Справа № 2-3117/10
Провадження № 4-с/686/34/26
01 квітня 2026 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Заворотна О.Л., розглянувши матеріали цивільної справи за скаргою ОСОБА_1 на дії державного виконавця,
встановила:
ОСОБА_1 звернувся до Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області із заявою скаргою на дії державного виконавця.
27.03.2026 згідно протоколу автоматизованого розподілу справи між суддями вказана справа була передана до провадження судді Заворотної О.Л.
31.03.2026 головуючою суддею Заворотною О.Л. заявлений самовідвід з мотивів порушення визначення судді для розгляду цієї справи.
Суд, дослідивши матеріали справи дійшов нижченаведених висновків.
Згідно з частиною 3 статті 14 ЦПК України, визначення судді або колегії суддів (судді-доповідача) для розгляду конкретної справи здійснюється Єдиною судовою інформаційно-комунікаційною системою у порядку, визначеному цим Кодексом (автоматизований розподіл справ).
Відповідно до ч. 1 ст. 33 ЦПК України визначення судді, а в разі колегіального розгляду - судді-доповідача для розгляду конкретної справи здійснюється Єдиною судовою інформаційно-комунікаційною системою під час реєстрації документів, зазначених у частині другій статті 14 цього Кодексу, а також в інших випадках визначення складу суду на будь-якій стадії судового процесу, з урахуванням спеціалізації та рівномірного навантаження для кожного судді, за принципом випадковості та в хронологічному порядку надходження справ.
Відповідно до ч. 11 ст. 33 ЦПК України справа розгляд якої розпочато одним суддею чи колегією суддів, повинна бути розглянута цим же суддею чи колегією суддів, за винятком випадків, що унеможливлюють участь судді у розгляді справи, та інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до частини 17 ст. 33 ЦПК України, особливості розподілу судових справ встановлюються Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Відповідно до п. 15 Розділ XIII «Перехідні положення» ЦК України до визначення Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів), можливості вчинення передбачених цим Кодексом дій з використанням підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи такі дії вчиняються в такому порядку:
15.4) визначення судді або колегії суддів (судді-доповідача) для розгляду конкретної справи здійснюється:
до приведення Положення про автоматизовану систему документообігу суду у відповідність із цією редакцією Кодексу в частині порядку визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної справи, але не довше, ніж три місяці з дня набрання чинності цією редакцією Кодексу, - за допомогою автоматизованої системи документообігу суду за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу;
після приведення Положення про автоматизовану систему документообігу суду у відповідність із цією редакцією Кодексу в частині порядку визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної справи - за допомогою автоматизованої системи документообігу суду за правилами, встановленими цією редакцією Кодексу;
Пунктом 130 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021, №1845/0/15-21, з відповідними змінами, встановлено, що до початку функціонування підсистеми автоматизованого розподілу справ у складі ЄСІТС визначення судді, судді-доповідача та присяжних для розгляду справи здійснюється відповідно до вимог розділу IV цього Положення засобами автоматизованої системи документообігу суду.
З 01 квітня 2025 року набула чинності нова редакція Положення про АСДС, затверджена рішенням Ради суддів України №39 від 11 листопада 2024 року, погоджена наказом ДСА України від 29 листопада 2024 року №529, зі змінами, внесеними рішенням РСУ №15 від 26 березня 2025 року та погодженими наказом Державної судової адміністрації України від 31 березня 2025 року №119.
Згідно п. 2.3.39.10. Положення про автоматизовану систему документообігу суду раніше визначеному судді передаються заяви та клопотання з процесуальних питань, пов'язаних із виконанням судових рішень, подані до суду, що розглядав справу.
Встановлено, що рішенням Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 02.08.2010 справа № 2-3117/10 під головуванням судді Палінчака О.М. задоволено позов ПАТ АБ «Державний ощадний банк України» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
Відтак заява скарга ОСОБА_1 на дії державного виконавця, підлягала передачі судді з урахуванням вимог п. 2.3.39.10. Положення про автоматизовану систему документообігу суду.
Недотримання такого порядку визначення судді для розгляду конкретної справи може мати негативні процесуальні наслідки.
Отже беручи до уваги наведені приписи чинного законодавства та встановлені у даній справі обставини, суд у складі головуючого судді Заворотної О.Л. не буде діяти, як суд, встановлений законом.
З підстав, зазначених у статтях 36, 37 цього ЦПК України, суддя зобов'язаний заявити самовідвід (частина 1 статті 39 ЦПК України).
Так, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає самовідводу, якщо було порушено порядок визначення судді для розгляду справи.
Відповідно до ч. 3 ст. 39 ЦПК України відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Самовідвід може бути заявлений не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч.1, 2, 9 ст. 40 ЦПК України, питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до,так і після відкриття провадження у справі. Питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість. Питання про самовідвід судді вирішується ухвалою суду, що розглядає справу, яка оформлюється окремим документом.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про задоволення заяви про самовідвід та передачі заяви скарги ОСОБА_1 на дії державного виконавця з доданими до неї документами до канцелярії Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області для проведення розподілу справи згідно Положення про автоматизовану систему документообігу суду.
Керуючись ст.ст. 33, 40, 258-260 ЦПК України, суддя -
постановила:
Заяву про самовідвід судді Заворотної О.Л. у справі № 2-3117/10 за заявою скаргою ОСОБА_1 на дії державного виконавця - задовольнити.
Справу № 2-3117/10 (провадження № 4-с/686/34/26) за заявою скаргою ОСОБА_1 на дії державного виконавця, передати до канцелярії Хмельницького міськрайонного суду у Хмельницькій області для проведення розподілу справи згідно Положення про автоматизовану систему документообігу суду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: