Рішення від 30.03.2026 по справі 320/28814/24

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 березня 2026 року м. Київ справа №320/28814/24

Суддя Київського окружного адміністративного суду Кочанова П.В., розглянувши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «ГТС РІТЕЙЛ ГАЛИЧИНА» до Головного управління ДПС у Львівській області, третя особа без самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача Товариство з обмеженою відповідальністю «СЕРВІС НД», про визнання протиправним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Товариства з обмеженою відповідальністю «ГТС РІТЕЙЛ ГАЛИЧИНА» звернулось до Київського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Львівській області, в якому просить суд,:

- визнати протиправним та скасувати рішення про застосування фінансових санкцій від 06.02.2024 № 4476/13-01-09-02.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що податкове повідомлення-рішення є протиправним, оскільки при здійсненні перевірки та складанні Акту контролюючим органом порушено норми Порядку оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства платниками податків - юридичними особами та їх відокремленими підрозділами, затвердженим Наказом Міністерства фінансів України 20.08.2015 № 727, оскільки висновки щодо порушень законодавства не відповідають дійсності, не базуються на даних податкового та бухгалтерського обліку, не містять посилань на первісні документи, які б зафіксували конкретні факти порушень, при тому, що, документи надані позивачем разом із запереченнями на акт не було належним чином проаналізовано.

Таким чином позивач переконує, що висновки контролюючого органу ґрунтуються виключно на припущеннях, без дослідження в ході перевірки первинних документів фінансово-господарської діяльності товариства, а тому є надуманими, оскільки позивач не скоював правопорушення, за яке його притягнуто до відповідальності.

Ухвалою суду від 24.06.2024 відкрито провадження у справі розгляд справи вирішено здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами; залучено в якості третьої особи без самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю «СЕРВІС НД».

Відповідач позов не визнав, надав відзив, в якому заперечував проти задоволення позовних вимог та зазначаючи про те, що контролюючим органом правомірно застосовано штрафну санкцію, оскільки в ході перевірки встановлено факт реалізації пального без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним, що належним чином підтверджено відповідними доказами.

Позивач з позицією відповідача не погодився, надав додаткові пояснення, в яких доводив, що не міг вчинити те порушення, за яке його контролюючим органом притягнуто до відповідальності, оскільки на об'єкті здійснення фактичної перевірки станом на 20.04.2023 вуглеводневий скраплений газ був відсутній, та з'явився лише 26.05.2023, за наслідком його придбання у ТОВ «ГАЗТРОН-УКРАЙНА», що підтверджується видатковою накладною, товарно-транспортною накладною, та зареєстрованою акцизною накладною.

Третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача правом надати пояснення не скористалась.

Розглянувши документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «ГТС РІТЕЙЛ ГАЛИЧИНА» код ЄДРПОУ 42501985, місцезнаходження: 79005, Львівська область, м. Львів, вул. Шота Руставелі, буд. 26, КОРП, офіс 2, приміщення 1, зареєстроване в установленому законом порядку у якості юридичної особи з 27.09.208, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань; основний вид діяльності за КВЕД 47.30 роздрібна торгівля пальним, Інші види: 47.99 Інші види роздрібної торгівлі поза магазинами, 56.30 Обслуговування напоями, 56.29 Постачання інших готових страв, 56.21 Постачання готових страв для подій, 56.10 Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування, 52.29 Інша допоміжна діяльність у сфері транспорту. 52.10 Складське господарство, 49.42 Надання послуг перевезення речей (переїзду), 49.41 Вантажний автомобільний транспорт, 46.12 Діяльність посередників у торгівлі паливом, рудами, металами та промисловими хімічними речовинами, 47.78 Роздрібна торгівля іншими невживаними товарами в спеціалізованих магазинах, 47.19 Інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах, 47.11 Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами, 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля, 46.75 Оптова торгівля хімічними продуктами, 46.71 Оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами, 46.18 Діяльність посередників, що спеціалізуються в торгівлі іншими товарами.

Відповідно витягу з реєстру платників акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового, сформованого 08.05.2023 ТзОВ «ГТС РІТЕЙЛ ГАЛИЧИНА» з 14.06.2021 є платником акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового.

У вказаному витягу, також, містяться відомості про акцизні склади, розташовані, зокрема, за адресою: вул. Князя Василька, буд. 136, с. Плебанівка, Тернопільський район, Тернопільська область (уніфікований номер акцизного складу 1020471).

