Ухвала від 19.03.2026 по справі 757/15426/26-к

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/15426/26-к

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 березня 2026 року Печерський районний суд міста Києва у складі:

слідчого судді - ОСОБА_1 ,

при секретарі - ОСОБА_2 ,

за участю:

прокурора - ОСОБА_3 ,

підозрюваного - ОСОБА_4 ,

захисників - адвокатів ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Києві клопотання старшого слідчого слідчого відділу Печерського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_8 , яке погоджене прокурором Печерської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 , про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою в межах кримінального провадження № 12025100060000879 від 16 травня 2025 року, відносно:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Біликівці, Вінницької області, громадянина України, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не депутата, не адвоката, інвалідність щодо якого не встановлено, раніше не судимого,

підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368 КК України, ч. 5 ст. 361 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий слідчого відділу Печерського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_8 за погодженням з прокурором Печерської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді із клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні № 12025100060000879 від 16.05.2025 року, відносно підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Зазначає, що у вказаному провадженні ОСОБА_4 , обґрунтовано підозрюється зокрема у вчиненні кримінального правопорушення, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від п'ятнадцяти років з конфіскацією майна, а жоден із більш м'яких запобіжних заходів не зможе запобігти наявним ризикам, з урахуванням вагомості наявних доказів про вчинення кримінальних правопорушень та перешкоджання слідству.

Необхідність застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою слідчий обґрунтовує тим, що ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні зокрема особливо тяжкого злочину, що передбачає можливість призначення покарання у вигляді позбавлення волі, що вже саме по собі може бути вагомою підставою і мотивом для підозрюваного переховуватися від слідства та суду.

На даний час існують ризики того, що він, перебуваючи на волі, усвідомлюючи тяжкість вчинених кримінальних правопорушень та реальність покарання, може переховуватися від органів досудового розслідування або суду, знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на свідків, експертів, спеціалістів у кримінальному провадженні, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Менш суворі запобіжні заходи не достатні для запобігання вищевказаним ризикам.

Метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та суду; незаконно впливати на свідків у цьому провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Копія клопотання та матеріалів на його обґрунтування відповідно до ч. 2 ст. 184 КПК України отримані стороною захисту 18.03.2026.

Прокурор у судовому засіданні підтримала клопотання з підстав в ньому зазначених. Сторона обвинувачення вважає, що запобіжний захід у вигляді тримання під вартою є єдиним можливим заходом забезпечення процесуальної поведінки підозрюваного.

Підозрюваний та його захисники заперечили щодо задоволення клопотання. Захисник зазначив, що стороною обвинувачення не доведені мета застосування запобіжного заходу, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, може здійснити дії, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України. Зазначили про необґрунтованість повідомленої підозри, оскільки доказів, які б підтверджували версію органу досудового розслідування щодо вчинення ним будь-яких кримінальних правопорушень, не надано та до клопотання не долучено. Просили відмовити у задоволенні клопотання, посилаючись зокрема на письмові заперечення.

Заслухавши думку сторін кримінального провадження, перевіривши клопотання та дослідивши докази, якими обґрунтовується клопотання, письмові заперечення та докази, якими обґрунтовуються такі заперечення, слідчий суддя дійшов такого висновку.

Слідчим суддею встановлено, що відділенням розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого відділу Печерського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12025100060000879 від 16 травня 2025 року, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 358, ч. 5 ст. 361 КК України..

Суть підозри обгрунтовано наступним чином.

Досудовим розслідування встановлено, що пунктом 2 Положення про єдину інформаційну систему Міністерства внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1024 від 14.11.2018 (далі - Положення) передбачено, що єдина інформаційна система МВС - багатофункціональна інтегрована автоматизована система, що безпосередньо забезпечує реалізацію функцій її суб'єктів, інформаційну підтримку та супроводження їх діяльності і становить сукупність взаємозв'язаних функціональних підсистем, програмно-інформаційних комплексів, програмно-технічних та технічних засобів електронної комунікації, які забезпечують логічне поєднання визначених інформаційних ресурсів, обробку та захист інформації, внутрішню та зовнішню інформаційну взаємодію.

Користувачами єдиної інформаційної системи МВС є фізичні особи та уповноважені посадові особи суб'єктів єдиної інформаційної системи МВС, яким в установленому порядку надано відповідні права доступу до інформації в єдиній інформаційній системі МВС.

Пунктом 12 Положення передбачено, що Єдиний державний реєстр транспортних засобів є функціональною підсистемою єдиної інформаційної системи МВС.

Водночас, п. 19 вказаного Положення передбачено, що доступ уповноважених працівників до сервісів єдиної інформаційної системи МВС здійснюється з використанням засобів електронної ідентифікації, що відповідають вимогам законодавства, у межах реалізації своїх повноважень.

Відповідно до п. 20 Положення користувачі єдиної інформаційної системи МВС зобов'язані дотримуватися визначеного МВС порядку роботи з інформаційними ресурсами єдиної інформаційної системи МВС та використовувати отриману інформацію відповідно до законодавства.

Окрім того, Постановою Кабінету Міністрів України № 1200 від 11.11.2009 затверджено Порядок здійснення оптової та роздрібної торгівлі транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери (далі ? Порядок), який визначає механізм провадження торговельної діяльності у сфері оптової та роздрібної торгівлі автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами та мотоколясками, тракторами, самохідними шасі, самохідними сільськогосподарськими, дорожньо-будівельними і меліоративними машинами, сільськогосподарською технікою, іншими механізмами та транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва (далі - транспортні засоби) та їх складовими частинами (двигуни, шасі, кузови, рами), що мають ідентифікаційні номери, а також тими транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, які перебували в користуванні і були зареєстровані в установленому законодавством порядку. Дія цього Порядку поширюється на всіх суб'єктів господарювання незалежно від форми власності, які здійснюють передачу для реалізації транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, оптову та роздрібну торгівлю ними і оформлення необхідних документів (далі - суб'єкти господарювання).

Згідно п. 3 Порядку суб'єкт господарювання - уповноважений дистриб'ютором на здійснення продажу транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, матеріально-технічна база якого відповідає основним критеріям оцінки торгово-сервісних потужностей і який від свого імені здійснює на договірних засадах продаж транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, проводить передпродажну підготовку, гарантійне та післяпродажне обслуговування і поставлений на облік відповідно у Головному сервісному центрі МВС і Держпродспоживслужбі.

Електронний реєстр - автоматизована інформаційно-пошукова система обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, накопичення інформації про надходження, передачу, реалізацію транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, видачу та використання бланкової продукції, номерних знаків для разових поїздок і номерних знаків «Транзит».

Згідно п. 4 Порядку облік суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, ведеться у порядку, встановленому МВС. Головний сервісний центр МВС формує та веде електронний реєстр таких суб'єктів господарювання.

Відповідно до п. 7 зазначеного Порядку суб'єкти господарювання зобов'язані стати на облік відповідно у Головному сервісному центрі МВС і Держпродспоживслужбі та вести облік надходження, продажу та передачі транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери. Суб'єкти господарювання невідкладно вносять інформацію про надходження, передачу, реалізацію транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, до електронного реєстру.

Суб'єкти господарювання здійснюють продаж транспортних засобів, зокрема укладення договорів купівлі-продажу транспортних засобів, які невідкладно вносяться до електронного реєстру, за місцезнаходженням торговельних приміщень.

Пунктом 13 Порядку передбачено, що суб'єкт господарювання, який здійснює оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, зобов'язаний вести в письмовому або електронному вигляді журнал обліку надходження і реалізації або передачі для реалізації зазначених транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, укладених договорів купівлі-продажу транспортних засобів, виданих актів приймання-передачі, біржових угод і відповідно номерних знаків для разових поїздок та номерних знаків «Транзит», актів огляду реалізованого транспортного засобу, актів технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер.

Окрім цього, на продані транспортні засоби, що перебували в користуванні і підлягають першій державній реєстрації в Україні, та їх складові частини, що мають ідентифікаційні номери, суб'єкти господарювання, поставлені на облік у Головному сервісному центрі МВС, видають покупцеві примірник договору купівлі-продажу транспортного засобу, підписаного уповноваженою особою суб'єкта господарювання і скріпленого печаткою (за її наявності), акт огляду реалізованого транспортного засобу, акт технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер, сертифікат відповідності, розрахунковий документ, який засвідчує факт купівлі транспортного засобу, та копію митної декларації. Якщо митне оформлення транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, здійснювалося за електронною митною декларацією, суб'єкт господарювання вносить відомості про електронну митну декларацію до акта огляду реалізованого транспортного засобу.

Пунктом 16 Порядку передбачено, що на продані транспортні засоби, що перебували в користуванні і підлягають першій державній реєстрації в Україні, та їх складові частини, що мають ідентифікаційні номери, суб'єкти господарювання, поставлені на облік у Головному сервісному центрі МВС, видають покупцеві примірник договору купівлі-продажу транспортного засобу, підписаного уповноваженою особою суб'єкта господарювання і скріпленого печаткою (за її наявності), акт огляду реалізованого транспортного засобу, акт технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер, сертифікат відповідності, розрахунковий документ, який засвідчує факт купівлі транспортного засобу, та копію митної декларації. Якщо митне оформлення транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, здійснювалося за електронною митною декларацією, суб'єкт господарювання вносить відомості про електронну митну декларацію до акта огляду реалізованого транспортного засобу.

Пунктом 17 Порядку передбачено, що під час продажу транспортних засобів, що перебувають (перебували) на обліку в уповноваженому органі МВС або Держпродспоживслужбі, покупцеві територіальним органом з надання сервісних послуг МВС видається свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт) або Держпродспоживслужбою - свідоцтво про реєстрацію машини з відміткою про зняття машин (тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів) з обліку чи акт технічного стану.

Згідно п. 48 Порядку комісіонер під час приймання на комісію транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери зобов'язаний:

- ретельно перевірити документи, які пред'являє комітент чи довірена особа, звірити відповідність записів у них з фактичними ідентифікаційними номерами складових частин. У разі виявлення ознак підроблення документів, номерів складових частин або невідповідності записів з нанесеними на них ідентифікаційними номерами комісіонер зобов'язаний невідкладно повідомити про це відповідно територіальному органові Національної поліції та Держпродспоживслужбі;

- складає акт технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер Акт складається в письмовій формі у двох примірниках, кожний з яких підписується комісіонером і комітентом. Відповідна інформація вноситься до журналу.

Комісіонер невідкладно вносить до електронного реєстру інформацію про транспортні засоби, що надійшли для реалізації яка є загальнодоступною, та акт технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер.

Пунктом 49 Порядку передбачено, що транспортні засоби та їх складові частини, що мають ідентифікаційні номери, надходять до продажу не раніше наступного дня після їх прийняття на комісію.

Згідно п. 54. відповідальність перед покупцем за відповідність транспортних засобів (ідентифікаційних номерів транспортного засобу) та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, характеристикам та записам, зазначеним у реєстраційних документах, акті технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер, несе комітент, а в частині виконання пункту 48 цього Порядку - комісіонер та комітент згідно із законом.

Згідно п. 56 Порядку розрахунок з комітентом за продані комісійні транспортні засоби та їх складові частини, що мають ідентифікаційні номери, проводиться у готівковій та/або безготівковій формі не пізніше ніж через три дні після продажу (не враховуючи дня продажу, вихідних і святкових днів) після пред'явлення акта технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер, виданого комітентові комісіонером, а також паспорта або іншого документа, що засвідчує особу.

Також, згідно Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 МВС України (далі Порядок) визначено процедуру здійснення Головним сервісним центром МВС та регіональними сервісними центрами ГСЦ МВС обліку та ведення електронного реєстру суб'єктів господарювання незалежно від їх форми власності та організаційно-правової форми (їх філій та/або відокремлених підрозділів), які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю, передачу для реалізації автомобілів, автобусів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших транспортних засобів вітчизняного та іноземного виробництва та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, забезпечення суб'єктів господарювання номерними знаками для разових поїздок, бланками актів приймання-передачі транспортних засобів, ведення обліку бланків біржових угод та внесення суб'єктами господарювання інформації до електронного реєстру про надходження, передачу, реалізацію автомобілів, автобусів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших транспортних засобів вітчизняного та іноземного виробництва, та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери.

Згідно п.4 ч.1 Порядку облік суб'єктів господарювання ведеться засобами електронного реєстру, інтегрованого з Єдиним державним реєстром транспортних засобів.

Облік суб'єктів господарювання здійснюється Головним сервісним центром МВС та районним сервісним центром. Головний сервісний центр МВС формує та веде електронний реєстр.

Згідно п. 6 ч. 1 Порядку під час обліку суб'єктів господарювання, формування та ведення електронного реєстру ГСЦ МВС здійснює:

- ведення та технічну підтримку електронного реєстру;

- формування персонального логіна та пароля доступу відповідальних осіб суб'єкта господарювання до електронного реєстру;

- внесення до електронного реєстру інформації про постановку на облік, зняття з обліку суб'єктів господарювання шляхом створення облікової картки з присвоєнням реєстраційного номера суб'єкта господарювання або присвоєння статусу «знято з обліку»; підготовку облікових повідомлень за формою;

- формування та зберігання облікових справ суб'єктів господарювання.

Згідно п. 7 ч. 1 Порядку облік суб'єктів господарювання здійснюється РСЦ за місцезнаходженням їх торговельних приміщень.

Згідно п. 1 ч. 7 Порядку суб'єкти господарювання невідкладно вносять до електронного реєстру інформації про надходження, передачу та реалізацію товару видачу та використання спеціальної продукції та облікових біржових угод.

Згідно п. 2 ч. 7 Порядку доступ відповідальних осіб суб'єктів господарювання до електронного реєстру здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису, персонального логіна та пароля доступу відповідальних осіб суб'єкта господарювання до електронного реєстру.

Згідно п.3 ч.7 Порядку під час оформлення договору купівлі-продажу транспортного засобу (біржової угоди) відповідальна особа суб'єкта господарювання вносить до електронного реєстру акт огляду реалізованого транспортного засобу.

Згідно п. 4 ч. 7 Порядку під час прийняття транспортного засобу на комісію відповідальна особа суб'єкта господарювання невідкладно вносить акт технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер.

Згідно п. 5 ч. 7 Порядку відомості про видачу покупцеві спеціальної продукції вноситься відповідальною особою суб'єкта господарювання до електронного реєстру одночасно із внесенням інформації про реалізацію транспортного засобу.

