Ухвала від 11.03.2026 по справі 753/6790/24

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/6790/24

провадження № 1-кс/753/716/26

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"11" березня 2026 р. Дарницький районний суд міста Києва у складі слідчого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні в місті Києві клопотання прокурора Дарницької окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 , про надання дозволу на проведення огляду у кримінальному провадженні № 12024100020001341 від 11 березня 2024 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених частиною четвертою статті 190, частиною четвертою статті 197-1, частиною четвертою статті 358, частиною третьою статті 197-1 КК України,

ВСТАНОВИВ:

до Дарницького районного суду міста Києва надійшло вищевказане клопотання.

Відповідно до протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду 10 березня 2026 року матеріали клопотання передано судді ОСОБА_1 .

У судове засідання 11 березня 2026 року з'явилася прокурор ОСОБА_3 , яка клопотання підтримала з підстав викладених у ньому та просила клопотання задовольнити.

Вивчивши доводи клопотання та долучені до нього матеріали, суд доходить наступного.

Слідчим відділом Дарницького УП ГУНП у місті Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024100020001341 від 11 березня 2024 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених частиною четвертою статті 190, частиною четвертою статті 197-1, частиною четвертою статті 358, частиною третьою статті 197-1 КК України.

В ході проведення досудового розслідування встановлено, що невстановленими досудовим розслідуванням особами, самовільно захоплено земельні ділянки з кадастровими номерами 8000000000:90:239:0025, 8000000000:90:239:0019, 8000000000:90:239:1587, розташовані за відповідними адресами: АДРЕСА_1 . Зазначені земельні ділянки знаходяться у прибережній захисній смузі озера Заплавне - ландшафтного заказника місцевого значення «Озеро Заплавне». Надалі, з використанням підроблених документів, було незаконно зареєстровано право власності на неіснуючі об'єкти нерухомого майна на земельних ділянках комунальної власності територіальної громади міста Києва.

Так, згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно встановлено, що приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_4 прийнято рішення від 25.03.2021 № 57295873 про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу), відкрито розділ на об'єкт нерухомого майна та внесено до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відомості про реєстрацію права власності за ОСОБА_5 на житловий будинок загальною площею 99,2 кв. м, що розташований по АДРЕСА_2 , реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 2321630580000.

Підставою для прийняття рішення з метою державної реєстрації права власності на вказаний об'єкт нерухомості стали технічний паспорт від 17.03.2021 № б/н та довідка про показники об'єкта нерухомого майна від 17.03.2021 № 170321/3, видані фізичною особою - підприємцем (інженером з інвентаризації нерухомого майна) ОСОБА_6 .

Відповідно до відомостей з Державного земельного кадастру за адресою: АДРЕСА_2 знаходиться земельна ділянка комунальної форми власності площею 0,0602 га з кадастровим номером 8000000000:90:239:0025 з цільовим призначенням будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

Проведеними оглядами місця події від 28.10.2024 встановлено, що по АДРЕСА_2 на земельній ділянці з кадастровим номером 8000000000:90:239:0025 відсутні будь-які житлові будинки та/або фундамент, інші капітальні об'єкти нерухомого майна. Земельна ділянка від дороги вулиці та від сусідніх земельних ділянок огороджена парканом, проте до водойми озера Заплавне ділянка має безпосередній вихід.

Згідно з інформацією з Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (КМДА), а саме листа від 20.01.2025 № 057-860 в Міському земельному кадастрі відсутня інформація щодо земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:90:239:0025. Київська міська рада не приймала рішень щодо передачі вказаних земельних ділянок у власність чи користування.

Відповідно до інформації з Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації розпорядження райдержадміністрації щодо присвоєння адреси: АДРЕСА_2 не видавалось (лист від 23.01.2025 № 101-842).

Також, відомості про присвоєння поштової адреси: АДРЕСА_2 відсутні і у Департаменті містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (КМДА), що підтверджується листом департаменту. Зокрема, Департаментом містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) не видавав документів дозвільного характеру, що надають права на виконання будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкту за адресами: АДРЕСА_2 (лист від 24.01.2025 № 055-1581).

