Ухвала від 25.03.2026 по справі 914/3041/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014,м.Львів, вул.Личаківська, 128

УХВАЛА

25.03.2026 Справа № 914/3041/25

Господарський суд Львівської області у складі головуючого судді Трускавецького В. П., за участю секретаря судового засідання Шевчук О. О., розглянувши у відкритому засіданні матеріали

заяви: Головного управління ДПС у Львівській області, м. Львів,

про:грошові вимоги у розмірі 530 440,91 грн,

до боржника:Товариства з обмеженою відповідальністю «Скомекс-Україна» (80023, Львівська обл., Сокальський р-н, с. Перетоки, вул. Шевченка, 86а; ідентифікаційний код 38991462).

За участю:

від ГУ ДПС у Львівській області:Мандзиняк Г. В. - представниця,

розпорядника майна:Москва Ю. О. - арбітражна керуюча.

ВСТАНОВИВ:

На розгляді Господарського суду Львівської області знаходиться справа №914/3041/25 про банкрутство ТзОВ «Скомекс-Україна», детальний рух якої відображено в попередніх ухвалах суду та протоколах судових засідань.

Ухвалою суду від 27.10.2025 постановлено відкрити провадження у справі про банкрутство ТзОВ «Скомекс-Україна», визнано вимоги кредитора ФОП Кубіцької ІІ. В. до боржника у розмірі 3842066,88 грн основної заборгованості, яка підлягає внесенню до четвертої черги вимог кредиторів та 24224,00 грн судового збору, який підлягає внесенню до першої черги вимог кредиторів, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника, введено процедуру розпорядження майном ТзОВ «Скомекс-Україна», розпорядником майна боржника призначено арбітражну керуючу Москву Юлію Орестівну, попереднє засідання суду призначено на 17.12.2025.

Ухвалою суду від 17.12.2025 відкладено попереднє засідання на 14.01.2026.

Ухвалами суду від 14.01.2026:

- визнано грошові вимоги ОСОБА_1 до боржника;

- визнано грошові вимоги ОСОБА_2 до боржника;

- попереднє засідання відкладено на 26.01.2026; зобов'язано ОСОБА_3 надати суду письмові нормативно обґрунтовані пояснення.

Ухвалою суду від 26.01.2026 продовжено строк проведення попереднього засідання; відкладено попереднє засідання на 11.02.2026; ОСОБА_3 зобов'язано виконати вимоги ухвали суду від 14.01.2026 та надати суду письмові нормативно обґрунтовані пояснення з питань, викладених у мотиваційній частині такої ухвали; розпорядника майна зобов'язано виконати вимоги ухвали суду від 27.10.2025 та надати суду акт інвентаризації майна боржника, документально підтверджений висновок про фінансове становище боржника, а також про можливість проведення санації боржника, висновок щодо наявності ознак фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства.

Ухвалою суду від 11.02.2026 відкладено попереднє засідання на 04.03.2026; зобов'язано ОСОБА_3 виконати вимоги ухвал суду від 14.01.2026, від 28.01.2026 та надати суду письмові нормативно обґрунтовані пояснення з питань, викладених у мотиваційній частині даної ухвали; зобов'язано розпорядника майна виконати вимоги ухвал суду від 27.10.2025, від 28.01.2026 та надати суду акт інвентаризації майна боржника, документально підтверджений висновок про фінансове становище боржника, а також про можливість проведення санації боржника, документально підтверджений висновок щодо наявності ознак фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства.

25 лютого 2026 року до суду Головним управлінням ДПС у Львівській області подано заяву про грошові вимоги до боржника.

Ухвалою суду від 02.03.2026 заяву ГУ ДПС у Львівській області залишено без руху, встановлено заявнику строк 5 календарних днів з дня отримання цієї ухвали для усунення недоліків заяви

Ухвалами суду від 04.03.2026 визнано грошові вимоги ОСОБА_3 до боржника; визначено перелік та розмір, визнаних судом вимог кредиторів, підсумкове засідання призначено на 22.04.2026.