Згідно п. 15 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 р. № 1388 Державна реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів здійснюються після проведення уповноваженими особами сервісного центру МВС перевірки відповідних документів та/або відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів, Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, державному Реєстрі атестованих судових експертів, автоматизованій базі даних про розшукувані транспортні засоби, банку даних Генерального секретаріату Інтерполу, перевірки відомостей про обмеження відчуження з Державного реєстру обтяжень рухомого майна та відомостей про документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, а також відомостей про задеклароване зареєстроване місце проживання (перебування), що містяться в Єдиному державному демографічному реєстрі (крім внутрішньо переміщених осіб, інформація щодо яких підтверджується даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб), відомостей про особу, що містяться в Єдиному реєстрі боржників, відповідних базах даних та державних реєстрах щодо осіб, які перебувають у розшуку, перевірки дійсності довіреності за Єдиним реєстром довіреностей, дійсності сертифіката відповідності за Державним реєстром сертифікатів відповідності транспортних засобів, виданих уповноваженими органами або органами із сертифікації, та реєстром виданих сертифікатів типу транспортних засобів та обладнання, що формується за повідомленнями уповноважених органів, і сертифікатів відповідності нових транспортних засобів, виданих виробником, документів, що підтверджують правомірність придбання, отримання відомостей щодо митного оформлення транспортних засобів, а також установлення відповідності конструкції вимогам правил та нормативів. За результатами таких перевірок на заяві власника транспортного засобу робиться відповідний напис про їх проведення, що засвідчується підписом уповноваженої особи сервісного центру МВС із зазначенням прізвища, власного імені, по батькові (за наявності) і дати (крім випадків подання заяви в електронній формі через електронний кабінет водія або засобами Порталу Дія).

За бажанням власника транспортного засобу працівниками Експертної служби МВС або інших державних спеціалізованих установ, що провадять судово-експертну діяльність, які мають присвоєну в установленому Законом України «Про судову експертизу» порядку кваліфікацію судового експерта з правом проведення досліджень за відповідними експертними спеціальностями (далі - фахівці, які проводять експертне дослідження транспортних засобів та реєстраційних документів), проводиться експертне дослідження транспортного засобу, яке передує державній реєстрації (перереєстрації), зняттю з обліку транспортного засобу.

Експертне дослідження проводиться з метою визначення справжності ідентифікаційних номерів транспортного засобу і реєстраційних документів (виявлення фактів знищення, підроблення або зміни номерів вузлів та агрегатів транспортних засобів, підроблення реєстраційних документів, що їх супроводжують) і включає огляд транспортного засобу та звірку інформації щодо транспортного засобу, внесеної до реєстраційних документів.

За результатами проведеного експертного дослідження транспортного засобу фахівці, які проводять експертне дослідження транспортних засобів та реєстраційних документів, невідкладно складають відповідний висновок. Відомості, що містяться в такому висновку, вносяться в день проведення експертного дослідження до Єдиного державного реєстру транспортних засобів.

Перша державна реєстрація транспортних засобів, що були в експлуатації за кордоном, здійснюється виключно після проведення експертного дослідження таких транспортних засобів фахівцями, які проводять експертне дослідження транспортних засобів та реєстраційних документів.

У разі наявності відомостей про розшук транспортного засобу його реєстрація, перереєстрація (крім випадків, визначених абзацом одинадцятим пункту 40 цього Порядку), зняття з обліку не здійснюються. Реєстрація транспортного засобу, щодо якого в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна є відомості про обмеження відчуження, здійснюється за наявності письмової згоди обтяжувача (заставодержателя), крім випадків переходу права власності на транспортний засіб у порядку спадкування, правонаступництва або виділення частки у спільному майні.

У разі звернення до сервісного центру МВС особи, що перебуває в розшуку, або особи, уповноваженої діяти від її імені, реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортного засобу не здійснюється, а працівник сервісного центру МВС невідкладно інформує про виявлення такого факту Національну поліцію.

У разі надходження до сервісного центру МВС звернення щодо транспортного засобу, відомості про власника якого містяться в Єдиному реєстрі боржників, перереєстрація транспортного засобу не здійснюється, крім випадків, коли:

- перереєстрація транспортного засобу не пов'язана з його відчуженням;

- транспортний засіб придбано на електронному аукціоні в порядку, установленому статтею 61 Закону України «Про виконавче провадження»;

- транспортний засіб отримано в рахунок погашення боргу в порядку, установленому статтею 61 Закону України «Про виконавче провадження»;

транспортний засіб придбано в порядку, установленому статтею 30 Закону України «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень»;

- транспортний засіб безоплатно отримано відповідно до пункту 14 Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2002 р. № 985 (Офіційний вісник України, 2002 р., № 29, ст. 1371; 2016 р., № 82, ст. 2707).

Державна реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів, крім випадків вибракування (списання) їх у цілому, без ідентифікаційного номера або із знищеними, пошкодженими (один чи кілька символів номера візуально не визначаються) чи підробленими (змінено один або кілька символів номера, замінено панель (табличку) або частину панелі (таблички) з номером) ідентифікаційними номерами складових частин (кузова, шасі, рами) не допускається. Перша державна реєстрація таких засобів (крім випадків, коли є експертне підтвердження справжності пошкодженого ідентифікаційного номера), а також ввезених на митну територію України транспортних засобів, що розшукуються правоохоронними органами інших держав, не здійснюється.

Не допускається державна реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів, крім випадків вибракування (списання) їх у цілому, номери двигунів яких мають ознаки навмисного знищення або підробки (крім випадків повернення транспортного засобу законному власнику із знищеним або підробленим ідентифікаційним номером двигуна після незаконного заволодіння таким засобом).

На самостійно сконструйовані транспортні засоби та на зареєстровані в сервісних центрах МВС транспортні засоби наносяться спеціальні індивідуальні номери чи здійснюється дублювання первинних ідентифікаційних номерів транспортних засобів у порядку, визначеному МВС.

У такому разі у реєстраційних документах та Єдиному державному реєстрі транспортних засобів робляться в установленому порядку відповідні відмітки. Комбінація символів, порядок їх нанесення та залучення до їх нанесення спеціалізованих підприємств визначаються МВС.

Транспортним засобам, у реєстраційних документах яких відсутня інформація щодо ідентифікаційних номерів кузова, шасі (рами), зареєстрованим до 18 жовтня 2006 р., протягом двох років з дня набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 р. № 1019 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань державної реєстрації транспортних засобів, допуску громадян до керування транспортними засобами» (Офіційний вісник України, 2022 р., № 75, ст. 4544), а зареєстрованим на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, - протягом двох років з дня припинення або скасування воєнного стану на відповідній території присвоюються та наносяться на них спеціальні індивідуальні номери на підставі заяви особи, за якою такий транспортний засіб був зареєстрований, з подальшою перереєстрацією такого транспортного засобу в порядку, установленому цим Порядком. У разі коли протягом зазначених строків таким транспортним засобам не буде присвоєно, не нанесено на них спеціальні індивідуальні номери та не здійснено їх перереєстрацію, такі транспортні засоби вважаються незареєстрованими на території України.

Окрім цього, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні було введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який неодноразово було продовжено. Останній раз, Указом Президента України від 12 січня 2026 року №40/2026 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», яким на часткову зміну статті 1 Указу Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року №2102-ІХ (з відповідними змінами), строк дії воєнного стану в Україні продовжується з 05 години 30 хвилин 3 травня 2026 року на 90 діб.

Досудовим розслідуванням встановлено, що порушення вимог вищезазначених нормативно-правових актів ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , з іншими невстановленими особами організували злочинну схему з незаконного втручання в ЄІС МВС та внесення недостовірних відомостей і підроблених документів до вказаної системи, з метою отримання неправомірної вигоди.

Усвідомлюючи неможливість одноособового вчинення вищезазначеного злочину, а також те, що для успішної реалізації злочинного умислу, необхідні спільні дії кількох осіб, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , з іншими невстановленими особами, залучили до їхньої спільної протиправної діяльності, направленої на незаконне втручання в ЄІС МВС та внесення недостовірних відомостей і підроблених документів до вказаної системи, з метою отримання неправомірної вигоди, ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , та інших невстановлених осіб.

Крім того, ОСОБА_4 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 з іншими невстановленими особами, залучивши до свого злочинного наміру ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , яка не була обізнана про протиправність діяльності останніх, та проживає за адресою: АДРЕСА_2 ; 24.02.2025 заснували суб'єкт господарської діяльності - ТОВ «АВТО ГАЙ» (код ЄДРПОУ - 45752753), юридична адреса: м. Київ, вул. Бориспільска, буд. 10, офіс 203, з метою здійснення несанкціонованого втручання в роботу Єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ, положення про яку затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 1024 від 14.11.2018, шляхом внесення недостовірних відомостей та підроблених документів щодо реалізації транспортних засобів.

В подальшому, ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , з іншими невстановленими особами, за попередньою домовленістю з ОСОБА_18 , яка не була обізнана про протиправність діяльності останніх, в Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в м. Києві було надіслано заяву з переліком документів для постановки вказаного суб'єкта господарювання на облік в ГСЦ МВС, яку зареєстровано у вказаному РСЦ МВС 11.03.2025 за № 3414/03-2025.

07.04.2025, ТОВ «АВТО ГАЙ», як суб'єкту господарювання, що мав на меті займатися діяльністю, пов'язаною з реалізацією транспортних засобів, Головним сервісним центром МВС в реєстрі надано реєстраційний номер - 8992.

В подальшому, ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , з іншими невстановленими особами, для внесення та підписання підроблених електронних документів у вкладці КП «АРМ «Торгівля КТЗ» Єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ, забезпечено отримання директором ТОВ «АВТО ГАЙ» ОСОБА_18 , яка не була обізнана про протиправність діяльності останніх, кваліфікованого електронного підпису та укладення договору з « Д.І.О. ТРЕЙДЕРІНТЕРНАЦІОНАЛ » на право доступу до вказаної системи.

Таким чином, ОСОБА_18 , яка не була обізнана про протиправність діяльності останніх, після того, як виготовила кваліфікований електронний підпис та уклавши договір з ТОВ «Д.І.О. - ТРЕЙДЕРІНТЕРНАЦІОНАЛ», отримала статус користувача програми «КП «АРМ «Торгівля КТЗ» в інформаційній системі «Єдина інформаційна система Міністерства внутрішніх справ», як суб'єкт господарювання, який поставлено на облік в ГСЦ МВС, що здійснює діяльність пов'язану з торгівлею транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, що в свою чергу надало можливість тільки користувачу КП «АРМ «Торгівля КТЗ» ОСОБА_18 , яка не була обізнана про протиправність діяльності останніх, як єдиному представнику вказаного суб'єкта господарювання здійснювати вхід в інформаційну систему - «Єдина інформаційна системи Міністерства внутрішніх справ».

В подальшому, ОСОБА_18 , яка не була обізнана про протиправність діяльності останніх, після того, як виготовила на своє ім'я кваліфікований електронний підпис (електронний ключ «Кристал 1» з № 27400 та паролем 0661268515) та отримала доступ до Єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ, як користувач КП «АРМ «Торгівля КТЗ» суб'єкта господарювання - ТОВ «АВТО ГАЙ», всупереч ст. 7 Закону України «Про електронний підпис» не зберігаючи особистий ключ в таємниці, не повідомивши центр сертифікації ключів про свої наміри передати КЕП іншій особі у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці передала свій кваліфікований електронний підпис користувача КП «АРМ «Торгівля КТЗ» невстановленій досудовим розслідуванням особі, повідомивши йому одночасно пароль та логін (ДІО - INV4130 asd49965; НАІС - ZHILINA 8888) для входу від свого імені у вказану систему.

Надалі, невстановлена досудовим розслідуванням у невстановленому досудовим розслідуванням місці та час, передав ОСОБА_4 ключ, виготовлений на ім'я користувача ОСОБА_18 , яка не була обізнана про протиправність діяльності останніх, та пароль доступу до системи, для подальшої організації вчинення несанкціонованого втручання вищевказаними фігурантами кримінального провадження.

ОСОБА_4 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 з іншими невстановленими особами, для в провадження в дію свого злочинного наміру, за адресою: АДРЕСА_3 (будівля перебуває у власності - ОСОБА_20 ), розмістили сервер (комп'ютерна техніка, до якої під'єднаний кваліфікований електронний підпис ОСОБА_18 ) та організували механізм входу в систему інших осіб, яких було в подальшому залучено до вказаної протиправної діяльності.

Крім цього, встановлено, що 23.06.2025 ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та іншими особами, із залученням соціально вразливої, малозабезпеченої, в тому числі наркозалежної особи - ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , який не був обізнаний про протиправність діяльності останніх, засновано ТОВ «НАДІЙНІ КОЛЕСА», ЄДРПОУ: 45776219. Юридична адреса: м. Київ, вул. Ґедройця Єжи, будинок 6, офіс 203В. Основним видом діяльності встановлено КВЕД: 45.11 - Торгівля автомобілями та легковими автотранспортними засобами. Причиною для заснування додаткового суб'єкта господарювання є створення резервного Товариства, на випадок призупинення працівниками ГСЦ МВС України діяльності ТОВ «АВТО ГАЙ» в інформаційній системі «Єдина інформаційна система Міністерства внутрішніх справ», за виявлені порушення.

В подальшому, ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , та іншими особами, за попередньою домовленістю з ОСОБА_21 , який не був обізнаний про протиправність діяльності останніх, в Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в м. Києві було надіслано заяву з переліком документів для постановки вказаного суб'єкта господарювання на облік в ГСЦ МВС, яку зареєстровано у вказаному РСЦ МВС 22.08.2025 за № 10830/03-2025.

27.10.2025, ТОВ «НАДІЙНІ КОЛЕСА», як суб'єкту господарювання, що мав на меті займатися діяльністю, пов'язаною з реалізацією транспортних засобів, Головним сервісним центром МВС в реєстрі надано реєстраційний номер - 9101.

В подальшому ОСОБА_21 , який не був обізнаний про протиправність діяльності останніх, після того, як виготовив на своє ім'я кваліфікований електронний підпис та отримав доступ до Єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ, як користувач КП «АРМ «Торгівля КТЗ» суб'єкта господарювання - ТОВ «НАДІЙНІ КОЛЕСА», всупереч ст. 7 Закону України «Про електронний підпис» не зберігаючи особистий ключ в таємниці, не повідомивши центр сертифікації ключів про свої наміри передати КЕП іншій особі у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці передав свій кваліфікований електронний підпис користувача КП «АРМ «Торгівля КТЗ» невстановленій особі, повідомивши їй одночасно пароль та логін, для входу від свого імені у вказану систему.

Надалі, невстановлена особа, у невстановленому досудовим розслідуванням місці та час, передала ОСОБА_4 ключ, виготовлений на ім'я користувача ОСОБА_21 , який не був обізнаний про протиправність діяльності останніх, та пароль доступу до системи, для подальшої організації вчинення несанкціонованого втручання вищевказаними фігурантами кримінального провадження.

ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 з іншими невстановленими особами, для впровадження в дію свого злочинного наміру, за адресою: АДРЕСА_3 (будівля перебуває у власності - ОСОБА_20 ), розмістили сервер (комп'ютерна техніка, до якої під'єднаний кваліфікований електронний підпис ОСОБА_18 та ОСОБА_21 які не були обізнані про протиправність діяльності останніх) та організували механізм входу в систему інших осіб.

ОСОБА_18 , перебуваючи у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці але не пізніше 24.02.2025 діючи за попередньою змовою групою осіб із ОСОБА_4 та іншими невстановленими особами підробила документи ТОВ «АВТО ГАЙ» (код ЄДРПОУ - 45752753), з метою їх використання іншими особами.