Разом з тим, за адресою: м. Київ, АДРЕСА_2 КП КМР «Київське міське бюро технічної інвентаризації» нерухоме майно на праві власності не зареєстровано (лист від 23.01.2025 № 062/14-848).

Підсумовуючи вищевказане, можна дійти висновку, що об'єктів нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_2 не існувало взагалі, а державна реєстрація речових прав на нерухоме майна здійснена з порушенням вимог законодавства.

З огляду на викладене, в органу досудового розслідування наявні достатні підстави провести огляд вищезазначеної земельної ділянки.

Проте, згідно інформації з протоколів огляду вбачається, що доступ до земельної ділянки комунальної форми власності обмежено у зв'язку з наявністю паркану та огляд вищезазначеної земельної ділянки зі спеціалістами провести без дозволу суду не вбачається за можливе.

Також згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно встановлено, що приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_4 прийнято рішення від 27.01.2021 № 56330354 про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу), відкрито розділ на об'єкт нерухомого майна та внесено до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відомості про реєстрацію права власності за ОСОБА_7 на житловий будинок загальною площею 149,6 кв. м, що розташований по АДРЕСА_2 , реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 2277609980000.

Підставою для прийняття рішення з метою державної реєстрації права власності на вказаний об'єкт нерухомості стали технічний паспорт від 26.11.2020 № б/н та довідка про показники об'єкта нерухомого майна від 26.11.2020 № 77/7, видані фізичною особою - підприємцем (інженером з інвентаризації нерухомого майна) ОСОБА_6 .

Відповідно до відомостей з Державного земельного кадастру за адресою: АДРЕСА_2 знаходиться земельна ділянка комунальної форми власності площею 0,1 га з кадастровим номером 8000000000:90:239:0019 з цільовим призначенням будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

Проведеним оглядом місця події від 28.10.2024 встановлено, що по АДРЕСА_2 на земельній ділянці з кадастровим номером 8000000000:90:239:0019 відсутні будь-які житлові будинки та/або фундамент, інші капітальні об'єкти нерухомого майна. Земельна ділянка від дороги вулиці та від сусідніх земельних ділянок огороджена парканом, проте до водойми озера Заплавне ділянка має безпосередній вихід.

Згідно з інформацією з Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (КМДА), а саме листа від 23.12.2024 № 057-19199 в Міському земельному кадастрі відсутня інформація щодо земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:90:239:0019. Київська міська рада не приймала рішень щодо передачі вказаних земельних ділянок у власність чи користування.

Відповідно до інформації з Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації розпорядження райдержадміністрації щодо присвоєння адреси: АДРЕСА_2 не видавалось (лист від 26.12.2024 № 101-12281).

Також, відомості про присвоєння поштової адреси: АДРЕСА_2 відсутні і у Департаменті містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (КМДА), що підтверджується листом департаменту. Зокрема, Департаментом містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) не видавав документів дозвільного характеру, що надають права на виконання будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкту за адресами: АДРЕСА_2 (лист від 24.12.2024 № 055-14767).

Разом з тим, за адресою: м. Київ, АДРЕСА_2 КП КМР «Київське міське бюро технічної інвентаризації» нерухоме майно на праві власності не зареєстровано (лист від 27.12.2024 № 062/14-14149).

Відсутність об'єктів нерухомого майна за адресою: м. Київ, АДРЕСА_2 підтверджується інформацією з ПрАТ «АК «Київводоканал». Так за вказаною адресою договір про надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення не укладався (лист від 14.10.2025 № 3716/18/36/02-25).

Натомість, ТОВ «Київські енергетичні послуги» повідомило прокуратуру, що для розрахунків за спожиту електричну енергію за адресою: АДРЕСА_2 у Товаристві відкрито особовий рахунок та укладено договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг з фізичною особою ОСОБА_7 . Також Товариством зазначено, що вказаний договір є публічним договором приєднання. Договірні відносини з газопостачання за зазначеною адресою відсутні (лист від 20.10.2025 № 25/4/7/8/59579).

Підсумовуючи вищевказане, можна дійти висновку, що об'єктів нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_2 не існувало взагалі, а державна реєстрація речових прав на нерухоме майна здійснена з порушенням вимог законодавства.

З огляду на викладене, в органу досудового розслідування наявні достатні підстави провести огляд вищезазначеної земельної ділянки.

