30 березня 2026 року Справа № 280/1379/26 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Конишевої О.В., розглянув за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
до Головного управління Національної поліції України в Запорізькій області (69005, м.Запоріжжя, вул. Апухтіна Дмитра, буд. 29, код ЄДРПОУ 40108688)
про визнання протиправним та скасування рішення,
18.02.2026 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Національної поліції України в Запорізькій області (далі - відповідач), в якій позивач просить суд:
1. Визнати протиправним та скасувати пункт 7.8. акту №2 від 14.01.2026 року спеціального розслідування нещасного випадку, яким встановлено (визнано), що обставинами настання нещасного випадку в період проходження служби і не пов'язаного з виконанням службових обов'язків є: у чинення дій під час несення служби потерпілим поліцейським у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
2. Визнати протиправним та скасувати пункт 7.9. акту №2 від 14.01.2026 року спеціального розслідування нещасного випадку, яким встановлено (визнано), що старший інспектор відділення моніторингу та контролю батальйону поліції особливого призначення (стрілецький) ГУНП в Запорізькій області майор поліції ОСОБА_2 загинув внаслідок ворожого обстрілу збройними формуваннями рф безпілотними літальними апаратами типу “Герань», в період проходження служби і не пов'язаного з виконанням службових обов'язків (підпункт 4 пункту 8 розділу III Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, що сталися з поліцейськими, затвердженого наказом МВС від 05.10.2020 № 705 (зі змінами) зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 листопада 2020 року за № 1139/35422).
3. Зобов'язати Головне управління Національної поліції України в Запорізькій області викласти п. 7.8. акту №2 від 14.01.2026 року спеціального розслідування нещасного випадку - обставинами настання нещасного випадку в період проходження служби під час виконання службових обов'язків є: виконання потерпілим поліцейським завдань та повноважень поліції, визначених Законом України “Про Національну поліцію».
4. Зобов'язати Головне управління Національної поліції України в Запорізькій області викласти п. 7.9 акту №2 від 14.01.2026 року спеціального розслідування нещасного випадку- що старший інспектор відділення моніторингу та контролю батальйону поліції особливого призначення (стрілецький) ГУНП в Запорізькій області майор поліції ОСОБА_2 загинув у період проходження служби, під час виконання службових обов'язків (підпункт 1 пункту 7 розділу III Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, що сталися з поліцейськими, затвердженою наказом МВС від 05.10.2020 № 705 (зі змінами) зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 листопада 2020 року за № 139/35422).
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що висновки комісії, зокрема кваліфікація обставин загибелі майора поліції ОСОБА_2 як таких, що настали у період проходження служби і не пов'язані з виконанням службових обов'язків, безпосередньо впливають на обсяг соціальних гарантій, передбачених законодавством України для членів сім'ї загиблого поліцейського, та у подальшому можуть слугувати підставою для відмови у призначені і виплаті членам сім'ї загиблого одноразової грошової допомоги, передбаченої законодавством України. Таким чином, вищезазначений акт комісії створює негативні правові наслідки для позивача, порушує її права та законні інтереси. Зокрема зазначає, що встановлені розслідуванням фактичні обставини свідчать про активну поведінку загиблого, спрямовану па виконання покладених на нього службових обов'язків, що повністю узгоджується з вимогами Закону України “Про Національну поліції" щодо обов'язку поліцейського. При цьому жодні матеріали розслідування не містять доказів того, що наявність етилового спирту у крові ОСОБА_2 вплинула на його поведінку, здатність діяти, прийняття ним рішень або перебувала у причинному зв'язку з настанням його смерті. Вважає вимоги законними, просить позов задовольнити.
Відповідач заперечив проти задоволення позовних вимог, зокрема зазначив, що положення підпункту 4 пункту 8 розділу III Порядку № 705 сформульовані імперативно та не передбачають для комісії дискреційних повноважень щодо вибору варіанта правової кваліфікації у разі встановлення визначених цією нормою обставин. Норма прямо визначає, що вчинення дій під час несення служби поліцейським у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння (за наявності медичного висновку) є обставиною настання нещасного випадку, що стався у період проходження служби, але не пов'язаний з виконанням службових обов'язків. Таким чином, у разі встановлення під час розслідування такого факту, підтвердженого належним медичним висновком, комісія зобов'язана застосувати відповідну норму Порядку № 705 та віднести нещасний випадок до категорії таких, що сталися у період проходження служби, але не пов'язані з виконанням службових обов'язків. Просить у задоволенні позову відмовити.
Ухвалою суду від 23.02.2026 відкрито провадження у справі та призначено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін (у письмовому провадженні).
Ухвалою суду від 05.03.2026 у задоволенні клопотання ОСОБА_3 про залучення її до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача відмовлено.
Згідно із ч.5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 помер, про що 06.01.2025 року складено актовий запис № 2956, що підтверджено свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_2 від 06.10.2025 року, яке видане Олександрівським відділом Державної реєстрації актів цивільного стану у місті Запоріжжі Південного міжрайонного управління Міністерства юстиції (м. Одеса).
Станом на 03.10.2025 в ГУНП в Запорізькій області проходив службу в поліції старший інспектор відділення моніторингу та контролю батальйону поліції особливого призначення (стрілецький) ГУНП в Запорізькій області майор поліції Загребельний Олексій Віталійович.
Відповідно до наказу ГУНП в Запорізькій області від 07.08.2025. № 1010 ДСК ОСОБА_2 у цей час перебував у службовому відрядженні у складі Батальйонно-тактичної групи Департаменту поліції особливого призначення з метою виконання бойового розпорядження Головнокомандувача Збройних Сил України з відсічі збройної агресії на території Донецької області.
Після виконання службових (бойових, спеціальних) завдань у нічний час 03.10.2025 року ОСОБА_2 перебував разом з іншими поліцейськими за місцем тимчасового мешкання.
03.10.2025 року приблизно о 01 год. 30 хв. Територіальна громада Краматорського району Донецької області де перебував ОСОБА_2 разом з іншими поліцейськими за місцем тимчасового мешкання, відбувся масований обстріл населеного пункту збройними формуваннями російської федерації із застосуванням безпілотних літальних апаратів типу «Герань». Внаслідок влучання безпілотних літальних апаратів, зазнали руйнувань багатоповерхові житлові будинки де перебував і ОСОБА_2 .
Згідно з лікарським свідоцтвом про смерть Покровської філії судово-медичної експертизи ДСУ “Донецьке обласне бюро судово-медичної експертизи» від 03.10.2025 №230, смерть ОСОБА_2 настала від ушкоджень, внаслідок дій, передбачених законом та воєнних операцій. Причиною смерті є множинні осколкові поранення декількох ділянок тіла, гостра крововтрата, ушкодження плечових артерій.
У зв'язку із загибеллю поліцейського - ОСОБА_2 , Головним управління Національної поліції в Запорізькій області відповідно до вимог Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, що сталися з поліцейськими, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 05.10.2020 № 705 (далі - Порядок № 705), було призначено проведення спеціального розслідування нещасного випадку.
14.01.2026 року спеціальна комісія спеціального розслідування нещасного випадку, утворена наказом ГУНП в Запорізькій області від 06.10.2025 року № 1302 зі змінами, затвердженими наказом ГУНП в Запорізькій області від 04.11.2025 року № 1453 кваліфікувала, що ОСОБА_2 загинув внаслідок ворожого обстрілу збройними формуваннями рф безпілотними летальними апаратами типу "Герань", в період проходження служби і не пов'язаного з виконанням службових обов'язків з посиланням на пп.4 п. 8 III розділу Порядку № 705. Про що зазначено в Акті спеціального розслідування №2 від 14.01.2026
З матеріалів спеціального розслідування (Висновку службового розслідування від 20.10.2025 та Акту спеціального розслідування №2 від 14.01.2026), судом встановлено, що після вибуху ОСОБА_2 разом з іншими поліцейськими залишив пошкоджене приміщення. Вийшовши до під'їзду будинку, вони встановили факт пошкоджень будівлі та руйнування елементів конструкцій. Після цього поліцейські вийшли на подвір'я будинку з метою перевірки службового транспорту, який знаходився поблизу будинку, а також для надання допомоги постраждалим особам. На подвір'ї вони виявили чоловіка, який перебував під завалами конструкцій будинку. Разом з іншими особами вони витягли потерпілого з-під уламків та перемістили його на безпечнішу ділянку місцевості, де розпочали надання йому домедичної допомоги та викликали бригаду екстреної медичної допомоги. Під час перебування на місці події, неподалік місця їх перебування, відбулося ще кілька вибухів. Після цього поліцейські перемістилися до під'їзду сусіднього будинку, намагаючись укритися від повторних ударів. Через нетривалий проміжок часу відбувся черговий вибух, унаслідок якого на місці події утворилися значні руйнування та розліт уламків будівельних конструкцій. Після вибуху двоє поліцейських змогли залишити приміщення будинку, однак ОСОБА_2 з ними не перебував. Під час огляду території поблизу зруйнованого будинку під уламками будівельних конструкцій було виявлено тіло ОСОБА_2 без ознак життя. Пояснення майора поліції ОСОБА_4 та майора поліції ОСОБА_5 , які перебували разом із загиблим майором поліції ОСОБА_2 у момент події, підтверджують, що ОСОБА_2 продовжував рятувати людину, тобто виконувати свої службові обов'язки і під час масованого ворожого обстрілу. Із наданих ними пояснень вбачається, що після першого ворожого ураження, вони разом залишили місце перебування, діяли в умовах небезпеки для життя, вживали заходів для надання допомоги постраждалим особам, а під час повторного ураження ОСОБА_2 отримав поранення, несумісні із життям. Підчас службового розслідування, порушень службової дисципліни не встановлено.
Відповідно до висновку експерта державної спеціалізованої установи «Донецьке обласне бюро судово-медичної експертизи», Покровська філія СМЕ, від 31.10.2025 № 223 встановлено, що на момент смерті ОСОБА_2 знаходився в стані алкогольного сп'яніння.
Наявність медичного висновку, яким встановлено стан ОСОБА_2 у момент загибелі, стало обставиною, за якої нещасний випадок, що стався в період проходження служби, але не пов'язаний з виконанням службових обов'язків, підлягає кваліфікації відповідно до підпункту 4 пункту 8 розділу III Порядку № 705 (вчинення дій під час несення служби у стані алкогольного або іншого сп'яніння за наявності медичного висновку) та був оформлений акт 14 січня 2026 року за формою Н-1/НПВ.
Постановою медичної (військово-лікарської) комісії ДУ “Територіальне медичне об'єднання міністерства внутрішніх справ України по Запорізькій області" № 676 від 16.02.2026 встановлено: “діагноз та постанова медичної (військово-лікарської) комісії про причинний зв'язок захворювання, поранення (контузії, травми, каліцтва) “Множинні осколочні поранення декількох ділянок тіла. Ушкодження плечових артерій. Гостра крововтрата (03.10.2025). Поранення, яке призвело до смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 , отримане під час проходження служби, в результаті нещасного випадку. НІ. не пов'язане з виконання службових обов'язків".
Позивач не погоджується з такими висновками відповідача, тому звернулася до суду за захистом своїх прав та інтересів.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.
Завдання поліції, визначені у статті 2 Закону України «Про національну поліцію» №580-VIII (далі - Закон №580-VIII), є надання поліцейських послуг у сферах: 1) забезпечення публічної безпеки і порядку; 2) охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави; 3) протидії злочинності; 4) надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або в наслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги.
Відповідно до ст. 13 Закону №580-VIII у складі поліції функціонують: 1) кримінальна поліція; 2) патрульна поліція; 3) органи досудового розслідування; 4) поліція охорони; 5) спеціальна поліція; 6) поліція особливого призначення.
