ЦЕНТРАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД м. МИКОЛАЄВА
вул. Захисників Миколаєва, 41/12, м. Миколаїв, 54607 тел. (0512) 53-31-08
e-mail: inbox@ct.mk.court.gov.ua, web: ct.mk.court.gov.ua
Код ЄДРПОУ 02892528
490/2483/26
нп 1-кс/490/1377/2026
26 березня 2026 року слідчий суддя Центрального районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС СВ УСБУ в Херсонській області ОСОБА_5 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м. Генічеськ Генічеського району Херсонської області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ,
який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого, ч. 1 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 КК України, -
В провадженні СВ Управління СБ України в Херсонській області перебувають матеріали кримінального провадження № 22026230000000162 від 18.03.2026 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 КК України.
10.03.2026 року ОСОБА_6 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 28 ч. 5 ст. 111-1 КК України.
Згідно вказаного повідомлення, громадянин України ОСОБА_6 підозрюється тому, що перебуваючи на тимчасово окупованій території України, а саме у місті Генічеськ Херсонської області, будучи обізнаним про факт збройної агресії російської федерації проти України, усвідомлюючи протиправність створення та функціонування окупаційних органів влади держави-агресора, а також негативні наслідки співпраці з ними, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 05 березня 2025 року, діючи умисно та добровільно, у складі групи осіб без попередньої змови, реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на зайняття посади у незаконному представницькому органі влади, створеному державою-агресором на тимчасово окупованій території, офіційно обійняв посаду так званого «депутата Херсонской областной думы». Беручи усвідомлену участь у легітимізації окупаційного режиму, фігурант добровільно отримав депутатський мандат та відповідне посвідчення від керівництва так званої «Избирательной комиссии Херсонской области», зайнявши місце представника від російської політичної партії «Ліберально-демократичної партії Росії» (надалі - «ЛДПР»). Тим самим підозрюваний публічно підтвердив свій намір здійснювати політичну та організаційну діяльність в інтересах РФ, безпосередньо інтегруючись у незаконний законодавчий орган захопленого регіону.
Остаточно закріплюючи свій злочинний умисел на здійснення політичної діяльності в інтересах держави-агресора, не пізніше 05.03.2025 ОСОБА_6 публічно підтвердив факт свого добровільного вступу на посаду так званого «депутата Херсонской областной думы». Використовуючи власний Telegram-канал «Пікуль», підозрюваний відкрито заявив про отримання депутатського мандата, висловивши публічну вдячність представникам окупаційного виборчкому та спільникам по партії. Своїми діями підозрюваний не лише беззаперечно засвідчив усвідомлений характер співпраці з окупантами, а й задекларував готовність систематично виконувати функції незаконного представника влади, маскуючи свої злочинні дії під виглядом турботи про мешканців захопленої Херсонщини.
Продовжуючи свою злочинну діяльність, ОСОБА_6 систематично здійснює публічну діяльність та політичні заходи на підтримку держави-агресора та її окупаційної адміністрації, використовуючи свій статус «депутата» від партії «ЛДПР», зокрема:
- не пізніше 12.03.2025, ОСОБА_6 взяв участь в офіційній робочій зустрічі з так званою «т.в.о. голови Генічеського муніципального округу». Використовуючи свій незаконний статус «депутата Херсонской областной думы», він як представник російської політичної партії «ЛДПР» обговорював питання взаємодії з окупаційною виконавчою владою та особисто ініціював проведення спільних заходів із відновлення пам'ятників до 80-річчя перемоги. Вказані дії підозрюваний використовував для створення пропагандистського медіаконтенту, демонструючи нібито «активну громадсько-політичну діяльність» та турботу окупаційної адміністрації про збереження історичної спадщини;
- не пізніше 06.04.2025, ОСОБА_6 виступив на пропагандистському заході, присвяченому річниці смерті засновника партії «ЛДПР». Позиціонуючи себе як «помічника з координації регіонального відділення ЛДПР» та «депутата», він надав публічне інтерв'ю медіаресурсам окупантів, у якому декларував відданість принципам російської партії та запевняв у її процвітанні на Херсонщині. Таким чином, своїми умисними діями фігурант забезпечував медійну підтримку структур РФ, відкрито демонструючи ідеологічну єдність з країною-окупантом;