Проте, згідно інформації з протоколів огляду вбачається, що доступ до земельної ділянки комунальної форми власності обмежено у зв'язку з наявністю паркану та огляд вищезазначеної земельної ділянки зі спеціалістами провести без дозволу суду не вбачається за можливе.

Крім того, в органу досудового розслідування наявні підстави для проведення огляду земельної ділянки комунальної форми власності за адресою: АДРЕСА_1 з кадастровим номером 8000000000:90:239:1587.

Так, на підставі технічного паспорта від 25.11.2020 № б/н та довідки про показники об'єкта нерухомого майна від 26.11.2020 № 3432, виданими Товариством з обмеженою відповідальністю «АРМОВІРБУД» за ОСОБА_8 02.12.2020 зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно право власності на житловий будинок площею 121,1 кв. м. по АДРЕСА_1 .

В подальшому, приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_4 прийнято рішення від 07.12.2020 № 55549280 про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу), відкрито розділ на об'єкт нерухомого майна та внесено до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відомості про реєстрацію права власності за ОСОБА_8 на житловий будинок загальною площею 121,2 кв. м., що розташований по АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 2241463480000.

Відповідно до відомостей з Державного земельного кадастру за адресою: АДРЕСА_1 знаходиться земельна ділянка комунальної форми власності площею 0,1 га з кадастровим номером 8000000000:90:239:1587 з цільовим призначенням будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

Проведеним оглядом місця події від 28.10.2024 встановлено, що по АДРЕСА_1 на земельній ділянці з кадастровим номером 8000000000:90:239:0019 відсутні будь-які житлові будинки та/або фундамент, інші капітальні об'єкти нерухомого майна. Земельна ділянка від дороги вулиці та від сусідніх земельних ділянок огороджена парканом, проте до водойми озера Заплавне ділянка має безпосередній вихід.

Згідно з інформацією з Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (КМДА), а саме листа від 24.12.2024 № 057-19257 в Міському земельному кадастрі відсутня інформація щодо земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:90:239:1587. Київська міська рада не приймала рішень щодо передачі вказаної земельної ділянки у власність чи користування.

Відповідно до інформації з Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації від 18.12.2024 № 101-11966 розпорядження райдержадміністрації щодо присвоєння адреси: АДРЕСА_1 не видавалось.

Також, відомості про присвоєння поштової адреси: АДРЕСА_1 відсутні і у Департаменті містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (КМДА), що підтверджується листами департаменту. Зокрема, Департаментом містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) не видавав документів дозвільного характеру, що надають права на виконання будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкту за адресою: АДРЕСА_1 (лист від 12.12.2024 № 055-10514).

Разом з тим, за адресою: АДРЕСА_1 КП КМР «Київське міське бюро технічної інвентаризації» нерухоме майно на праві власності не зареєстровано.

Відсутність об'єктів нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_1 підтверджується інформацією з ПрАТ «АК «Київводоканал». Так за вказаною адресою договори про надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення не укладались (21.11.2025 № 4251/18/36/02-25).

Натомість, ТОВ «Київські енергетичні послуги» повідомило прокуратуру, що для розрахунків за спожиту електричну енергію за адресою: АДРЕСА_1 у Товаристві відкрито особовий рахунок та укладено договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг з фізичною особою ОСОБА_8 . Також Товариством зазначено, що вказаний договір є публічним договором приєднання. Договірні відносини з газопостачання за зазначеною адресою відсутні (лист від 19.11.2025 № 25/4/7/8/65512).

Підсумовуючи вищевказане, можна дійти висновку, що об'єктів нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_1 не існувало взагалі, а державна реєстрація речових прав на нерухоме майна здійснена з порушенням вимог законодавства.

З огляду на викладене, в органу досудового розслідування наявні достатні підстави провести огляд вищезазначеної земельної ділянки.

Проте, згідно інформації з протоколів огляду вбачається, що доступ до земельної ділянки комунальної форми власності обмежено у зв'язку з наявністю паркану та огляд вищезазначеної земельної ділянки зі спеціалістами провести без дозволу суду не вбачається за можливе.

