Справа № 944/1251/26
Провадження №3/944/913/26
30.03.2026 рокум.Яворів
Суддя Яворівського районного суду Львівської області Білецька М.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , за ч.1 ст. 163 КУпАП,
До Яворівського районного суду Львівської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення №1074/13-01-07-08 від 03.03.2026 щодо ОСОБА_1 .
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить наступного висновку.
За змістом ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справі про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до вимог ст.277КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається у п'ятнадцятиденний строк з дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.
Згідно ч.1 ст.268 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, якщо є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
При підготовці справи до розгляду судом виявлено, що в протоколі про адміністративне правопорушення, в графі «місце проживання», не зазначено адреси проживання ОСОБА_1 та інших контактних даних, що унеможливлює його виклик в судове засідання та в свою чергу унеможливлює розгляд даного протоколу у строки визначені законодавством. Крім цього, у протоколі не зазначено дати народження ОСОБА_1 , що в подальшому унеможливить виконання потенційної постанови суду.
Наведені обставини свідчать про неповноту оформлення протоколу №1074/13-01-07-08 від 03.03.2026 та не дають можливості розглянути справу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 .
Виходячи зі змісту закону провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
Таким чином вважаю, що матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 слід повернути до Головного управління Державної податкової служби у Львівській області для належного оформлення протоколу про адміністративне правопорушення.
Керуючись ст.ст. 256, 278КУпАП, суддя,
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.163 КУпАП повернути до Головного управління Державної податкової служби у Львівській області для належного оформлення протоколу про адміністративне правопорушення №1074/13-01-07-08 від 03.03.2026.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя М.О. Білецька