- не пізніше 08.04.2025, діючи в інтересах ворога та з метою політичної підтримки мілітарних структур держави-агресора, ОСОБА_6 здійснив офіційний візит до так званого «військового комісаріату Генічеського муніципального округу». Використовуючи свій злочинний статус «депутата Херсонской областной думы» та представника партії «ЛДПР», фігурант спільно з іншими партійними активістами привітав представників окупаційного військкомату. Під час заходу він виступив із промовою, у якій висловив вдячність співробітникам незаконної установи за нібито «забезпечення захисту та безпеки», а також пообіцяв їм усебічну підтримку. У такий спосіб підозрюваний здійснював свідому публічну легітимізацію окупаційних військових формувань, демонструючи їх тісну співпрацю з політичними органами РФ на захоплених територіях;
- не пізніше 29.04.2025, діючи умисно та з метою надання матеріально-технічної допомоги збройним формуванням держави-агресора, ОСОБА_6 взяв активну участь у забезпеченні транспортними засобами російських військових. Використовуючи свій незаконний статус «депутата Херсонской областной думы» від партії «ЛДПР», фігурант спільно з іншими представниками окупаційної влади долучився до придбання та особистої доставки автомобіля підвищеної прохідності «Нива» для потреб так званого добровольчого формування Міністерства оборони РФ «Барс-33»;
- не пізніше 02.05.2025 ОСОБА_6 здійснив безпосередню передачу матеріальних ресурсів збройним формуванням РФ. Перебуваючи у статусі так званого «депутата Херсонской областной думы», ОСОБА_6 особисто доставив та передав військовослужбовцям російського окупаційного підрозділу «Барс-33», які беруть безпосередню участь у бойових діях проти Сил оборони України на Херсонському напрямку, транспортний засіб «Нива» та інше майно. Свої умисні дії фігурант публічно висвітлив у мережі Інтернет, хизуючись власною участю у матеріально-технічному забезпеченні ворожої армії та відкрито пропагуючи ідею безальтернативної перемоги збройних сил РФ;
- не пізніше 08.05.2025, продовжуючи свою злочинну діяльність, спрямовану на популяризацію окупаційної влади та створення позитивного іміджу російської політичної партії «ЛДПР», ОСОБА_6 взяв участь у публічному масовому заході в м. Генічеськ, присвяченому святкуванню так званого «Дня Перемоги». Використовуючи свій незаконний статус «депутата Херсонской областной думы», він як офіційний представник партії держави-агресора особисто брав участь у пропагандистській акції «Свіча пам'яті»;
- продовжуючи свою злочинну діяльність, спрямовану на всебічне сприяння збройним формуванням держави-агресора, не пізніше 20.06.2025 ОСОБА_6 взяв участь у черговій передачі транспортного засобу підвищеної прохідності «Нива» російським військовослужбовцям на лінію бойового зіткнення. Перебуваючи у статусі так званого «депутата Херсонской областной думы», фігурант публічно прозвітував про успішну доставку автомобіля окупантам, а також відкрито закликав необмежене коло осіб до фінансування армії РФ, розмістивши відповідне посилання для збору матеріальної допомоги. Вказаними умисними діями підозрюваний не лише здійснював безпосереднє матеріально-технічне забезпечення окупаційних військ, але й сприяв залученню додаткових ресурсів для ведення бойових дій проти Сил оборони України;
- продовжуючи активне сприяння воєнізованим структурам держави-агресора та усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, не пізніше 01.07.2025 ОСОБА_6 взяв безпосередню участь у забезпеченні російських окупаційних військ технічними засобами. Використовуючи свій незаконний статус «депутата Херсонской областной думы», фігурант спільно з іншими представниками окупаційної влади здійснив цілеспрямовану передачу партії портативних зарядних пристроїв (повербанків) військовослужбовцям підрозділу «Росгвардії» РФ. Вказане обладнання передавалося з метою підтримання боєздатності ворога, зокрема для забезпечення безперебійної роботи ворожих безпілотних літальних апаратів, засобів зв'язку та навігації на лінії фронту;
- не пізніше 01.09.2025 ОСОБА_6 здійснив публічний візит до захопленого навчального закладу - так званої «Генічеської школи №1». Перебуваючи у незаконному статусі «депутата Херсонской областной думы» від російської партії «ЛДПР», фігурант взяв участь у проведенні урочистої лінійки з нагоди початку навчального року. У такий спосіб підозрюваний здійснював ідеологічний вплив на місцеве населення, свідомо сприяючи закріпленню окупаційного режиму та імітації його стабільного функціонування в регіоні.