06 березня 2026 року ГУ ДПС у Львівській області подано заяву про усунення недоліків заяви про грошові вимоги до боржника. Ухвалою суду від 16.03.2026 подану заяву прийнято до розгляду в судовому засіданні 25.03.2026.

25 березня 2026 року розпорядником майна подано заяву про визнання вимог ГУ ДПС у Львівській області до боржника у повному обсязі.

У судове засідання 25.03.2026 з'явилась представниця ГУ ДПС у Львівській області та розпорядник майна, які надали суду свої пояснення щодо заявлених податковою вимог до боржника.

Відповідно до положень частини 1 статті 45 КУзПБ конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов?язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство ... Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Разом з тим, частиною 4 статті 45 КУзПБ передбачено, що для кредиторів, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, усі дії, вчинені у судовому процесі, є обов'язковими так само, як вони є обов'язковими для кредиторів, вимоги яких були заявлені протягом встановленого строку. Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, задовольняються в порядку черговості, встановленої цим Кодексом. Кредитори, вимоги яких заявлені після завершення строку, визначеного частиною першою цієї статті, є конкурсними, однак не мають права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів. Якщо кредитор заявив вимоги після здійснення розрахунків з іншими кредиторами, то сплачені таким кредиторам кошти поверненню не підлягають.

Суд констатує, що заява ГУ ДПС у Львівській області до боржника подано до суду поза межами строку, передбаченого ч. 1 ст. 45 КУзПБ, а тому такі вимоги є конкурсними, однак не матимуть права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.

Розглянувши заяву ГУ ДПС у Львівській області суд встановив таке.

Як зазначено у заяві та підтверджується доданими до неї матеріалами, до відкриття провадження у справі про банкрутство ТзОВ «Скомекс-Україна» і введення процедури розпорядження майном у боржника виникли зобов'язання з оплати податкового боргу в розмірі 530440,91 грн у вигляді:

- податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів - 24765,53 грн (з яких 2722,65 грн штрафні санкції);

- рентної плати за спеціальне використання води - 3531,61 грн (з яких 2040,00 грн штрафні санкції);

- земельного податку з юридичних осіб - 36237,75 грн (з яких 2040,00 грн штрафні санкції);

- рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення - 34,88 грн;

- екологічного податку,який справляється за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення - 1699,52 грн (з яких 1020,00 грн штрафні санкції);

- єдиного податку, нарахованого роботодавцяит на суму заробітньої плати - 464171,62 грн (з яких 737,18 грн штрафні санкції та 14,13 грн пеня).

До заяви ГУ ДПС у Львівській області про грошові вимоги до боржника долучено розрахунки відповідних нарахувань.

Статтею 67 Конституції України встановлений обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий кодекс України, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Підпунктом 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 ПКУ передбачено обов'язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до п. п.14.1.175 п. 14.1 ст.14 ПКУ податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Згідно до п.п.14.1.39 п. 14.1 ст.14 ПКУ грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені ПКУ. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою (п. 54.1 ст. 54 ПКУ).

Відповідно до п. 54.3 ст. 54 ПКУ контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених ПКУ або іншим законодавством, або зменшення суми податку на доходи фізичних осіб, задекларовану до повернення з бюджету у зв'язку із використанням платником податку права на податкову знижку, якщо:

платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію, а при здійсненні заходів податкового контролю встановлено факти здійснення платником податків діяльності, що призвела до виникнення об'єктів оподаткування, наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ та наявності діючих ліцензій на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством (п.п. 54.3.1 п. 54.3 ст. 54 ПКУ);

дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань та/або іншого зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, або завищення суми податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету у зв'язку із використанням платником податку права на податкову знижку, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках (п.п. 54.3.2 п. 54.3 ст. 54 ПКУ);

згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, та/або іншого зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, застосування штрафних (фінансових) санкцій та нарахування пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган (п.п. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 ПКУ);

дані перевірок щодо утримання податків у джерела виплати, в тому числі податкового агента, свідчать про порушення правил нарахування, утримання та сплати до відповідних бюджетів податків і зборів, передбачених ПКУ, у тому числі податку на доходи фізичних осіб таким податковим агентом (п.п. 54.3.5 п. 54.3 ст. 54 ПКУ);

результати митного контролю, отримані після закінчення процедури митного оформлення та випуску товарів, свідчать про заниження або завищення податкових зобов'язань, визначених платником податків у митних деклараціях (п.п. 54.3.6 п. 54.3 ст. 54 ПКУ).

