Рішення від 31.03.2026 по справі 420/26602/25

Справа № 420/26602/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 березня 2026 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді: Юхтенко Л.Р.,

розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ,місце проживання: АДРЕСА_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , місце знаходження: АДРЕСА_2 ) про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду 06 серпня 2025 року (документ сформований в системі Електронний суд 05.08.2025) надійшла позовна заява ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ,місце проживання: АДРЕСА_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , місце знаходження: АДРЕСА_2 ), в якій просив:

Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо неповернення вилученого військово-облікового документа - тимчасового посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_3 від 25.02.2019 року на ім'я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 повернути вилучений військово-обліковий документ - тимчасове посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_3 від 25.02.2019 року - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , шляхом надсилання документу засобами поштового зв'язку на адресу АДРЕСА_1 .

Ухвалою суду від 25 серпня 2025 року після усунення недоліків у позовній заяві, позивачу поновлено строк звернення до суду та позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику) сторін в порядку ч. 5 ст. 262 КАС України.

На обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач є внутрішньо переміщеною особою та проживає в місті Одеса.10.09.2024 року працівниками ІНФОРМАЦІЯ_4 у ОСОБА_1 було вилучено військово-обліковий документ - тимчасове посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_3 від 25.02.2019 року.

В зв'язку із тим що, зазначений документ тривалий час не повертався заявнику, останній направив до ІНФОРМАЦІЯ_4 заяву від 27.05.2025, в якій просив повернути військово-обліковий документ.

Зазначена заява була отримана 29.05.2025, про що свідчить повідомлення про отримання поштового відправлення № 6500144929939.

Проте, до теперішнього часу відповідь на заяву не надана, військово-обліковий документ заявнику неповернутий.

Таку бездіяльність відповідача представник позивача вважає протиправною, оскільки пунктом 24 Порядку № 559 передбачено, що громадянин України може передавати військово-обліковий документ на бланку працівнику, відповідальному за ведення військового обліку, для внесення змін за умови одержання розписки, оформленої за формою згідно з додатком 3.

Військово-обліковий документ на бланку повертається громадянину України не пізніше семи робочих днів з дня видачі такої розписки.

Отже, законодавством встановлено термін, протягом якого уповноважені особи ТЦК та СП вправі утримувати вилучений за розпискою військово-обліковий документ на бланку.

Проте, зазначений термін відповідачем не дотримано, внаслідок чого порушено право позивача на інформацію, що обумовлює необхідність поновлення порушеного права в судовому порядку.

До суду 22 вересня 2025 року від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого представник відповідача позовні вимоги не визнає та просить відмовити у задоволенні позову, зазначивши, що позивач перебуває на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_5 з 12.02.2009 року та у ІНФОРМАЦІЯ_6 на військовому обліку не перебуває та не перебував.

Представник відповідача зазначає, що 22.08.2024 року відносно позивача було складено протокол про адміністративне правопорушення № АВ/802, відповідно до якого ОСОБА_1 при особистому зверненні до ІНФОРМАЦІЯ_4 22.08.2024 о 18 год 00 хв. в м. Одеса не мав при собі військово-облікового документу та постановою від 22.08.2024 року його було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210 КУпАП.

В подальшому рішенням Приморського районного суду м. Одеси від 28.04.2025 року у справі № 522/5149/25 постанову № С/15122 від 22.08.2024 року скасовано, а справу про адміністративне правопорушення закрито.

Приморським районним судом м. Одеси встановлено, що ОСОБА_1 звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_4 25.08.2024 і під час цього звернення у нього було вилучено військово-обліковий документ. Усі ці розбіжності не дають можливості достовірно встановити чи вилучався у позивача військово-обліковий документ чи взагалі його у нього не було, а була лише ксерокопія, яку він додав до позовної заяви по справі № 522/5149.

Також представник відповідача посилається на порушення строку звернення до суду.

З наведених підстав представник відповідача просить відмовити у задоволенні позову.

Вивчивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, суд встановив таке.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджено паспортом громадянина України.

Відповідно до довідки від 20.11.2023 року № 5105-5003042015 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, позивач є внутрішньо переміщеною особою, та фактичне місце проживання/перебування: АДРЕСА_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_3 .

Відповідно до витягу з ЄДРПВР позивач автоматично взятий на облік згідно змін від 01.04.2025 до постанови КМУ № 932 від 09.01.2002 як виключений з військового обліку - засуджений за тяжкий злочин, перебуває на військовому обліку - ІНФОРМАЦІЯ_7 , порушник ВО: Так з 13.07.2025 по 12.07.2026, причина: не уточнив вчасно облікових даних (ст. 22 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»).