Так, для досягнення своєї злочинної мети ОСОБА_18 , підписала реєстраційні документи ТОВ «АВТО ГАЙ» та разом із копію свого паспорту громадянина України та довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру, достовірно знаючи, що не збирається, як вказано в цих документах, займатись підприємницькою діяльністю, а також усвідомлюючи, що в подальшому, статутні (реєстраційні) документи ТОВ «АВТО ГАЙ», які надають право на проведення підприємницької діяльності та отримання від неї прибутку, будуть використані іншими особами шляхом подання у відповідні державні органи, підробила документи за наступних обставин:

З метою реалізації свого злочинного умислу, ОСОБА_18 діючи за домовленістю з ОСОБА_4 та іншими невстановленими особами, щодо складання невстановленою слідством особою протоколу загальних зборів підприємства та призначення ОСОБА_18 директором. В подальшому діючи відповідно до домовленості з ОСОБА_4 та іншими невстановленими особами перебуваючи у невстановленому місці, у невстановлений період часу але не пізніше 24.02.2025 підписала протокол загальних зборів учасників ТОВ «АВТО ГАЙ» в який внесені неправдиві відомості, а саме: призначено директором товариства ОСОБА_18 , яка фактично посаду директора не займала, будь яких організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій не здійснювала.

Продовжуючи свої злочинні дії, ОСОБА_18 , діючи з прямим умислом, бажаючи настання юридичних наслідків внаслідок призначення її директором з метою прикриття незаконної діяльності, передала до відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби необхідні документи для реєстрації ТОВ «АВТО ГАЙ».

На підставі вказаних документів, Державним реєстратором проведено державну реєстрацію ТОВ «АВТО ГАЙ», про що вчинено запис у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Підписання ОСОБА_18 реєстраційних документів ТОВ «АВТО ГАЙ», дало змогу ОСОБА_4 та іншим невстановленим особам здійснювати незаконну діяльність, користуватися печаткою підприємства, прикриваючись фактом державної реєстрації вказаного товариства.

Таким чином, ОСОБА_22 підозрюється у підробленні офіційного документу, який видається та посвідчується підприємством, з метою використання його підроблювачем чи іншою особою, за попередньою змовою групою осіб, скоїв кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 358 КК України.

ОСОБА_21 , перебуваючи у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці але не пізніше 23.06.2025 діючи за попередньою змовою групою осіб із ОСОБА_4 та іншими невстановленими особами підробила документи ТОВ «НАДІЙНІ КОЛЕСА» (код ЄДРПОУ - 45776219), з метою їх використання іншими особами.

Так, для досягнення своєї злочинної мети ОСОБА_21 , підписав реєстраційні документи ТОВ «НАДІЙНІ КОЛЕСА» та разом із копію свого паспорту громадянина України та довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру, достовірно знаючи, що не збирається, як вказано в цих документах, займатись підприємницькою діяльністю, а також усвідомлюючи, що в подальшому, статутні (реєстраційні) документи ТОВ «НАДІЙНІ КОЛЕСА», які надають право на проведення підприємницької діяльності та отримання від неї прибутку, будуть використані іншими особами шляхом подання у відповідні державні органи, підробила документи за наступних обставин:

З метою реалізації свого злочинного умислу, ОСОБА_21 діючи за домовленістю з ОСОБА_4 та іншими невстановленими особами, щодо складання невстановленою слідством особою протоколу загальних зборів підприємства та призначення ОСОБА_21 директором. В подальшому діючи відповідно до домовленості з ОСОБА_4 та іншими невстановленими особами перебуваючи у невстановленому місці, у невстановлений період часу але не пізніше 23.06.2025 підписав протокол загальних зборів учасників ТОВ «НАДІЙНІ КОЛЕСА» в який внесені неправдиві відомості, а саме: призначено директором товариства ОСОБА_21 , який фактично посаду директора не займав, будь яких організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій не здійснював.

Продовжуючи свої злочинні дії, ОСОБА_21 , діючи з прямим умислом, бажаючи настання юридичних наслідків внаслідок призначення її директором з метою прикриття незаконної діяльності, передала до відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби необхідні документи для реєстрації ТОВ «НАДІЙНІ КОЛЕСА».

На підставі вказаних документів, Державним реєстратором проведено державну реєстрацію ТОВ «НАДІЙНІ КОЛЕСА», про що вчинено запис у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Підписання ОСОБА_21 реєстраційних документів ТОВ «НАДІЙНІ КОЛЕСА», дало змогу ОСОБА_4 та іншим невстановленим особам здійснювати незаконну діяльність, користуватися печаткою підприємства, прикриваючись фактом державної реєстрації вказаного товариства.

Таким чином, ОСОБА_22 підозрюється у підробленні офіційного документу, який видається та посвідчується підприємством, з метою використання його підроблювачем чи іншою особою, за попередньою змовою групою осіб, вчинене повторно, скоїв кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 358 КК України.

06.09.2025, ОСОБА_14 , діючи відповідно до розробленого ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та іншими особами, плану діяльності організованої групи та згідно з розподілених ролей, з метою доведення їхнього злочинного плану до кінця, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванням місці, виступивши представником ТОВ «АВТО ГАЙ» (комісіонер), з однієї сторони, уклала з ОСОБА_23 , договір комісії щодо продажу транспортного засобу - марки OPEL моделі ZAFIRA, VIN-код НОМЕР_1 .

Після чого, в порушення «Порядку здійснення оптової та роздрібної торгівлі транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери» та «Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери», не провівши обстеження транспортного засобу, не маючи технічної змоги виявити зовнішні дефекти та несправність окремої складової автомобіля, не проводячи фактичний огляд транспортного засобу, ОСОБА_14 виготовила самостійно договір комісії, та в порушення п. 2 ч. 7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 МВС України за допомогою комп'ютера виготовила Акт технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер № 8992/25/1/004592 від 06.09.2025, в якому зазначила технічний стан транспортного засобу «технічно справна», договір купівлі-продажу транспортного засобу для їх подальшого внесення в інформаційну систему - «Єдиний державний реєстр транспортних засобів та підписала всі перелічені документи від імені ОСОБА_18 без його фактичної присутності.

Надалі, ОСОБА_14 , яка відповідно до розробленого ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та іншими особами, плану діяльності організованої групи та згідно з розподілених ролей виконував функції щодо внесення недостовірних відомостей до інформаційної системи - Єдиного державного реєстру транспортних засобів, використовуючи кваліфікований електронний підпис, зареєстрований на ім'я ОСОБА_18 , яка єдина могла діяти від суб'єкту господарювання - ТОВ «АВТО ГАЙ», який вона отримала в невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, та в невстановлені досудовим розслідуванням дату та час, здійснюючи вхід в інформаційну систему - Єдиний державний реєстр транспортних засобів та вносити в електронному вигляді акти огляду реалізованих транспортних засобів, акти технічного стану транспортних засобів, акти приймання-передачі транспортних засобів та передавати їх у електронному вигляді до Єдиного державного реєстру МВС, підписуючи їх своїм кваліфікованим електронним підписом за допомогою електронно-обчислювальної машини - персонального комп'ютера, в порушення положень Порядку внесення відомостей про належного користувача транспортного засобу до Єдиного державного реєстру транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року № 1197 та Положення про єдину інформаційну систему Міністерства внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року № 1024, в порушення п.п.1, 2, 3 ч.7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 здійснила несанкціонований вхід в інформаційну систему - Єдиний державний реєстр транспортних засобів в програму «АРМ «Торгівля КТЗ», де сформувала та передала у електронному вигляді інформаційну картку та Акт технічного стану № 8992/25/1/004592 від 06.09.2025 щодо продажу транспортного засобу - марки OPEL моделі ZAFIRA, VIN-код НОМЕР_1 .

Після чого, 06.09.2025 ОСОБА_14 , продовжуючи свою злочинну діяльність, в порушення п. 2 ч. 7 Порядку підписала вказані документи кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_18 , чим здійснила підроблення офіційних документів у інформаційній системі Єдиного державного реєстрі транспортних засобів, сформувала вказаний Акт технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер № 8992/25/1/006726 від 20.10.2025.

В подальшому, 25.09.2025 ОСОБА_14 , використовуючи електронно-обчислювальну машину ? персональний комп'ютер, в порушення п.п.1, 2, 3 ч.7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 сформував у інформаційній системі Єдиного державного реєстрі транспортних засобів у електронному вигляді Акт огляду реалізованого транспортного засобу від 25.09.2025 за № 8992/25/005126 марки OPEL моделі ZAFIRA, VIN-код НОМЕР_1 , незаконно, будучи не уповноваженою особою на внесення вказаних відомостей в інформаційну систему ? Єдиний державний реєстр транспортних засобів підписала його кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_18 , чим підробила інформацію, що за змістом не відповідає дійсній (фальсифікував інформацію).

Таким чином, ОСОБА_22 підозрюється у несанкціонованому втручанні в роботу інформаційних автоматизованих електронних систем, вчинені за попередньою змовою групою осіб, якщо вони призвели до підробки інформації, вчинені під час дії воєнного стану, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 361 КК України.

20.10.2025, ОСОБА_24 , діючи відповідно до розробленого ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та іншими особами, плану діяльності організованої групи та згідно з розподілених ролей, з метою доведення їхнього злочинного плану до кінця, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванням місці, виступивши представником ТОВ «АВТО ГАЙ» (комісіонер), з однієї сторони, уклав з ОСОБА_25 , договір комісії щодо продажу транспортного засобу - марки PEUGEOT моделі 307, VIN-код НОМЕР_2 .

Після чого, в порушення «Порядку здійснення оптової та роздрібної торгівлі транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери» та «Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери», не провівши обстеження транспортного засобу, не маючи технічної змоги виявити зовнішні дефекти та несправність окремої складової автомобіля, не проводячи фактичний огляд транспортного засобу, ОСОБА_24 виготовила самостійно договір комісії, та в порушення п. 2 ч. 7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 МВС України за допомогою комп'ютера виготовила Акт технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер № 8992/25/1/006726 від 20.10.2025, в якому зазначила технічний стан транспортного засобу «технічно справна», договір купівлі-продажу транспортного засобу для їх подальшого внесення в інформаційну систему - «Єдиний державний реєстр транспортних засобів та підписала всі перелічені документи від імені ОСОБА_18 без його фактичної присутності.

Надалі, ОСОБА_15 , який відповідно до розробленого ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та іншими особами, плану діяльності організованої групи та згідно з розподілених ролей виконував функції щодо внесення недостовірних відомостей до інформаційної системи - Єдиного державного реєстру транспортних засобів, використовуючи кваліфікований електронний підпис, зареєстрований на ім'я ОСОБА_18 , яка єдина могла діяти від суб'єкту господарювання - ТОВ «АВТО ГАЙ», який вона отримала в невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, та в невстановлені досудовим розслідуванням дату та час, здійснюючи вхід в інформаційну систему - Єдиний державний реєстр транспортних засобів та вносити в електронному вигляді акти огляду реалізованих транспортних засобів, акти технічного стану транспортних засобів, акти приймання-передачі транспортних засобів та передавати їх у електронному вигляді до Єдиного державного реєстру МВС, підписуючи їх своїм кваліфікованим електронним підписом за допомогою електронно-обчислювальної машини - персонального комп'ютера, в порушення положень Порядку внесення відомостей про належного користувача транспортного засобу до Єдиного державного реєстру транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року № 1197 та Положення про єдину інформаційну систему Міністерства внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року № 1024, в порушення п.п.1, 2, 3 ч.7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 здійснила несанкціонований вхід в інформаційну систему - Єдиний державний реєстр транспортних засобів в програму «АРМ «Торгівля КТЗ», де сформувала та передала у електронному вигляді інформаційну картку та Акт технічного стану № 8992/25/1/006726 від 20.10.2025 щодо продажу транспортного засобу - марки PEUGEOT моделі 307, VIN-код НОМЕР_2 .

Після чого, 20.10.2025 ОСОБА_15 , продовжуючи свою злочинну діяльність, в порушення п. 2 ч. 7 Порядку підписав вказані документи кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_18 , чим здійснила підроблення офіційних документів у інформаційній системі Єдиного державного реєстрі транспортних засобів, сформувала вказаний Акт технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер № 8992/25/1/006726 від 20.10.2025, в якому без попереднього обстеження технічного стану, відповідно безпідставно зазначив відсоток зносу автомобіля - 65%, вказавши при цьому ціну продажу транспортного засобу - 170 184 грн.

В подальшому, 27.10.2025 ОСОБА_15 , використовуючи електронно-обчислювальну машину ? персональний комп'ютер, в порушення п.п.1, 2, 3 ч.7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 сформував у інформаційній системі Єдиного державного реєстрі транспортних засобів у електронному вигляді Акт огляду реалізованого транспортного засобу від 27.10.2025 за № 8992/25/005420 марки PEUGEOT моделі 307, VIN-код НОМЕР_2 , незаконно, будучи не уповноваженою особою на внесення вказаних відомостей в інформаційну систему ? Єдиний державний реєстр транспортних засобів підписала його кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_18 , чим підробив інформацію, що за змістом не відповідає дійсній (фальсифікував інформацію).

Таким чином, ОСОБА_22 підозрюється у несанкціонованому втручанні в роботу інформаційних автоматизованих електронних систем, вчинені за попередньою змовою групою осіб, якщо вони призвели до підробки інформації, вчинене повторно, вчинені під час дії воєнного стану, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 361 КК України.

18.11.2025, ОСОБА_13 , діючи відповідно до розробленого ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та іншими особами, плану діяльності організованої групи та згідно з розподілених ролей, з метою доведення їхнього злочинного плану до кінця, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванням місці, виступивши представником ТОВ «АВТО ГАЙ» (комісіонер), з однієї сторони, уклав з ОСОБА_26 , договір комісії щодо продажу транспортного засобу - марки CHEVROLET моделі TACUMA, VIN-код НОМЕР_3 .

Після чого, в порушення «Порядку здійснення оптової та роздрібної торгівлі транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери» та «Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери», не провівши обстеження транспортного засобу, не маючи технічної змоги виявити зовнішні дефекти та несправність окремої складової автомобіля, не проводячи фактичний огляд транспортного засобу, ОСОБА_13 виготовив самостійно договір комісії, та в порушення п. 2 ч. 7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 МВС України за допомогою комп'ютера виготовила Акт технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер № 8992/25/1/008043 від 18.11.2025, в якому зазначила технічний стан транспортного засобу «задовільно», договір купівлі-продажу транспортного засобу для їх подальшого внесення в інформаційну систему - «Єдиний державний реєстр транспортних засобів та підписала всі перелічені документи від імені ОСОБА_18 без його фактичної присутності.

Надалі, ОСОБА_13 , який відповідно до розробленого ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та іншими особами, плану діяльності організованої групи та згідно з розподілених ролей виконував функції щодо внесення недостовірних відомостей до інформаційної системи - Єдиного державного реєстру транспортних засобів, використовуючи кваліфікований електронний підпис, зареєстрований на ім'я ОСОБА_18 , яка єдина могла діяти від суб'єкту господарювання - ТОВ «АВТО ГАЙ», який вона отримала в невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, та в невстановлені досудовим розслідуванням дату та час, здійснюючи вхід в інформаційну систему - Єдиний державний реєстр транспортних засобів та вносити в електронному вигляді акти огляду реалізованих транспортних засобів, акти технічного стану транспортних засобів, акти приймання-передачі транспортних засобів та передавати їх у електронному вигляді до Єдиного державного реєстру МВС, підписуючи їх своїм кваліфікованим електронним підписом за допомогою електронно-обчислювальної машини - персонального комп'ютера, в порушення положень Порядку внесення відомостей про належного користувача транспортного засобу до Єдиного державного реєстру транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року № 1197 та Положення про єдину інформаційну систему Міністерства внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року № 1024, в порушення п.п.1, 2, 3 ч.7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 здійснила несанкціонований вхід в інформаційну систему - Єдиний державний реєстр транспортних засобів в програму «АРМ «Торгівля КТЗ», де сформував та передав у електронному вигляді інформаційну картку та Акт технічного стану № 8992/25/1/008043 від 18.11.2025 щодо продажу транспортного засобу - марки CHEVROLET моделі TACUMA, VIN-код НОМЕР_3 .