За приписами п.1 ч. 1 ст. 18 Закону №580-VIII поліцейський зобов'язаний:
1) неухильно дотримуватися положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції, та Присяги поліцейського;
2) професійно виконувати свої службові обов'язки відповідно до вимог нормативно-правових актів, посадових (функціональних) обов'язків, наказів керівництва;
3) поважати і не порушувати прав і свобод людини;
4) надавати невідкладну, зокрема домедичну і медичну, допомогу особам, які постраждали внаслідок правопорушень, нещасних випадків, а також особам, які опинилися в безпорадному стані або стані, небезпечному для їхнього життя чи здоров'я;
5) зберігати інформацію з обмеженим доступом, яка стала йому відома у зв'язку з виконанням службових обов'язків;
6) інформувати безпосереднього керівника про обставини, що унеможливлюють його подальшу службу в поліції або перебування на займаній посаді.
Відповідно до ч. 2. ст. 18 Закону №580-VIII поліцейський на всій території України незалежно від посади, яку він займає, місцезнаходження і часу доби в разі звернення до нього будь-якої особи із заявою чи повідомленням про події, що загрожують особистій чи публічній безпеці, або в разі безпосереднього виявлення таких подій зобов'язаний вжити необхідних заходів з метою рятування людей, надання допомоги особам, які її потребують, і повідомити про це найближчий орган поліції.
Відповідно до частини першої статті 59 Закону №580-VIII служба в поліції є державною службою особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень.
Відповідно до наказу ГУНП в Запорізькій області від 07.08.2025 № 1010 ДСК ОСОБА_2 з 08.08.2025 був відряджений та перебував у складі Батальйонно-тактичної групи Департаменту поліції особливого призначення з метою виконання бойових (спеціальних) завдань з відсічі збройної агресії на підставі бойових розпоряджень Головнокомандувача Збройних Сил України.
Батальйон поліції особливого призначення (стрілецький) відповідно до частини 2 статті 24 Закону №580-VIII і Розділу II Положення про підрозділи поліції особливого призначення, затверджено Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 04.12.2017 № 987 беруть участь в обороні України, виконанні завдань територіальної оборони, забезпеченні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану під час дії воєнного стану на всій території України або в окремій її місцевості та 60 днів після цього.
Частиною 4 статті 24 Закону встановлено, що під час дії воєнного стану поліція особливого призначення в ході відсічі збройної агресії проти України за рішенням військового командування, погодженим із керівником поліції або уповноваженою ним особою, може брати участь в обороні України відповідно до Закону України «Про оборону України» шляхом безпосереднього ведення бойових дій.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про оборону України" від 06.12.91 №1932-XII (далі- Закон №1932- XII) воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення національної безпеки, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
Відповідно до ч. 1 статті 2 Закону №1932-XII оборона України базується на готовності та здатності органів державної влади, усіх складових сектору безпеки і оборони України, органів місцевого самоврядування, єдиної системи цивільного захисту, національної економіки до переведення, при необхідності, з мирного на воєнний стан та відсічі збройній агресії, ліквідації збройного конфлікту, а також готовності населення і території держави до оборони.
Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 12 Закону №1932-XII участь в обороні держави разом із Збройними Силами України беруть у межах своїх повноважень інші військові формування, утворені відповідно до законів України, Державна спеціальна служба транспорту, Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України, а також відповідні правоохоронні органи.
Під час перебування у відрядженні, на підставі наказу ГУНП в Запорізькій області від 07.08.2025 № 1010 ДСК, поліцейські батальйону поліції особливого призначення (стрілецький) ГУНП в Запорізькій області були розміщені в спеціально визначених, розосереджених будівлях (тимчасові місця дислокації підрозділу), які визначались рішенням керівника відповідного підрозділу з урахуванням оперативної обстановки. Такі місця дислокації розташовуються поза районами ведення бойових (воєнних) дій на відстані, що забезпечує можливість своєчасного висування особового складу для виконання бойових (спеціальних) завдань залежно від обстановки та поставлених керівництвом завдань.
Під час виконання бойових (спеціальних) завдань командиром батальйону поліції особливого призначення (стрілецький) ГУНП в Запорізькій області забезпечується контроль за належним виконанням бойових розпоряджень, у тому числі через постановку спеціальних завдань відділенню моніторингу та контролю БПОП (стрілецький) ГУНП в Запорізькій області.
Відповідно до ч.2 ст. 18 Закону України № 580-VIII обов'язок поліцейського щодо вжиття необхідних заходів з метою рятування людей, надання допомоги особам, які її потребують, та реагування на події, що загрожують особистій чи публічній безпеці зумовлює їх актуальність і пріоритетність як невід'ємної складової службової діяльності.
