Ухвала від 31.03.2026 по справі 377/333/26

УХВАЛА

Справа №377/333/26

Провадження №1-в/377/11/26

31 березня 2026 року суддя Славутицького міського суду Київської області ОСОБА_1 , розглядаючи подання ВП №2 Вишгородського РУП ГУНП в Київській області про продовження адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_2 ,

УСТАНОВИЛА:

30 березня 2026 року до суду надійшло подання про продовження адміністративного нагляду щодо ОСОБА_2 строком на шість місяців та встановлення певних обмежень: заборони на вихід з дому за місцем проживання з 22 години до 06 години наступного дня; заборони відвідувати місця, де здійснюється продаж спиртних та алкогольних напоїв на розлив та місця, де дозволено їх вживання; заборони виїзду в особистих справах за межі м. Славутича без дозволу ВП № 2 Вишгородського РУП ГУНП в Київській області та зобов'язання з'являтися на реєстрацію до ВП № 2 Вишгородського РУП ГУНП в Київській області кожного першого понеділка місяця, яке підписане начальником СВГ ВП № 2 Вишгородського РУП ГУНП в Київській області майором поліції ОСОБА_3 .

Відповідно до статті 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (далі Закон України ) адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.

Згідно із статтею 2 вказаного Закону адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Частиною 1 статті 539 КПК України передбачено, що питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.

Відповідно до статті 158 КВК України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.

За змістом статті 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» вбачається, що адміністративний нагляд встановлюється : щодо осіб, зазначених у пунктах «б», «г» і «ґ» статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцезнаходженням установи виконання покарань за поданням начальника установи виконання покарань; щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.

З аналізу вказаних правових норм вбачається, що з відповідним поданням про встановлення адміністративного нагляду стосовно засуджених осіб законом надано право звертатися до суду, зокрема начальнику органу поліції.

Зазначеним законодавчим нормам подання ВП № 2 Вишгородського РУП ГУНП в Київській області про продовження адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_2 не відповідає, оскільки підписане начальником СВГ ВП № 2 Вишгородського РУП ГУНП в Київській області майором поліції ОСОБА_3 , а не начальником відповідного органу поліції.

Крім того, статтею 13 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачено, що контроль за здійсненням адміністративного нагляду покладається на органи Національної поліції. Натомість до подання не додано доказів винесення ОСОБА_2 попереджень, які б оголошувалися йому зі змістом та вимогами Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», з якими ОСОБА_2 був ознайомлений під підпис.

Виходячи з вищевикладеного та враховуючи, що вказане подання про продовження адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_2 не відповідає вимогам Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», тому воно підлягає поверненню для належного оформлення.

На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», статтею 539 КПК України, статтею 158 КВК України,

ПОСТАНОВИЛА:

Подання про продовження адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_2 , підписане начальником СВГ ВП № 2 Вишгородського РУП ГУНП в Київській області майором поліції ОСОБА_3 , разом з доданими матеріалами повернути Відділенню поліції № 2 Вишгородського РУП ГУНП в Київській області для належного оформлення.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили в момент ухвалення.

Суддя ОСОБА_1