Номер провадження 22-ц/821/850/26 Справа № 703/4234/25
30 березня 2026 року м. Черкаси
Черкаський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючого - Василенко Л. І.
суддів: Карпенко О. В., Сіренка Ю. В.,
розглянувши заяву представника ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - адвоката Маняка Андрія Володимировича про приєднання до апеляційної скарги Міністерства оборони України на рішення Смілянського міськрайонного суду Черкаської області від 22 січня 2026 року у цивільній справі за заявою ОСОБА_3 , заінтересовані особи: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , військова частина НОМЕР_1 , Смілянський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Черкаському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), Міністерство оборони України, про оголошення фізичної особи померлою,
В провадженні Черкаського апеляційного суду перебуває апеляційна скарга Міністерства оборони України на рішення Смілянського міськрайонного суду Черкаської області від 22 січня 2026 року уцивільній справі за заявою ОСОБА_3 , заінтересовані особи: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , військова частина НОМЕР_1 , Смілянський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Черкаському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), Міністерство оборони України, про оголошення фізичної особи померлою.
04.03.2026 представник ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - адвокат Маняк А. В. подав через електронний кабінет підсистеми «Електронний суд» заяву про приєднання до апеляційної скарги Міністерства оборони України заінтересованих осіб ОСОБА_1 та ОСОБА_2
18.03.2026 ухвалою Черкаського апеляційного суду відкрито провадження за вище зазначеною апеляційною скаргою.
Відповідно до ст. 363 ЦПК України, учасники справи мають право приєднатися до апеляційної скарги, поданої особою, на стороні якої вони виступали. До апеляційної скарги мають право приєднатися також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки. Заяву про приєднання до апеляційної скарги може бути подано до початку розгляду справи в суді апеляційної інстанції. До заяви про приєднання до апеляційної скарги додаються документ про сплату судового збору та докази надсилання (направлення) копії заяви іншим учасникам справи.
Згідно ч. 2 ст. 368 ЦПК України розгляд справ у суді апеляційної інстанції починається з відкриття першого судового засідання або через п'ятнадцять днів з дня відкриття апеляційного провадження, якщо справа розглядається без повідомлення учасників справи.
Заява представника ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - адвоката Маняка А. В. про приєднання до апеляційної скарги відповідає вимогам ст. 363 ЦПК України, а відтак підлягає прийняттю.
Керуючись ст. ст. 363 ЦПК України, апеляційний суд, -
Прийняти заяву представника ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - адвоката Маняка Андрія Володимировича про приєднання до апеляційної скарги Міністерства оборони України на рішення Смілянського міськрайонного суду Черкаської області від 22 січня 2026 року.
Копію ухвали про приєднання до апеляційної скарги надіслати учасникам справи, для відому.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач Л. І. Василенко
Судді: О. В. Карпенко
Ю. В. Сіренко