Ухвала від 26.03.2026 по справі 523/4548/26

Справа №523/4548/26

Провадження №1-кс/523/3362/26

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 березня 2026 року м. Одеса

Слідчий суддя Пересипського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисника підозрюваного - адвоката ОСОБА_4 , в присутності підозрюваного ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду клопотання старшого слідчого в ОВС Другого слідчого відділу (з дислокацією у місті Одесі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві ОСОБА_6 , погоджене прокурором про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання стосовно:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Одеса, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 (з родиною),

підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 362 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Другим слідчим відділом (з дислокацією у м. Одесі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Миколаєві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62025150020002644 від 25.06.2025 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 362 КК України.

Нагляд за додержанням законів під час здійснення досудового розслідування у формі процесуального керівництва здійснюється прокурорами відділу Одеської обласної прокуратури.

Так, органами досудового розслідування встановлено, що наказом начальника ГУНП в Одеській області № 204 о/с від 12.02.2021р. капітана поліції ОСОБА_5 призначено на посаду старшого інспектора-чергового чергової частини сектору моніторингу Одеського районного управління поліції № 1 Головного управління Національної поліції в Одеській області.

Відповідно до ст. ст. 19, 68 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Згідно ст. 1 Закону України «Про Національну поліцію» (далі - Закон), Національна поліція України - це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку.

Відповідно до положень ст. ст. 2, 18 Закону, одним з основних завдань та обов'язків працівників поліції є охорона прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави, протидія злочинності та професійне виконання своїх службових обов'язків відповідно до вимог нормативно-правових актів, посадових (функціональних) обов'язків.

Статтею 23 Закону встановлено, що одними із основних повноважень поліції є виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню кримінальних правопорушень, вжиття у межах своєї компетенції заходів для їх усунення, вжиття заходів з метою виявлення кримінальних правопорушень, припинення виявлених кримінальних правопорушень, здійснення досудового розслідування кримінальних правопорушень у межах визначеної підслідності, розшук та доставка осіб, які переховуються від органів досудового розслідування, слідчого судді, суду, ухиляються від виконання кримінального покарання, пропали безвісти, та інших осіб у випадках, визначених законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України «Про державний захист працівників суду та правоохоронних органів», органи Національної поліції віднесені до правоохоронних органів.

Таким чином, ОСОБА_5 є службовою особою правоохоронного органу та відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України на них покладені обов'язки діяти лише в межах повноважень та способом, які передбачені Конституцією України та Законами України, а також вони є суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення, передбаченими статтею 3 Закону України «Про запобігання корупції».

У своїй діяльності ОСОБА_5 як поліцейський, керується Конституцією України, Кримінальним і Кримінальним процесуальним кодексами України, Законом України «Про Національну поліцію», іншими законодавчими актами України, нормативно-правовими актами МВС України та НП України.

Так, відповідно до пункту 2 статті 18 Закону, ОСОБА_5 як поліцейський зобов'язаний професійно виконувати свої службові обов'язки відповідно до вимог нормативно-правових актів, посадових (функціональних) обов'язків, наказів керівництва.

Відповідно до пунктів 1, 2, 3, 26 статті 23 Закону, ОСОБА_5 будучи працівником правоохоронного органу: 1) здійснює превентивну та профілактичну діяльність, спрямовану на запобігання вчиненню правопорушень; 2) виявляє причини та умови, що сприяють вчиненню кримінальних та адміністративних правопорушень, вживають у межах своєї компетенції заходів для їх усунення; 3) вживає заходів з метою виявлення кримінальних, адміністративних правопорушень; припиняє виявлені кримінальні та адміністративні правопорушення.

Служба в поліції, відповідно до ст. 59 Закону, є державною службою особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень.

Відповідно до ст. 1 Закону, ОСОБА_5 є представником органу виконавчої влади, який повинен служити суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидіяти злочинності, підтримувати публічну безпеку і порядок.

Згідно з ст. 62 Закону, під час виконання покладених на поліцію повноважень, ОСОБА_5 є представником держави, а його законні вимоги є обов'язковими для виконання всіма фізичними та юридичними особами.