3 травня 2023 року Головним управлінням ДПС у Львівській області ТзОВ «ГТС РІТЕЙЛ ГАЛИЧИНА» було видано ліцензію з реєстраційним № 19140314202300002 терміном дії з 10.05.2023 по 01.05.2028, за місцем здійснення торгівлі: АЗС за адресою: Тернопільська область, с. Плебанівка, вул. Князя Василька, буд. 136.

Відповідно додатку до цієї ліцензії на означеному вище об'єкті АЗС зареєстровано реєстратор розрахункових операцій фіскальний номер 3001052521, із датою реєстраційного посвідчення 20.04.2023, назва моделі: ND-787, виробник: ТОВ «НД ПРОДАКШН», дата виготовлення 06.07.2020.

Головне управління ДПС у Львівській області на підставі наказу від 01.11.2023 № 3992-ПП, а також наказу від 29.11.2023 № 4352, яким продовжено строк проведення перевірки, контролюючим органом було призначено та проведено планову виїзну документальну перевірку ТОВ «ГТС РІТЕЙЛ ГАЛИЧИНА» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 27.09.2018 по 30.09.2023, за результатами якої 15.12.2023 складено акт № 35170/13-01-07-01-08/42501985 «Про результати документальної планової виїзної перевірки ТзОВ «ГТС Рітейл Галичина» (42501985) податкового та іншого законодавства за період з 27.09.2018 по 30.09.2023, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - за період з 27.09.2018 по 30.09.2023 року».

За висновками вказаного Акту контролюючим органом встановлено позивачем порушення вимог податкового законодавства, а саме:

пункту 44.1 статті 44, підпункту 134.1.1 пункту 134.1 статті 134, пунктів 135.1 статті 135 та 137.1 статті 137 Податкового кодексу України, що призвело до заниження податку на прибуток підприємств за період з 27.09.2018 по 30.09.2023 у загальній сумі 555277,20 грн, у тому числі за 2020 рік.;

пункту 189.1 статті 189, пунктів 198.1, 198.3, 198.5 статті 198, пунктів 200.1, 200.2, 200.4 статті 200 Податкового кодексу України, внаслідок чого занижено суму податку на додану вартість, що підлягає сплаті до державного бюджету, на загальну суму 2344718 грн. Зокрема, за серпень 2020 року - на суму 534352 грн, за вересень 2020 року - на суму 82622 грн, за вересень 2023 року - на суму 1 727 744 грн. Окрім того, за вересень 2023 року завищено суму від'ємного значення ПДВ, що підлягає включенню до податкового кредиту наступного звітного періоду, на 71600 грн.;

пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України шляхом не реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних при здійсненні операцій, передбачених пунктом 198.5 підпункту «ґ» статті 198 ПК України, на загальну суму ПДВ 1 799 343,71 грн, у тому числі за вересень 2023 року - у сумі 1 799 343,71 грн.;

пункту 231.1 статті 231 Податкового кодексу України - підприємством не було складено та не зареєстровано в Єдиному реєстрі акцизних накладних документи щодо обігу пального за кодами УКТЗЕД 2905110000 (метанол технічний) в обсязі 155 035,79 літрів та 2710194300 (важкі дистиляти) в обсязі 3259,86 літраи приведених до температури 15 градусів Цельсія;

частини двадцять першої статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (зі змінами та доповненнями) - підприємством здійснювалася роздрібна торгівля пальним без наявності ліцензії;.

підпункту 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України, а також пункту 5 Формату даних, затвердженого наказом Мінфіну України від 27.11.2018 № 944, а саме: незабезпечення з вини розпорядника акцизного складу подання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального .

Позивач з висновками Акту не погодився, надав свої заперечення вих. № 18/01/2024 від 18 січня 2024 року, за наслідком отримання яких, Головне управління ДПС у Львівській області листом, вих. № 2252/6/13-01-07-01-16 від 1 лютого 2024 року надало відповідь, в якій, серед іншого, зазначило, що управління листом від 25.01.2024 № 1701/6/13-01-07-01-01 було повідомлено ТзОВ «ГТС Рітейл Галичина» про час і місце проведення засідання постійно діючої комісії по розгляду спірних питань, проте позивач (його уповноважені представники) на засідання не з'явились; разом із цим, за наслідку розгляду наданих постійно діюча комісія з розгляду спірних питань ГУ ДПС у Львівській області вирішила залишити висновки Акту перевірки від 15.12.2023 № 35170/13-01-07-01/42501985 вважати правомірними та залишити без змін, а заперечення підприємства - без задоволення.

