Ухвала від 09.03.2026 по справі 359/859/26

Справа № 359/859/26

Провадження № 2-сз/359/11/2026

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 березня 2026 року суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Яковлєва Л.В., розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал Спліт» про повернення судового збору у цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал Спліт» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, -

встановив :

05 березня 2026 року через систему «Електронний суд» від представника позивача Балашова В.В. до суду надійшла заява про повернення судового збору, якою просить суд : винести ухвалу суду про повернення судового збору у сумі 2662,40 грн., які було сплачено за платіжним дорученням №52 від 22 січня 2026 року за подання позовної заяви до ОСОБА_1 .

Дослідивши заяву та матеріали цивільної справи №359/859/26, суд дійшов до наступного висновку.

Відповідно положень ч. 2 ст. 133 ЦПК України порядок повернення судового збору встановлюється законом.

При цьому, положеннями ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі: зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом; повернення заяви або скарги; відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі; залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям або залишен-ням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням); закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв'язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.

Судом встановлено, що 28 січня 2026 року через систему «Електронний суд» до Бориспільського міськрайонного суду Київської області від ТОВ «Глобал Спліт» надійшов позов, в якому представник позивача Балашов В.В. просить суд стягнути з відповідача ОСОБА_1 на користь позивача заборгованість за кредитним договором у розмірі 126 003,52 грн., а також сплачений судовий збір в розмірі 2662,40 грн.

Ухвалою суду від 16 лютого 2026 року у відкритті провадження за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал Спліт» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором відмовлено у зв'язку зі смертю відповідача.

Зі змісту заяви про повернення судового збору вбачається, що представник позивача просить повернути судовий збір в розмірі 2662 грн. 40 коп., сплачений відповідно платіжної інструкції № 52 від 22 січня 2026 року.

Так, у відповідності до вимог ч. 5 ст. 7 Закону України «Про судовий збір», повернення сплаченої суми судового збору здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної фінансової політики.

Разом з тим, як роз'яснив Пленум Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ в п. 26 своєї постанові № 10 від 14 жовтня 2014 року «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах», перерахування суми судового збору здійснюється за загальними правилами згідно з вимогами Закону України від 05 квітня 2011 року «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» і відповідних нормативно-правових актів Національного банку України.

Платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, за яку саме позовну заяву (заяву, скаргу, дію) сплачується судовий збір.

При цьому, платіжне доручення повинно бути підписано уповноваженою посадовою особою банку і скріплено печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення та відміткою про зарахування суми судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Відповідні документи подаються до суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені з використанням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, а також платіжне доручення, яке за формою не відповідає наведеним вимогам, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем до заяви додано оригінал документу - платіжної інструкції №52 від 22 січня 2026 року, що підтверджує сплату судового збору за подання позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал Спліт» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, що є належним доказом сплати судового збору у встановлених чинним законодавством розмірах.

Враховуючи наведене суд вважає, що наявні підстави для задоволення заяви ТОВ «Глобал Спліт» про повернення судового збору.

Зважаючи на вказане та керуючись п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір», суд -

ухвалив:

Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал Спліт» про повернення судового збору у цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал Спліт» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, - задовольнити.

Зобов'язати Головне управління Державної казначейської служби України у Київській області повернути Товариству з обмеженою відповідальністю «Глобал Спліт» (ЄДРПОУ 41904846, місцезнаходження : м. Київ, вул. Казарменна, буд. 4-Г, на р/р НОМЕР_1 в АТ КБ «Приватбанк» у м. Києві) сплачений судовий збір у розмірі 2662 (дві тисячі шістсот шістдесят дві) гривні 40 (сорок) копійок, відповідно платіжної інструкції №52 від 22 січня 2026 року.

Ухвала суду є остаточною та, відповідно ст. 353 ЦПК України, апеляційному оскарженню не підлягає.

Суддя Л.В. Яковлєва

Попередній документ
135255618
Наступний документ
135255620
Інформація про рішення:
№ рішення: 135255619
№ справи: 359/859/26
Дата рішення: 09.03.2026
Дата публікації: 01.04.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; страхування, з них; позики, кредиту, банківського вкладу, з них; інших видів кредиту
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (09.03.2026)
Дата надходження: 05.03.2026