У зв'язку із прийняттям Закону України «Про Національну поліцію» ОСОБА_5 прийняв присягу працівника Національної поліції України згідно якої присягнув вірно служити Українському народові, дотримуватись Конституції та законів України, втілювати їх у життя, поважати та охороняти права і свободи людини, честь держави, з гідністю нести високе звання поліцейського та сумлінно виконувати свої службові обов'язки.

Відповідно до посадової інструкції (функціональних обов'язків) до обов'язків та повноважень ОСОБА_5 як старшого інспектора-чергового чергової частини сектору моніторингу Одеського районного управління поліції № 1 Головного управління Національної поліції в Одеській області, серед іншого входить:

-забезпечення приймання та реєстрації заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події відповідно до вимог порядку ведення єдиного обліку в органах поліції заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, затвердженої наказом МВС України від 08.02.2019 № 100, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 березня 2019 № 223/33194.

-реагування на заяви і повідомлення про правопорушення або події, у відповідності до розділу IV наказу МВС України від 27.04.2020 № 357 «Про затвердження Інструкції з організації реагування на заяви повідомлення про кримінальні, адміністративні правопорушення або події та оперативного інформування в органах (підрозділах) Національної поліції України», а саме: оперативний черговий ТВП, заступаючи на чергування разом із відповідальним по ТВП (начальником СРП), має перевірити наявність у нарядів поліції та працездатність планшетних пристроїв, відповідність даних, унесених у розстановку нарядів поліції: прізвище старшого наряду, абонентський номер, режим несення служби, номерний знак службового автомобіля тощо. У разі відсутності (несправності) планшетного пристрою, нестійкого рухомого (мобільного) зв'язку оперативний черговий має зв'язатися з нарядом поліції за допомогою телефону або радіозв'язку та здійснити перевірку. Отримавши телефоном повідомлення про правопорушення або подію (електронне повідомлення від працівника підрозділу «102» через систему ІПНП), оперативний черговий ТВП зобов'язаний:

-ознайомитися зі змістом повідомлення та діяти, керуючись Алгоритмом орієнтовних невідкладних дій працівника чергової служби, що додається;

-невідкладно зареєструвати заяву чи повідомлення в системі ІПНП (у журналі єдиного обліку заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події (далі - журнал ЄО) - у разі тимчасової відсутності технічних можливостей для внесення таких відомостей до системи ІПНП);

-за погодженням з диспетчером направити на місце вчинення правопорушення або події наряд поліції, окремих працівників, а у разі вчинення кримінального правопорушення - СОГ;

-контролювати виконання завдань нарядами поліції та СОГ, які направлялися диспетчерами на відпрацювання правопорушення або події;

-при отриманні від наряду поліції, який прибув на місце події, інформації про наявність ознак кримінального правопорушення невідкладно направити на місце події СОГ, доповісти відповідальному по ТВП (начальнику СРПП, начальнику ТВП або особі, яка виконує його обов'язки) та внести відповідну інформацію до системи ІПНІ;

- у разі надходження телефонного повідомлення від диспетчера про відсутність вільних нарядів і неможливості організації реагування силами наявних добових нарядів доповісти начальнику ТВП або особі, яка виконує його обов'язки, та відповідальному по ТВП (начальнику СРПП), які визначають додаткові сили і засоби, що необхідно залучити для реагування на ці повідомлення, та дають доручення щодо їх направлення на місця подій;

- повідомити підрозділи екстреної допомоги населенню за скороченим номером «112» («101», «103», «104»), інші правоохоронні органи та органи державної влади (у разі необхідності);

