01.01.2023 рік розміру надбавки за особливості проходження служби та премії в неналежному розмірі у відсотках.
Зобов'язати Управління Служби безпеки України у Житомирській області скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 рік, в яких на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» визначити розмір надбавки за особливості проходження служби та премії у середньому розмірі, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію, обчислених з урахуванням розмірів встановлених окладів станом на 2023 рік та розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлених статтями 7 законів України про Державний бюджет України, відповідно на 2023 рік для перерахунку пенсії з 01.02.2023.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління Служби безпеки України в Житомирській області на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір у сумі 1 211 грн. 20 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складено 30 березня 2026 року.
Суддя Р.М.Шимонович