В матеріалах справи міститься копія листа Головного управління від 25.01.2024 вих. № 1701/6/15-01-07-01-16 «Про проведення засідання постійно діючої комісії по розгляду спірних питань», в яких, серед іншого, підприємство повідомили, що 01.02.2024 об 11 год. 00 хв., у приміщенні адміністративного корпусу ГУ ДПС у Львівській області за адресою: м. Львів, вул. Стрийська, 35 (каб. 431) по розгляду заперечень на Акт перевірки ТзОВ «ГТС Рітейл Галичина» відбудеться засідання постійно діючої комісії по розгляду спірних питань, у зв'язку із чим, управління просило повідомити про склад представників ТзОВ «ГТС Рітейл Галичина». Вказаного листа було направлено на адресу товариства листом, та отримано останнім 08.02.2024.

На підставі означеного Акту Головним управлінням ДПС у Львівській області 06.02.2024 прийнято, зокрема, рішення про застосування фінансових санкцій № 4476/13-01-09-02, яким до підприємства, на підставі ст. 17 Закону України № 481/95-ВР від 19.12.1995 зі змінами та доповненнями, застосовано штрафну санкцію у розмірі 250 000,00 грн., за порушення ним вимог статті 15 означеного Закону, за роздрібну торгівлю пальним без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним.

Позивач із таким рішенням відповідача не погодився, оскаржив його в адміністративному порядку.

Рішенням ДПС України від 02.05.2024 № 12804/6/99-00-06-01-01-06, зокрема, рішення Головного управління ДПС у Львівській області № 4476/13-01-09-02 від 06.02.2024 залишено без змін, а скаргу товариства без задоволення.

Будучи не згодним із означеним рішенням позивач звернувся в суд із цим позовом.

Надаючи правову оцінку вказаним обставинам справи, суд зазначає таке.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі та в межах повноважень у спосіб, що передбачений, як Конституцією, так і Законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює та визначає ПК України.

Умови та порядок проведення перевірок встановлені нормами Податкового кодексу України (далі ПК України).

Згідно підпунктом 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 ПК України контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.

За правилами пункту 75.1 статті 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи контролюючого органу і проводиться за наявності хоча б однієї з підстав, визначених цим Кодексом.

У силу вимог підпункту 75.1.2 статті 75 ПК України документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Документальна планова перевірка проводиться відповідно до плану-графіка перевірок.

Не може бути предметом планової документальної перевірки питання дотримання платником податків принципу «витягнутої руки», крім випадків перевірки дотримання платником податків вимог підпунктів 140.5.4, 140.5.6 пункту 140.5 статті 140 цього Кодексу.

Отже, контролюючий орган наділений правом проводити перевірки, одним із різновидів яких є документальні планові перевірки.

Пунктом 77.1 статті 77 ПК України визначено, що документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок

План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.

Відповідно до пункту 77.2 статті 77 ПК України до плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбираються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи.

Періодичність проведення документальних планових перевірок платників податків визначається залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників податків, який поділяється на високий, середній та незначний. Платники податків з незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки, середнім - не частіше ніж раз на два календарних роки, високим - не частіше одного разу на календарний рік.

Порядок формування та затвердження плану-графіка, перелік ризиків та їх поділ за ступенями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Платники податків - юридичні особи, що відповідають критеріям, визначеним пунктом 43 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» цього Кодексу, та у яких сума сплаченого до бюджету податку на додану вартість становить не менше п'яти відсотків від задекларованого доходу за звітний податковий період, а також самозайняті особи, сума сплачених податків яких становить не менше п'яти відсотків від задекларованого доходу за звітний податковий період, включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки. Зазначена норма не поширюється на таких платників податків у разі порушення ними статей 45, 49, 50, 51, 57 цього Кодексу.

У силу вимог пункт 77.4 статті 77 ПК України про проведення документальної планової перевірки керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу приймається рішення, яке оформлюється наказом.

Пунктом 86.1 ст. 86 ПК України передбачено, що результати перевірок (крім камеральних та електронних перевірок) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами контролюючого органу та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка.

Акт (довідка), складений за результатами перевірки та підписаний посадовими особами, які проводили перевірку, у строки визначені цим Кодексом, надається платнику податків або його законному представнику, який зобов'язаний його підписати.

Судом встановлено, що за результатами документальної планової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «ГТС РІТЕЙЛ ГАЛИЧИНА» контролюючим органом встановлено низку порушень вимог податкового законодавства, зокрема приписів ст. 15 Закону № 481/95-ВР, а саме встановлено факт роздрібної торгівлі пальним без наявності ліцензій.