Після чого, 18.11.2025 ОСОБА_27 , продовжуючи свою злочинну діяльність, в порушення п. 2 ч. 7 Порядку підписав вказані документи кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_18 , чим здійснила підроблення офіційних документів у інформаційній системі Єдиного державного реєстрі транспортних засобів, сформувала вказаний Акт технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер № 8992/25/1/008043 від 18.11.2025, в якому без попереднього обстеження технічного стану, відповідно безпідставно зазначив відсоток зносу автомобіля - 67%, вказавши при цьому ціну продажу транспортного засобу - 105 224 грн.

В подальшому, 18.11.2025 ОСОБА_27 , використовуючи електронно-обчислювальну машину ? персональний комп'ютер, в порушення п.п.1, 2, 3 ч.7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 сформував у інформаційній системі Єдиного державного реєстрі транспортних засобів у електронному вигляді Акт огляду реалізованого транспортного засобу від 19.11.2025 за № 8992/25/006325 марки CHEVROLET моделі TACUMA, VIN-код НОМЕР_3 , незаконно, будучи не уповноваженою особою на внесення вказаних відомостей в інформаційну систему Єдиний державний реєстр транспортних засобів підписав його кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_18 , чим підробив інформацію, що за змістом не відповідає дійсній (фальсифікував інформацію).

Таким чином, ОСОБА_22 підозрюється у несанкціонованому втручанні в роботу інформаційних автоматизованих електронних систем, вчинені за попередньою змовою групою осіб, якщо вони призвели до підробки інформації, вчинене повторно, вчинені під час дії воєнного стану, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 361 КК України.

12.12.2026, ОСОБА_17 , діючи відповідно до розробленого ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та іншими особами, плану діяльності організованої групи та згідно з розподілених ролей, з метою доведення їхнього злочинного плану до кінця, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванням місці, виступивши представником ТОВ «НАДІЙНІ КОЛЕСА» (комісіонер), з однієї сторони, уклала з ОСОБА_28 , договір комісії щодо продажу транспортного засобу - марки FORD моделі TRANSIT, VIN-код НОМЕР_4 .

Після чого, в порушення «Порядку здійснення оптової та роздрібної торгівлі транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери» та «Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери», не провівши обстеження транспортного засобу, не маючи технічної змоги виявити зовнішні дефекти та несправність окремої складової автомобіля, не проводячи фактичний огляд транспортного засобу, ОСОБА_17 виготовила самостійно договір комісії, та в порушення п. 2 ч. 7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 МВС України за допомогою комп'ютера виготовила Акт технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер № 9101/25/1/000601 від 12.12.2025, в якому зазначила технічний стан транспортного засобу «задовільно», договір купівлі-продажу транспортного засобу для їх подальшого внесення в інформаційну систему - «Єдиний державний реєстр транспортних засобів та підписала всі перелічені документи від імені ОСОБА_21 без його фактичної присутності.

Надалі, ОСОБА_17 , яка відповідно до розробленого ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та іншими особами, плану діяльності організованої групи та згідно з розподілених ролей виконував функції щодо внесення недостовірних відомостей до інформаційної системи - Єдиного державного реєстру транспортних засобів, використовуючи кваліфікований електронний підпис, зареєстрований на ім'я ОСОБА_21 , який єдиний міг діяти від суб'єкту господарювання - ТОВ «НАДІЙНІ КОЛЕСА», який вона отримала в невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, та в невстановлені досудовим розслідуванням дату та час, здійснюючи вхід в інформаційну систему - Єдиний державний реєстр транспортних засобів та вносити в електронному вигляді акти огляду реалізованих транспортних засобів, акти технічного стану транспортних засобів, акти приймання-передачі транспортних засобів та передавати їх у електронному вигляді до Єдиного державного реєстру МВС, підписуючи їх своїм кваліфікованим електронним підписом за допомогою електронно-обчислювальної машини - персонального комп'ютера, в порушення положень Порядку внесення відомостей про належного користувача транспортного засобу до Єдиного державного реєстру транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року № 1197 та Положення про єдину інформаційну систему Міністерства внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року № 1024, в порушення п.п.1, 2, 3 ч.7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 здійснила несанкціонований вхід в інформаційну систему - Єдиний державний реєстр транспортних засобів в програму «АРМ «Торгівля КТЗ», де сформувала та передала у електронному вигляді інформаційну картку та Акт технічного стану № 9101/25/1/000601 від 12.12.2025 щодо продажу транспортного засобу - марки FORD моделі TRANSIT, VIN-код НОМЕР_4 ..

Після чого, 12.12.2025 ОСОБА_17 , продовжуючи свою злочинну діяльність, в порушення п. 2 ч. 7 Порядку підписав вказані документи кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_21 , чим здійснила підроблення офіційних документів у інформаційній системі Єдиного державного реєстрі транспортних засобів, сформувала вказаний Акт технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер № 9101/25/1/000601 від 12.12.2025, в якому без попереднього обстеження технічного стану, відповідно безпідставно зазначив відсоток зносу автомобіля - 45%, вказавши при цьому ціну продажу транспортного засобу - 91 000 грн.

В подальшому, 12.12.2025 ОСОБА_17 , використовуючи електронно-обчислювальну машину ? персональний комп'ютер, в порушення п.п.1, 2, 3 ч.7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 сформував у інформаційній системі Єдиного державного реєстрі транспортних засобів у електронному вигляді Акт огляду реалізованого транспортного засобу від 13.12.2025 за № 9101/25/000333 марки FORD моделі TRANSIT, VIN-код НОМЕР_4 , незаконно, будучи не уповноваженою особою на внесення вказаних відомостей в інформаційну систему ? Єдиний державний реєстр транспортних засобів підписала його кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_21 , чим підробила інформацію, що за змістом не відповідає дійсній (фальсифікувала інформацію).

Таким чином, ОСОБА_22 підозрюється у несанкціонованому втручанні в роботу інформаційних автоматизованих електронних систем, вчинені за попередньою змовою групою осіб, якщо вони призвели до підробки інформації, вчинене повторно, вчинені під час дії воєнного стану, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 361 КК України.

31.12.2025, ОСОБА_12 , діючи відповідно до розробленого ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , та ОСОБА_10 та іншими особами, плану діяльності організованої групи та згідно з розподілених ролей, з метою доведення їхнього злочинного плану до кінця, перебуваючи за адресою: вул. Кільцева дорога 1-В в м. Київ, виступивши представником ТОВ «АВТОГАЙ» (комісіонер), з однієї сторони, уклав з ОСОБА_29 , від імені якого за довіреністю діяв ОСОБА_30 (комітент) з іншої сторони, договір комісії № 8992/25/1/009390 щодо продажу транспортного засобу - моделі ГАЗ-ЧАЗ 32213, VIN-код НОМЕР_5 .

Після чого, в порушення «Порядку здійснення оптової та роздрібної торгівлі транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери» та «Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери», не провівши обстеження транспортного засобу, не маючи технічної змоги виявити зовнішні дефекти та несправність окремої складової автомобіля, не проводячи фактичний огляд транспортного засобу, ОСОБА_12 виготовив самостійно договір комісії, та в порушення п. 2 ч. 7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 МВС України за допомогою комп'ютера виготовив Акт технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер № 8992/25/1/009390 від 31.12.2025, в якому зазначив задовільний технічний стан транспортного, акт огляду реалізованого транспортного засобу, договір купівлі-продажу транспортного засобу для їх подальшого внесення в інформаційну систему - «Єдиний державний реєстр транспортних засобів та підписав всі перелічені документи від імені ОСОБА_18 та від комітента ОСОБА_29 , від імені якого за довіреністю діяв ОСОБА_30 без їх фактичної присутності. В цей час, ОСОБА_18 , перебувала в м. Миколаїв, більш точної адреси, на даний час не встановлено, не володіла інформацією та не вчиняла жодних дій.

Надалі, ОСОБА_12 , який відповідно до розробленого ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , та ОСОБА_10 та іншими особами, плану діяльності організованої групи та згідно з розподілених ролей виконував функції щодо внесення недостовірних відомостей до інформаційної системи - Єдиного державного реєстру транспортних засобів, використовуючи кваліфікований електронний підпис, зареєстрований на ім'я ОСОБА_18 , яка єдина могла діяти від суб'єкту господарювання - ТОВ «АВТО ГАЙ», який від отримав в невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, та в невстановлені досудовим розслідуванням дату та час, здійснюючи вхід в інформаційну систему - Єдиний державний реєстр транспортних засобів та вносити в електронному вигляді акти огляду реалізованих транспортних засобів, акти технічного стану транспортних засобів, акти приймання-передачі транспортних засобів та передавати їх у електронному вигляді до Єдиного державного реєстру МВС, підписуючи їх своїм кваліфікованим електронним підписом за допомогою електронно-обчислювальної машини - персонального комп'ютера, в порушення положень Порядку внесення відомостей про належного користувача транспортного засобу до Єдиного державного реєстру транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року № 1197 та Положення про єдину інформаційну систему Міністерства внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року № 1024, в порушення п.п.1, 2, 3 ч.7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 здійснив несанкціонований вхід в інформаційну систему - Єдиний державний реєстр транспортних засобів в програму «АРМ «Торгівля КТЗ», де сформував та передав у електронному вигляді інформаційну картку та Акт технічного стану № 8992/25/1/009390 від 31.12.2025 транспортного засобу моделі ГАЗ-ЧАЗ 32213, VIN-код НОМЕР_5 .

Після чого, 31.12.2025 ОСОБА_12 , продовжуючи свою злочинну діяльність, в порушення п. 2 ч. 7 Порядку підписав вказані документи кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_18 , чим здійснив підроблення офіційних документів у інформаційній системі Єдиного державного реєстрі транспортних засобів, сформував вказаний акт та виконав в ньому підписи від ОСОБА_18 та ОСОБА_29 , від імені якого за довіреністю діяв ОСОБА_30 , які в свою чергу зобов'язані були підписати даний акт, однак були відсутні в місці його складання, виготовлення та підписання ОСОБА_12 , а також в подальшому завірив цей Акт підробленим відтиском печатки з текстовими реквізитами: «Товариство з обмеженою відповідальністю «АВТО ГАЙ» 45752753», і в подальшому 20.01.2026 передав в ході проведення негласної слідчої розшукової дії - контроль за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту Акт технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер № 8992/25/1/009390, в якому без попереднього обстеження технічного стану, відповідно безпідставно зазначив відсоток зносу автомобіля - 36%, вказавши при цьому ціну продажу транспортного засобу - 59 919, 50 грн.

В подальшому, 20.01.2026 ОСОБА_12 , використовуючи електронно-обчислювальну машину ? персональний комп'ютер, в порушення п.п.1, 2, 3 ч.7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 сформував у інформаційній системі Єдиного державного реєстрі транспортних засобів у електронному вигляді Акт огляду реалізованого транспортного засобу від 20.01.2026 за № 8992/25/1/000714 моделі ГАЗ-ЧАЗ 32213, VIN-код НОМЕР_5 , о 18 год. 33 хв. 20.01.2026, незаконно, будучи не уповноваженою особою на внесення вказаних відомостей в інформаційну систему ? Єдиний державний реєстр транспортних засобів підписав його кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_18 , чим підробив інформацію, що за змістом не відповідає дійсній (фальсифікував інформацію).

Таким чином, ОСОБА_22 підозрюється у несанкціонованому втручанні в роботу інформаційних автоматизованих електронних систем, вчинені за попередньою змовою групою осіб, якщо вони призвели до підробки інформації, вчинене повторно, вчинені під час дії воєнного стану, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 361 КК України.

31.12.2025 ОСОБА_12 , продовжуючи свою злочинну діяльність, в порушення п. 2 ч. 7 Порядку підписав вказані документи кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_18 , чим здійснив підроблення офіційних документів у інформаційній системі Єдиного державного реєстрі транспортних засобів, сформував вказаний акт та виконав в ньому підписи від ОСОБА_18 та ОСОБА_29 , від імені якого за довіреністю діяв ОСОБА_30 , які в свою чергу зобов'язані були підписати даний акт, однак були відсутні в місці його складання, виготовлення та підписання ОСОБА_12 , та 20.01.2026 ОСОБА_12 , використовуючи електронно-обчислювальну машину ? персональний комп'ютер, в порушення п.п.1, 2, 3 ч.7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 сформував у інформаційній системі Єдиного державного реєстрі транспортних засобів у електронному вигляді Акт огляду реалізованого транспортного засобу від 20.01.2026 за № 8992/25/1/000714 моделі ГАЗ-ЧАЗ 32213, VIN-код НОМЕР_5 , о 18 год. 33 хв. 20.01.2026, незаконно, будучи не уповноваженою особою на внесення вказаних відомостей в інформаційну систему ? Єдиний державний реєстр транспортних засобів підписав його кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_18 , чим підробив інформацію, що за змістом не відповідає дійсній (фальсифікував інформацію)

З метою доведення свого злочинного умислу до кінця, 20.01.2026 передав в ході проведення негласної слідчої розшукової дії - контроль за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту під час передачі ОСОБА_31 пакету документів та акту огляду реалізованого транспортного засобу від 20.01.2026 за № 8992/25/1/000714 моделі ГАЗ-ЧАЗ 32213, VIN-код НОМЕР_5 , який підписав його від імені ОСОБА_18 та здійснила відтиск печатки ТОВ «АВТО ГАЙ», чим підробив інформацію, що за змістом не відповідає дійсній.

Таким чином, ОСОБА_22 підозрюється у підробленні офіційного документа, який видається чи посвідчується підприємством, який надає права, з метою використання його підроблювачем чи іншою особою та збут такого документа, а також виготовленні підроблених печаток, штампів чи бланків підприємств, установ чи організацій незалежно від форми власності, інших офіційних печаток, штампів чи бланків з тією самою метою, вчинене за попередньою змовою групою осіб, вчинене повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України.

29.01.2026, ОСОБА_17 , діючи відповідно до розробленого ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та іншими особами, плану діяльності організованої групи та згідно з розподілених ролей, з метою доведення їхнього злочинного плану до кінця, перебуваючи за адресою: вул. Передова 33-В в м. Київ, виступивши представником ТОВ «АВТОГАЙ» (комісіонер), з однієї сторони, уклала з ОСОБА_32 , договір комісії № 8992/26/1/001373 щодо продажу транспортного засобу - моделі ВАЗ 21074, VIN-код НОМЕР_6 .

