Подільський районний суд міста Києва
Справа № 758/3617/26
10 березня 2026 року слідчий суддя Подільського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання прокурора Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 про продовження строку дії обов'язків, покладених на ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
Прокурор Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 звернулася до суду з клопотанням про продовження строку дії обов'язків, покладених на ОСОБА_4 .
Зазначала, що у провадженні СВ УП в метрополітені ГУ НП у м. Києві перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №№ 12024100120000196 від 23.10.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України.
Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у зазначеному кримінальному провадженні здійснюється Подільською окружною прокуратурою міста Києва.
14.01.2026 ОСОБА_4 повідомлено про те, що він підозрюється у службовій недбалості, тобто у неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно до наказу №11-к від 03.02.2023 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , приступив до виконання обов'язків головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку, фінансового забезпечення та звітності ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ), з 07.02.2023 в порядку переведення з ІНФОРМАЦІЯ_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) з посадовим окладом згідно з штатним розписом.
Відповідно до наказу ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ) від 16.02.2023 №07 «Про визначення уповноваженої особи, відповідальної за організацію та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель», уповноваженою особою за організацію та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель в ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ) визначено головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку, фінансового забезпечення та звітності Департаменту ОСОБА_4 , на якого покладено обов'язки щодо організації та проведення закупівель у Департаменті.
Крім того, зазначеним наказом затверджено Положення про уповноважену особу, відповідальну за організацію та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель у ІНФОРМАЦІЯ_6 , яким визначено правовий статус, права, обов'язки та відповідальність уповноваженої особи. Згідно з Положенням:
- уповноважена особа у своїй діяльності керується Законом України «Про публічні закупівлі», іншими нормативно-правовими актами та внутрішніми документами Департаменту;
- уповноважена особа забезпечує об'єктивність та неупередженість організації і проведення процедур закупівель, формування та оприлюднення відповідної інформації в електронній системі закупівель;
- уповноважена особа несе персональну відповідальність за прийняті рішення, повноту та достовірність оприлюдненої інформації, а також за дотримання вимог законодавства у сфері публічних закупівель;
- на період дії воєнного стану уповноважена особа діє відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі».
Таким чином, наказом № 07 від 16.01.2023 та затвердженим ним Положенням саме ОСОБА_4 був наділений повноваженнями та обов'язками уповноваженої особи щодо організації та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель у ІНФОРМАЦІЯ_6 , з покладенням на нього персональної відповідальності за законність та обґрунтованість відповідних рішень.
Відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VIII (надалі - Закону) уповноважена особа - це службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель згідно з цим Законом на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору (контракту).
Відповідно до ст. 11 вказаного Закону, відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі є уповноважена особа. Уповноважена особа під час організації та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі повинна забезпечити об'єктивність та неупередженість процесу організації та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель в інтересах замовника. Уповноважена особа:
1) планує закупівлі та формує річний план закупівель в електронній системі закупівель;
2) здійснює вибір процедури закупівлі;
3) проводить процедури закупівель/спрощені закупівлі;
3-1) оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, у випадку здійснення закупівель відповідно до частини сьомої статті 3 цього Закону;
4) забезпечує рівні умови для всіх учасників, об'єктивний та чесний вибір переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі;
5) забезпечує складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель, визначених цим Законом;
6) забезпечує оприлюднення в електронній системі закупівель інформації, необхідної для виконання вимог цього Закону;
7) здійснює інші дії, передбачені цим Законом.
Для підготовки тендерної документації та/або оголошення про проведення спрощеної закупівлі та вимог до предмета закупівлі за рішенням замовника уповноважена особа може залучати інших працівників замовника.
Посадовою інструкцією головного спеціаліста, відділу бухгалтерського обліку, фінансового забезпечення та звітності ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ) затвердженою 04.01.2022 директором ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ), визначено основні посадові обов'язки уповноваженої особи, відповідальної за організацію та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель у Департаменті, до яких відноситься:
Забезпечення публічних закупівель ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 )(Далі-Департамент).
