Ухвала від 30.03.2026 по справі 758/4684/26

Подільський районний суд міста Києва

Справа № 758/4684/26

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 березня 2026 року м. Київ

Подільський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

з участю секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Подільського районного суду м. Києва подання начальника Подільського УП ГУНП в м. Києві ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду стосовно

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, який народився в м. Києві, неодружений, має на утриманні двох малолітніх дітей, не працює, зареєстрований: в АДРЕСА_1 ; проживає за адресою: АДРЕСА_2 , раніше судимий: 1) 25.12.2016 р. Оболонським районним судом м. Києва за ч. 1 ст. 185 КК України на чотири місяці арешту, звільненого 07.03.2017 р.; 2) 23.10.2017 р. Подільським районним судом м. Києва за ч. 2 ст. 185 КК України на один рік шість місяців позбавлення волі, на підставі п. "в" ч. 1 ст. 1 Закону України "Про амністію" звільнений від відбування покарання; 3) 13.11.2018 р. Подільським районним судом м. Києва за ч. 2 ст. 185 КК України на один рік шість місяців позбавлення волі, -

ВСТАНОВИВ:

Начальник Подільського УП ГУНП в м. Києві ОСОБА_3 звернувся до суду з поданням про встановлення відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду. Подання мотивовано тим, що 21.10.2022 року ОСОБА_4 , було звільнено з Державної установи «Київський слідчий ізолятор», де він, згідно вироку Київського апеляційного суду від 13.02.2020 року, відбував покарання за ч. 3 ст. 185 КК України у виді 4 (чотирьох) років позбавлення волі.

Після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_4 , попереджався органами поліції про недопустимість ведення антигромадського способу життя, так як відносно нього може бути встановлений адміністративний нагляд.

На даний час ОСОБА_4 , веде антигромадський спосіб життя, при цьому неодноразово порушував чинне адміністративне законодавство, а саме:

- 27.02.2026 року його було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 175-1 КУПАП та накладено штраф;

- 03.03.2026 року його було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 178 КУпАП та накладено штраф;

- 12.03.2026 року його було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 175-1 КУпАП та накладено штраф.

Вказані правопорушення свідчать про те, що ОСОБА_4 , на шлях вправлення не став та схильний до вчинення нових правопорушень.

Враховуючи вищевикладене та з метою здійснення контролю за раніше засудженим, керуючись п. «в» ст. З Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», порушую клопотання про встановлення відносно ОСОБА_4 , адміністративного нагляду терміном на 1 рік.

На підставі ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», пропоную встановити наступні обмеження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 :

- Заборонити виходити з будинку (квартири) з 22 год. 00 хв. до 05 год. 00 хв., за виключенням необхідності отримання медичної допомоги та необхідності прямувати до зони укриття під час оголошення повітряної тривоги.

- З?являтися на реєстрацію до Подільського УП ГУНП у м. Києві 1 раз на місяць, а саме: перший четвер кожного місяця.

- Заборонити перебувати в ресторанах, кафе, барах, магазинах та інших громадських місцях, де алкогольні напої реалізуються на розлив.

- Заборонити виїзд за межі населеного пункту за місцем проживання без дозволу керівництва відділу поліції за місцем проживання.

ОСОБА_4 в судове засідання не з'явився про причини неявки суд не повідомив, про причини неявки суд не повідомив.

Представник Подільського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_5 в судове засідання не з'явилася.

В матеріалах подання наявна заява про розгляд подання у її відсутність.

Дослідивши матеріали подання, суд дійшов висновку, що подання підлягає задоволенню.

Згідно з частиною першою статті 539 КПК України питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.

Відповідно до вимог статей 1 та 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції. Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Згідно з пунктом «в» статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Відповідно до частини першої статті 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.

Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.

Як вбачається з довідки про звільнення серії КИВ №23575 ОСОБА_4 відбував покарання в установах Державної кримінально-виконавчої служби на підставі вироку Київського апеляційного суду від 13.02.2020 року за ч. 3 ст. 185 КК України до 3 років позбавлення волі. На підставі ч. 4 ст. 70 КК України, визначити ОСОБА_4 остаточне покарання за сукупністю злочинів шляхом часткового складання покарання, призначеного за цим вироком та покарання, призначеного за вироком Подільського районного суду міста Києва від 13 листопада 2018 року, у виді чотирьох років позбавлення волі.

Зазначенні обставини свідчать про те, що на даний час наявні підстави встановлення адміністративного нагляду, передбачені статтею 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

Зазначені у поданні обмеження не суперечать статті 10 Закону, в частині видів обмежень щодо осіб, відносно яких встановлено адміністративний нагляд та правилам визначеним статті 9 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

Запропонований у поданні термін дії адміністративного нагляду відповідає вимогам статті 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

За таких обставин, суд, з урахуванням особи ОСОБА_4 , його способу життя і поведінки, беручи до уваги завдання адміністративного нагляду, регламентовані статтею 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», вважає за необхідне задовольнити подання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 , оскільки встановлені обмеження дадуть змогу запобігти вчиненню кримінальних правопорушень і здійснити належний виховний вплив на останнього.

На підставі викладеного та керуючись статтями 1-13 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", статтями 1-3, 7, 9, 369-372, 539 КПК України, статтями 8, 129 Конституції України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Подання начальника Подільського УП ГУНП в м. Києві ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - задовольнити.

Встановити адміністративний нагляд ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком на 1 (один) рік, із застосуванням наступних обмежень:

1) заборонити виходити з будинку (квартири) з 23 год. 00 хв. до 05 год. 00 хв. за виключенням необхідності отримання медичної допомоги та необхідності прямувати до зони укриття під час оголошення повітряної тривоги;

2) з'являтися на реєстрацію до Подільського УП ГУНП у м. Києві один раз на місяць, а саме перший четвер кожного місяця.

3) заборонити перебувати в ресторанах, кафе, барах, магазинах та інших громадських місцях, де алкогольні напої реалізуються на розлив.

4) заборонити виїзд за межі населеного пункту за місцем проживання без дозволу керівництва відділу поліції за місцем проживання.

Копію постанови надіслати для виконання в Подільське УП ГУНП у м. Києві.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Подільський районний суд м. Києва протягом семи днів з дня її оголошення.

СуддяОСОБА_1