Після чого, в порушення «Порядку здійснення оптової та роздрібної торгівлі транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери» та «Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери», не провівши обстеження транспортного засобу, не маючи технічної змоги виявити зовнішні дефекти та несправність окремої складової автомобіля, не проводячи фактичний огляд транспортного засобу, ОСОБА_17 виготовила самостійно договір комісії, та в порушення п. 2 ч. 7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 МВС України за допомогою комп'ютера виготовила Акт технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер № 8992/26/1/001373 від 29.01.2026, в якому зазначила технічний стан транспортного засобу «добре», договір купівлі-продажу транспортного засобу для їх подальшого внесення в інформаційну систему - «Єдиний державний реєстр транспортних засобів та підписала всі перелічені документи від імені ОСОБА_18 без її фактичної присутності. В цей час, ОСОБА_18 , перебувала в м. Миколаїв, більш точної адреси, на даний час не встановлено, не володіла інформацією та не вчиняла жодних дій.

Надалі, ОСОБА_17 , яка відповідно до розробленого ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та іншими особами, плану діяльності організованої групи та згідно з розподілених ролей виконував функції щодо внесення недостовірних відомостей до інформаційної системи - Єдиного державного реєстру транспортних засобів, використовуючи кваліфікований електронний підпис, зареєстрований на ім'я ОСОБА_18 , яка єдина могла діяти від суб'єкту господарювання - ТОВ «АВТО ГАЙ», який від отримав в невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, та в невстановлені досудовим розслідуванням дату та час, здійснюючи вхід в інформаційну систему - Єдиний державний реєстр транспортних засобів та вносити в електронному вигляді акти огляду реалізованих транспортних засобів, акти технічного стану транспортних засобів, акти приймання-передачі транспортних засобів та передавати їх у електронному вигляді до Єдиного державного реєстру МВС, підписуючи їх своїм кваліфікованим електронним підписом за допомогою електронно-обчислювальної машини - персонального комп'ютера, в порушення положень Порядку внесення відомостей про належного користувача транспортного засобу до Єдиного державного реєстру транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року № 1197 та Положення про єдину інформаційну систему Міністерства внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року № 1024, в порушення п.п.1, 2, 3 ч.7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 здійснила несанкціонований вхід в інформаційну систему - Єдиний державний реєстр транспортних засобів в програму «АРМ «Торгівля КТЗ», де сформувала та передала у електронному вигляді інформаційну картку та Акт технічного стану № 8992/26/1/001373 щодо продажу транспортного засобу - моделі ВАЗ 21074, VIN-код НОМЕР_6 .

Після чого, 05.02.2026 ОСОБА_17 , продовжуючи свою злочинну діяльність, в порушення п. 2 ч. 7 Порядку підписав вказані документи кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_18 , чим здійснив підроблення офіційних документів у інформаційній системі Єдиного державного реєстрі транспортних засобів, сформувала вказаний акт та виконала в ньому підписи від ОСОБА_18 та ОСОБА_33 , які в свою чергу зобов'язані були підписати даний акт, однак були відсутні в місці його складання, виготовлення та підписання ОСОБА_17 , а також в подальшому завірила цей Акт підробленим відтиском печатки з текстовими реквізитами: «Товариство з обмеженою відповідальністю «АВТО ГАЙ» 45752753», і в подальшому 05.02.2026 передала в ході проведення негласної слідчої розшукової дії - контроль за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту Акт технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер № 8992/26/1/001373, в якому без попереднього обстеження технічного стану, відповідно безпідставно зазначив відсоток зносу автомобіля - 25%, вказавши при цьому ціну продажу транспортного засобу - 83 000 грн.

В подальшому, 05.02.2026 ОСОБА_17 , використовуючи електронно-обчислювальну машину ? персональний комп'ютер, в порушення п.п.1, 2, 3 ч.7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 сформував у інформаційній системі Єдиного державного реєстрі транспортних засобів у електронному вигляді Акт огляду реалізованого транспортного засобу від 05.02.2026 за № 8992/26/1/001303 моделі ВАЗ 21074, VIN-код НОМЕР_6 , 05.02.2026, незаконно, будучи не уповноваженою особою на внесення вказаних відомостей в інформаційну систему Єдиний державний реєстр транспортних засобів підписала його кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_18 , чим підробила інформацію, що за змістом не відповідає дійсній (фальсифікувала інформацію).

Таким чином, ОСОБА_22 підозрюється у несанкціонованому втручанні в роботу інформаційних автоматизованих електронних систем, вчинені за попередньою змовою групою осіб, якщо вони призвели до підробки інформації, вчинене повторно, вчинені під час дії воєнного стану, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 361 КК України.

05.02.2026 ОСОБА_17 , продовжуючи свою злочинну діяльність, в порушення п. 2 ч. 7 Порядку підписала вказані документи кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_18 , чим здійснив підроблення офіційних документів у інформаційній системі Єдиного державного реєстрі транспортних засобів, сформував вказаний акт та виконав в ньому підписи від ОСОБА_18 та ОСОБА_34 , які в свою чергу зобов'язані були підписати даний акт, однак були відсутні в місці його складання, виготовлення та підписання ОСОБА_17 , та 05.02.2026 ОСОБА_17 , використовуючи електронно-обчислювальну машину персональний комп'ютер, в порушення п.п.1, 2, 3 ч.7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 сформував у інформаційній системі Єдиного державного реєстрі транспортних засобів у електронному вигляді Акт огляду реалізованого транспортного засобу від 05.02.2026 за № 8992/26/1/001303 моделі ВАЗ 21074, VIN-код НОМЕР_6 , незаконно, будучи не уповноваженою особою на внесення вказаних відомостей в інформаційну систему Єдиний державний реєстр транспортних засобів підписав його кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_18 , чим підробив інформацію, що за змістом не відповідає дійсній (фальсифікував інформацію)

З метою доведення свого злочинного умислу до кінця, 05.02.2026 передав в ході проведення негласної слідчої розшукової дії - контроль за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту під час передачі ОСОБА_35 , пакету документів та акту огляду реалізованого транспортного засобу від 05.02.2026 за № 8992/25/1/001303 моделі ВАЗ 21074, VIN-код НОМЕР_6 , який підписала його від імені ОСОБА_18 та здійснила відтиск печатки ТОВ «АВТО ГАЙ», чим підробила інформацію, що за змістом не відповідає дійсній.

Таким чином, ОСОБА_22 підозрюється у підробленні офіційного документа, який видається чи посвідчується підприємством, який надає права, з метою використання його підроблювачем чи іншою особою та збут такого документа, а також виготовленні підроблених печаток, штампів чи бланків підприємств, установ чи організацій незалежно від форми власності, інших офіційних печаток, штампів чи бланків з тією самою метою, вчинене за попередньою змовою групою осіб, вчинене повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України.

18.02.2026, ОСОБА_16 , діючи відповідно до розробленого ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та іншими особами, плану діяльності організованої групи та згідно з розподілених ролей, з метою доведення їхнього злочинного плану до кінця, перебуваючи за адресою: вул. Передова 19 в м. Київ, виступивши представником ТОВ «АВТОГАЙ» (комісіонер), з однієї сторони, уклала з ОСОБА_36 , договір комісії щодо продажу транспортного засобу - марки OPEL моделі ASTRA 1.6 I, VIN-код НОМЕР_7 .

Після чого, в порушення «Порядку здійснення оптової та роздрібної торгівлі транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери» та «Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери», не провівши обстеження транспортного засобу, не маючи технічної змоги виявити зовнішні дефекти та несправність окремої складової автомобіля, не проводячи фактичний огляд транспортного засобу, ОСОБА_16 виготовила самостійно договір комісії, та в порушення п. 2 ч. 7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 МВС України за допомогою комп'ютера виготовила Акт технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер № 8992/26/1/002451 від 18.02.2026, в якому зазначила технічний стан транспортного засобу «добре», договір купівлі-продажу транспортного засобу для їх подальшого внесення в інформаційну систему - «Єдиний державний реєстр транспортних засобів та підписала всі перелічені документи від імені ОСОБА_18 без її фактичної присутності. В цей час, ОСОБА_18 , перебувала в м. Миколаїв, більш точної адреси, на даний час не встановлено, не володіла інформацією та не вчиняла жодних дій.

Надалі, ОСОБА_16 , яка відповідно до розробленого ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та іншими особами, плану діяльності організованої групи та згідно з розподілених ролей виконував функції щодо внесення недостовірних відомостей до інформаційної системи - Єдиного державного реєстру транспортних засобів, використовуючи кваліфікований електронний підпис, зареєстрований на ім'я ОСОБА_18 , яка єдина могла діяти від суб'єкту господарювання - ТОВ «АВТО ГАЙ», який від отримав в невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, та в невстановлені досудовим розслідуванням дату та час, здійснюючи вхід в інформаційну систему - Єдиний державний реєстр транспортних засобів та вносити в електронному вигляді акти огляду реалізованих транспортних засобів, акти технічного стану транспортних засобів, акти приймання-передачі транспортних засобів та передавати їх у електронному вигляді до Єдиного державного реєстру МВС, підписуючи їх своїм кваліфікованим електронним підписом за допомогою електронно-обчислювальної машини - персонального комп'ютера, в порушення положень Порядку внесення відомостей про належного користувача транспортного засобу до Єдиного державного реєстру транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року № 1197 та Положення про єдину інформаційну систему Міністерства внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року № 1024, в порушення п.п.1, 2, 3 ч.7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 здійснила несанкціонований вхід в інформаційну систему - Єдиний державний реєстр транспортних засобів в програму «АРМ «Торгівля КТЗ», де сформувала та передала у електронному вигляді інформаційну картку та Акт технічного стану № 8992/26/1/002451 щодо продажу транспортного засобу - марки OPEL моделі ASTRA 1.6 I, VIN-код НОМЕР_7 .

Після чого, 18.02.2026 ОСОБА_16 , продовжуючи свою злочинну діяльність, в порушення п. 2 ч. 7 Порядку підписав вказані документи кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_18 , чим здійснив підроблення офіційних документів у інформаційній системі Єдиного державного реєстрі транспортних засобів, сформувала вказаний акт та виконала в ньому підписи від ОСОБА_18 , яка в свою чергу зобов'язана була підписати даний акт, однак була відсутні в місці його складання, виготовлення та підписання ОСОБА_16 , а також в подальшому завірила цей Акт підробленим відтиском печатки з текстовими реквізитами: «Товариство з обмеженою відповідальністю «АВТО ГАЙ» 45752753», і в подальшому 18.02.2026 передала в ході проведення негласної слідчої розшукової дії - контроль за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту Акт технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер № 8992/26/1/002451, в якому без попереднього обстеження технічного стану, відповідно безпідставно зазначив відсоток зносу автомобіля - 30%, вказавши при цьому ціну продажу транспортного засобу - 100 000 грн.

В подальшому, 19.02.2026 ОСОБА_16 , використовуючи електронно-обчислювальну машину ? персональний комп'ютер, в порушення п.п.1, 2, 3 ч.7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 сформував у інформаційній системі Єдиного державного реєстрі транспортних засобів у електронному вигляді Акт огляду реалізованого транспортного засобу від 19.02.2026 за № 8992/26/001882 марки OPEL моделі ASTRA 1.6 I, VIN-код НОМЕР_7 , 19.02.2026, незаконно, будучи не уповноваженою особою на внесення вказаних відомостей в інформаційну систему ? Єдиний державний реєстр транспортних засобів підписала його кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_18 , чим підробила інформацію, що за змістом не відповідає дійсній (фальсифікувала інформацію).

Таким чином, ОСОБА_22 підозрюється у несанкціонованому втручанні в роботу інформаційних автоматизованих електронних систем, вчинені за попередньою змовою групою осіб, якщо вони призвели до підробки інформації, вчинене повторно, вчинені під час дії воєнного стану, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 361 КК України.

18.02.2026 ОСОБА_16 , продовжуючи свою злочинну діяльність, в порушення п. 2 ч. 7 Порядку підписав вказані документи кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_18 , чим здійснив підроблення офіційних документів у інформаційній системі Єдиного державного реєстрі транспортних засобів, сформувала вказаний акт та виконала в ньому підписи від ОСОБА_18 , яка в свою чергу зобов'язана була підписати даний акт, однак була відсутні в місці його складання, виготовлення та підписання ОСОБА_16 , а також в подальшому завірила цей Акт підробленим відтиском печатки з текстовими реквізитами: «Товариство з обмеженою відповідальністю «АВТО ГАЙ» 45752753», і в подальшому 18.02.2026 передала в ході проведення негласної слідчої розшукової дії - контроль за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту Акт технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер № 8992/26/1/002451, в якому без попереднього обстеження технічного стану, відповідно безпідставно зазначив відсоток зносу автомобіля - 30%, вказавши при цьому ціну продажу транспортного засобу - 100 000 грн.

В подальшому, 19.02.2026 ОСОБА_16 , використовуючи електронно-обчислювальну машину ? персональний комп'ютер, в порушення п.п.1, 2, 3 ч.7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 сформував у інформаційній системі Єдиного державного реєстрі транспортних засобів у електронному вигляді Акт огляду реалізованого транспортного засобу від 19.02.2026 за № 8992/26/001882 марки OPEL моделі ASTRA 1.6 I, VIN-код НОМЕР_7 , 19.02.2026, незаконно, будучи не уповноваженою особою на внесення вказаних відомостей в інформаційну систему ? Єдиний державний реєстр транспортних засобів підписала його кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_18 , чим підробила інформацію, що за змістом не відповідає дійсній (фальсифікувала інформацію).

Таким чином, ОСОБА_22 підозрюється у підробленні офіційного документа, який видається чи посвідчується підприємством, який надає права, з метою використання його підроблювачем чи іншою особою та збут такого документа, а також виготовленні підроблених печаток, штампів чи бланків підприємств, установ чи організацій незалежно від форми власності, інших офіційних печаток, штампів чи бланків з тією самою метою, вчинене за попередньою змовою групою осіб, вчинене повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України.

20.02.2026, ОСОБА_11 , діючи відповідно до розробленого ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , та ОСОБА_10 та іншими особами, плану діяльності організованої групи та згідно з розподілених ролей, з метою доведення їхнього злочинного плану до кінця, перебуваючи за адресою: вул. Столичне шосе 104 в м. Київ, виступивши представником ТОВ «АВТОГАЙ» (комісіонер), з однієї сторони, уклав з ОСОБА_37 (комітент) з іншої сторони, договір комісії № 8992/26/1/002627 щодо продажу транспортного засобу - марки CITROEN моделі C4, VIN-код НОМЕР_8 .

Після чого, в порушення «Порядку здійснення оптової та роздрібної торгівлі транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери» та «Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери», не провівши обстеження транспортного засобу, не маючи технічної змоги виявити зовнішні дефекти та несправність окремої складової автомобіля, не проводячи фактичний огляд транспортного засобу, ОСОБА_12 виготовив самостійно договір комісії, та в порушення п. 2 ч. 7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 МВС України за допомогою комп'ютера виготовив Акт технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер № 8992/26/1/002627 від 20.02.2026, в якому зазначив задовільний технічний стан транспортного, акт огляду реалізованого транспортного засобу, договір купівлі-продажу транспортного засобу для їх подальшого внесення в інформаційну систему - «Єдиний державний реєстр транспортних засобів та підписав всі перелічені документи від імені ОСОБА_18 без її фактичної присутності. В цей час, ОСОБА_18 , перебувала в м. Миколаїв, більш точної адреси, на даний час не встановлено, не володіла інформацією та не вчиняла жодних дій.