ОСОБА_6 , діючи умисно, послідовно та систематично, бере безпосередню участь у діяльності незаконно створеного представницького органу влади - так званої «Херсонской областной думы», виконує функції «депутата» від російської політичної партії «ЛДПР», здійснює системне матеріально-технічне забезпечення збройних формувань держави-агресора, бере активну участь у проведенні пропагандистських заходів та публічно демонструє підтримку окупаційної влади. Своїми умисними діями ОСОБА_6 забезпечує організаційне, політичне та інформаційне зміцнення окупаційного режиму, безпосередньо сприяє підвищенню боєздатності ворожої армії, здійснює ідеологічний вплив на місцеве населення (зокрема в освітній сфері), сприяє легітимізації незаконно створених органів влади та мілітарних структур РФ, чим підриває засади державного суверенітету, територіальної цілісності та конституційного ладу України.
У відповідності до вимог ст. 111, 112, ч. 8 ст. 135, 278 КПК України повідомлення про підозру та повістки про виклик підозрюваному ОСОБА_7 на 18.02.2026, 19.02.2026, 20.02.2026 опубліковані в газеті КМУ «Урядовий кур'єр» та на офіційному сайті Офісу Генерального прокурора, за посиланням:https://www.gp.gov.ua.
Так, будучи викликаним для вручення підозри, допиту в якості підозрюваного на 16.03.2026, 17.03.2026, 18.03.2026, останній у призначений час та місце без поважних причин не з'явився і про причини своєї неявки не повідомив. Повістки про виклик 16.03.2026, 17.03.2026, 18.03.2026 опубліковано у газеті загальнодержавної сфери розповсюдження «Урядовий кур'єр» та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.
18.03.2026 у зв'язку з тим, що підозрюваний ОСОБА_6 переховується від органів досудового розслідування з метою ухилення від кримінальної відповідальності, останнього оголошено у розшук.
Слідчий звернувся до слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва з погодженим із начальником відділу Херсонської обласної прокуратури ОСОБА_8 клопотанням про застосування відносно ОСОБА_6 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. В обґрунтування клопотання вказав, що ОСОБА_6 підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, за вчинення якого передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п'ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої. Підозра є обґрунтованою, підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, є ризики того, що підозрюваний може переховуватись від органів досудового розслідування та суду, знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється. Запобігти вказаним ризикам та забезпечити належне виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків не зможе обрання більш м'якого запобіжного заходу.
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав та просив задовольнити.
Захисник проти задоволення клопотання заперечував посилаючись на необґрунтованість ризиків.
Заслухавши пояснення учасників процесу, вивчивши матеріали клопотання та кримінального провадження, приходжу до наступного.
Згідно зі змістом ст.ст. 131-132 КПК України, запобіжні заходи є заходами забезпечення кримінального провадження і застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду.
Стаття 177 КПК України містить правові норми щодо мети та підстав застосування запобіжних заходів. Метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується. Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.
Відповідно до ч. 1 ст. 183 КПК України, тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м'яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 цього Кодексу, крім випадків, передбачених частиною п'ятою статті 176 цього Кодексу.
Згідно ч. 1 ст. 194 КПК України, під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов'язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Згідно положень ч. 6 ст. 193 КПК України, слідчий суддя може розглянути клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та може обрати такий запобіжний захід за відсутності підозрюваного, обвинуваченого лише у разі доведення прокурором наявності підстав, передбачених статтею 177 цього Кодексу, а також наявності достатніх підстав вважати, що підозрюваний, обвинувачений виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, та/або оголошений у міжнародний розшук. У такому разі після затримання особи і не пізніш як через сорок вісім годин з часу її доставки до місця кримінального провадження слідчий суддя, суд за участю підозрюваного, обвинуваченого розглядає питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м'який запобіжний захід, про що постановляє ухвалу.
Згідно вимог п.п. 3 і 4 ст. 5 Конвенції про основоположні права та свободи та практику Європейського суду з прав людини, обмеження права особи на свободу і особисту недоторканість можливе лише в передбачених законом випадках за встановленою процедурою.
