Ухвала від 30.03.2026 по справі 640/15946/21

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 640/15946/21

УХВАЛА

30 березня 2026 року м. Київ

Суддя-доповідач Шостого апеляційного адміністративного суду Грибан І.О., перевіривши апеляційну скаргу Головного управління ДПС у м. Києві на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 липня 2022 р. у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРЕЙД СІКРЕТ" до Головного управління ДПС у м. Києві, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -

УСТАНОВИВ:

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 липня 2022 р. позов задоволено. Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, відповідач подав до суду апеляційну скаргу в якій просить скасувати оскаржуване судове рішення у повному обсязі.

Відповідно до ч. 9 ст. 18 КАС України суд проводить розгляд справи за матеріалами судової справи у паперовій або електронній формі в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Згідно з п. 113 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, що затверджено Рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21, до початку функціонування всіх підсистем (модулів) ЄСІТС справи можуть розглядатися (формуватися та зберігатися) в паперовій, електронній чи змішаній формі залежно від наявних у суді можливостей.

На підставі даних електронної справи, судом встановлено, що апеляційна скарга не відповідає вимогам ст. 295 КАС України, оскільки вона подана поза межами строку на апеляційне оскарження.

З матеріалів електронної справи встановлено, що оскаржуване рішення було прийнято у порядку спрощеного позовного провадження 04 липня 2022 р.

Відповідно до приписів ст. 295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повний текст рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Судом встановлено, що дану апеляційну скаргу було подано до Шостого апеляційного адміністративного суду нарочно 12 травня 2023 року, тобто після закінчення встановленого законодавством строку для вчинення відповідних процесуальних дій.

Разом з апеляційною скаргою апелянт подав до суду клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження. Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 30 березня 2026 року клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження залишено без задоволення.

Крім того, апеляційна скарга не відповідає вимогам п. 3 ч. 2 ст. 296 КАС України, відповідно до якого, окрім іншого, в апеляційній скарзі зазначаються відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Зважаючи на те, що апелянтом не зазначено відомості відомості про наявність або відсутність електронного кабінету, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху.

На підставі викладеного, суд зазначає, що вказані у даній ухвалі недоліки апеляційної скарги можуть бути усунуті шляхом подання суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з моменту отримання копії даної ухвали:

- заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження з зазначенням поважних причин для такого поновлення та наданням доказів на підтверження вказаних у заяві обставин;

- зазначення відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 295-298, 325, 328 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління ДПС у м. Києві на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 липня 2022 р. залишити без руху та надати строк на усунення недоліків протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач І.О. Грибан

Попередній документ
135300597
Наступний документ
135300599
Інформація про рішення:
№ рішення: 135300598
№ справи: 640/15946/21
Дата рішення: 30.03.2026
Дата публікації: 02.04.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Шостий апеляційний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо; реалізації податкового контролю
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (20.05.2026)
Дата надходження: 20.05.2026
Предмет позову: про визнання протиправним та скасування рішення, зобов’язання вчинити певні дії
Учасники справи:
головуючий суддя:
ГОРЯЙНОВ АНДРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
ГРИБАН ІННА ОЛЕКСАНДРІВНА
ЄГОРОВА НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА
ЮРЧЕНКО В П
суддя-доповідач:
ГОРЯЙНОВ АНДРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
ГРИБАН ІННА ОЛЕКСАНДРІВНА
ЄГОРОВА НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА
ЧУДАК О М
ЮРЧЕНКО В П
відповідач (боржник):
Відокремлений підрозділ ДПС України Головне управління Державної податкової служби у м. Києві
Головне управління Державної податкової служби у м. Києві
Головне управління Державної податкової служби у м. Києві, як відокремлений підрозділ ДПС
Головне управління ДПС у м. Києві
Головне управління ДПС у м.Києві
Державна податкова служба України
заявник апеляційної інстанції:
Головне управління Державної податкової служби у м. Києві
Головне управління ДПС у м. Києві
Головне управління ДПС у м.Києві
заявник касаційної інстанції:
Головне управління Державної податкової служби у м. Києві
позивач (заявник):
Товариство з обмеженою відповідальністю "Трейд Сікрет"
Товариство з обмеженою відповідальністю "ТРЕЙД СІКРЕТ"
представник скаржника:
Фещенко Єлізавета Миколаївна
суддя-учасник колегії:
ГОНЧАРОВА І А
КЛЮЧКОВИЧ ВАСИЛЬ ЮРІЙОВИЧ
ОЛЕНДЕР І Я
ФАЙДЮК ВІТАЛІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
ФЕДОТОВ ІГОР В'ЯЧЕСЛАВОВИЧ
ЧАКУ ЄВГЕН ВАСИЛЬОВИЧ
ШЕЛЕСТ СВІТЛАНА БОГДАНІВНА