Надалі, ОСОБА_11 , який відповідно до розробленого ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , та ОСОБА_10 та іншими особами, плану діяльності організованої групи та згідно з розподілених ролей виконував функції щодо внесення недостовірних відомостей до інформаційної системи - Єдиного державного реєстру транспортних засобів, використовуючи кваліфікований електронний підпис, зареєстрований на ім'я ОСОБА_18 , яка єдина могла діяти від суб'єкту господарювання - ТОВ «АВТО ГАЙ», який від отримав в невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, та в невстановлені досудовим розслідуванням дату та час, здійснюючи вхід в інформаційну систему - Єдиний державний реєстр транспортних засобів та вносити в електронному вигляді акти огляду реалізованих транспортних засобів, акти технічного стану транспортних засобів, акти приймання-передачі транспортних засобів та передавати їх у електронному вигляді до Єдиного державного реєстру МВС, підписуючи їх своїм кваліфікованим електронним підписом за допомогою електронно-обчислювальної машини - персонального комп'ютера, в порушення положень Порядку внесення відомостей про належного користувача транспортного засобу до Єдиного державного реєстру транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року № 1197 та Положення про єдину інформаційну систему Міністерства внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року № 1024, в порушення п.п.1, 2, 3 ч.7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 здійснив несанкціонований вхід в інформаційну систему - Єдиний державний реєстр транспортних засобів в програму «АРМ «Торгівля КТЗ», де сформував та передав у електронному вигляді інформаційну картку та Акт технічного стану № 8992/26/1/002627 від 20.02.2026 транспортного засобу марки CITROEN моделі C4, VIN-код НОМЕР_8 .

Після чого, 20.02.2026 ОСОБА_11 , продовжуючи свою злочинну діяльність, в порушення п. 2 ч. 7 Порядку підписав вказані документи кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_18 , чим здійснив підроблення офіційних документів у інформаційній системі Єдиного державного реєстрі транспортних засобів, сформував вказаний акт та виконав в ньому підписи від ОСОБА_18 , яка в свою чергу зобов'язані були підписати даний акт, однак була відсутня в місці його складання, виготовлення та підписання ОСОБА_11 , а також в подальшому завірив цей Акт підробленим відтиском печатки з текстовими реквізитами: «Товариство з обмеженою відповідальністю «АВТО ГАЙ» 45752753», і в подальшому 28.02.2026 передав в ході проведення негласної слідчої розшукової дії - контроль за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту Акт технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер № 8992/26/1/002627, в якому без попереднього обстеження технічного стану, відповідно безпідставно зазначив відсоток зносу автомобіля - 20%, вказавши при цьому ціну продажу транспортного засобу - 215 000 грн.

В подальшому, 28.02.2026 ОСОБА_11 , використовуючи електронно-обчислювальну машину ? персональний комп'ютер, в порушення п.п.1, 2, 3 ч.7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 сформував у інформаційній системі Єдиного державного реєстрі транспортних засобів у електронному вигляді Акт огляду реалізованого транспортного засобу від 28.02.2026 за № 8992/26/002305 CITROEN моделі C4, VIN-код НОМЕР_8 , 28.02.2026, незаконно, будучи не уповноваженою особою на внесення вказаних відомостей в інформаційну систему Єдиний державний реєстр транспортних засобів підписав його кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_18 , чим підробив інформацію, що за змістом не відповідає дійсній (фальсифікував інформацію).

Таким чином, ОСОБА_22 підозрюється у несанкціонованому втручанні в роботу інформаційних автоматизованих електронних систем, вчинені за попередньою змовою групою осіб, якщо вони призвели до підробки інформації, вчинене повторно, вчинені під час дії воєнного стану, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 361 КК України.

20.02.2026 ОСОБА_11 , продовжуючи свою злочинну діяльність, в порушення п. 2 ч. 7 Порядку підписав вказані документи кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_18 , чим здійснив підроблення офіційних документів у інформаційній системі Єдиного державного реєстрі транспортних засобів, сформував вказаний акт та виконав в ньому підписи від ОСОБА_18 , яка в свою чергу зобов'язана була підписати даний акт, однак була відсутня в місці його складання, виготовлення та підписання ОСОБА_11 , а також в подальшому завірив цей Акт підробленим відтиском печатки з текстовими реквізитами: «Товариство з обмеженою відповідальністю «АВТО ГАЙ» 45752753», і в подальшому 28.02.2026 передав в ході проведення негласної слідчої розшукової дії - контроль за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту Акт технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер № 8992/26/1/002627, в якому без попереднього обстеження технічного стану, відповідно безпідставно зазначив відсоток зносу автомобіля - 20%, вказавши при цьому ціну продажу транспортного засобу - 215 000 грн.

В подальшому, 28.02.2026 ОСОБА_11 , використовуючи електронно-обчислювальну машину ? персональний комп'ютер, в порушення п.п.1, 2, 3 ч.7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 сформував у інформаційній системі Єдиного державного реєстрі транспортних засобів у електронному вигляді Акт огляду реалізованого транспортного засобу від 28.02.2026 за № 8992/26/002305 CITROEN моделі C4, VIN-код НОМЕР_8 , 28.02.2026, незаконно, будучи не уповноваженою особою на внесення вказаних відомостей в інформаційну систему Єдиний державний реєстр транспортних засобів підписав його кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_18 , чим підробив інформацію, що за змістом не відповідає дійсній (фальсифікував інформацію).

Таким чином, ОСОБА_22 підозрюється у підробленні офіційного документа, який видається чи посвідчується підприємством, який надає права, з метою використання його підроблювачем чи іншою особою та збут такого документа, а також виготовленні підроблених печаток, штампів чи бланків підприємств, установ чи організацій незалежно від форми власності, інших офіційних печаток, штампів чи бланків з тією самою метою, вчинене за попередньою змовою групою осіб, вчинене повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України.

15.03.2026, ОСОБА_17 , діючи відповідно до розробленого ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та іншими особами, плану діяльності організованої групи та згідно з розподілених ролей, з метою доведення їхнього злочинного плану до кінця, перебуваючи за адресою: вул. Передова 33-В в м. Київ, виступивши представником ТОВ «АВТОГАЙ» (комісіонер), з однієї сторони, уклала з ОСОБА_38 , договір комісії щодо продажу транспортного засобу - марки GEELY моделі CK, VIN-код НОМЕР_9 .

Після чого, в порушення «Порядку здійснення оптової та роздрібної торгівлі транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери» та «Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери», не провівши обстеження транспортного засобу, не маючи технічної змоги виявити зовнішні дефекти та несправність окремої складової автомобіля, не проводячи фактичний огляд транспортного засобу, ОСОБА_17 виготовила самостійно договір комісії, та в порушення п. 2 ч. 7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 МВС України за допомогою комп'ютера виготовила Акт технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер № 8992/26/1/003985 від 15.03.2026, в якому зазначила технічний стан транспортного засобу, договір купівлі-продажу транспортного засобу для їх подальшого внесення в інформаційну систему - «Єдиний державний реєстр транспортних засобів та підписала всі перелічені документи від імені ОСОБА_18 без її фактичної присутності. В цей час, ОСОБА_18 , перебувала в м. Миколаїв, більш точної адреси, на даний час не встановлено, не володіла інформацією та не вчиняла жодних дій.

Надалі, ОСОБА_17 , яка відповідно до розробленого ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та іншими особами, плану діяльності організованої групи та згідно з розподілених ролей виконував функції щодо внесення недостовірних відомостей до інформаційної системи - Єдиного державного реєстру транспортних засобів, використовуючи кваліфікований електронний підпис, зареєстрований на ім'я ОСОБА_18 , яка єдина могла діяти від суб'єкту господарювання - ТОВ «АВТО ГАЙ», який від отримав в невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, та в невстановлені досудовим розслідуванням дату та час, здійснюючи вхід в інформаційну систему - Єдиний державний реєстр транспортних засобів та вносити в електронному вигляді акти огляду реалізованих транспортних засобів, акти технічного стану транспортних засобів, акти приймання-передачі транспортних засобів та передавати їх у електронному вигляді до Єдиного державного реєстру МВС, підписуючи їх своїм кваліфікованим електронним підписом за допомогою електронно-обчислювальної машини - персонального комп'ютера, в порушення положень Порядку внесення відомостей про належного користувача транспортного засобу до Єдиного державного реєстру транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року № 1197 та Положення про єдину інформаційну систему Міністерства внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року № 1024, в порушення п.п.1, 2, 3 ч.7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 здійснила несанкціонований вхід в інформаційну систему - Єдиний державний реєстр транспортних засобів в програму «АРМ «Торгівля КТЗ», де сформувала та передала у електронному вигляді інформаційну картку та Акт технічного стану № 8992/26/1/003985 щодо продажу транспортного засобу - марки GEELY моделі CK, VIN-код НОМЕР_9 .

Після чого, 15.03.2026 ОСОБА_17 , продовжуючи свою злочинну діяльність, в порушення п. 2 ч. 7 Порядку підписав вказані документи кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_18 , чим здійснив підроблення офіційних документів у інформаційній системі Єдиного державного реєстрі транспортних засобів, сформувала вказаний акт та виконала в ньому підписи від ОСОБА_18 , яка в свою чергу зобов'язані були підписати даний акт, однак була відсутня в місці його складання, виготовлення та підписання ОСОБА_17 , а також в подальшому завірила цей Акт підробленим відтиском печатки з текстовими реквізитами: «Товариство з обмеженою відповідальністю «АВТО ГАЙ» 45752753», і в подальшому 15.03.2026 передала в ході проведення негласної слідчої розшукової дії - контроль за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту Акт технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер № 8992/26/1/003985, без попереднього обстеження технічного стану.

В подальшому, 17.03.2026 ОСОБА_17 , використовуючи електронно-обчислювальну машину ? персональний комп'ютер, в порушення п.п.1, 2, 3 ч.7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 сформував у інформаційній системі Єдиного державного реєстрі транспортних засобів у електронному вигляді Акт огляду реалізованого транспортного засобу від 17.03.2026 за № 8992/26/003073 марки GEELY моделі CK, VIN-код НОМЕР_9 , 17.03.2026, незаконно, будучи не уповноваженою особою на внесення вказаних відомостей в інформаційну систему Єдиний державний реєстр транспортних засобів підписала його кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_18 , чим підробила інформацію, що за змістом не відповідає дійсній (фальсифікувала інформацію).

Таким чином, ОСОБА_22 підозрюється у несанкціонованому втручанні в роботу інформаційних автоматизованих електронних систем, вчинені за попередньою змовою групою осіб, якщо вони призвели до підробки інформації, вчинене повторно, вчинені під час дії воєнного стану, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 361 КК України.

15.03.2026 ОСОБА_17 , продовжуючи свою злочинну діяльність, в порушення п. 2 ч. 7 Порядку підписав вказані документи кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_18 , чим здійснив підроблення офіційних документів у інформаційній системі Єдиного державного реєстрі транспортних засобів, сформувала вказаний акт та виконала в ньому підписи від ОСОБА_18 , яка в свою чергу зобов'язані були підписати даний акт, однак була відсутня в місці його складання, виготовлення та підписання ОСОБА_17 , а також в подальшому завірила цей Акт підробленим відтиском печатки з текстовими реквізитами: «Товариство з обмеженою відповідальністю «АВТО ГАЙ» 45752753», і в подальшому 15.03.2026 передала в ході проведення негласної слідчої розшукової дії - контроль за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту Акт технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер № 8992/26/1/003985, без попереднього обстеження технічного стану.

В подальшому, 17.03.2026 ОСОБА_17 , використовуючи електронно-обчислювальну машину ? персональний комп'ютер, в порушення п.п.1, 2, 3 ч.7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 сформував у інформаційній системі Єдиного державного реєстрі транспортних засобів у електронному вигляді Акт огляду реалізованого транспортного засобу від 17.03.2026 за № 8992/26/003073 марки GEELY моделі CK, VIN-код НОМЕР_9 , 17.03.2026, незаконно, будучи не уповноваженою особою на внесення вказаних відомостей в інформаційну систему Єдиний державний реєстр транспортних засобів підписала його кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_18 , чим підробила інформацію, що за змістом не відповідає дійсній (фальсифікувала інформацію).

Таким чином, ОСОБА_22 підозрюється у підробленні офіційного документа, який видається чи посвідчується підприємством, який надає права, з метою використання його підроблювачем чи іншою особою та збут такого документа, а також виготовленні підроблених печаток, штампів чи бланків підприємств, установ чи організацій незалежно від форми власності, інших офіційних печаток, штампів чи бланків з тією самою метою, вчинене повторно, вчинене за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3ст. 358 КК України.

15.03.2026, ОСОБА_11 , діючи відповідно до розробленого ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , та ОСОБА_10 та іншими особами, плану діяльності організованої групи та згідно з розподілених ролей, з метою доведення їхнього злочинного плану до кінця, перебуваючи за адресою: вул. Столичне шосе 104 в м. Київ, виступивши представником ТОВ «АВТОГАЙ» (комісіонер), з однієї сторони, уклав з ОСОБА_39 (комітент) з іншої сторони, договір комісії щодо продажу транспортного засобу - марки VOLVO моделі S60, VIN-код НОМЕР_10 .

Після чого, в порушення «Порядку здійснення оптової та роздрібної торгівлі транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери» та «Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери», не провівши обстеження транспортного засобу, не маючи технічної змоги виявити зовнішні дефекти та несправність окремої складової автомобіля, не проводячи фактичний огляд транспортного засобу, ОСОБА_12 виготовив самостійно договір комісії, та в порушення п. 2 ч. 7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 МВС України за допомогою комп'ютера виготовив Акт технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер № 8992/26/1/003960 від 15.03.2026, в якому зазначив задовільний технічний стан транспортного, акт огляду реалізованого транспортного засобу, договір купівлі-продажу транспортного засобу для їх подальшого внесення в інформаційну систему - «Єдиний державний реєстр транспортних засобів та підписав всі перелічені документи від імені ОСОБА_18 без її фактичної присутності. В цей час, ОСОБА_18 , перебувала в м. Миколаїв, більш точної адреси, на даний час не встановлено, не володіла інформацією та не вчиняла жодних дій.

Надалі, ОСОБА_11 , який відповідно до розробленого ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , та ОСОБА_10 та іншими особами, плану діяльності організованої групи та згідно з розподілених ролей виконував функції щодо внесення недостовірних відомостей до інформаційної системи - Єдиного державного реєстру транспортних засобів, використовуючи кваліфікований електронний підпис, зареєстрований на ім'я ОСОБА_18 , яка єдина могла діяти від суб'єкту господарювання - ТОВ «АВТО ГАЙ», який від отримав в невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, та в невстановлені досудовим розслідуванням дату та час, здійснюючи вхід в інформаційну систему - Єдиний державний реєстр транспортних засобів та вносити в електронному вигляді акти огляду реалізованих транспортних засобів, акти технічного стану транспортних засобів, акти приймання-передачі транспортних засобів та передавати їх у електронному вигляді до Єдиного державного реєстру МВС, підписуючи їх своїм кваліфікованим електронним підписом за допомогою електронно-обчислювальної машини - персонального комп'ютера, в порушення положень Порядку внесення відомостей про належного користувача транспортного засобу до Єдиного державного реєстру транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року № 1197 та Положення про єдину інформаційну систему Міністерства внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року № 1024, в порушення п.п.1, 2, 3 ч.7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 здійснив несанкціонований вхід в інформаційну систему - Єдиний державний реєстр транспортних засобів в програму «АРМ «Торгівля КТЗ», де сформував та передав у електронному вигляді інформаційну картку та Акт технічного стану № 8992/26/1/003960 від 15.03.2026транспортного засобу марки VOLVO моделі S60, VIN-код НОМЕР_10 .