- при отриманні повідомлення про правопорушення або подію телефоном або під час особистого звернення заявника до підрозділу поліції, самостійного виявлення з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення правопорушення або події: з'ясувати час, місце (адресу), спосіб та інші обставини правопорушення або події, абонентський номер та установчі дані потерпілого або заявника; створити електронну картку «102» ПІНП протягом визначеного в підпункті 1 пункту 10, підпунктах 1, 2 пункту 11 розділу ІІІ цієї Інструкції часу (залежно від категорії повідомлення); унести самостійно або організувати внесення інформації про отримане повідомлення до системи ІПНІ; направити за погодженням із диспетчером на місце події наряд поліції, окремих працівників, а в разі вчинення кримінального правопорушення - СОГ; з'ясувати в заявника необхідну додаткову інформацію для вжиття заходів щодо встановлення особи, яка вчинила кримінальне правопорушення; видати під час особистого звернення заявника до поліції відповідний талон-повідомлення єдиного обліку про прийняття і реєстрацію заяви (повідомлення) про кримінальне правопорушення та іншу подію, форма якого визначена додатком 5 до Порядку ведення єдиного обліку або за наявності технічної можливості, відправити заявнику смс-повідомлення чи електронною поштою інформацію про реєстраційний номер повідомлення;

- контролювати своєчасне прибуття нарядів поліції на місце вчинення кримінального правопорушення та оперативне отримання інформації необхідної для інформування чергової служби вищого рівня;

- здійснити орієнтування всіх нарядів поліції про обставини вчинення кримінального правопорушення, прикмети правопорушників та напрямку відходу. Організувати надсилання електронною поштою орієнтувань з прикметами осіб, які вчинили кримінальне правопорушення, викраденого майна тощо;

- інформувати наряди поліції про результати перевірок за інформаційними ресурсами системи ІПНП стосовно особи, що здійснила виклик поліції, особи, щодо якої здійснено виклик, адреси виклику або іншої особи (наявність у власності зареєстрованої зброї, чи перебуває в розшуку, категорія особи);

- контролювати виконання визначених завдань із відпрацювання вчиненого правопорушення шляхом підтримання зв'язку із залученими нарядами поліції та СОГ. У разі відсутності в нарядів поліції планшетних пристроїв організувати внесення до системи ІНП інформації про результат їх виїзду;

- опрацювати отриману під час чергування інформацію про правопорушення або події та на її основі підготувати добове зведення, яке подати керівництву ТВП та заінтересованим структурним підрозділам;

- перевірити наявність у системі ІНП відмітки щодо необхідності інформування про подію центрального органу управління поліції. За наявності такої відмітки чергова служба вищого рівня інформується в системі ІПНП автоматично в електронному вигляді. У разі відсутності технічної можливості проставлення таких відміток або тимчасової неможливості передачі даних про вчинені резонансні кримінальні правопорушення чи надзвичайні події інформація до чергової служби вищого рівня передається телефонним або іншим видом зв'язку;

- доповісти про отримання повідомлення про резонансне кримінальне правопорушення чи надзвичайну подію, які мали місце на території обслуговування ТВП, начальникові ТВП, його заступникам (відповідно до розподілу функціональних обов'язків), відповідальному по ТВП (начальнику СРПП, а також повідомити чергову службу вищого рівня.

- при організації реагування на правопорушення або події нарядом поліції з використанням планшетних пристроїв оперативний черговий повинен: отримавши від наряду поліції в системі ІПНП електронний рапорт про результати відпрацювання виклику, у найкоротший строк опрацювати його зміст за наявності зауважень зазначити їх у вільному полі розділу або погодити його; роздрукувати остаточно сформований електронний рапорт про подію та підготувати проект відповіді заявникові (за необхідності); про підготовленні матеріали доповісти керівнику ТВП до закінчення чергової зміни для їх розгляду та прийняття рішення згідно із законодавством; інформацію щодо розгляду повідомлення про правопорушення або подію внести до системи ІПНП та надіслати відповідь заявнику в зазначеним ним спосіб (поштою, на електронну скриньку, телефоном)

- виконання доручень щодо організації контролю за інформуванням та реагуванням на повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення та інші події у територіальних підрозділах ОРУП № 1 ГУНП в Одеській області;

- організація моніторингу інформацій про обставини правопорушення (події) у територіальних підрозділах, результати вжитих заходів, установлення та затримання правопорушників, постраждалих осіб та наданої їм допомоги тощо;

- здійснення орієнтування всіх нарядів поліції про обставини вчинення кримінального правопорушення, прикмети правопорушників та напрямки їх відходу. Організація надання ефектною поштою орієнтувань з прикметами осіб, які вчинили кримінальне правопорушення, викраденого майна, тощо.

