Справа № 758/4594/26
3/758/2444/26
Категорія 368
30 березня 2026 року cуддя Подільського районного суду м.Києва Денисов О. О. , розглянувши справу про адміністративне правопорушення передбачене ст. 188-13 КУпАП стосовно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса місця проживання: АДРЕСА_1 ,
Відповідно до протоколу №22 від 11.03.2026 року, приватним виконавцем Боєру В.С. встановлено, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, а саме: 06.01.2026 відкрите виконавче провадження НОМЕР_2. Постановою про відкриття виконавчого провадження боржника зобов?язано подати декларацію про доходи та майно за формою встановленою Міністерством юстиції України та попереджено про відповідальність за неподання такої декларації або внесення до неї завідомо неправдивих відомостей. З 18.10.2023 вступив в дію Закон №3200-IX в частині внесення змін до процесуального законодавства України, який передбачає, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи (усіх форм власності) в обов?язковому порядку реєструють свої електронні кабінети в Електронному суді.
Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку. Боржник не має зареєстрованого в установленому порядку Електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, тому постанова про відкриття виконавчого провадження направлена боржникові рекомендованою кореспонденцією. Відповідно до ст. 28 ЗУ «Про виконавче провадження», боржник вважається повідомленим про початок примусового виконання рішень, якщо йому надіслано постанову про відкриття виконавчого провадження за адресою, зазначеною у виконавчому документі.
Паперовий примірник постанови про відкриття виконавчого провадження спрямовано на адресу боржника рекомендованою кореспонденцією згідно з ШКІ R067074468974.
Крім того, відповідно до ч. 5 ст. 9 Закону України «Про виконавче провадження», відомості про боржника вносяться до Єдиного реєстру боржників одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження. Відомості про боржників, включені до Єдиного реєстру боржників, є відкритими та розміщуються на офіційному вебсайті Міністерства юстиції України. Таким чином, боржнику було відомо (могло бути відомо) про наявність відкритого виконавчого провадження з дня його відкриття, тобто з 06.01.2026.
Не отримання поштової кореспонденції, не реєстрація Електронного кабінету в ЄСІТС, або ж реєстрація, але не використання зареєстрованого Електронного кабінету, так само як і отримання поштової кореспонденції, але не розпакування конверту тощо є умисними діяннями боржника, які не зупиняють перебігу процесуальних строків у виконавчому провадженні.
Боржник мав усі доступні можливості для отримання інформації про відкрите щодо нього виконавче провадження. Відповідно до п. 3 ч. 5 ст. 19 Закону України «Про виконавче провадження», за рішенням майнового характеру боржник зобов?язаний подати виконавцю протягом п?яти робочих днів з дня відкриття виконавчого провадження декларацію про доходи та майно боржника, зокрема про майно, яким він володіє спільно з іншими особами, про рахунки у банках чи інших фінансових установах, про майно, що перебуває в заставі (іпотеці) або в інших осіб, чи про кошти та майно, належні йому від інших осіб, за формою, встановленою Міністерством юстиції України. Оскільки перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов?язано його початок, то останній день подачі декларації - 13.01.2026. В установлений Законом України «Про виконавче провадження» строк боржник декларацію не надав, про що складено відповідний акт від 19.02.2026. Станом на 11.03.2026 декларація від боржника виконавцеві також не надійшла.
Відповідно до статті 39 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», управління поточною діяльністю підприємства-боржника здійснює ОСОБА_1 , чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 188-13 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні провину в учиненому заперечив, зазначив, що не був обізнаний щодо обставин викладених в протоколі та щодо складання відносно нього протоколу.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, вина (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з вимогами ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Положеннями ст. 252 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Дослідивши письмові матеріали справи: протокол про адміністративне правопорушення №22 від 11.03.2026; копію акта приватного виконавця від 19.02.2026; копію виклику приватного виконавця від 24.02.2026, надавши оцінку наявним доказам в їх сукупності, суд приходить до висновку про недоведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому адміністративного правопорушення та недостатність доказів для притягнення до відповідальності.
Разом з тим, протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 складений у його відсутність, тобто відсутні пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності. Особі не роз'яснено її права та обов'язки, передбачені ст. 268 КУпАП, під час складання протоколу. Про обізнаність з вищевказаним, особою стосовно якої складено протокол, не поставлено у протоколі свій підпис, відсутні відомості щодо його відмови.
Особою, стосовно якої складено протокол, не надано письмових пояснень по суті скоєного правопорушення, що є порушенням права на захист. Крім того, будь-яких інших відомостей про те, що ОСОБА_1 умисно відмовився надавати документи на вимогу приватного виконавця матеріали справи не містять. Виконавцем не вжито усіх передбачених заходів щодо встановлення місця знаходження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та належного повідомлення про наявність виконавчого провадження щодо останнього.
Згідно ст. 62 Конституції України, обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до положень п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи викладене, а також те, що суд не знаходить підтверджень наявності в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-13 КУпАП, у зв'язку з чим провадження у справі відносно нього підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 124, 188-13, 247 ч.1 п.1, 283, 284, 285 КУпАП, суд
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса місця проживання: АДРЕСА_1 , за ст. 188-13 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення, шляхом подання апеляційної скарги до Київського апеляційного суду через Подільський районний суд міста Києва.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дня її винесення.
Суддя О. О. Денисов