Ухвала від 30.03.2026 по справі 320/10429/20

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 320/10429/20

УХВАЛА

30 березня 2026 року м. Київ

Шостий апеляційний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Грибан І.О. суддів: Ключковича В.Ю., Кузьмишиної О.М. розглянувши в порядку письмового провадження питання про повернення судового збору в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгова мережа «СТАРТ» до Головного управління ДПС у Київській області, як відокремлений підрозділ ДПС, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -

УСТАНОВИВ:

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 29 листопада 2023 року позов задоволено.

Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, відповідач подав до суду апеляційну скаргу в якій просить скасувати оскаржуване судове рішення у повному обсязі.

Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 17 листопада 2025 року у відкритті апеляційного провадження у справі за апеляційною скаргою Головного управління ДПС у Київській області, як відокремлений підрозділ ДПС на рішення Київського окружного адміністративного суду від 29 листопада 2023 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгова мережа «СТАРТ» до Головного управління ДПС у Київській області, як відокремлений підрозділ ДПС, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії відмовлено.

08 січня 2026 року до Шостого апеляційного адміністративного суду надійшла заява Головного управління Державної податкової служби у Київській області, як відокремлений підрозділ ДПС України про повернення судового збору.

Розглянувши вказану заяву апелянта, колегія суддів виходить з наступного.

Відповідно до частини 5 статті 296 КАС України до апеляційної скарги додається, зокрема, документ про сплату судового збору.

Згідно із ч. 2 ст. 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Питання, пов'язані із розміром ставок судового збору, порядком сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору регулюються Законом України “Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI (надалі за текстом - Закон № 3674-VI).

Так, статтею 7 цього Закону передбачено, що сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі.

Як вбачається з матеріалів справи, Головним управлінням Державної податкової служби у Київській області, як відокремленим підрозділом ДПС України було сплачено судовий збір у розмірі 3153,00 грн. на розрахунковий рахунок Шостого апеляційного адміністративного суду у справі №320/10429/20, що підтверджується даними наявного в матеріалах справи платіжного доручення від 14 жовтня 2025 року № 2503.

Відповідно до частини 2 ст. 9 Закону № 3674-VI, суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Враховуючи те, що ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 17 листопада 2025 року, яка набрала законної сили було відмовлено у відкритті апеляційного провадження та судом питання щодо повернення сплаченого судового збору у цій ухвалі не вирішувалось, колегія суддів дійшла висновку про необхідність задоволення заяви апелянта та повернення сплаченого судового збору.

Керуючись ст. ст. 132, 243, 328 КАС України, суд,

УХВАЛИВ:

Клопотання Головного управління Державної податкової служби у Київській області, як відокремлений підрозділ ДПС України про повернення судового збору у справі №320/10429/20 задовольнити.

Повернути Головному управлінню Державної податкової служби у Київській області, як відокремленому підрозділу ДПС України (код ЄДРПОУ 44096797) з Державного бюджету України судовий збір у розмірі 3153 (три тисячі сто п'ятдесят три) грн. 00 коп., сплачений згідно платіжного доручення № 2503 від 14 жовтня 2025 року.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає

Головуючий суддя І.О. Грибан

Судді: В.Ю. Ключкович

О.М. Кузьмишина

Попередній документ
135300223
Наступний документ
135300225
Інформація про рішення:
№ рішення: 135300224
№ справи: 320/10429/20
Дата рішення: 30.03.2026
Дата публікації: 02.04.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Шостий апеляційний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо; адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них; зупинення, відмова в реєстрації податкових накладних
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (08.01.2026)
Дата надходження: 08.01.2026
Предмет позову: про повернення судового збору
Учасники справи:
головуючий суддя:
ГРИБАН ІННА ОЛЕКСАНДРІВНА
МЕЛЬНИЧУК ВОЛОДИМИР ПЕТРОВИЧ
ЯКОВЕНКО М М
суддя-доповідач:
ГОРОБЦОВА Я В
ГРИБАН ІННА ОЛЕКСАНДРІВНА
МЕЛЬНИЧУК ВОЛОДИМИР ПЕТРОВИЧ
ЯКОВЕНКО М М
відповідач (боржник):
Головне управління Державної податкової служби у Київській області як відокремлений підрозділ Державної податкової служби України
Головне управління ДПС у Київській області
Головне управління ДПС України у Київській області
Державна податкова служба України
заявник апеляційної інстанції:
Головне управління ДПС у Київській області, як відокремлений підрозділ ДПС
заявник касаційної інстанції:
Головне управління Державної податкової служби у Київській області як відокремлений підрозділ Державної податкової служби України
заявник про винесення додаткового судового рішення:
Головне управління ДПС у Київській області
позивач (заявник):
Товариство з обмеженою відповідальністю "Торгова мережа "Старт"
Товариство з обмеженою відповідальністю «Торгова мережа «СТАРТ»
суддя-учасник колегії:
БУЖАК НАТАЛІЯ ПЕТРІВНА
ВАСИЛЕНКО ЯРОСЛАВ МИКОЛАЙОВИЧ
ДАШУТІН І В
КЛЮЧКОВИЧ ВАСИЛЬ ЮРІЙОВИЧ
КУЗЬМИШИНА ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА
МЄЗЄНЦЕВ ЄВГЕН ІГОРОВИЧ
ПАРІНОВ АНДРІЙ БОРИСОВИЧ
ШИШОВ О О