Відповідно до заявок про надання доступу до ІПНП від 29.10.2021р. № 60-10779 та від 09.11.2023р. № 60-6997 старшим інспектором-черговим чергової частини сектору моніторингу Одеського РУП № 1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_5 було надано доступ до бази ІПНП під логіном « НОМЕР_1 »:

Згідно зобов'язання щодо дотримання вимог про нерозголошення персональних даних ОСОБА_5 зобов'язаний:

- дотримуватись вимог Законів України «Про Національну поліцію», «Про захист персональних даних», «Про інформацію», «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах», «Про телекомунікації», «Про електронні документи електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги», наказу Міністерства внутрішніх справ України від 03 серпня 2017 року № 676 «Про затвердження Положення інформаційно-телекомунікаційну систему «Інформаційний портал Національної поліції Україн», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 серпня 2017 року за № 1059/30921, наказу Національної поліції від 12 жовтня 2018 року № 945 «Про затвердження Переліку відомостей, що становлять службову інформацію в системі Національної поліції України» та інших нормативно-правових актів України, що регламентують використання інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах;

- здійснювати вхід до інформаційно-телекомунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України» (далі - системи ІПНП) з використанням тільки власного облікового запису (логін та пароль) та зберігати в таємниці від інших пароль для входу;

-не передавати, в будь-яких випадках, свої облікові дані (логін та пароль) іншим особам;

-не опрацьовувати інформацію або пошукові запити до інформаційних підсистем системи ІПНП, якщо це не пов'язано з безпосереднім виконанням покладених службових обов'язків, у тому числі на прохання сторонніх осіб;

-не використовувати інформацію з системи ІПНП з приватною або будь-якою іншою метою, не пов'язаною з виконанням функціональних обов'язків;

-не фотографувати, не копіювати та не розповсюджувати інформацію з системі ІПНП у випадках, що не пов'язані з виконанням службових обов'язків;

-терміново здійснити зміну паролю доступу до системи ІПНП у випадках виникнення підозри щодо компрометації логіну і паролю доступу (отримання інформації про пароль доступу сторонніми особами);

-здійснювати вихід з системи ІПНП після завершення роботи, або тимчасового залишення робочого місця.

Проте, незважаючи на обізнаність з вимогами наведених нормативно-правових актів, ОСОБА_5 всупереч обов'язку їх неухильного дотримання, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи умисно, став на шлях злочинної діяльності та умисно вчинив злочин спрямований на вчинення дій у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж і мереж електрозв'язку.

Так, встановлено, що 18.08.2021р. викрадено автомобіль марки «Hyundai Tucson» державний реєстраційний номер НОМЕР_2 , який належить ОСОБА_7 . За результатами її звернення до органів поліції вказаний автомобіль оголошено у розшук з занесенням такої інформації до в інформаційній підсистемі «Гарпун» інформаційно-телекомунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України».

Однак, 25.08.2021р. о 08 год. 10 хв. ОСОБА_5 перебуваючи на робочому місті, яке розташовано за адресою: м. Одеса, вул. Академіка Філатова, буд. 15, діючи умисно, використовуючи своє службове становище, усвідомлюючи злочинність своїх дій, достовірно знаючи, що його дії сприятимуть безперешкодному заволодінню та безперешкодному використанню невстановленими особами (зловмисниками, викрадачами) автомобіля марки «Hyundai Tucson» державний реєстраційний номер НОМЕР_2 , який належить ОСОБА_7 , у відповідності до функціональних обов'язків маючи право доступу та контролю до інформаційно-телекомунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України» під логіном «OD00605034», вніс відповідні зміни в інформаційну підсистему «Гарпун» інформаційно-телекомунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України» здійснивши корегування у закладці «Речі», щодо зняття з розшуку автомобіля марки «Hyundai Tucson» державний реєстраційний номер НОМЕР_2 , без наявних на те законних підстав, вказівок, розпоряджень, рішень уповноважених осіб.

