Ухвала від 31.03.2026 по справі 447/1160/26

Провадження №1-в/447/25/26

Справа №447/1160/26

УХВАЛА

31.03.2026 Миколаївський районний суд Львівської області у складі судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника ВП №2 Стрийського РУП ГУНП у Львівській області полковника поліції ОСОБА_3 , про встановлення адміністративного нагляду

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українцю, громадянину України, уродженцю с. Стільсько, безробітного, раніше судимого, жителя АДРЕСА_1 ,

представник поліції: ОСОБА_5

особа, стосовно якої розглядається подання: ОСОБА_4

встановив:

31.03.2026 в Миколаївський районний суд Львівської області надійшло подання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 . В обґрунтування подання наведено наступне. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , був засуджений 18.10.2018 Стрийським міськрайонний судом Львівської області за ч.3 ст. 185, ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст. 185, ст. 70, ст. 71 КК України до 4 років 3 місяців позбавлення волі. 17.06.2022 громадянин ОСОБА_4 звільнився з ДУ «Катеринівська виправна колонія №46» по відбуттю строку покарання.

З моменту звільнення ОСОБА_4 не працює, зловживає спиртними напоями, вживає наркотичні засоби та перебуває на обліку у лікаря-нарколога, неодноразово був виявлений серед раніше судимих осіб, разом з якими схильний до вчинення кримінальних правопорушень, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, а саме: 25.03.2026 за ч.1 ст. 178 КУпАП (штраф 17 грн.), 26.03.2026 за ч.1 ст. 175-1 КУпАП (штраф 51 грн.), 26.03.2026 за ч.1 ст. 178 КУпАП (штраф 17 грн.).

25.03.2026 та 26.03.2026 ОСОБА_4 , ДОП СП ВП №2 Стрийського РУП ГУНП у Львівській області було письмово попереджено про неприпустимість скоєння ним правопорушень, як особу, стосовно котрої може бути встановлено адміністративний нагляд.

У судовому засіданні представник ВПД №2 Стрийського районного управління поліції ГУНП у Львівській області начальник сектору превенції ОСОБА_5 подання підтримав та просив задовольнити таке з наведених у ньому підстав. В частині схильності вчинення кримінальних правопорушень не навів жодних доказів.

У судовому засіданні ОСОБА_4 не заперечив щодо задоволення подання про встановлення йому адміністративного нагляду. Повідомив, що з раніше засудженими спілкується так як залучає їх до підсобних робіт за плату, має намір зареєструвати ПП та працювати офіційно.

Дослідивши матеріали подання, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення її по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

ОСОБА_4 неодноразово вчиняв адміністративні правопорушення, за які притягався до адміністративної відповідальності, що стверджується доказами долученими до подання.

Відповідно до п. 6 постанови Пленуму ВС України "Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду" від 28 березня 1986 року №3 щодо осіб, зазначених у п. "в" ст. 3 Закону, належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення. При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів поліції, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку. Під іншими правопорушеннями слід розуміти такі порушення, що посягають на громадську безпеку чи порядок управління.

Враховуючи наведене, та те, що ОСОБА_4 на шлях виправлення після звільнення з місць позбавлення волі не став, суд вважає, що подання слід задоволити.

Керуючись ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд,

постановив:

Встановити адміністративний нагляд ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 терміном на 1 (один) рік.

Застосувати до ОСОБА_4 наступне обмеження:

- прибувати для реєстрації у ВПД №2 Стрийського районного управління поліції ГУНП у Львівській області кожного першого понеділка місяця з 09:00 год. до 12:00 год.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Миколаївський районний суд Львівської області протягом 7 днів з дня її постановлення.

Суддя ОСОБА_1