8-й під'їзд, Держпром, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
про відкриття провадження у справі
"01" квітня 2026 р.м. ХарківСправа № 922/1057/26
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Калантай М.В.
розглянувши матеріали
позовної заяви Державного підприємства зовнішньоекономічної діяльності "Укрінтеренерго", м. Київ
до Комунальної установи Оскільський психоневрологічний інтернат, Оскільська територіальна громада Харківської області
про стягнення 616 810,06 грн.
Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності "Укрінтеренерго" (надалі - позивач) звернулося до Господарського суду Харківської області з позовом до Комунальної установи Оскільський психоневрологічний інтернат (надалі - відповідач) про стягнення 616810,06грн., з яких: 276495,24грн. заборгованості за спожиту електричну енергію, 4074,62грн. пені, 166861,63грн. інфляційних втрат, 169378,57грн. 15% річних.
На підтвердження позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем зобов'язань щодо оплати спожитої електричної енергії за договором про постачання електричної енергії постачальником "останньої надії".
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд вважає за можливе відкрити провадження у справі.
Згідно з частиною другою статті 176 ГПК України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу.
Суд зазначає, що з огляду на характер спірних правовідносин та обсяг доказування, дана справа є справою незначної складності, а тому оскільки ціна позову не перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб і дана справа не віднесена до категорій справ, передбачених частиною 4 статті 247 ГПК України, вона підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до частини 5 статті 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про можливість розгляду даної справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними у справі матеріалами.
Керуючись статтями 12, 176, 234, 247, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
Згідно з ч.1 ст.251 ГПК України відзив подається відповідачем протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Встановити, що відповідь на відзив може бути подана позивачем протягом п'яти днів з дня отримання відзиву.
Встановити, що заперечення може бути подане відповідачем протягом п'яти днів з дня отримання відповіді на відзив.
Роз'яснити сторонам, що відповідно до ч.5, ч.7 ст. 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву.
Звернути увагу учасників справи на те, що:
- відповідно до ч.5 ст.165, ч.3 ст.166, ч.3 ст.167, ч.3 ст.168 ГПК України копії заяв по суті справи (відзиву, відповіді на відзив, заперечення на відповідь на відзив, пояснень щодо позову або відзиву) та доданих до них документів надсилаються (надаються) іншим учасникам справи одночасно з надсиланням (наданням) відповідної заяви по суті справи до суду з урахуванням положень ст.42 ГПК України;
- відповідно до ч.7 ст.6 ГПК України особі, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суд вручає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи. Дана особа має право отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою;
- учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою https://hr.arbitr.gov.ua/sud5023/, а також мають можливість ознайомитися з матеріалами справи за допомогою підсистем (модулів) "Електронний суд" та "Електронний кабінет" Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвалу підписано 01.04.2026.
СуддяМ.В. Калантай