Забезпечує здійснення публічних закупівель Департаменту із суворим дотриманням вимог чинного законодавства, принципів відкритості і прозорості на всіх стадіях закупівлі товарів, робіт та послуг, максимальної ефективності використання та економії бюджетних коштів.
Бере участь у плануванні видатків і визначенні потреб товарів, робіт та послуг, що мають закуповуватися Департаментом.
Формує річний план закупівель Департаменту в електронній системі, закупівель.
Здійснює обґрунтований вибір процедури закупівлі, організацію та реалізацію відповідної процедури закупівлі.
Ініціює складання технічних вимог до предмета закупівлі, оцінки поданих тендерних пропозицій, підготовки проектів договорів, розробляє недискримінаційні кваліфікаційні вимоги до виробників/постачальників товарів робіт та послуг.
Узгоджує проекти документів, зокрема договору про закупівлю з метою забезпечення його відповідності умовам процедури закупівлі, приймає рішення підписує в межах своєї компетенції відповідні документи.
Аналізує виконання договорів, укладених відповідно до законодавства України про публічні закупівлі.
У встановленому порядку вимагає та отримує від службових осіб і підрозділів Департаменту інформацію та документи, необхідні для виконання завдань (функцій), пов'язаних з організацією та проведенням процедур закупівель/спрощених закупівель.
Представляє інтереси Департаменту щодо здійснення закупівель, зокрема під час перевірок і контрольних заходів державних органів, розгляду скарг і судових справ надає визначений термін необхідних документів та відповідні пояснення.
Забезпечує оприлюднення інформації та звіти про виконання договору про закупівлю, з дотриманням вимог щодо термінів оприлюднення інформації в електронній системі закупівель.
Здійснює моніторинг змін у законодавчому і нормативному забезпеченні функціонування системи публічних закупівель в Україні та суміжному законодавстві.
Складає, узагальнює та подає квартальні, річні звіти прохід виконання цільової програми.
Згідно з ч. 3 ст. 18 КК України службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.
Таким чином, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуваючи з 07.02.2023 на посаді головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку, фінансового забезпечення та звітності ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ), обіймав посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, тобто, згідно ч. 3 ст. 18 КК України, був службовою особою.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 01.11.2023 уповноваженою особою ОСОБА_4 на веб-порталі електронної система публічних закупівель « ІНФОРМАЦІЯ_7 » було розміщено оголошення ІНФОРМАЦІЯ_8 про проведення відкритих торгів з особливостями для закупівлі конструкційних матеріалів (ДК 021:2015: 44110000-4) з очікуваною вартістю закупівлі 11 700 000 грн., а також розміщено тендерну документацію до такої закупівлі.
ОСОБА_4 , будучи уповноваженою особою ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ) за організацію та проведення процедур закупівель, внаслідок неналежного виконання своїх службових обов'язків, через несумлінне ставлення до них, під час проведення моніторингу та отримання комерційних пропозицій від суб'єктів господарювання із завищеними цінами очікувана вартість предмета (ДК 021:2015: 44110000-4) закупівлі визначена в розмірі 11 700 000 грн., хоча середня вартість на ринку товарів дозволяла сформувати нижчу очікувану вартість.
Так, 01.11.2025 уповноваженою особою ОСОБА_4 складено протокол № 92 затвердження річного плану закупівель ІНФОРМАЦІЯ_8 відповідно до якого:
- затверджено річний план закупівель, передбачивши закупівлю конструкційних матеріалів (ДК 021:2015: 44110000-4), відповідно до класифікторів предмета закупівлі - КЕКВ: 2210 - предмети, матеріали, обладнання та інвентар, очікуваною вартістю 11 700 000 грн., з орієнтовним початком проведення закупівлі - листопад 2023 року, та визначено номенклатуру предмета закупівлі, зокрема: Труба електрозварна прямошовна Ф89х4 - 4 тонни; Труба електрозварна прямошовна Ф108х4 - 5 тонни; Труба електрозварна прямошовна Ф159х6 - 5 тонни; Брус 120х40 - 17.46 метри кубічні; Брус 50х50 - 80 метри кубічні; Дошка 25 мм - 80 метри кубічні; Дошка 40 мм - 40 метри кубічні; Дошка 60 мм - 40 метри кубічні; Шифер 8-хвильовий -2544 штуки; Цвяхи шиферні - 300 кілограм; Залізо покрівельне - 5888 метри квадратні; Лист оцинкований - 2942 метри квадратні; Саморізи з шестигранною головкою з буром і шайбою для металу (метизи) для покрівлі - 38300 штуки; Фанера вологостійка 10 мм - 3200 метри квадратні; Плита вологостіка OSB 10 мм - 20462.5 метри квадратні.