Вказані факти контролюючий орган підтверджує тією обставиною, що до Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального вносяться такі відомості: для юридичних осіб - найменування та код згідно з ЄДРПОУ; для осіб, уповноважених на ведення обліку діяльності за договорами про спільну діяльність без утворення юридичної особи та таких, які є відповідальними за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання договорів, - найменування та код згідно з ЄДРПОУ уповноваженої особи і податковий номер, наданий такій особі під час взяття на облік договору згідно з п. 63.6 ст. 63 і п. 64.6 ст. 64 Податкового кодексу України; адреса місця виробництва, зберігання, оптової, роздрібної торгівлі пальним (область, район, населений пункт, код згідно з Класифікатором об'єктів адміністративно - територіального устрою України (КОАТУУ), вулиця, номер будинку/офісу); дата видачі/зупинення/анулювання та строк дії ліцензії на право виробництва, оптової, роздрібної торгівлі пальним.

Як визначено статтею 2 Закону №265/95-ВР електронна копія розрахункового документа - ідентична копія (у формі електронних даних) розрахункового документа, створеного реєстратором розрахункових операцій, яка міститься на контрольній стрічці в пам'яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам'яті модемів, які до них приєднані, та/або створена програмним реєстратором розрахункових операцій у електронній формі, що може використовуватися контролюючими органами як податкова інформація та під час проведення перевірок платників податків; електронна копія фіскального звітного чека - ідентична копія (у формі електронних даних) фіскального звітного чека, створеного реєстратором розрахункових операцій та/або програмним реєстратором розрахункових операцій, що може використовуватися контролюючими органами як податкова інформація та під час проведення перевірок платників податків; електронна копія фіскального звіту - ідентична копія (у формі електронних даних) фіскального звіту, створеного реєстратором розрахункових операцій та/або програмним реєстратором розрахункових операцій, що може використовуватися контролюючими органами як податкова інформація та під час проведення перевірок платників податків.

За змістом абзацу другого цього пункту суб'єкти господарювання, які використовують РРО, повинні подавати до контролюючих органів по дротових або бездротових каналах зв'язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам'яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам'яті модемів, які до них приєднані.

Механізм передачі електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків РРО дротовими або бездротовими каналами зв'язку до органів державної податкової служби для суб'єктів господарювання, що використовують РРО, врегульований Порядком, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 08 жовтня 2012 року N1057, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17 жовтня 2012 року №1743/22055.

Відповідно до положень пункту 1.2 цього Порядку: система зберігання і збору даних РРО (далі - СЗЗД РРО) - система, призначена для збору даних РРО до бази даних системи обліку даних РРО, для реалізації якої використовується зазначена технологія; система обліку даних РРО (далі - СОД РРО) - програмно-апаратний комплекс, розміщений в центральному органі ДПС, що використовує інформацію, яка збирається за допомогою СЗЗД РРО.

За змістом пункту 1.5 Порядку суб'єкти господарювання, які використовують РРО, що створюють контрольну стрічку в електронній формі (КСЕФ), та/або електронні контрольно-касові реєстратори, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, повинні забезпечити передачу до сервера обробки інформації електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці у пам'яті РРО або в пам'яті модемів, які до них приєднані.

Як передбачено підпунктом 6.1 Порядку СОД РРО складається із сервера авторизації, сервера додатків та бази даних, а за змістом підпункту 6.4.2 база даних, містить пакет даних РРО (набір даних, що генеруються РРО в електронному вигляді), що були отримані від РРО, у відкритому вигляді.

Отже, за загальним правилом, інформація, яка надійшла до податкового органу з РРО, має відповідати даним розрахункових документів, які були створені РРО в місцях продажу.

Як відображено у п.3.1.3 Акту перевірки (сторінка акту 42-43) за період, що перевірявся у ТзОВ «ГТС Рітейл Галичина» наявна ліцензія на право роздрібної торгівлі пальним, видана ГУ ДПС у Тернопільській області №19140314202300002, терміном дії з 01.05.2023 по 01.05.2028, за місцем роздрібної торгівлі пальним - Тернопільська область, с. Плебанівка, вул. Князя Василька, будинок 136 (уніфікований номер акцизного складу 1020471).

Перевіркою встановлено факт реалізації пального згідно баз даних системи обліку даних реєстраторів розрахункових операцій (СОДР РРО) ДПС України на суму 405,00 грн. 20.04.2023 року через електронний контрольно-касовий апарат, зазначений у ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним № 19140314202300002, термін дії якої є з 01.05.2023 по 01.05.2028 за місцем роздрібної торгівлі пальним - Тернопільська область, с. Плебанівка, вул. Князя Василька, будинок 136 (уніфікований номер акцизного складу 1020471), без наявності ліцензії, в результаті чого порушено ст.15 Закону № 481/95-ВР.

