Справа № 583/1409/26
2-а/583/12/26
про залишення без руху
"31" березня 2026 р. Суддя Охтирського міськрайонного суду Сумської області Ярошенко Т.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції Сумської області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, -
Представник позивача звернувся до суду з вказаним позовом, в якому просить скасувати постанову серії ЕНА №06824615 від 13.03.2026 року, якою ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 340 грн за ч.1 ст.122 КУпАП.
Ухвалою Охтирського міськрайонного суду від 24.03.2026 року позовну заяву залишено без руху, надано строк для усунення недоліків.
31.03.2026 року від представника позивача - адвоката Котляревського С.О. надійшла заява на виконання ухвали, однак недоліки визначені в ухвалі Охтирського міськрайонного суду від 24.03.2026 року в повній мірі не усунуті.
Ознайомившись з матеріалами позовної заяви, приходжу до висновку, що вона підлягає повторному залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог, встановлених ст. 161 КАС України.
Так, представник позивача просить скасувати постанову серії ЕНА №06824615 від 13.03.2026 року, якою ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 340 грн, однак копії вказаної постанови до суду не надав, клопотання про витребування доказів до суду також не надано.
Згідно з вимогами частини першої, другої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони чи обмеження, зміст яких є не допустити судовий процес у безладний рух.
З рішення Європейського суду з прав людини у справах «Осман проти Сполученого Королівства» від 28.10.1998 року та «Креуз проти Польщі» від 19.06.2001 року вбачається, що право на суд не є абсолютним та воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави.
Наведене положення відповідає практиці Європейського суду з прав людини і не може автоматично вважатися порушенням п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а тому залишення заяви без руху для того, щоб позивач усунув вказані вище недоліки, не може вважатися обмеженням доступу до правосуддя.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 160, 161, 169, 286 КАС України,
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції Сумської області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення залишити без руху.
Позивачу усунути недоліки позовної заяви в десятиденний строк з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із позовною заявою.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною та підлягає поверненню позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Охтирського
міськрайонного суду Т.О. Ярошенко