Разом з тим, слід зазначити, що земельні ділянки з кадастровими номерами 8000000000:90:239:0025, 8000000000:90:239:0019 та 8000000000:90:239:1587 сформовані за ініціативою та на підставі заяв поданих особами за якими зареєстровано право власності на неіснуючі об'єкти нерухомого майна в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Київською міською радою як власником комунальних земель у м. Києві технічні документації щодо формування вказаних земельних ділянок по вул. Джерельній у м. Києві не затверджувались.

Дарницькою окружною прокуратурою міста Києва скеровано лист до Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) з проханням замовити у Комунальному підприємстві «Київський інститут земельних відносин» здійснити виконання вишукувальних робіт при здійсненні моніторингу земельних ділянок з кадастровими номерами 8000000000:90:239:0025, 8000000000:90:239:0019 і 8000000000:90:239:1587 та контролю за їх використанням і охороною, про що письмово повідомити окружну прокуратуру з одночасним скеруванням технічних звітів або їх належним чином завірених копій (лист від 02.02.2026 № 52-608вих-26).

Департаментом земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) на адресу окружної прокуратури надійшла відповідь про те, що департаментом замовлено здійснення виконання вишукувальних робіт при здійсненні моніторингу земельних ділянок з вказаними кадастровими номерами у Комунальному підприємстві «Київський інститут земельних відносин» (лист від 06.03.2026 № 057-2659).

Земельні ділянки з кадастровими номерами 8000000000:90:239:0025, 8000000000:90:239:0019 та 8000000000:90:239:1587 огороджені парканом та не мають вільного доступу. Відтак, оглянути та виміряти вказані земельні ділянки доцільно з дозволу суду та за участі спеціалістів з КП «Київський інститут земельних відносин».

Відповідно до статуту КП «Київський інститут земельних відносин» засновником та власником підприємства є територіальна громада міста Києва від імені якої виступає Київська міська рада.

КП «Київський інститут земельних відносин» здійснює, поміж іншим, виконання науково-дослідних, дослідно-конструкторських, дослідно-технологічних, спеціальних та інших робіт в галузі ведення міського земельного кадастру, землеустрою та моніторингу земель з використанням новітніх інформаційних технологій, виконання топографічної та кадастрової зйомки земельної ділянки, проведення експертних робіт в галузі земельних відносин.

Відтак, участь представників КП «Київський інститут земельних відносин» при проведення огляду земельних ділянок є необхідною та виправданою та дасть змогу отримати інформацію щодо меж земельних ділянок та наявності на них як капітальних споруд так і об'єктів незавершеного будівництва.

На даний час в ході здійснення досудового розслідування вказаного кримінального провадження, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінальних правопорушень, відшукання знарядь кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення виникла необхідність у проведенні огляду.

Огляд необхідно провести за участю спеціаліста та спеціального обладнання з метою проведення замірів та встановлення площі займаних земельних ділянок, встановлення їх фактичних меж, відстані до урізу води та факту перебування їх в межах прибережної захисної смуги озера Заплавне, а також встановлення площ здійснюваних на земельних ділянках будівництва об'єктів нерухомого майна та ін.

Відтак, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставині вчинення кримінального правопорушення, відшукання знарядь кримінального правопорушення виникла необхідність у проведенні огляду за участю спеціаліста.

Згідно зі статтею 223 КПК України слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні. Підставами для проведення слідчої (розшукової) дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.

Статтею 237 КПК України передбачено, що з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів. Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.

Відповідно до частин першої, третьої статті 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Як передбачено частиною п'ятою статті 234 КПК України, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинено кримінальне правопорушення; відшукуванні речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у видрукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукуванні речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи; за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.

Описана у клопотанні фабула у сукупності з матеріалами кримінального провадження, доданими до клопотання, на даному етапі провадження дає слідчому судді достатні підстави дійти висновку про наявність ознак кримінальних правопорушень, передбачених частиною четвертою статті 190, частиною четвертою статті 197-1, частиною четвертою статті 358, частиною третьою статті 197-1 КК України.

Документи, що були долучені до клопотання про надання дозволу на огляд, вивчені та дослідженні під час розгляду клопотання, а також їм надана відповідна оцінка в ході встановлення наявності/відсутності достатніх підстав для задоволення клопотання.