Судом встановлено, що за місцем роздрібної торгівлі пальним на АЗС за адресою: Тернопільська область, с. Плебанівка, вул. Князя Василька, будинок 136, позивач використовує РРО фіскальний № 30010052521, заводський № НД05001012, факт реалізації пального відповідач обґрунтовує інформацією згідно баз даних системи обліку даних реєстратора розрахункових операцій (СОДР РРО) ДПС України та підтверджує фіскальним чеками: від 20.04.2023, які надійшли до контролюючого органу в електронній формі, у порядку передачі електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків реєстраторів розрахункових операцій дротовими або бездротовими каналами зв'язку до органів державної податкової служби № 1743.

Відповідачем до матеріалів справи долучено копії цих фіскальних чеків від 20.04.2023 № 3 на відпуск газу пропан-бутан на суму 270,00 грн., та № 2 на відпуск газу пропан-бутан на суму 135,00 грн., а також скріншот з податкового блоку, з якого видно, що на АЗС за місцезнаходження: Тернопільська область, с. Плебанівка, вул. Князя Василька, будинок 136, використовує РРО фіскальний № 30010052521, заводський № НД05001012 20.04.2023 було здійснено продаж «пропан-бутан» на загальну суму 405,00 грн.

У свою чергу позивач доводить відсутність такої події тим, що лише 26.05.2023 ним було придбано газ вуглеводневий скраплений в кількості 1907,17 л у постачальника ТОВ «ГАЗТРОН-УКРАЇНА», що доводить копією договору поставки скрапленого газу № 26/05-1 від 26.05.2023, укладеного між ним (покупцем) та ТОВ «ГАЗТРОН-УКРАЇНА» (постачальником) наданою видатковою накладною № 7078 від 26.05.2023; товарно-транспортною накладною № 89596 від 26.05.2023, платіжними дорученнями № 2176 від 08.06.2023 на суму 6000,00 грн., № 2191 від 09.06.2023 на суму 5500,00 грн., № 2167 від 06.06.2023 на суму 5000,00 грн., № 2168 від 07.06.2023 на суму 5000,00 грн., № 2198 від 12.06.2023 на суму 10000,00 грн., № 2220 від 13.06.2023 на суму 5000,00 грн., № 2098 від 16.05.2023 на суму 110300,00 грн., № 2091 від 15.05.2023 на суму 700000,00 грн., № 2225 від 14.06.2023 на суму 9000,00 грн., а також належним чином зареєстрованою акцизною накладною, враховуючи, що за поясненням позивача, станом на 20.04.2023 у нього не було на акцизному складі газу, останній переконує, що йому не було чого реалізовувати.

При цьому останній надав копію довідки про опломбуванню РРО ФН 3001052521 за адресою Тернопільська область, с. Плебанівка, вул. Князя Василька, будинок 136, від 20.04.2023 № 2004231500, відповідно до якої опломбування було здійснено 20.04.2023 о 15 год. 50 хв. Вказану довідку було направлено до контролюючого органу та прийнято ГУ ДПС у Тернопільській області, що підтверджується квитанцією № 2, наявною у матеріалах справи, а також копію реєстраційного посвідчення № 7538, виданого 20.04.2023, відповідно до якої РРО ФН 3001052521 зареєстровано 20.04.2023.

Водночас, позивачем надано суду копію листа ТОВ «СЕРВІС НД» від 12.01.2024 вих.№ ПС-0007-24, яке, на підставі договору № СОК 00014/22 від 25.07.2022 здійснює послуги з обслуговування та технічної підтримки обладнання (РРО) позивача, відповідно до якої ТОВ «СЕРВІС НД» на лист ТзОВ «ГТС Рітейл Галичина» щодо роз'яснення спірного питання стосовно наявної у контролюючого органу інформації про продаж «ГТС Рітейл Галичина» 20.04.2023 «пропан-бутан» в кількості 2 л., на суму 35 грн. та 3 л., на суму 270,00 грн., вказало, що останнє не володіє інформацією про те, яким чином і за яких обставин на сервері ДПС з'явилась означена інформація, яка була інтерпретована як касові чеки на суму 135.00 грн. о 14:35:33 год. та на суму 270,00 грн. о 14:37:04 год, враховуючи, що, відповідно до технічних вимог робота РРО без успішно виконаної процедури персоналізації неможлива, із вказівкою на те, що персоналізація була виконана пізніше у часі у порівнянні з зафіксованим часом чеків на сервері ДПС.