Крім цього, визначено:
- організатора закупівлі - ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ) (ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ), місцезнаходження замовника: АДРЕСА_2 ;
- джерело фінансування: місцевий бюджет;
- затверджено тендерну документацію за предметом закупівлі конструкційних матеріалів (ДК 021:2015: 44110000-4).
Надалі, відповідно до протоколу № 94 від 09.11.2023 року, складеного уповноваженою особою ОСОБА_4 прийнято наступні рішення, щодо закупівлі за предметом «Конструкційні матеріали»:
- визначено переможцем відкритих торгів з особливостями згідно з предметом закупівлі «Конструкційні матеріали» код національного класифікатора України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» - «44110000-4» (ідентифікатор закупівлі ІНФОРМАЦІЯ_8 ), учасника торгів - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 »;
- ухвалено рішення про намір укласти договір про закупівлю з визначеним переможцем;
- зобов'язано протягом одного дня оприлюднити через авторизований електронний майданчик « ІНФОРМАЦІЯ_10 » повідомлення про намір укласти договір.
Під час підготовки вище вказаної закупівлі, з метою визначення очікуваної вартості предмету закупівлі уповноважена особа ОСОБА_4 провів моніторинг цін за предметом, код національного класифікатора України конструкційних матеріалів (ДК 021:2015: 44110000-4), під час якого отримав інформацію щодо цін на матеріали від зацікавлених суб'єктів господарювання.
Надалі, уповноваженою особою ОСОБА_4 було прийнято рішення щодо закупівлі та визначено переможцем відкритих торгів з особливостями за предметом закупівлі «Конструкційних матеріалів (ДК 021:2015: 44110000-4)» учасника торгів - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄРДПОУ: НОМЕР_2 ), після чого, ухвалено рішення про намір укласти договір про закупівлю з визначеним переможцем.
Далі, за результатами проведених торгів між ІНФОРМАЦІЯ_2 (код ЄРДПОУ: НОМЕР_1 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄРДПОУ: НОМЕР_2 ) було укладено договір на закупівлю товару № 64/2023 від 15.11.2025, предметом якого визначено товари з кодом ДК 021:2015: 44110000-4 - Конструкційні матеріали на загальну суму 11 698 070 грн. 33 коп. ( в т.ч. ПДВ - 1 949 678 грн. 39 коп.).
20.11.2023 між ІНФОРМАЦІЯ_2 (код ЄРДПОУ: НОМЕР_1 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_2 ) було укладено додаткову угоду №1 від 20.11.2023 до договору № 64/2023 від 15.11.2025, відповідно до якої внесли зміни до Додатку №1 «Специфікація» до Договору та визначено строк поставки до 15.12.2023.
13.12.2023 між ІНФОРМАЦІЯ_2 (код ЄРДПОУ: НОМЕР_1 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_2 ) було укладено додаткову угоду №2 від 13.12.2023 до договору № 64/2023 від 15.11.2025, відповідно до якої внесли зміни ціни договору та визначили загальна вартість складає 11 698 065, 53 грн. (в т.ч. ПДВ - 1 949 677 грн. 59 коп.).
В подальшому на виконання договору № 64/2023 від 15.11.2025 з рахунку ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ) НОМЕР_3 на рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » НОМЕР_4 здійснювались перерахування грошових коштів а саме, згідно платіжної інструкції №23/11/2023 від 23.11.2023 року було перераховано грошові кошти в сумі 9 218 527 грн. 85 коп., згідно платіжної інструкції № 05/12/2023 від 05.12.2023 року було перераховано грошові кошти в сумі 1 077 888 грн. 00 коп., згідно платіжної інструкції №14/12/2023 від 14.12.2023 року було перераховано грошові кошти в сумі 1 401 649 грн. 68 коп.
Таким чином, на виконання договору № 64/2023 від 15.11.2025 з рахунку ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ) на рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » НОМЕР_4 було перераховано грошові кошти в сумі 11 698 065, 5 грн.
Так, уповноважена особа ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ) відповідальна за організацію та проведення процедур закупівель ОСОБА_4 , неналежно виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, не вчинивши жодних дій та заходів, спрямованих на перевірку якісної та цінової складової придбання товарів, організував проведення процедури відкритих торгів, після чого, затвердив тендерну документацію, та визначав переможця закупівлі, чим фактично реалізовував ключові функції щодо організації та проведення публічної закупівлі конструкційних матеріалів на суму понад 11 млн. грн.
Укладення договору № 64/2023 від 15.11.2025 призвело до необґрунтованих витрат коштів місцевого бюджету, а саме коштів ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ), у сумі 1 818 853 грн. 86 коп. без урахування ПДВ, оскільки вартість товарів була завищеною від середньо ринкової та станом на дату укладання договору №64/2023 від 15.11.2025 з урахуванням умов поставки та оплати, додатку №1 (специфікація) передбачених договором про закупівлю товару № 64/2023 від 15.11.2025, в тому числі додаткової угоди №2 від 13.12.2023, укладеного між ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », ринкова вартість конструкційних матеріалів станом на 13.12.2023 складала:
- Труба електрозварна прямошовна Ф89 х4, ціна за одиницю товару (1 тону) 36 605 грн. 86 коп. (без ПДВ);
- Труба електрозварна прямошовна Ф108 х4 ціна за одиницю товару (1 тону) 37 536 грн. 68 коп. (без ПДВ);
- Труба електрозварна прямошовна Ф159 х4 ціна за одиницю товару (1 тону) 39 330 грн. 00 коп. (без ПДВ);
- Брус 120х40 ціна за одиницю товару (1 м3) 6688 грн. 33 коп. (без ПДВ);
- Брус 50х50 ціна за одиницю товару (1 м3) 6688 грн. 33 коп. (без ПДВ);
- Дошка 25 мм ціна за одиницю товару (1 м3) 7022 грн. 42 коп. (без ПДВ);
- Дошка 40 мм ціна за одиницю товару (1 м3) 7022 грн. 42 коп. (без ПДВ);
- Дошка 60 мм ціна за одиницю товару (1 м3) 7022 грн. 42 коп. (без ПДВ);
- Шифер 8-хвильовий ціна за одиницю товару (1 шт.) 317 грн. 00 коп. (без ПДВ);
- Цвяхи шиферні ціна за одиницю товару (1 кг) 105 грн. 36 коп. (без ПДВ);
- Залізо покрівельне ціна за одиницю товару (1 м2) 210 грн. 53 коп. (без ПДВ);
- Лист оцинкований ціна за одиницю товару (1 м2) 188 грн. 78 коп. (без ПДВ);
- Саморізи з шестигранною головкою з буром і шайбою для металу (метизи) для покрівлі ціна за одиницю товару (1 шт.) 00 грн. 32 коп. (без ПДВ);
- Фанера вологостійка 10 мм ціна за одиницю товару (1 м2) 390 грн. 24 коп. (без ПДВ);
- Плита вологостійка OSB 10 мм ціна за одиницю товару (1 м2) 109 грн. 78 коп. (без ПДВ).