Зазначені прокурором у клопотанні доводи про необхідність проведення огляду на вказаній земельній ділянці з метою фіксації слідів кримінального правопорушення та отримання відомостей, необхідних для подальшого проведення досудового розслідування, є обґрунтованими, з метою встановлення об'єктивних обставин у справі, отже огляд у даному випадку буде відповідати завданням кримінального провадження, визначеними статтею 2 КПК України.

Подане прокурором клопотання про проведення огляду відповідає положенням КПК України, оскільки прокурором доведено в межах даного кримінального провадження наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення, огляд є найбільш доцільним та ефективним способом виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення, які мають значення для досудового розслідування, а також заходом, пропорційним втручанню в права користувачів та власників земельних ділянок.

Слідчим суддею перевірені можливості органу досудового розслідування іншим слідчим шляхом здобути відомості, які мають значення для досудового розслідування, і які б мали менший ступінь втручання у права та свободи особи, та встановлено, що менші заходи втручання не зможуть забезпечити потреби досудового розслідування.

Відповідно до частини сьомої статті 237 КПК України при огляді слідчий, прокурор або за їх дорученням залучений спеціаліст має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення оглянутого місця чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати речі і документи, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, що не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.

Таким чином, слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання та надання дозволу на проведення огляду земельних ділянок, оскільки в результаті огляду можуть бути виявлені та зафіксовані відомості щодо обставин вчинення кримінального правопорушення.

Приписи статті 235 КПК не зобов'язують слідчого суддю в ухвалі зазначати прокурора чи слідчого, який буде проводити огляд, натомість ухвала слідчого судді має містити відомості про прокурора, слідчого, який подав відповідне клопотання. Тобто, процесуальний закон зобов'язує слідчого суддю встановити, що клопотання надійшло від уповноваженої особи - прокурора, включеного до групи прокурорів, або слідчого, якому доручено здійснювати розслідування, в порядку статей 37, 39, 216 КПК. Судовий контроль під час розгляду клопотання про проведення огляду здійснюється з метою забезпечення права на недоторканість житла чи іншого володіння особи. При цьому, зміст норм цього Кодексу не дає підстав для твердження про те, що до повноважень слідчого судді належать, крім здійснення судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні, ще й інші (п. 18 ст. 3 КПК), віднесені до повноважень прокурора та слідчого з організації досудового розслідування.

Враховуючи викладене, з огляду на суть кримінального правопорушення, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, обставини, що були встановлені під час проведення слідчих дій, зважаючи на мету проведення огляду приміщень, на докази, що були долучені до клопотання, слідчий суддя вважає, що у цьому випадку дотримано принцип пропорційності між достатніми та обґрунтованими підставами для проведення такого огляду і наслідками, до яких він може призвести, а тому клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 93, 233, 234, 235, 372 КПК України, слідчий суддя,

ПОСТАНОВИВ:

клопотання прокурора - задовольнити.

Надати дозвіл на проведення огляду земельних ділянок з кадастровими номерами 8000000000:90:239:0025 по АДРЕСА_2 , 8000000000:90:239:0019 по АДРЕСА_2 та 8000000000:90:239:1587 по АДРЕСА_1 з метою встановлення їх меж (поворотних точок, координат), відстані до урізу води, перевірки факту перебування вказаних земельних ділянок в межах прибережної захисної смуги озера «Заплавне», за участі спеціалістів КП «Київський інститут земельних відносин» та представників Київської міської ради.

Строк дії ухвали - один місяць з дати її постановлення та дає право на проникнення до володіння особи лише один раз.

При виконанні цієї ухвали, відповідно до частин другої, третьої, дев'ятої статті 236 Кримінального процесуального кодексу України обшук житла чи іншого володіння особи на підставі ухвали слідчого судді повинен відбуватися в час, коли заподіюється найменша шкода звичайним заняттям особи, яка ними володіє, якщо тільки слідчий, прокурор не вважатиме, що виконання такої умови може істотно зашкодити меті обшуку.

Перед початком виконання ухвали слідчого судді особі, яка володіє житлом чи іншим володінням, а за її відсутності - іншій присутній особі повинна бути пред'явлена ухвала і надана її копія.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1