Справа №: 307/940/26
Провадження № 3/307/269/26
01 квітня 2026 року м. Тячів
Суддя Тячівського районного суду Закарпатської області Чопик В.В., розглянувши матеріали, які надійшли від відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , військовослужбовця, в/ч НОМЕР_1 , за вчинені правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 204-1 та ч. 2 ст. 185-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 27 лютого 2026 року близько 01 год. 10 хв., на напрямку № 262 прикордонного знаку (територія Тячівського району Закарпатської області) в межах прикордонної смуги на відстані 100 метрів від державного кордону, спільно з іншою особою, був виявлений прикордонним нарядом «Група Реагування» та в подальшому затриманий за спробу незаконного перетину державного кордону з України до Румунії поза пунктами пропуску через державний кордон. Таким чином, останній своїми діями порушив вимоги ст. 9, 12 Закону України «Про державний кордон України» від 04 листопада 1991 року, а саме здійснив спробу незаконного перетинання державного кордону з України до Румунії поза пунктами пропуску через державний кордон у складі групи осіб, чим вчинив адміністративне правопорушення відповідальність за яке передбачено ч. 2 ст. 204-1 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , 27 лютого 2026 року близько 01 год. 10 хв., на напрямку № 262 прикордонного знаку (територія Тячівського району Закарпатської області) в межах прикордонної смуги на відстані 100 метрів від державного кордону, спільно з іншою особою, був виявлений прикордонним нарядом «Група Реагування», які проігнорували неодноразово повторювану законну вимогу військовослужбовця ДПСУ ОСОБА_2 , під час виконання ним службових обов'язків, пов'язаних з охороною державного кордону припинити вищезазначені протиправні дії та вдались до втечі в напрямку державного кордону, у зв'язку із чим прикордонним нарядом було здійснено три попереджувальних постріли вгору з «Форт-17Р». Своїми діями, ОСОБА_1 порушив вимоги ч.2 ст. 23 ЗУ «Про Державну прикордонну службу» від 19 червня 2003 року та здійснив злісну непокору законній вимозі військовослужбовця Державної прикордонної служби України під час виконання ним службових обов'язків, пов'язаних з охорони державного кордону, чим вчинив адміністративне правопорушення відповідальність за яке передбачено ч. 2 ст. 185-10 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Про причини своєї неявки суду не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи від нього не надходило. Крім того, до матеріалів справи долучено заяву ОСОБА_1 про розгляд справи за його відсутності та визнання вини.
Дослідивши в повному обсязі матеріали справи про адміністративні правопорушення, у їх сукупності, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 204-1 та ч. 2 ст. 185-10 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні даних адміністративних правопорушень підтверджується наступними доказами: протоколами про адміністративні правопорушення ЗхРУ № 339695, ЗхРУ № 339696 від 27 лютого 2026 року, протоколом про адміністративне затримання від 27 лютого 2026 року, протоколом особистого огляду, огляду речей та вилучення речей і документів від 27 лютого 2026 року, письмовою заявою ОСОБА_1 від 27 лютого 2026 року, письмовими поясненнями інспектора прикордонної служби ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_4 ДПСУ техніка ОСОБА_3 від 27 лютого 2026 року, письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 27 лютого 2026 року, фототаблицею з місця затримання від 27 лютого 2026 року, схемою виявлення та затримання 2-х громадян України від 27 лютого 2026 року, довідкою щодо проведення опитування 2-х громадян України затриманих на ділянці ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративних правопорушень в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 204-1 та ч. 2 ст. 185-10 КУпАП повністю доведена дослідженими в судовому засіданні доказами.
Згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи викладене та характер вчинених правопорушень, особу правопорушника, ступінь його вини і майновий стан вважаю, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції ч. 2 ст. 204-1 КУпАП у виді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір на користь держави.
Керуючись ст. 283, 284 КУпАП, суд,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 204-1, ч. 2 ст. 185-10 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення:
- за ч. 2 ст. 204-1 КУпАП - у виді штрафу в розмірі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 8 500 (вісім тисяч п'ятсот) гривень 00 коп. в дохід держави.
- за ч. 2 ст. 185-10 КУпАП - у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 коп. в дохід держави.
На підставі ст. 36 КУпАП, остаточно ОСОБА_1 визначити адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 8 500 (вісім тисяч п'ятсот) гривень 00 коп. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 665 (шістсот шістдесят п'ять) гривень 60 копійок судового збору.
Роз'яснити, що штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу в вищезазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Закарпатського апеляційного суду через Тячівський районний суд Закарпатської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Строк звернення постанови до виконання три місяці з дня винесення.
Суддя В.В. Чопик