Позивач зазначає, що 10.09.2024 року працівниками ІНФОРМАЦІЯ_4 у ОСОБА_1 було вилучено військово-обліковий документ - тимчасове посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_3 від 25.02.2019 року, що підтверджено розпискою № 27/12, скріплене печаткою ІНФОРМАЦІЯ_4 .

У розписці № 27/12 вказано, що військово-обліковий документ вилучено з метою «проходження медичного огляду (взяти на в/облік)».

Суд встановив, що позивач направив до ІНФОРМАЦІЯ_4 заяву від 27.05.2025, в якій просив повернути військово-обліковий документ та відповідь за результатами розгляду звернення просив направити поштою за адресою: АДРЕСА_4 .

Зазначена заява була отримана ІНФОРМАЦІЯ_8 , 28.05.2025, про що свідчить інформація з Інтернет пошуку Укрпошта трекінг повідомлень про відстеження поштового відправлення № 6500144929939.

Разом з цим позивач не отримав відповіді на свою заяву.

Додатково суд встановив, що рішенням Приморського районного суду м. Одеси від 28.04.2025 року по справі № 522/5149/25 скасовано постанову № с/15122 від 22.08.2024 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП та накладення стягнення у вигляді штрафу, провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП - закрито.

Відповідно до даних з Єдиного державного реєстру судових рішень суд встановив, що ухвалою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 13.06.2025 року по справі № 522/5149/25 відмовлено у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою ІНФОРМАЦІЯ_1 на рішення Приморського районного суду м. Одеси від 28 квітня 2025 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_2 про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.

Проаналізувавши положення чинного законодавства, обставини справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги належать задоволенню частково, з огляду на таке.

Відповідно до статті 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.

Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», постановлено ввести в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 строком на 30 діб, який було продовжено відповідними Указами Президента України та діє до теперішнього часу.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 69/2022 «Про загальну мобілізацію» постановлено оголосити та провести загальну мобілізацію.

Статтею 1 Закону України №3543 «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (далі - Закон №3543, в редакції на час виникнення спірних відносин) визначено, що мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано.

Абзацом 5 статті 1 Закону №3543 визначено, що особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Статтею 1 Закону України «Про оборону України» передбачено, що воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення національної безпеки, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Статтею 1 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу» (далі, - Закон № 2232-ХІІ) визначено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України. Військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення, посади в яких комплектуються військовослужбовцями. Військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; взяття громадян на військовий облік; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов (направлення) на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку. Від виконання військового обов'язку громадяни України звільняються на підставах, визначених цим Законом.

Відповідно до статті 1 Закону №2232-ХІІ, військовий обов'язок - це захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.

Приписами частин 2-3 статті 1 Закону №2232-XII визначено, що військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення та Державної спеціальної служби транспорту (далі - Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями. Військовий обов'язок включає підготовку громадян до військової служби; приписку до призовних дільниць; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.

Відповідно до ч. 1, 3 ст. 33 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» військовий облік громадян України поділяється на облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Військовий облік усіх призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться за місцем їх проживання і відповідно до обсягу та деталізації поділяється на персонально-якісний, персонально-первинний та персональний.

Згідно з ч. 5 цієї статті Закону, військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Персонально-якісний облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів передбачає облік відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які узагальнюються в облікових документах та вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Ведення персонально-якісного обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів покладається на відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ч. 1 ст. 34 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»).

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» від 16 березня 2017 року № 1951-VIII (далі, - Закон № 1951-VIII) єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) - інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.

Основними завданнями Реєстру є: 1) ідентифікація призовників, військовозобов'язаних, резервістів та забезпечення ведення військового обліку громадян України;2) інформаційне забезпечення комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань особовим складом у мирний час та в особливий період; 3) інформаційне забезпечення громадян України, у тому числі осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію, та членів сімей загиблих військовослужбовців відомостями щодо виконання ними військового обов'язку (ч. 1 ст. 2 Закону № 1951-VIII).

Права та обов'язки призовників, військовозобов'язаних та резервістів визначені статтею 9 Закону № 1951-VIII, до яких віднесено, що призовник, військовозобов'язаний та резервіст має право: 1) отримувати інформацію про своє включення (невключення) до Реєстру та відомості про себе, внесені до Реєстру, в тому числі через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста; 2) звертатися в порядку, встановленому адміністратором Реєстру, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру запису про себе, виправлення недостовірних відомостей Реєстру.