Разом із цим у вказаному листі ТОВ «СЕРВІС НД» зазначило, що 15.12.2023 на РРО заводський номер НД 05001012 проводились ремонтні роботи, в процесі яких була виконана заміна пошкодженої SD- карти пам'яті, на якій зберігається контрольна стрічка в електронній формі (КСЕФ), у зв'язку із пошкодженням карти дані КСЕФ втрачені, технічної можливості відтворити (надати) фіскальні чеки та Z-звіт за 20.04.2023, останній фіскальний чек та Z-звіт до перереєстрації даного РРО, перший фіскальний чек та Z-звіт в травні 2023 року не має.

Інших доказів позивачем не надано.

Основні засади державної політики, зокрема щодо регулювання роздрібної торгівлі пальним на території України, визначає Закон України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (в редакції, чинній на момент спірних правовідносин).

Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків та зборів» внесені зміни до Закону № 481/95-ВР, зокрема запроваджено ліцензування видів господарської діяльності з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, зазначені зміни набрали чинності з 01 липня 2019 року.

Відповідно до визначень, наведених у статті 1 Закону № 481/95-ВР:

ліцензія (спеціальний дозвіл) - документ, що засвідчує право суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку;

анулювання ліцензії - позбавлення суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) права на провадження діяльності, зазначеної в ліцензії;

місце роздрібної торгівлі пальним - місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для роздрібної торгівлі та/або зберігання пального на праві власності або користування;

роздрібна торгівля пальним - діяльність із придбання або отримання та подальшого продажу або відпуску пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик з автозаправної станції/автогазозаправної станції/газонаповнювальної станції/ газонаповнювального пункту та інших місць роздрібної торгівлі через паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки та/або реалізація скрапленого вуглеводневого газу в балонах для побутових потреб населення та інших споживачів.

Порядок роздрібної торгівлі пальним встановлено статтею 15 Закону № 481/95-ВР.

Відповідно до приписів цієї статті роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин, а для малих виробників виноробної продукції алкогольних напоїв без додавання спирту: вин виноградних, вин плодово-ягідних, напоїв медових), тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, або пальним може здійснюватися суб'єктами господарювання (у тому числі іноземними суб'єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.

Ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем торгівлі суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) терміном на п'ять років.

Ліцензія видається за поданою нарочно, поштою або в електронному вигляді заявою суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво), до якої додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію (крім ліцензії на оптову торгівлю пальним за наявності місць оптової торгівлі пальним, роздрібну торгівлю пальним, зберігання пального з метою подальшої його реалізації іншим споживачам).

У заяві зазначається вид господарської діяльності, на провадження якого суб'єкт господарювання (у тому числі іноземний суб'єкт господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) має намір одержати ліцензію (оптова, роздрібна торгівля алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, оптова, роздрібна торгівля пальним або зберігання пального).

Суб'єкти господарювання (у тому числі іноземні суб'єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) отримують ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним на кожне місце роздрібної торгівлі пальним.

У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, або пальним додатково зазначаються адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій, програмних реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), фіскальні номери програмних реєстраторів розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в податкових органах.

У додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пальним суб'єктом господарювання (у тому числі іноземним суб'єктом господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) зазначається адреса місця торгівлі і вказуються перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення, фіскальні номери програмних реєстраторів розрахункових операцій; реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі.

У разі зміни відомостей, зазначених у виданій суб'єкту господарювання (у тому числі іноземному суб'єкту господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) ліцензії (за винятком змін, пов'язаних з реорганізацією суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) та/або зміною типу акціонерного товариства), суб'єкт господарювання зобов'язаний у місячний термін з дня внесення таких змін звернутися до органу, який видав ліцензію, з відповідною заявою.

Орган, який видав ліцензію, на підставі заяви суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) протягом трьох робочих днів видає суб'єкту господарювання (у тому числі іноземному суб'єкту господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) ліцензію, оформлену на новому бланку з урахуванням змін.

Суб'єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії.

Аналіз наведених норм права вказує, що здійснення суб'єктом господарювання, у тому числі, роздрібної торгівлі пальним можливий лише за наявності діючої ліцензії на право роздрібної торгівлі.

При цьому, суб'єкт господарювання, якому видано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, роздрібної торгівлі через реєстратори розрахункових операцій (книги обліку розрахункових операцій), не зазначені в такій ліцензії, забороняється. Встановлення такого факту контролюючим органом має наслідком анулювання виданої суб'єкту господарювання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним.

