31 березня 2026 рокуСправа № 160/7773/26
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Лозицька І.О., дослідивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, -
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 із позовною заявою до Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради, в якій позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення №78962354 від 23.02.2026 державного реєстратора Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради, оформлене у формі повідомлення про відмову у прийнятті заяви про внесення відомостей (змін до них) до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
У ході з'ясування питання відповідності позовної заяви вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 КАС України, судом встановлено наступне.
Згідно ч. 2 ст. 160 КАС України позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Дослідивши позовну заяву, судом встановлено незазначення особи, якою підписано позовну заяву.
Суд також зауважує, що позбавлений можливості перевірити належність підпису позивачу, оскільки до позовної заяви не додано жодного документу: ні на підтвердження повноважень особи, якою підписано позовну заяву, ані доказів, якими позивач обґрунтовує заявлені позовні вимоги, у тому числі, копії оскаржуваного рішення (позовна заява викладена на одному аркуші, без додавання будь-яких документів, окрім як примірника останньої для відповідача).
Згідно із положеннями п. 3 ч. 4 ст. 169 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
З огляду на викладене, позовна заява підлягає поверненню позивачеві.
Керуючись ст. ст. 160, 169, 243, 248, 294-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення - повернути позивачу.
Копію ухвали про повернення позовної заяви надіслати особі, яка її подала, разом із позовною заявою та долученими документами.
Роз'яснити, що відповідно до ч. 8 ст. 169 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, передбачені ст. ст. 294-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.О. Лозицька