Вказані умисні дії ОСОБА_5 створили умови для унеможливлення виявлення викраденого автомобіля, затримання, у випадку зупинки працівниками правоохоронних органів, безперешкодного можливого використання зазначеного викраденого автомобіля, особами, що протиправно ним заволоділи, з моменту несанкціонованої зміни інформації 25.08.2021р. до моменту виявлення факту зняття вказаного автомобіля з розшуку за скаргою потерпілої 13.03.2025р..

16.03.2026 року ОСОБА_8 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 362 КК України.

23.03.2026 року до Пересипського районного суду міста Одеси надійшло клопотання слідчого вищезазначеного органу досудового розслідування, погоджене прокурором, щодо застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання стосовно ОСОБА_5 , яке обґрунтоване тим, що він може:

- переховуватися від органів досудового розслідування або суду, що обґрунтовується тим, що ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, за яке передбачено покарання у вигляді штрафу від двох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років.

Маючи значний досвід роботи в правоохоронних органах, усвідомлюючи тяжкість покарання та невідворотність кримінальної відповідальності, ОСОБА_5 може використати наявні у нього засоби та можливості для переховування від правоохоронних органів і суду, з метою уникнення кримінальної відповідальності.

Наведені вище обставини дають достатні підстави вважати про наявність ризику втечі з метою ухилення від кримінальної відповідальності та переховування від органів досудового розслідування та суду підозрюваного.

- перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, що обґрунтовується тим, що досудове розслідування триває, не проведено всіх запланованих слідчих та процесуальних дій, зокрема не допитано всіх свідків.

В судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 підтримав клопотання, просив його задовольнити з підстав, викладених в ньому;

захисник підозрюваного - адвокат ОСОБА_4 не заперечувала проти клопотання;

підозрюваний ОСОБА_5 підтримав думку свого захисника.

Заслухавши думку учасників кримінального провадження, дослідивши матеріали додані до клопотання, слідчий суддя приходить до наступного.

Відповідно до вимог ст.177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Відповідно до ч.2 ст.177 КПК України підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді вважати, що підозрюваний може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.

Відповідно до вимог ст.178 КПК України при вирішенні питання про застосування запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у ст.177 КПК України, слідчий суддя на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов'язаний оцінити в сукупності всі обставини.

Відповідно до ч.1 ст. 179 КПК України особисте зобов'язання полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов'язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов'язки, передбачені статтею 194 цього Кодексу

Відповідно до вимог ст.194 КПК України при застосуванні запобіжного заходу слідчий суддя враховує наявність обґрунтованої підозри, доведених прокурором ризиків, передбачених ст.177 КПК України, неможливість застосування більш м'якого запобіжного заходу, а також інші обставини, зазначені ст.178 КПК України.

Відповідно до ст.17 Закону України №3477-IV від 23.02.2006 року «Про виконання рішень і застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського Суду з прав людини, як джерело права.

Відповідно до ст.9 Конституції України, чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України.

Згідно із ч.2 ст.8 КПК України принцип верховенства права у кримінальному провадженні застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.

Окрім цього, відповідно до ч.5 ст.9 КПК України Кримінальне Процесуальне Законодавство України застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.

Крім того, слідчий суддя враховує положення ст.5 Конвенції про захист прав та основоположних свобод людини, а також практику Європейського суду з прав людини, згідно з якими обмеження права особи на свободу і особисту недоторканість можливе лише в передбачених законом випадках за встановленою процедурою. В кожному випадку, як підкреслює Європейський суд з прав людини, суд своїм рішенням повинен забезпечити не тільки права обвинувачених, а й високі стандарти охорони загальносуспільних прав та інтересів.

Згідно повідомлення про підозру ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 362 КК України, яке відноситься до категорії нетяжкого злочину.

Не вирішуючи питання про доведеність вини та правильність кваліфікації дій ОСОБА_5 , виходячи лише з фактичних обставин, які містяться в поданих слідчому судді матеріалах, слідчий суддя приходить до висновку про наявність обґрунтованої підозри про причетність останнього до кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 362 КК України, за викладених у клопотанні обставин.