Наказом Міністерства фінансів України від 08.10.2012 року № 1057, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.10.2012 року за № 1744/22056, затверджено Порядок передачі інформації від реєстраторів розрахункових операцій, програмних реєстраторів розрахункових операцій дротовими або бездротовими каналами зв'язку до органів Державної податкової служби України.

Цим Порядком встановлюється механізм передачі електронних копій розрахункових документів, фіскальних звітних чеків реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) / програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі - ПРРО), фіскальних звітів ПРРО і повідомлень, що передбачені Порядком реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05 липня 2016 року за № 918/29048, що необхідні для обліку роботи ПРРО фіскальним сервером контролюючого органу, дротовими або бездротовими каналами зв'язку до органів ДПС для суб'єктів господарювання, що використовують РРО/ПРРО.

Згідно з пунктом 1.5 розділу I цього Порядку суб'єкти господарювання, які використовують РРО (крім електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг) та РРО, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі), повинні подавати до органів ДПС по дротових або бездротових каналах зв'язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці у пам'яті РРО або пам'яті модемів, які до них приєднані.

Наказом Міністерства фінансів України від 05.08.2020 року №477, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 09.11.2020 року за №1096/35379, затверджено Порядок функціонування Системи обліку даних реєстраторів розрахункових операцій.

Відповідно до цього Порядку суб'єкти господарювання, які використовують РРО (крім електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг) та РРО, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі), повинні подавати до органів ДПС по дротових або бездротових каналах зв'язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці у пам'яті РРО або пам'яті модемів, які до них приєднані.

Цей процес відбувається за допомогою системи зберігання і збору даних РРО (далі - СЗЗД РРО) загальнодержавної системи, призначеної для збору даних РРО та передачі цих даних до системи обліку даних РРО в ДПС за технологією зберігання і збору даних РРО для Державної податкової служби України.

СЗЗД РРО забезпечує збір та внесення даних РРО у бази даних СОД РРО у такому вигляді, в якому дані сформовані в РРО, перевірку цілісності і незмінності даних та ідентифікацію РРО.

Система обліку даних РРО (далі - СОД РРО) інформаційна система, призначена для збору, зберігання, використання даних реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій (у тому числі електронних копій розрахункових документів та фіскальних звітних чеків, створених реєстраторами розрахункових операцій і програмними реєстраторами розрахункових операцій), перевірки справжності та достовірності розрахункових документів.

Механізм функціонування Системи обліку даних реєстраторів розрахункових операцій (СОД РРО), щодо отримання від РРО та ПРРО визначених законодавством даних та збереження таких даних у базі даних інформаційно-телекомунікаційної системи ДПС України, встановлено Порядком функціонування Систему обліку даних реєстраторів розрахункових операцій, який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 05.08.2020 № 477.

Відповідно до цього Порядку СОД РРО розташована в ДПС та використовується в межах повноважень посадовими особами органів ДПС для виконання завдань та функцій, визначених Податковим кодексом України.

СОД РРО забезпечує: 1) функціонування у цілодобовому режимі; 2) інтеграцію та обмін даними з фіскальним сервером контролюючого органу та іншими інформаційними системами ДПС; 3) обробку даних, отриманих від Системи збору і зберігання даних РРО, побудованої за технологією Національного банку, та від фіскального сервера контролюючого органу; 4) збереження даних про реєстрацію, перереєстрацію, скасування реєстрації РРО/ ПРРО; 5) збереження документів: створених РРО, що переведені у фіскальний режим роботи; створених ПРРО, що зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу, або створених в режимі офлайн з присвоєними ПРРО фіскальними номерами з діапазону номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу, та переданих до фіскального сервера контролюючого органу після завершення режиму офлайн у порядку, встановленому статтею 7 Закону; 6) можливість надання через Електронний кабінет, що функціонує відповідно до статті 42-1 розділу II Податкового кодексу України, даних про розрахунковий документ на запит покупця (споживача).

Згідно з пунктами 1, 2, 4, 6 розділу ІІ цього Порядку СОД РРО - інформаційна система, призначена для збору, зберігання, використання даних РРО та ПРРО (у тому числі електронних копій розрахункових документів та фіскальних звітних чеків, створених РРО та ПРРО), перевірки справжності та достовірності розрахункових документів.

СОД РРО розташована в ДПС та використовується в межах повноважень посадовими особами органів ДПС для виконання завдань та функцій, визначених Податковим кодексом України.

СОД РРО забезпечує: 5) збереження документів, створених РРО, що переведені у фіскальний режим роботи.