Надання громадянам України інформації відповідно до статті 9 цього Закону здійснюється згідно з Порядком ведення Реєстру, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та/або шляхом електронної інформаційної взаємодії через інформаційні (інформаційно-комунікаційні) системи центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері цифровізації, відповідно до законодавства про електронну інформаційну взаємодію (ч. 4 ст. 14 Закону № 1951-VIII).

Відповідно до п. 2 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку від 11.04.2024 року № 3633-ІХ установлено, що під час дії Указу Президента України "Про загальну мобілізацію" від 24 лютого 2022 року № 65/2022, затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про загальну мобілізацію" від 3 березня 2022 року № 2105-IX: громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані: у разі перебування на території України - шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності); у разі перебування за кордоном - шляхом повідомлення на офіційну електронну адресу або на офіційний номер телефону, які зазначені на офіційному сайті територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності).

Відповідно до п. 1 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559 (далі,- Порядок), який набрав чинності 18 травня 2024 року, військово-обліковий документ є документом, що визначає належність його власника до виконання військового обов'язку, який оформляється (створюється) та видається громадянину України, який є призовником, військовозобов'язаним або резервістом, у тому числі, якщо він був виключений з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів відповідно до пунктів 3 і 4 частини шостої статті 37 Закону України “Про військовий обов'язок і військову службу» та не отримував такий документ до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559 “Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів і форми такого документа».

Згідно з п. 15 Порядку, громадяни зобов'язані надійно зберігати військово-обліковий документ на бланку, стежити за своєчасним і точним внесенням до нього змін та дотримуватися правил військового обліку.

Про втрату військово-облікового документа на бланку громадянин України зобов'язаний повідомити керівнику районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (керівнику відповідного органу СБУ, підрозділу розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку. (п. 16 Прядку).

Відповідно до п. 24 Порядку громадянин України може передавати військово-обліковий документ на бланку працівнику, відповідальному за ведення військового обліку, для внесення змін за умови одержання розписки, оформленої за формою згідно з додатком 3.

Повертаючись до обставин у цій справі, суд зазначає, що відповідно до наявних у справі матеріалів вбачається, що відповідно до розписки № 27/12, скріпленою печаткою ІНФОРМАЦІЯ_4 , виданою ОСОБА_1 , 10.09.2024 року працівниками ІНФОРМАЦІЯ_4 у ОСОБА_1 було вилучено військово-обліковий документ - тимчасове посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_3 від 25.02.2019 року, з метою «проходження медичного огляду (взяти на в/облік)».

Суд встановив, що позивач направив до ІНФОРМАЦІЯ_4 заяву від 27.05.2025, в якій просив повернути військово-обліковий документ та відповідь за результатами розгляду звернення просив направити поштою за адресою: АДРЕСА_4 .

Зазначена заява була отримана ІНФОРМАЦІЯ_8 , 28.05.2025, про що свідчить інформація з Інтернет пошуку Укрпошта трекінг повідомлень про відстеження поштового відправлення № 6500144929939.

Разом з цим позивач не отримав відповіді на свою заяву, що стало підставою звернення до суду з цим позовом.

У відзиві на позовну заяву представник відповідача зазначив, що 22.08.2024 року відносно позивача було складено протокол про адміністративне правопорушення № АВ/802, відповідно до якого ОСОБА_1 при особистому зверненні до ІНФОРМАЦІЯ_4 22.08.2024 о 18 год 00 хв. в м. Одеса не мав при собі військово-облікового документу та постановою від 22.08.2024 року його було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210 КУпАП.

Разом з цим у відзиві на позовну заяву представник відповідача не надав жодних обґрунтувань та спростувань щодо фактів вилучення у позивача його військово-облікового документа - тимчасового посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_3 від 25.02.2019 року, та надання йому розписки № 27/12, а також не зазначає про результати розгляду його звернення від 27.05.2025 року про повернення військово-облікового документа.

Матеріалами справи підтверджено, що рішенням Приморського районного суду м. Одеси від 28.04.2025 року по справі № 522/5149/25 скасовано постанову № с/15122 від 22.08.2024 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП та накладення стягнення у вигляді штрафу, провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП - закрито.