ОСОБА_6 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 КК України,яке відносяться до категорії тяжкого злочину, за вчинення якого передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п'ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої. Підозра є обґрунтованою, підтверджується наступними зібраними матеріалами кримінального провадження:
- протоколом огляду від 28.09.2025, у ході якого досліджено публікацію від 05.03.2025 в офіційному Telegram-каналі окупаційної «Избирательной комиссии Херсонской области» (https://t.me/izbirkomherson/1983). Під час огляду зафіксовано текстові та фотоматеріали, які документально підтверджують факт офіційного наділення ОСОБА_6 владними повноваженнями у незаконному органі. Зокрема, у текстовому повідомленні зазначено, що за рішенням партії «ЛДПР» фігуранту було передано вакантний мандат, а так звана «голова виборчкому» ОСОБА_9 особисто вручила йому посвідчення «депутата Херсонской областной думы». Долучена до протоколу фотографія, на якій ОСОБА_6 зафіксований у момент вручення документа (фото аналогічне з фото наступному огляді Telegram-каналу фігуранта ІНФОРМАЦІЯ_2
- протоколом огляду від 01.09.2025, у ході якого досліджено публікацію від 05.03.2025 в особистому Telegram-каналі фігуранта (https://t.me/alexpikul/5). Під час огляду зафіксовано текстове повідомлення та фотоматеріали, які є прямим доказом добровільного прийняття ОСОБА_6 владних повноважень у незаконному органі. У дописі підозрюваний від власного імені підтверджує факт отримання депутатського мандата, а також публічно дякує так званій «голові виборчкому» ОСОБА_10 та іншому окупаційному представнику ОСОБА_11 за довіру (є позитивний висновок портретної експертизи);
- протоколом огляду від 29.08.2025, у ході якого досліджено публікацію від 13.03.2025 в Telegram-каналі окупаційної адміністрації «Администрация Генического муниципального округа» (https://t.me/VGA_Genichesk/17802). Під час огляду зафіксовано фотоматеріали із зображенням ОСОБА_6 та текст, що підтверджують факт активного здійснення ним повноважень так званого «депутата Херсонской областной думы» від партії «ЛДПР». Зокрема, у дописі висвітлено його зустріч 12.03.2025 з «в.о. голови» окупаційного округу, під час якої фігурант реалізовував політичну взаємодію партії з представниками окупаційної влади та просував пропагандистські ініціативи;
- протоколом огляду від 28.08.2025, у ході якого досліджено публікацію від 08.05.2025 на офіційному сайті Херсонського регіонального відділення партії «ЛДПР» (https://kherson.ldpr.ru/event/427774/). Під час огляду зафіксовано текст та фотоматеріали із зображенням ОСОБА_6 , які підтверджують активне здійснення ним повноважень так званого «депутата Херсонской областной думы». Зокрема, у новині під назвою «Память о Великой Победе: 80 лет спустя» висвітлено його безпосередню участь у пропагандистських заходах у м. Генічеськ (покладання квітів, роздача символіки держави-агресора), де він публічно позиціонується як представник незаконного органу влади та політичної сили РФ;
- протоколом огляду від 29.08.2025, у ході якого досліджено відеозапис та текстову публікацію від 06.04.2025 в Telegram-каналі « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ( ІНФОРМАЦІЯ_4 Під час огляду зафіксовано участь ОСОБА_6 у пропагандистському заході, присвяченому вшануванню пам'яті російського політика ОСОБА_12 . У тексті публікації підозрюваного чітко ідентифіковано як офіційного представника окупаційної влади - «помощника по координации регионального отделения партии ЛДПР, депутата областной Думы». Крім того, на відеозаписі зафіксовано особисте інтерв'ю ОСОБА_6 , у якому він відкрито підтримує ідеологію зазначеної політичної партії РФ та звітує про її активну розбудову (є позитивний висновок портретної експертизи);
- протоколом огляду від 29.08.2025, у ході якого досліджено публікацію від 08.04.2025 в Telegram-каналі «ЛДПР Херсонская область» ( ІНФОРМАЦІЯ_5 Під час огляду зафіксовано текстове повідомлення та фотоматеріали, які беззаперечно підтверджують факт співпраці ОСОБА_6 з військово-мобілізаційними структурами держави-агресора. У дописі зазначається, що фігурант, виступаючи в ролі «депутата Херсонской областной думы», привітав працівників так званого «військового комісаріату Генічеського округу» та публічно визнав важливість їхньої місії для суспільства. Долучені до протоколу фотографії, на яких підозрюваний позує разом зі співробітниками окупаційного військкомату;
- протоколом огляду від 29.08.2025, у ході якого досліджено публікацію від 29.04.2025 в особистому Telegram-каналі фігуранта ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_13 зафіксовано текстове повідомлення та відеозапис, що беззаперечно підтверджують факт сприяння ОСОБА_6 у матеріальному забезпеченні збройних формувань РФ. Зокрема, у тексті допису зафіксовано його особисту заяву про участь у передачі автомобіля «Нива» російському окупаційному підрозділу «Барс-33» на передову. Крім того, на долученому відеозаписі міститься пряме підтвердження від власника автомайстерні про те, що ОСОБА_6 у статусі «депутата Херсонской областной думы» разом зі спільниками сприяв придбанню та підготовці цього транспорту для представників окупаційних військ (є позитивний висновок портретної експертизи);