База даних призначена для зберігання: 2) даних, що були отримані від РРО, у відкритому вигляді, в тому числі даних про проведені розрахункові операції через РРО та електронні розрахункові документи, фіскальні звітні чеки, фіскальні звіти.

Отже, збір, зберігання та використання електронних копій розрахункових документів, перевірку справжності та достовірності розрахункових документів забезпечує інформаційна система СОД РРО. Згідно з визначенням, наведеним у статті 2 Закону №265/95-ВР, саме електронні копії розрахункових документів можуть використовуватися контролюючими органами як податкова інформація та під час проведення перевірок платників податків.

ГУ ДПС у Львівській області має доступ до СОД РРО та електронних копій розрахункових документів, створених на господарських об'єктах позивача.

Використання податкової інформації з СОД РРО є належною реалізацією контролюючим органом податкового контролю та може бути самостійною підставою для висновків під час проведення перевірки (див. постанову Верховного Суду від 09.09.2024 року у справі №280/6832/23).

Аналізом наведених вище норм Порядку передачі інформації від реєстраторів розрахункових операцій, програмних реєстраторів розрахункових операцій дротовими або бездротовими каналами зв'язку до органів Державної податкової служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 08.10.2012 № 1057, встановлено, що система зберігання і збору даних РРО забезпечує збір та внесення даних РРО у бази даних системи обліку даних РРО у такому вигляді, в якому дані сформовані в РРО, перевірку цілісності і незмінності даних та ідентифікацію РРО засобами національної системи масових електронних платежів.

Таким чином, дані РРО, на які посилається контролюючий орган у фіскальних чеках від 20.04.2023 № 3 на відпуск газу пропан-бутан на суму 270,00 грн., та № 2 на відпуск газу пропан-бутан на суму 135,00 грн. внесені у бази даних системи обліку даних РРО у такому вигляді, в якому дані сформовані в РРО, є цілісними та незмінними, а тому є належними та допустимими доказами у цій справі.

Тоді як копія листування позивача із ТОВ «СЕРВІС НД» не може розцінюватись судом, як належний доказ, оскільки сам ТОВ «СЕРВІС НД» не надав, під час розгляду справи суду жодних пояснень по суті спору, а також, враховуючи, що у згаданому листі ТОВ «СЕРВІС НД» вказує, що в нього відсутня можливість відтворити будь-які дані з РРО, суд вважає сумнівним впевненість останнього у тому, що продажу пального з цього РРО 20.04.2023 точно не відбувалось, беручи до уваги, що жодних належних доказів ним або/та позивачем суду не надано.

Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону №481/95-ВР за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями та тютюновими виробами, пальним та зберігання пального посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Згідно пп. 20.1.19 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право, зокрема, застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи.

Відповідно до абз. 9 ч. 2 ст. 17 Закону №481/95-ВР до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів, зокрема, у разі роздрібної торгівлі пальним без наявності ліцензії - 250000 гривень.

Контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України (ч. 1 ст. 16 Закону №481/95-ВР).

Аналіз наведених норм Закону №481/95-ВР свідчить про те, що роздрібна торгівля пальним може здійснюватися суб'єктом господарювання лише за наявності у нього ліцензії на роздрібну торгівлю. Проте, у разі здійснення роздрібної торгівлі пальним без наявності ліценції до суб'єкта господарювання застосовується штраф.

Враховуючи встановлені обставини справи, суд погоджується із позицією відповідача та вважає доведеним факт продажу пального без наявної ліцензії, а тому зазначає, що до позивача правомірно та обґрунтовано застосовано штрафні санкції у розмірі 250000,00 грн. за порушення приписів ст. 15 Закону №481/95-ВР, яка передбачена абз. 9 ч. 2 ст. 17 названого Закону.

Решта доводів та посилань сторін у справі висновків суду не спростовують.

Судом враховується, що згідно з п. 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.

Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частинами 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно положень ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

З урахуванням зазначеного, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України, приходить до висновку, що позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «ГТС РІТЕЙЛ ГАЛИЧИНА» задоволенню не підлягають.

Оскільки судом відмовлено у задоволенні позовних вимог, відповідно до положень статті 139 КАС України відсутні підстави для розподілу судових витрат.

Керуючись статтями 2, 7, 139, 241, 243-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «ГТС РІТЕЙЛ ГАЛИЧИНА» до Головного управління ДПС у Львівській області, третьа особа без самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю «СЕРВІС НД», про визнання протиправним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій - відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст судового рішення складено та підписано 30 березня 2026 року.

Суддя Кочанова П.В.