Рішення Приморського районного суду м. Одеси від 28.04.2025 року по справі № 522/5149/25 обґрунтовано тим, що відповідачем належним чином не задокументовано та не доведено належними і допустимими доказами факт порушення позивачем правил військового обліку.

У рішенні суду по справі № 522/5149/25 заначено, що «у відзиві жодним чином не спростовуються обставини щодо того, що 25.08.2024 року при зверненні до ІНФОРМАЦІЯ_4 з метою отримання довідки для вступу до навчального закладу у нього примусово вилучили посвідчення військовозобов'язаного без належного документального підтвердження правомірності таких дій, вимагаючи проходження військово-лікарської комісії».

Як встановлено судом у цій справі, відповідач також не спростував факт видачі позивачу розписки № 27/12.

Відповідно до п. 24 Порядку військово-обліковий документ на бланку повертається громадянину України не пізніше семи робочих днів з дня видачі такої розписки.

Згідно з п. 17 Порядку в редакції чинної на дату звернення позивача, для отримання (заміни) військово-облікового документа на бланку громадянин зобов'язаний особисто звернутися з письмовою заявою до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (відповідного органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку або виключення з військового обліку та надати кольорову фотокартку встановленого розміру.

Своєю чергою відповідачем не надано докази дотримання положень пунктів 17, 24 Порядку.

За таких встановлених судом обставин, суд доходить висновку, що позовні вимоги є правомірними та належать задоволенню шляхом визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо розгляду заяви позивача від 27.05.2025 року про повернення вилученого військово-облікового документа - тимчасового посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_3 від 25.02.2019 року на ім'я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 розглянути заяву позивача від 27.05.2025 року про повернення вилученого військово-обліковий документа - тимчасове посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_3 від 25.02.2019 року - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Щодо позовних вимог в частині повернути вилучений військово-обліковий документ - тимчасове посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_3 від 25.02.2019 року позивачу шляхом надсилання документу засобами поштового зв'язку на адресу АДРЕСА_1 , суд доходить висновку, що слід відмовити у їх задоволенні, з таких підстав.

Відповідно до п. 20 Порядку військово-обліковий документ на бланку видається особі під особистий підпис, крім випадків, визначених в абзаці другому пункту 17 цього Порядку, у відомості видачі військово-облікових документів на бланку за формою згідно з додатком 2 з одночасним доведенням правил військового обліку.

Згідно з абзацу 2 п. 17 Порядку, якщо громадянин України за станом здоров'я не може пересуватися (є особою з обмеженою мобільністю) або визнаний в установленому порядку недієздатним, що підтверджується відповідними документами, із заявою може звернутися особа, яка здійснює за ним догляд, або його опікун.

Суду не надано докази того, що позивач не може за станом здоров'я пересуватися (є особою з обмеженою мобільністю) або визнаний в установленому порядку недієздатним,а тому він має отримати військово-обліковий документ під особистий підпис.

З наведених підстав у вказаній частині позовні вимоги є безпідставними та не належать задоволенню.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно з ч.1 ст.6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Відповідно до ч.1,3 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Тому, виходячи із наявних у справі доказів, суд доходить висновку, що позовні вимоги є частково обґрунтованими та належать задоволенню частково.

Щодо судового збору, то відповідно до ч.3 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України, сплачений судовий збір належить стягненню з відповідача на користь позивача.

У зв'язку з тим, що судові витрати пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз в цій справі відсутні, жодні судові витрати не належать стягненню з позивача на користь відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 6, 12, 72, 77,90, 139, 246, 255,295,297 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ,місце проживання: АДРЕСА_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , місце знаходження: АДРЕСА_2 ) про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,- задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , місце знаходження: АДРЕСА_2 ) щодо розгляду заяви ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ,місце проживання: АДРЕСА_1 ) від 27.05.2025 року про повернення вилученого військово-облікового документа - тимчасового посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_3 від 25.02.2019 року на ім'я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , місце знаходження: АДРЕСА_2 ) розглянути заяву ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ,місце проживання: АДРЕСА_1 ) від 27.05.2025 року про повернення вилученого військово-облікового документа - тимчасове посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_3 від 25.02.2019 року - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

В іншій частині позовних вимог, - відмовити.

Стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , місце знаходження: АДРЕСА_2 ) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ,місце проживання: АДРЕСА_1 ) судовий збір в розмірі 968,96 грн (дев'ятсот шістдесят вісім гривень 96 копійок).

Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст.ст. 295,297 КАС України, з урахуванням п.п.15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.

Суддя Л.Р. Юхтенко