- протоколом огляду від 29.08.2025, у ході якого досліджено публікацію від 02.05.2025 в особистому Telegram-каналі фігуранта ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_13 зафіксовано текстове повідомлення, а також фото- та відеоматеріали, участі ОСОБА_6 у логістичному та матеріальному забезпеченні російських окупаційних військ. Зокрема, у дописі підозрюваний особисто звітує про успішну доставку автомобіля «Нива» та іншої допомоги бойовикам загону «Барс-33» на передову. На долучених до протоколу мультимедійних файлах ідентифіковано ОСОБА_6 (одягненого у чорний одяг) в оточенні озброєних військовослужбовців РФ біля переданого транспортного засобу та вантажу;
- протоколом огляду від 29.08.2025, у ході якого досліджено публікацію від 20.06.2025 в особистому Telegram-каналі фігуранта ( ІНФОРМАЦІЯ_2 Під час огляду зафіксовано текстове повідомлення, яке підтверджує системний та триваючий характер дій ОСОБА_6 щодо матеріального забезпечення збройних сил РФ. Зокрема, у дописі підозрюваний інформує про успішну передачу чергового автомобіля «Нива» на передову для потреб російських військових. Крім того, публікація містить прямий публічний заклик до підтримки армії держави-агресора із зазначенням посилання на збір коштів («помочь бойцам»);
- протоколом огляду від 01.09.2025, у ході якого досліджено публікацію в офіційному Telegram-каналі «ЛДПР Херсонская область» (https://t.me/ldpr_herson/2175). Оглядом зафіксовано текстові, фото- та відеоматеріали, які підтверджують факт відкритого здійснення ОСОБА_6 повноважень у незаконно створених представницьких органах. Згідно зі змістом допису, 01.09.2025 фігурант, діючи у статусі «депутата Херсонской областной думы», брав участь в урочистостях до «Дня знань» у захопленій школі м. Генічеськ;
- висновком експерта № СЕ-19/115-25/17829-ФП від 18.12.2025 за результатами судової портретної експертизи, відповідно до якого, на виявлених в ході огляду фото та відеоматеріалах зображений громадянин України ОСОБА_6 ;
- показаннями свідка ОСОБА_14 від 15.01.2026, який повідомив, що особисто знайомий з ОСОБА_6 . Свідок підтвердив факт публічної політичної діяльності фігуранта на користь держави-агресора. Зокрема, ОСОБА_14 засвідчив, що у 2023 році ОСОБА_6 балотувався від російської політичної партії «ЛДПР» та був обраний до незаконно створеного представницького органу влади - так званого «совета депутатов Генического муниципального округа»;
- показаннями свідка ОСОБА_15 від 15.01.2026, який ідентифікував ОСОБА_6 як місцевого мешканця м. Генічеськ. Свідок підтвердив безпосередню участь фігуранта у незаконних виборчих процесах, організованих окупаційною адміністрацією у 2023 році. Згідно з показаннями ОСОБА_15 , підозрюваний висував свою кандидатуру та перебував у зареєстрованих списках кандидатів у депутати до фейкової «Херсонской областной думы 1 созыва» від регіонального відділення партії «ЛДПР».
З урахуванням викладеного, тяжкості покарання, яке загрожує ОСОБА_6 у разі визнання його винним в інкримінованому правопорушенні, того факту, що ОСОБА_6 знаходиться в державному розшуку, його фактичне місцезнаходження до цього часу не встановлено, вважаю доведеною наявність ризиків, передбачених п. 1, 2, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме того, що підозрюваний може переховуватись від органів досудового розслідування та суду, знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється.
Враховуючи викладене, оскільки прокурором доведено наявність мети та підстав застосування до підозрюваного ОСОБА_6 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, а такождоведено, що підозрюваний оголошений у розшук та перебуває на тимчасово окупованій території України, вважаю необхідним клопотання слідчого задовольнити.
При цьому, відповідно до ч. 1 ст. 197 КПК України, строк дії ухвали слідчого судді про тримання під вартою не може перевищувати шістдесяти днів, який у відповідності до ч. 2 цієї ж статті обчислюється з моменту взяття під варту, а якщо взяттю під варту передувало затримання підозрюваного, обвинуваченого, - з моменту затримання.
Керуючись ст.ст. 177, 183, 193, 194, 196, 197, 309 КПК України, -
Клопотання - задовольнити.
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Питання про застосування ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжного заходу або його зміну на більш м'який запобіжний захід розглянути після його затримання і не пізніш як через 48 годин з часу доставки до місця кримінального провадження.
Ухвала може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду протягом 5 днів.
Повний текст ухвали оголошено 30 березня 2026 року о 11 год. 20 хв.
СЛІДЧИЙ СУДДЯ ОСОБА_16