Таким чином, головний спеціаліст відділу бухгалтерського обліку, фінансового забезпечення та звітності ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ), ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , будучи уповноваженою особою за організацію та проведення процедур закупівель ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ) у період з 01.11.2023 по 15.12.2023 неналежно виконуючи покладені на нього службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, в порушення вимог Закону України «Про публічні закупівлі», наказу ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ) від 16.02.2023 № 07 «Про визначення уповноваженої особи, відповідальної за організацію та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель», Положення про уповноважену особу, відповідальну за організацію та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель у ІНФОРМАЦІЯ_6 , Посадової інструкції головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку, фінансового забезпечення та звітності ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ), перебуваючи на робочому місці у ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ) за адресою: АДРЕСА_2 , не вчинив жодних дій та заходів, спрямованих на перевірку якісної та цінової складової придбання товарів, та не передбачаючи можливості настання суспільно небезпечних наслідків свого діяння, хоча повинен був і міг їх передбачити, здійснив проведення процедури відкритих торгів з особливостями на закупівлю товару за предметом закупівлі ДК 021:2015: 44110000-4 - Конструкційні матеріали ІНФОРМАЦІЯ_8 на всіх її етапах, всупереч встановлених ч.1 ст.5 Закону України «Про публічні закупівлі» принципів (максимальна економія, ефективність та пропорційність, запобігання корупційним діям і зловживанням) та визначив переможцем ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », тендерна пропозиція якого, містила вартість товарів завищеною від середньо ринкової на предмет закупівлі - конструкційні матеріали, тим самим, маючи достатній досвід роботи на підприємстві у сфері державних закупівель, розуміючи порядок їх проведення, маючи досвід проведення аналогічних закупівель, належним чином не провів процедуру вказаних відкритих торгів, внаслідок чого, територіальній громаді міста Києва, в особі ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_11 ), завдано збитків на загальну суму у сумі 1 818 853 грн. 86 коп. без урахування ПДВ, що у двісті п'ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, та є тяжкими наслідками охоронюваним законом громадським інтересам.
Таким чином, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, а саме у службовій недбалості, тобто неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом громадським інтересам.
17.02.2026 повідомлено: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м. Київ, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_5 , раніше не судимого, про зміну раніше повідомленої підозри, а саме про підозру у службовій недбалості, тобто у неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.
Санкція ч.2 ст. 367 КК України передбачає позбавлення волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п'ятдесяти до семисот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.
Відповідо до ст. 12 КК України вказане кримінальне правопорушення відноситься до категорії нетяжких злочинів.
Обґрунтованість підозри ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, підтверджується зібраними під час досудового розслідування доказами у їх сукупності, зокрема, фактичними даними, зокрема:
- рапортом про виявлене кримінальне правопорушення;
- висновком товарознавчої експертизи №21/07-2025 від 25.07.2025;
- висновком економічної експертизи №2510 від 09.10.2025.;
- іншими матеріалами в їх сукупності.
05.03.2026 відповідно до п.4 ч.3 ст. 219 КПК України керівником Подільської окружної прокуратури міста Києва винесено постанову про продовження строків досудового розслідування у кримінальному провадженні за №12024100120000196 від 23.10.2024, за підозрою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України до трьох місяців, оскільки для повного та неупередженого розслідування вчиненого злочину і судового розгляду з тим, щоб хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, необхідно виконати, зокрема наступні слідчі та процесуальні дії:
- отримати відповідь від ІНФОРМАЦІЯ_12 щодо визнання потерпілим у вказаному кримінальному провадженні та залучити представника потерпілого;
- встановити посадових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », які здійснювали поставку товару за договором №64/2023 від 15.11.2023;
- отримати відповідь на вимогу слідчого про надання матеріалів від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » та проаналізувати отриманні матеріали;
- в разі ненадання матеріалів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » на вимогу слідчого, скерувати до суду клопотання про тимчасовий доступ до документів;
- отримати відповіді від банківських установ по рахунках ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » та оглянути рух коштів по рахунках товариства;
- встановити місце знаходження директора ІНФОРМАЦІЯ_11 ОСОБА_6 та допитати останнього з приводу укладення та виконання договору №64/2023 від 15.11.2023;
- встановити та допитати інших співробітників ІНФОРМАЦІЯ_11 , які приймали участі у підготуванні та виконанні договору №64/2023 від 15.11.2023;
- встановити місцезнаходження директорів субпідрядних організацій ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », які здійснювали поставку конструкційних матеріалів та допитати їх в якості свідків з приводу вказаної поставки;
- виконати інші слідчі дії в яких виникне необхідність в ході досудового розслідування.