Після чого, 15.03.2026 ОСОБА_11 , продовжуючи свою злочинну діяльність, в порушення п. 2 ч. 7 Порядку підписав вказані документи кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_18 , чим здійснив підроблення офіційних документів у інформаційній системі Єдиного державного реєстрі транспортних засобів, сформував вказаний акт та виконав в ньому підписи від ОСОБА_18 , яка в свою чергу зобов'язані були підписати даний акт, однак була відсутня в місці його складання, виготовлення та підписання ОСОБА_11 , а також в подальшому завірив цей Акт підробленим відтиском печатки з текстовими реквізитами: «Товариство з обмеженою відповідальністю «АВТО ГАЙ» 45752753», і в подальшому 17.03.2026 передав в ході проведення негласної слідчої розшукової дії - контроль за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту Акт технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер № 8992/26/1/003960, в якому без попереднього обстеження технічного стану.

В подальшому, 17.03.2026 ОСОБА_11 , використовуючи електронно-обчислювальну машину ? персональний комп'ютер, в порушення п.п.1, 2, 3 ч.7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 сформував у інформаційній системі Єдиного державного реєстрі транспортних засобів у електронному вигляді Акт огляду реалізованого транспортного засобу від 17.03.2026 за № 8992/26/003960 марки VOLVO моделі S60, VIN-код НОМЕР_10 , 17.03.2026, незаконно, будучи не уповноваженою особою на внесення вказаних відомостей в інформаційну систему Єдиний державний реєстр транспортних засобів підписав його кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_18 , чим підробив інформацію, що за змістом не відповідає дійсній (фальсифікував інформацію).

Таким чином, ОСОБА_22 підозрюється у несанкціонованому втручанні в роботу інформаційних автоматизованих електронних систем, вчинені за попередньою змовою групою осіб, якщо вони призвели до підробки інформації, вчинене повторно, вчинені під час дії воєнного стану, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 361 КК України.

15.03.2026 ОСОБА_11 , продовжуючи свою злочинну діяльність, в порушення п. 2 ч. 7 Порядку підписав вказані документи кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_18 , чим здійснив підроблення офіційних документів у інформаційній системі Єдиного державного реєстрі транспортних засобів, сформував вказаний акт та виконав в ньому підписи від ОСОБА_18 , яка в свою чергу зобов'язані були підписати даний акт, однак була відсутня в місці його складання, виготовлення та підписання ОСОБА_11 , а також в подальшому завірив цей Акт підробленим відтиском печатки з текстовими реквізитами: «Товариство з обмеженою відповідальністю «АВТО ГАЙ» 45752753», і в подальшому 17.03.2026 передав в ході проведення негласної слідчої розшукової дії - контроль за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту Акт технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер № 8992/26/1/003960, в якому без попереднього обстеження технічного стану.

В подальшому, 17.03.2026 ОСОБА_11 , використовуючи електронно-обчислювальну машину ? персональний комп'ютер, в порушення п.п.1, 2, 3 ч.7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 сформував у інформаційній системі Єдиного державного реєстрі транспортних засобів у електронному вигляді Акт огляду реалізованого транспортного засобу від 17.03.2026 за № 8992/26/003960 марки VOLVO моделі S60, VIN-код НОМЕР_10 , 17.03.2026, незаконно, будучи не уповноваженою особою на внесення вказаних відомостей в інформаційну систему Єдиний державний реєстр транспортних засобів підписав його кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_18 , чим підробив інформацію, що за змістом не відповідає дійсній (фальсифікував інформацію).

Таким чином, ОСОБА_22 підозрюється у підробленні офіційного документа, який видається чи посвідчується підприємством, який надає права, з метою використання його підроблювачем чи іншою особою та збут такого документа, а також виготовленні підроблених печаток, штампів чи бланків підприємств, установ чи організацій незалежно від форми власності, інших офіційних печаток, штампів чи бланків з тією самою метою, вчинене за попередньою змовою групою осіб, вчинене повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України.

14.03.2026, ОСОБА_12 , діючи відповідно до розробленого ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , та ОСОБА_10 та іншими особами, плану діяльності організованої групи та згідно з розподілених ролей, з метою доведення їхнього злочинного плану до кінця, перебуваючи за адресою: вул. Кільцева дорога 1-В в м. Київ, виступивши представником ТОВ «АВТОГАЙ» (комісіонер), з однієї сторони, уклав з ОСОБА_29 , від імені якого за довіреністю діяв ОСОБА_30 (комітент) з іншої сторони, договір комісії щодо продажу транспортного засобу - марки PASSAT моделі AA, VIN-код НОМЕР_11 .

Після чого, в порушення «Порядку здійснення оптової та роздрібної торгівлі транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери» та «Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери», не провівши обстеження транспортного засобу, не маючи технічної змоги виявити зовнішні дефекти та несправність окремої складової автомобіля, не проводячи фактичний огляд транспортного засобу, ОСОБА_12 виготовив самостійно договір комісії, та в порушення п. 2 ч. 7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 МВС України за допомогою комп'ютера виготовив Акт технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер № 8992/26/1/003920 від 14.03.2026, в якому зазначив задовільний технічний стан транспортного, акт огляду реалізованого транспортного засобу, договір купівлі-продажу транспортного засобу для їх подальшого внесення в інформаційну систему - «Єдиний державний реєстр транспортних засобів та підписав всі перелічені документи від імені ОСОБА_18 без її фактичної присутності. В цей час, ОСОБА_18 , перебувала в м. Миколаїв, більш точної адреси, на даний час не встановлено, не володіла інформацією та не вчиняла жодних дій.

Надалі, ОСОБА_12 , який відповідно до розробленого ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , та ОСОБА_10 та іншими особами, плану діяльності організованої групи та згідно з розподілених ролей виконував функції щодо внесення недостовірних відомостей до інформаційної системи - Єдиного державного реєстру транспортних засобів, використовуючи кваліфікований електронний підпис, зареєстрований на ім'я ОСОБА_18 , яка єдина могла діяти від суб'єкту господарювання - ТОВ «АВТО ГАЙ», який від отримав в невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, та в невстановлені досудовим розслідуванням дату та час, здійснюючи вхід в інформаційну систему - Єдиний державний реєстр транспортних засобів та вносити в електронному вигляді акти огляду реалізованих транспортних засобів, акти технічного стану транспортних засобів, акти приймання-передачі транспортних засобів та передавати їх у електронному вигляді до Єдиного державного реєстру МВС, підписуючи їх своїм кваліфікованим електронним підписом за допомогою електронно-обчислювальної машини - персонального комп'ютера, в порушення положень Порядку внесення відомостей про належного користувача транспортного засобу до Єдиного державного реєстру транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року № 1197 та Положення про єдину інформаційну систему Міністерства внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року № 1024, в порушення п.п.1, 2, 3 ч.7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 здійснив несанкціонований вхід в інформаційну систему - Єдиний державний реєстр транспортних засобів в програму «АРМ «Торгівля КТЗ», де сформував та передав у електронному вигляді інформаційну картку та Акт технічного стану № 8992/26/1/003920 від 14.03.2026 транспортного засобу марки PASSAT моделі AA, VIN-код НОМЕР_11 .

Після чого, 14.03.2026 ОСОБА_12 , продовжуючи свою злочинну діяльність, в порушення п. 2 ч. 7 Порядку підписав вказані документи кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_18 , чим здійснив підроблення офіційних документів у інформаційній системі Єдиного державного реєстрі транспортних засобів, сформував вказаний акт та виконав в ньому підписи від ОСОБА_18 яка в свою чергу зобов'язані були підписати даний акт, однак була відсутня в місці його складання, виготовлення та підписання ОСОБА_12 , а також в подальшому завірив цей Акт підробленим відтиском печатки з текстовими реквізитами: «Товариство з обмеженою відповідальністю «АВТО ГАЙ» 45752753», і в подальшому 17.03.2026 передав в ході проведення негласної слідчої розшукової дії - контроль за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту Акт технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер № 8992/25/1/003920, в якому без попереднього обстеження технічного стану.

В подальшому, 17.03.2026 ОСОБА_12 , використовуючи електронно-обчислювальну машину ? персональний комп'ютер, в порушення п.п.1, 2, 3 ч.7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 сформував у інформаційній системі Єдиного державного реєстрі транспортних засобів у електронному вигляді Акт огляду реалізованого транспортного засобу від 17.03.2026 за № 8992/26/003071 марки PASSAT моделі AA, VIN-код НОМЕР_11 , 20.01.2026, незаконно, будучи не уповноваженою особою на внесення вказаних відомостей в інформаційну систему ? Єдиний державний реєстр транспортних засобів підписав його кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_18 , чим підробив інформацію, що за змістом не відповідає дійсній (фальсифікував інформацію).

Таким чином, ОСОБА_22 підозрюється у несанкціонованому втручанні в роботу інформаційних автоматизованих електронних систем, вчинені за попередньою змовою групою осіб, якщо вони призвели до підробки інформації, вчинене повторно, вчинені під час дії воєнного стану, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 361 КК України.

14.03.2026 ОСОБА_12 , продовжуючи свою злочинну діяльність, в порушення п. 2 ч. 7 Порядку підписав вказані документи кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_18 , чим здійснив підроблення офіційних документів у інформаційній системі Єдиного державного реєстрі транспортних засобів, сформував вказаний акт та виконав в ньому підписи від ОСОБА_18 яка в свою чергу зобов'язані були підписати даний акт, однак була відсутня в місці його складання, виготовлення та підписання ОСОБА_12 , а також в подальшому завірив цей Акт підробленим відтиском печатки з текстовими реквізитами: «Товариство з обмеженою відповідальністю «АВТО ГАЙ» 45752753», і в подальшому 17.03.2026 передав в ході проведення негласної слідчої розшукової дії - контроль за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту Акт технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер № 8992/25/1/003920, в якому без попереднього обстеження технічного стану.

В подальшому, 17.03.2026 ОСОБА_12 , використовуючи електронно-обчислювальну машину ? персональний комп'ютер, в порушення п.п.1, 2, 3 ч.7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 сформував у інформаційній системі Єдиного державного реєстрі транспортних засобів у електронному вигляді Акт огляду реалізованого транспортного засобу від 17.03.2026 за № 8992/26/003071 марки PASSAT моделі AA, VIN-код НОМЕР_11 , 20.01.2026, незаконно, будучи не уповноваженою особою на внесення вказаних відомостей в інформаційну систему ? Єдиний державний реєстр транспортних засобів підписав його кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_18 , чим підробив інформацію, що за змістом не відповідає дійсній (фальсифікував інформацію).

Таким чином, ОСОБА_22 підозрюється у підробленні офіційного документа, який видається чи посвідчується підприємством, який надає права, з метою використання його підроблювачем чи іншою особою та збут такого документа, а також виготовленні підроблених печаток, штампів чи бланків підприємств, установ чи організацій незалежно від форми власності, інших офіційних печаток, штампів чи бланків з тією самою метою, вчинене за попередньою змовою групою осіб, вчинене повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України.

16.03.2026, ОСОБА_16 , діючи відповідно до розробленого ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та іншими особами, плану діяльності організованої групи та згідно з розподілених ролей, з метою доведення їхнього злочинного плану до кінця, перебуваючи за адресою: вул. Передова 19 в м. Київ, виступивши представником ТОВ «АВТОГАЙ» (комісіонер), з однієї сторони, уклала з ОСОБА_40 , договір комісії щодо продажу транспортного засобу - марки CHERY моделі TIGGO 2, VIN-код НОМЕР_12 .

Після чого, в порушення «Порядку здійснення оптової та роздрібної торгівлі транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери» та «Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери», не провівши обстеження транспортного засобу, не маючи технічної змоги виявити зовнішні дефекти та несправність окремої складової автомобіля, не проводячи фактичний огляд транспортного засобу, ОСОБА_16 виготовила самостійно договір комісії, та в порушення п. 2 ч. 7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 МВС України за допомогою комп'ютера виготовила Акт технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер № 8992/26/1/004039 від 16.03.2026, в якому зазначила технічний стан транспортного засобу, договір купівлі-продажу транспортного засобу для їх подальшого внесення в інформаційну систему - «Єдиний державний реєстр транспортних засобів та підписала всі перелічені документи від імені ОСОБА_18 без її фактичної присутності. В цей час, ОСОБА_18 , перебувала в м. Миколаїв, більш точної адреси, на даний час не встановлено, не володіла інформацією та не вчиняла жодних дій.

Надалі, ОСОБА_16 , яка відповідно до розробленого ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та іншими особами, плану діяльності організованої групи та згідно з розподілених ролей виконував функції щодо внесення недостовірних відомостей до інформаційної системи - Єдиного державного реєстру транспортних засобів, використовуючи кваліфікований електронний підпис, зареєстрований на ім'я ОСОБА_18 , яка єдина могла діяти від суб'єкту господарювання - ТОВ «АВТО ГАЙ», який від отримав в невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, та в невстановлені досудовим розслідуванням дату та час, здійснюючи вхід в інформаційну систему - Єдиний державний реєстр транспортних засобів та вносити в електронному вигляді акти огляду реалізованих транспортних засобів, акти технічного стану транспортних засобів, акти приймання-передачі транспортних засобів та передавати їх у електронному вигляді до Єдиного державного реєстру МВС, підписуючи їх своїм кваліфікованим електронним підписом за допомогою електронно-обчислювальної машини - персонального комп'ютера, в порушення положень Порядку внесення відомостей про належного користувача транспортного засобу до Єдиного державного реєстру транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року № 1197 та Положення про єдину інформаційну систему Міністерства внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року № 1024, в порушення п.п.1, 2, 3 ч.7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 здійснила несанкціонований вхід в інформаційну систему - Єдиний державний реєстр транспортних засобів в програму «АРМ «Торгівля КТЗ», де сформувала та передала у електронному вигляді інформаційну картку та Акт технічного стану № 8992/26/1/004039 щодо продажу транспортного засобу - марки CHERY моделі TIGGO 2, VIN-код НОМЕР_12 .