У разі надходження від уповноважених органів іноземних держав документально підтверджених відомостей щодо країни походження, вартісних, кількісних або якісних характеристик, які мають значення для оподаткування товарів і предметів при ввезенні (пересиланні) на митну територію України або територію вільної митної зони або вивезенні (пересиланні) товарів і предметів з митної території України або території вільної митної зони, які відрізняються від задекларованих під час митного оформлення, контролюючий орган має право самостійно визначити базу оподаткування та податкові зобов'язання платника податків шляхом проведення дій, визначених п. 54.3 ст. 54 ПКУ, на підставі відомостей, зазначених у таких документах (п. 54.4 ст. 54 ПКУ).

Якщо згідно з нормами ст. 54 ПКУ сума грошового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов'язання і має право оскаржити зазначену суму в порядку, встановленому ПКУ (п. 54.5 ст. 54 ПКУ).

У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 п. 54.3 ст. 54 ПКУ, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу (абзац перший п. 57.3 ст. 57 ПКУ).

Відповідно до абзацу восьмого п. 56.17 ст. 56 ПКУ день закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження грошового зобов'язання платника податків, крім випадку, передбаченого п.п. 108 прим. 1.2.2 п. 108 прим. 1.2 ст. 108 прим. 1 ПКУ.

Судом встановлено, що грошові зобов'язання ТзОВ «Скомекс-Україна» з оплати податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів, рентної плати за спеціальне використання води, земельного податку з юридичних осіб, рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення, екологічного податку, який справляється за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення, єдиного податку, нарахованого роботодавцями на суму заробітньої плати, станом на момент подання даної заяви ГУ ДПС у Львівській області, є узгодженими, а тому і такими, які набули статусу податкового боргу. Боржник доказів оплати такої заборгованості суду не надав та будь-яким іншим чином не заперечив проти визнання грошових вимог податкового органу. Розпорядник майна визнав завлені вимоги у повному обсязі.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про те, що вимоги кредитора ГУ ДПС у Львівській області в розмірі 530440,91 грн обґрунтовані, документально підтверджені та підлягають визнанню.

Черговість задоволення вимог кредиторів визначена статтею 64 КУзПБ.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 64 КУзПБ у першу чергу задовольняються: витрати, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді.

У третю чергу задовольняються вимоги щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).

Штрафні санкції та пеня, згідно приписів зазначеної вище норми задовольняються у шосту чергу.

Так, слід визнати грошові вимоги ГУ ДПС у Львівській області до ТзОВ «Скомекс-Україна», які підлягають внесенню розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів в розмірі 6056,00 грн - перша черга задоволення вимог кредиторів, 521866,95 грн - третя та 8573,86 грн - шоста.

Керуючись ст. ст. 2, 45, 46, 64 КУзПБ, ст. ст. 3, 12, 129, 234, 235 ГПК України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Грошові вимоги кредитора Головного управління ДПС у Львівській області (ідентифікаційний код 43968090) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Скомекс-Україна» (ідентифікаційний код 38991462 ) визнати у розмірі 537096,91 грн, з яких:

- 6056,00 грн судового збору - підлягають внесенню до першої черги реєстру вимог кредиторів;

- 521866,95 грн боргу - підлягають внесенню до третьої черги реєстру вимог кредиторів;

- 8573,86 грн штрафних санкцій - підлягають внесенню до шостої черги реєстру вимог кредиторів.

2. Розпоряднику майна внести вимоги ГУ ДПС у Львівській області до реєстру, визнаних судом вимог кредиторів ТзОВ «Скомекс-Україна».

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.

Ухвала може бути оскаржена у порядку та строки, передбачені КУзПБ та ГПК України.

Повна ухвала складена 30.03.2026.

Суддя Трускавецький В.П.