24.03.2026 Справа № 907/983/21
Суддя-доповідач Західного апеляційного господарського суду О.С. Скрипчук,
розглянувши заяву Ужгородської міської ради б/н від 24.03.2026 (вх. № 01-04/2466/26 від 25.03.2026)
про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції
розглянувши матеріали апеляційної скарги Департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради б/н від 13.01.2025 (вх. № 01-05/169/25 від 16.01.2025)
на рішення Господарського суду Закарпатської області від 09.12.2024 (повний текст складено 23.12.2024, суддя Ремецькі О.Ф.)
у справі № 907/983/21
за позовом: Фізичної особи-підприємця Грицик Лариси Олексіївни, м. Ужгород
до відповідача: Департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Ужгородська міська рада
про: визнання угоди недійсною.
встановив:
У провадженні Західного апеляційного господарського суду знаходиться апеляційна скарга Департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради б/н від 13.01.2025 (вх. № 01-05/169/25 від 16.01.2025) на рішення Господарського суду Закарпатської області від 09.12.2024 у справі № 907/983/21.
Ухвалою від 02.03.2026 призначено розгляд справи № 907/983/21 на 25 березня 2026 року о 12 год. 00 хв.
10.03.2026 до апеляційного суду надійшла заява Ужгородської міської ради про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Відповідно до вимог статті 197 ГПК України учасники справи, мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконфернції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
Згідно з п. 46 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інормаційно-телекомунікаційної системи, за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учаснк справи, який подав відповідну заяву.
На підставі наведеного, Західний апеляційний господарський суд, керуючись ст.ст. 197,234 ГПК України
1. Заяву Ужгородської міської ради про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів - задоволити.
2. Забезпечити участь Ужгородської міської ради та Департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради у судовому засіданні 25.03.2026 о 12:00 в режимі відеоконференції за допомогою системи відеоконференцзв'язку (https://vkz.court.gov.ua).
3. Всі наступні судові засідання в разі наявності таких проводити в режимі відеоконференції за допомогою системи відеоконференцзв'язку (https://vkz.court.gov.ua) за участю Ужгородської міської ради та Департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради.
4. Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв'язку, для роботи із системою відеоконференцзв'язку (пункт 49 частини 3 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи).
5. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник прави, який подав відповідну заяву (частина 5 статті 197 ГПК України).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач О. С. Скрипчук