Після чого, 16.03.2026 ОСОБА_16 , продовжуючи свою злочинну діяльність, в порушення п. 2 ч. 7 Порядку підписав вказані документи кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_18 , чим здійснив підроблення офіційних документів у інформаційній системі Єдиного державного реєстрі транспортних засобів, сформувала вказаний акт та виконала в ньому підписи від ОСОБА_18 , яка в свою чергу зобов'язана була підписати даний акт, однак була відсутні в місці його складання, виготовлення та підписання ОСОБА_16 , а також в подальшому завірила цей Акт підробленим відтиском печатки з текстовими реквізитами: «Товариство з обмеженою відповідальністю «АВТО ГАЙ» 45752753», і в подальшому 17.03.2026 передала в ході проведення негласної слідчої розшукової дії - контроль за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту Акт технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер № 8992/26/1/004039, без попереднього обстеження технічного стану

В подальшому, 17.03.2026 ОСОБА_16 , використовуючи електронно-обчислювальну машину ? персональний комп'ютер, в порушення п.п.1, 2, 3 ч.7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 сформував у інформаційній системі Єдиного державного реєстрі транспортних засобів у електронному вигляді Акт огляду реалізованого транспортного засобу від 17.03.2026 за № 8992/26/003062 марки CHERY моделі TIGGO 2, VIN-код НОМЕР_12 , 17.03.2026, незаконно, будучи не уповноваженою особою на внесення вказаних відомостей в інформаційну систему Єдиний державний реєстр транспортних засобів підписала його кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_18 , чим підробила інформацію, що за змістом не відповідає дійсній (фальсифікувала інформацію).

Таким чином, ОСОБА_22 підозрюється у несанкціонованому втручанні в роботу інформаційних автоматизованих електронних систем, вчинені за попередньою змовою групою осіб, якщо вони призвели до підробки інформації, вчинене повторно, вчинені під час дії воєнного стану, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 361 КК України.

16.03.2026 ОСОБА_16 , продовжуючи свою злочинну діяльність, в порушення п. 2 ч. 7 Порядку підписав вказані документи кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_18 , чим здійснив підроблення офіційних документів у інформаційній системі Єдиного державного реєстрі транспортних засобів, сформувала вказаний акт та виконала в ньому підписи від ОСОБА_18 , яка в свою чергу зобов'язана була підписати даний акт, однак була відсутні в місці його складання, виготовлення та підписання ОСОБА_16 , а також в подальшому завірила цей Акт підробленим відтиском печатки з текстовими реквізитами: «Товариство з обмеженою відповідальністю «АВТО ГАЙ» 45752753», і в подальшому 17.03.2026 передала в ході проведення негласної слідчої розшукової дії - контроль за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту Акт технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер № 8992/26/1/004039, без попереднього обстеження технічного стану

В подальшому, 17.03.2026 ОСОБА_16 , використовуючи електронно-обчислювальну машину ? персональний комп'ютер, в порушення п.п.1, 2, 3 ч.7 Порядку обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого наказом № 279 від 06.05.2022 сформував у інформаційній системі Єдиного державного реєстрі транспортних засобів у електронному вигляді Акт огляду реалізованого транспортного засобу від 17.03.2026 за № 8992/26/003062 марки CHERY моделі TIGGO 2, VIN-код НОМЕР_12 , 17.03.2026, незаконно, будучи не уповноваженою особою на внесення вказаних відомостей в інформаційну систему Єдиний державний реєстр транспортних засобів підписала його кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_18 , чим підробила інформацію, що за змістом не відповідає дійсній (фальсифікувала інформацію).

Таким чином, ОСОБА_22 підозрюється у підробленні офіційного документа, який видається чи посвідчується підприємством, який надає права, з метою використання його підроблювачем чи іншою особою та збут такого документа, а також виготовленні підроблених печаток, штампів чи бланків підприємств, установ чи організацій незалежно від форми власності, інших офіційних печаток, штампів чи бланків з тією самою метою, вчинене за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України.

18.03.2026 ОСОБА_4 було затримано в порядку ст.. 208 КПК України.

18.03.2026 ОСОБА_4 вручено письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 358, ч. 5 ст. 361 КК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов'язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

Слідчий суддя на вказаному етапі досудового розслідування не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема, не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винуватою чи невинуватою у вчиненні кримінального правопорушення, а лише зобов'язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів, визначити, що причетність особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо неї обмежувального заходу.

Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини у справі Нечипорук та Йонкало проти України від 21 квітня 2011 року термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення (також рішення від 30 серпня 1990 р. у справі «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» (Fox, Campbell and Hartley v. the United Kingdom), п. 32, Series А, № 182).

Обґрунтованість повідомленої підозри підтверджується належними та допустимими доказами зібраними під час досудового розслідування зазначеного кримінального провадження та долученими до матеріалів клопотання, а саме: протоколами негласних слідчих (розшукових) дій; протоколами оглядів; протоколами обшуків від 18.03.2026.

При цьому, докази на вказаній стадії кримінального процесу на їх допустимість відповідно до ст. 89 КПК України слідчим суддею не оцінюються.

Виходячи з наявних в матеріалах даних, слідчий суддя дійшов висновку про обґрунтованість підозри ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, ч. 3 ст. 368 КК України, ч. 5 ст. 361 КК України.

Разом з тим, вищенаведеним висновком про обґрунтованість підозри не констатується наявності в діях ОСОБА_4 вини у вчиненні кримінальних правопорушень.

Вирішуючи питання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваного, слідчий суддя враховує вимоги п.п. 3 і 4 ст. 5 Конвенції про захист прав людини та практику Європейського суду з прав людини, згідно з якими обмеження права особи на свободу і особисту недоторканість можливе лише в передбачених законом випадках за встановленою процедурою. При цьому, ризик переховування обвинуваченого від правосуддя не може оцінюватися виключно на підставі суворості можливого судового рішення, а це слід робити з урахуванням низки відповідних фактів, які можуть підтверджувати існування такого ризику, або свідчити про такий його незначний ступінь, який не може служити підставою для запобіжного ув'язнення.

Згідно з п. 4 ч. 2 ст. 183 КПК України запобіжний захід у вигляді тримання під вартою не може бути застосований, окрім, ніж до раніше не судимої особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк понад п'ять років.

Також слідчий суддя, з урахуванням матеріалів клопотання та пояснень сторін у судовому засіданні, вбачає наявними ризики, визначені ч. 1 ст. 177 КПК України з таких підстав

Відповідно до ст. 177 КПК України метою застосування підозрюваному ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам:

- переховуватися від органів досудового розслідування та суду, що обгрунтовується тим, що підозрюваному повідомлено про підозру у вчиненні зокрема особливо тяжкого злочину, за який передбачено покарання виключно у вигляді позбавлення волі на строк до п'ятнадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, та будучи обізнаним про покарання, що загрожує останньому з метою уникнення покарання може переховуватися від органу досудового розслідування, в подальшому від суду.

Відповідно до пункту 36 рішення Європейського суду з прав людини, яке згідно з ч. 5 ст. 9 КПК України є джерелом законодавства, у справі «Москаленко проти України» № 37466/04, рішення від 20.05.2010, судом зазначено, що суворість покарання, яке може бути призначено, є належним елементом при оцінці ризику переховування від суду чи скоєння іншого злочину.

У розумінні практики Європейського суду з прав людини, тяжкість ймовірного покарання не є самостійною підставою для утримання особи, проте у справі «Ілійков проти Болгарії» ЄСПЛ зазначає, що «суворість передбаченого покарання» є суттєвим елементом при оцінюванні «ризиків переховування або повторно вчинення злочинів» та у сукупності з іншими обставинами збільшує ризик втечі настільки, що його неможливо відвернути, не взявши особу під варту.

- незаконно впливати на свідків, інших підозрюваних, обвинувачених, експертів, спеціалістів у цьому ж кримінальному провадженні, обгрунтовується тим, що підозрюваний ОСОБА_4 може спілкуватися з невстановленими на даний час особами з приводу планів укриття злочинної діяльності, знищення, приховання та спотворення речових доказів, що негативно вплине на подальше здійснення досудового розслідування та притягнення винних до кримінальної відповідальності, а також впливати на осіб, які є свідками у даному кримінальному провадженні, з метою надання ними неправдивих свідчень, вигідних стороні захисту з метою уникнення кримінальної відповідальності, а також інших підозрюваних у кримінальному провадженні.

При цьому, більшість свідків, які органом досудового розслідування заплановано допитати, на даний час не допитано у зв'язку з неможливістю здійснення такого допиту без шкоди для кримінального провадження.

Разом з цим, слід врахувати що суд може обґрунтовувати свої висновки лише на показаннях, які він безпосередньо сприймав під час судового засідання або отриманих у порядку, передбаченому статтею 225 КПК України, тобто допитаних на стадії досудового розслідування слідчим суддею. Суд не вправі обґрунтовувати судові рішення показаннями, наданими слідчому, прокурору, або посилатися на них (частина 4 статті 95 КПК). Тобто, ризик впливу на свідків існує на початковому етапі кримінального провадження, як при зібранні доказів, так і до моменту безпосереднього отримання судом показань від свідків та дослідження їх судом.

- знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, обгрунтовується тим, що на даний час у вказаному кримінальному провадженні не встановленні всі обставини, які підлягають доказуванню, зокрема не встановлено всіх учасників вчинення кримінального правопорушення, всіх епізодів вчинення кримінальних правопорушень, місця перебування інших речей, предметів та документів, які можуть бути визнані речовими доказами у кримінальному провадженні, а тому для уникнення покарання за скоєння тяжкого злочину підозрюваний, може самостійно, або за допомогою інших учасників знищити, сховати або спотворити речі і документи, які можуть мати значення речових доказів у кримінальному провадженні та які на даний час не відшукані органом досудового розслідування.

Разом з цим, суд вважає, що слідчим у клопотанні та прокурором у судовому засіданні не доведено наявність ризиків того, що ОСОБА_4 може перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, вчинити інше кримінальне правопорушення або продовжити кримінальне правопорушення у якому підозрюється оскільки вони жодним чином не підтверджені, а у клопотанні зроблено тільки формальне посилання на них.

Таким чином, в судовому засіданні підтверджується наявність ризиків, передбачених п. 1-3 ч. 1 ст. 177 КПК України.

Фактичні обставини злочинів, інкримінованих підозрюваному свідчать про наявність конкретного суспільного інтересу, який, незважаючи на презумпцію невинуватості, превалює над принципом поваги до свободи особистості та кореспондуються з визначеними КПК України конкретними підставами і метою запобіжного заходу.

Проте, слідчий суддя вважає, що клопотання органу досудового розслідування та додані до нього матеріали не містять достатніх даних, які б вказували на безумовну необхідність обрання підозрюваному такої міри запобіжного заходу як тримання під вартою.

Відповідно до ч. 1 ст. 183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м'яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 КПК України.

Метою застосування на стадії досудового розслідування запобіжного заходу відповідно до положень ч. 1 ст. 177 КПК України є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам вчинити дії, про які зазначав прокурор у клопотанні.

Відповідно до ч. 4 ст. 194 КПК України якщо при розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу прокурор доведе обставини, передбачені пунктами 1 та 2 частини першої цієї статті, але не доведе обставини, передбачені пунктом 3 частини першої цієї статті, слідчий суддя, суд має право застосувати більш м'який запобіжний захід, ніж той, який зазначений у клопотанні, а також покласти на підозрюваного, обвинуваченого обов'язки, передбачені частинами п'ятою та шостою цієї статті, необхідність покладення яких встановлена з наведеного прокурором обґрунтування клопотання.

Однак, вирішуючи клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, слідчий суддя враховує тяжкість кримінального правопорушення, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_4 , обставини вчинення злочину, його наслідки і суспільну небезпеку, особу підозрюваного, сімейний стан, стан здоров'я, його роль у вчиненні кримінальних правопорушень, а також те, що докази та обставини, на які посилається слідчий у клопотанні, дають достатні підстави вважати про наявність певних ризиків, передбачених п. 1-3 ч. 1 ст. 177 КПК України.

Слідчий суддя бере до уваги, що заявлені органом досудового розслідування ризики, передбачені п.п. 4, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, не знайшли свого підтвердження під час судового розгляду, а тому суд оцінює їх критично, визнає недоведеним та такими, які зазначені у клопотанні лише формально.

Крім того, прокурором у судовому засіданні не доведено, що більш м'який запобіжний захід, який би міг бути застосованим до підозрюваного ОСОБА_4 , не зможе в повній мірі запобігти ризикам, передбаченим п.п. 1-3 ч. 1 ст. 177 КПК України, а тому, слідчий суддя приходить до висновку про відсутність достатніх підстав для задоволення клопотання слідчого.

Оцінивши в сукупності всі викладені обставини, враховуючи наявність обґрунтованої підозри та ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, слідчий суддя приходить до висновку, що до ОСОБА_4 можливо застосувати запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, який буде співмірним з існуючими ризиками, передбаченими ч. 1 ст. 177 КПК України, відповідає особі підозрюваного та тяжкості висунутої йому підозри і зможе забезпечити належне виконання ним процесуальних обов'язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України.

Тому, з метою забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання ризикам, зазначеним у клопотанні, слідчий суддя вважає за доцільне застосувати у кримінальному провадженні у кримінальному провадженні № 12025100060000879 від 16 травня 2025 року відносно підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, що полягає в забороні підозрюваному залишати житло за адресою: АДРЕСА_1 , за виключенням необхідності отримання медичної допомоги та/або необхідності забезпечення особистої безпеки у період дії воєнного стану, шляхом перебування у захисних спорудах (бомбосховищах) на випадок оголошення повітряної тривоги, в межах строку досудового розслідування, тобто до 18 травня 2026 року.

Крім того, застосовуючи до підозрюваного запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, з метою забезпечення процесуальної поведінки підозрюваного, слідчий суддя вважає за необхідне покласти на підозрюваного додаткові обов'язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України, а саме: прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду; повідомляти слідчого, прокурора та суд про зміну свого місця проживання та місця роботи; утримуватись від спілкування з іншими підозрюваними, свідками щодо обставин кримінального провадження; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право виїзду з України і в'їзду в Україну; носити електронний засіб контролю.

Питання щодо доведеності вини ОСОБА_4 у вчиненні інкримінованих йому кримінальних правопорушень та правильність кваліфікації його дій, слідчим суддею при розгляді клопотання не вирішувались, оскільки підлягають дослідженню при проведенні досудового розслідування та під час розгляду справи по суті.

Керуючись ст. 177-179, 181, 193, 194, 309 КПК України, слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

Клопотання - залишити без задоволення.

Застосувати у кримінальному провадженні № 12025100060000879 від 16 травня 2025 року відносно підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, що полягає в забороні підозрюваному залишати житло за адресою: АДРЕСА_1 , за виключенням необхідності отримання медичної допомоги та/або необхідності забезпечення особистої безпеки у період дії воєнного стану, шляхом перебування у захисних спорудах (бомбосховищах) на випадок оголошення повітряної тривоги, в межах строку досудового розслідування, тобто до 18 травня 2026 року.

Відповідно до ч. 5 ст. 194 КПК України, покласти на підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , такі обов'язки:

- прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду;

- повідомляти слідчого, прокурора та суд про зміну свого місця проживання та місця роботи;

- утримуватись від спілкування з іншими підозрюваними, свідками щодо обставин кримінального провадження;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право виїзду з України і в'їзду в Україну;

- носити електронний засіб контролю.

Роз'яснити підозрюваному, що відповідно до ч. 5 ст. 181 КПК України працівники Національної поліції з метою контролю за його поведінкою, мають право з'являтися в житло, під арештом в якому він перебуває, вимагати надання усних чи письмових пояснень з питань, пов'язаних із виконанням покладених на нього зобов'язань, використовувати електронні засоби контролю.

Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого, прокурора у кримінальному провадженні.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1