Провести вищевказані слідчі та процесуальні дії у передбачений законом двомісячний термін не представилось можливим, у зв'язку з їх обсягом та обставинами, які прямо не залежать від органу досудового розслідування, та на які слідчий та прокурор вплинути не могли.
Без проведення зазначених слідчих та процесуальних дій, завершити досудове розслідування та прийняти законне рішення є неможливим, оскільки їх результати є істотними для доведення винуватості підозрюваного у інкримінованому останньому кримінальному правопорушенні та встановлення інших осіб, що можуть мати до нього відношення.
Результати проведених зазначених процесуальних та слідчих (розшукових) дій, відповідно до вимог статті 84 КПК України, можуть бути використані, як докази у даному кримінального провадженні для встановлення фактів та обставин, що згідно статті 91 зазначеного Кодексу, підлягають доказуванню.
Відповідно до ухвали ІНФОРМАЦІЯ_13 справа № 758/771/26 від 19.01.2026 до підозрюваного ОСОБА_4 , застосовано запобіжний захід у вигляді особистого забов'язання строком до 14.03.2026 з покладенням на нього з покладанням на нього обов'язків а саме:
- прибувати за кожною вимогою до слідчого,прокурора або суду у визначений час;
- повідомляти слідчого,прокурора або суд про зміну свого місця проживання та роботи;
- не відлучатися з м. Києва без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- продовжити зберігання у відповідних органах державної влади паспорт (паспорти) для виїзду закордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.
- утримуватись від спілкування із свідками у даному кримінальному провадженні.
Зважаючи на те, що ризики, які були підставою для обрання запобіжного заходу продовжують існувати, існує необхідність у продовженні строку дії обов'язків, покладених на підозрюваного ОСОБА_4 , з огляду на наявність наступних ризиків, які дають підстави вважати, що підозрюваний може:
- переховуватися від органу досудового розслідування та суду;
- незаконно впливати на допитаних та ще не допитаних свідків у кримінальному провадженні;
Ризик передбачений п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України підтверджується тим, що ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні нетяжкого кримінального правопорушення, однак у результаті його вчинення спричинено збитків на загальну суму 1 818 853 грн. 86 коп., що у двісті п'ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, та є тяжкими наслідками охоронюваним законом громадським інтересам, у зв'язку із чим розуміючи суворість покарання та необхідності відшкодування заподіяних збитків у разі визнання підозрюваного винним у вчиненому інкримінованому кримінальному правопорушенні, ОСОБА_4 .
Крім цього, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні іншого кримінального правопорушення, передбаченого ч. ст. 367 КК України, обвинувальний акт відносно якого, скеровано до ІНФОРМАЦІЯ_13 , де збитки завдані територіальній громаді міста Києва в розмірі 4,8 млн. грн.
Таким чином, підозрюваний ОСОБА_4 , будучи підозрюваним у аналогічному злочині, обвинувальний акт, якого перебуває на розгляді в суді, може переховуватись від органу досудового розслідування та суду, з метою уникнення понесення покарання та подальшого відшкодування завданих збитків державі.
Крім цього, вік підозрюваного ОСОБА_4 його соціальні зв'язки, майновий стан та стан здоров'я, дозволяють останньому переховуватись від органів досудового розслідування, прокуратури та суду.
Посилаючись на вищезазначене, прокурор просила продовжити дію покладених ухвалою слідчого судді Подільського районного суду м. Києва від 19.01.2026 у справі № 758/771/26 обов'язків передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України відносно підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м. Київ, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого, в межах строків досудового розслідування, зокрема:
- прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора або суду у визначений час;
- повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну свого місця проживання та роботи;
- не відлучатися з м. Києва без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- продовжити зберігання у відповідних органах державної влади паспорт (паспорти) для виїзду закордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.