Обґрунтованість підозри ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 362 КК України, підтверджується зібраними в ході досудового розслідування доказами, зокрема:

- заявою ОСОБА_7 від 24.06.2025р.;

- висновком службового розслідування від 18.04.2025р.;

- листом з управління інформаційно-аналітичної підтримки вих. № 91274-2026 від 12.03.2026р. та іншими матеріалами кримінального провадження у сукупності.

Слідчий суддя погоджується із доводами слідчого, прокурора, що повідомлена ОСОБА_5 підозра станом на час розгляду цього клопотання повністю відповідає вимогам Європейського суду з прав людини щодо поняття «обґрунтованості», яка відображена у п.175 рішення від 21.04.2011 року у справі «Нечипорук і Йонкало проти України», зокрема термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення.

Також вимога розумної підозри передбачає наявність доказів, які об'єктивно зв'язують підозрювану особу з певним злочином і вони не повинні бути достатніми, щоб забезпечити засудження, але мають бути достатніми, щоб виправдати подальше розслідування або висунення звинувачення (рішення у справі «Мюррей проти Об'єднаного Королівства» від 28.10.1994 року, «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30.08.1990 року). Тобто факти, що підтверджують обґрунтовану підозру, не повинні бути такого ж рівня, що й факти, на яких має ґрунтуватися обвинувальний вирок.

Дослідивши надані стороною обвинувачення докази, слідчий суддя приходить до переконання, що вони є достатніми для висновку, що підозра не є вочевидь необґрунтованою та відповідає стандарту переконання «обґрунтована підозра».

Метою застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання відносно підозрюваного ОСОБА_5 є запобігання вчиненню ним нових кримінальних правопорушень.

Щодо заявлених ризиків на наявність яких посилаються слідчий та прокурор у поданому клопотанні, то слідчий суддя вважає наступне.

На даний час є достатні підстави вважати, що підозрюваний перебуваючи на свободі з огляду на санкцію статті в підозрі може: переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду на території України та за її межами з метою уникнення від кримінальної відповідальності; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, з підстав зазначених у клопотанні слідчого.

З урахуванням суспільної небезпеки кримінального правопорушення, у скоєнні якого ОСОБА_5 пред'явлена підозра, усіх обставин справи, особи підозрюваного, який є раніше не судимим, з вищою освітою, неодруженого, на момент вчинення кримінального правопорушення перебуваючого на посаді старшого інспектора-чергового чергової частини сектору моніторингу ОРУП № 1 ГУНП в Одеській області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 (з родиною), останньому було повідомлено про підозру у вчиненні нетяжкому злочині, за який передбачено покарання у вигляді штрафу від двох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, слідчий суддя вважає, що потрібно застосувати щодо підозрюваного ОСОБА_5 запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

Таким чином, дотримуючись завдань кримінального провадження, передбачених ст.2 КПК України, враховується необхідність дотримання справедливого балансу між інтересами суспільства та держави та забезпечення охоронюваних прав та свобод і законних інтересів учасників кримінального провадження.

Керуючись ст.ст.176, 177, 183, 309, 376 КПК України,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого в ОВС Другого слідчого відділу (з дислокацією у місті Одесі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві ОСОБА_6 про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання стосовно ОСОБА_5 - задовольнити.

Застосувати ОСОБА_5 запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

Відповідно до ст.179 КПК України, покласти на ОСОБА_5 обов'язки, передбачені статтею 194 КПК України в межах строку досудового розслідування (до 16.05.2026 року, включно).

-не відлучатися з із населеного пункту в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого або прокурора;

-повідомляти слідчого або прокурора про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;

-утримуватися від спілкування зі свідками у даному кримінальному провадженні;

-здати на зберігання свій паспорт (паспорти) до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну, а саме до Головного управління Державної міграційної служби в Одеській області.

Попередити підозрюваного ОСОБА_5 про наслідки ухилення від покладених на нього слідчим суддею обов'язків.

Роз'яснити ОСОБА_5 , що згідно із ч.2 ст.179 КПК України, в разі невиконання покладених на нього обов'язків, до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і накладено грошове стягнення від 0,25 до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1