- утримуватись від спілкування із свідками у даному кримінальному провадженні.
У судовому засіданні прокурор клопотання підтримала з викладених у ньому підстав та просила клопотання задовольнити.
Підозрюваний та його захисник у судовому засіданні проти клопотання заперечували, просили відмовити, вказавши на те, що клопотання необґрунтоване, ризики не доведені.
Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, вивчивши клопотання та додані до нього документи, приходжу до наступного висновку.
Установлено, що у провадженні СВ управління поліції в метрополітені Головного управління Національної поліції у м. Києві перебуває кримінальне провадження №12024100120000196 від 23.10.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України.
14.01.2026 ОСОБА_4 було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.
17.02.2026 ОСОБА_4 повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри, а саме про підозру у службовій недбалості, тобто у неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.
Відповідно до ухвали слідчого судді Подільського районного суду м. Києва від 19.01.2026 відносно ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання та покладено на останнього обов'язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України.
Відповідно до постанови керівника Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_7 від 05.03.2026 клопотання слідчого СВ Подільського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_8 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12024100120000196 від 23.10.2024 за підозрою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, задоволено та продовжено строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024100120000196 від 23.10.2024 за підозрою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України до трьох місяців.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 3 КПК України досудове розслідування - стадія кримінального провадження, яка починається з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань і закінчується закриттям кримінального провадження або направленням до суду обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності.
Частиною 3 ст. 219 КПК України передбачено, що строк із дня винесення постанови про зупинення кримінального провадження до винесення постанови про відновлення кримінального провадження, а також строк ознайомлення з матеріалами досудового розслідування сторонами кримінального провадження в порядку, передбаченому статтею 290 цього Кодексу, не включається у строки, передбачені цією статтею.
Таким чином, в силу норм п. 5 ч. 1 ст. 3 та ст. 219 КПК України досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні завершено, однак, воно не вважається закінченим, оскільки у даному випадку обвинувальний акт до суду не направлено, у зв'язку з тим, що здійснюється виконання вимог ст. 290 КПК України - ознайомлення з матеріалами досудового розслідування сторонами кримінального провадження, на виконання яких строки досудового розслідування не поширюються.
Згідно з ч. 7 ст. 194 КПК України обов'язки, передбачені частинами п'ятою та шостою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу. Після закінчення строку, в тому числі продовженого, на який на підозрюваного, обвинуваченого були покладені відповідні обов'язки, ухвала про застосування запобіжного заходу в цій частині припиняє свою дію і обов'язки скасовуються.
Відповідно до ч. 3 ст. 199 КПК України клопотання про продовження строку тримання під вартою, крім відомостей, зазначених у статті 184 цього Кодексу, повинно містити: 1) виклад обставин, які свідчать про те, що заявлений ризик не зменшився або з'явилися нові ризики, які виправдовують тримання особи під вартою; 2) виклад обставин, які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали про тримання під вартою.
Необхідність продовження строку дії обов'язків обґрунтована існуючими ризиками за ст. 177 КПК України, а саме: переховуватися від органу досудового розслідування та суду; незаконно впливати на допитаних та ще не допитаних свідків у кримінальному провадженні.
Обставини, які б свідчили про те, що зазначені ризики зменшились, досудовим розслідуванням не встановлено.
Оцінюючи в сукупності надані докази, встановлені в судовому засіданні обставини, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання прокурора є таким, що ґрунтується на вимогах чинного законодавства та підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 177, 182, 194, 199, 309 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання прокурора Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 про продовження строку дії обов'язків, покладених на ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - задовольнити.
Продовжити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строк дії обов'язків покладених на нього ухвалою слідчого судді Подільського районного суду м. Києва від 19.01.2026 строком до 13.04.2026, а саме:
- прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, суду;
- повідомляти слідчого, прокурора, суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
- не відлучатися з м. Києва та Київської області без дозволу слідчого, прокурора, суду;
- продовжити зберігання у відповідних органів державної влади паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Cлідчий суддя Подільського районного суду м. Києва ОСОБА_1