Перебування поліцейського у службовому відрядженні на виконання завдань із забезпечення здійснення заходів з оборони і відсічі та стримування збройної агресії, має цільовий характер і охоплює весь період перебування поліцейського у відрядженні, включаючи час перебування в районі виконання завдань, відновлення після виконання таких завдань, перебування у бойовому резерві, переміщення, чергування, очікування розпоряджень та інші форми службової діяльності, пов'язані із забезпеченням зазначених заходів.
Відповідно до п. 4 розділу II Інструкції про службові відрядження поліцейських у межах України затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 02.08.2017 № 672 поліцейські направляються у службові відрядження на період здійснення заходів в райони воєнних (бойових) дій для участі в здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та в період здійснення зазначених заходів.
У процесі виконання такого відрядження, з урахуванням оперативної обстановки, поліцейський залучається до виконання окремих бойових (спеціальних) завдань або безпосередньої участі у заходах оборонного характеру.
Отже, весь час перебування поліцейського у такому відрядженні є функціонально пов'язаним із виконанням завдань оборонного характеру, однак при цьому головним обов'язком поліцейського є вжиття необхідних заходів з метою рятування людей, надання допомоги особам, які її потребують.
Стаття 3 Конституції України визначає, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Встановлені розслідуванням фактичні обставини та пояснення безпосередніх очевидців події свідчать про активну поведінку загиблого, спрямовану на виконання покладених на нього службових обов'язків, що повністю узгоджується з вимогами Закону України “Про Національну поліцію".
Судом встановлено, що загибель ОСОБА_2 настала внаслідок масованого ворожого ураження БПЛА та отриманих бойових травм, під час виконання обов'язків поліцейського. Наявність алкоголю у крові не вплинула на його поведінку, здатність діяти, приймати рішення та виконувати обов'язки поліцейського.
Визначальним при вирішенні питання щодо наявності права члена сім'ї на призначення та отримання одноразової грошової допомоги є наявність причинно-наслідкового зв'язку між вживанням алкогольних напоїв та смертю військовослужбовця.
Суд погоджується з позивачем, що причинно-наслідковий зв'язок загибелі ОСОБА_2 настав внаслідок ворожого масованого обстрілу БпЛА під час виконання обов'язку поліцейського щодо вжиття заходів з метою рятування людей, надання допомоги особам, які її потребують. Тому суд дійшов висновку, що ОСОБА_2 загинув у період проходження служби, під час виконання службових обов'язків, а віднесення випадку до категорії «не пов'язаного з виконанням службових обов'язків» є помилковим.
Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи встановлені у справі обставини, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення адміністративного позову.
Згідно з ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст.ст. 2, 5, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255 КАС України, суд, -
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Національної поліції України в Запорізькій області (69005, м.Запоріжжя, вул. Апухтіна Дмитра, буд. 29, код ЄДРПОУ 40108688)-задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати пункт 7.8. акту №2 від 14.01.2026 року спеціального розслідування нещасного випадку, яким встановлено (визнано), що обставинами настання нещасного випадку в період проходження служби і не пов'язаного з виконанням службових обов'язків є: учинення дій під час несення служби потерпілим поліцейським у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Визнати протиправним та скасувати пункт 7.9. акту №2 від 14.01.2026 року спеціального розслідування нещасного випадку, яким встановлено (визнано), що старший інспектор відділення моніторингу та контролю батальйону поліції особливого призначення (стрілецький) ГУНП в Запорізькій області майор поліції ОСОБА_2 загинув внаслідок ворожого обстрілу збройними формуваннями рф безпілотними літальними апаратами типу “Герань», в період проходження служби і не пов'язаного з виконанням службових обов'язків (підпункт 4 пункту 8 розділу III Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, що сталися з поліцейськими, затвердженого наказом МВС від 05.10.2020 № 705 (зі змінами) зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 листопада 2020 року за № 1139/35422).
Зобов'язати Головне управління Національної поліції України в Запорізькій області викласти п. 7.8. акту №2 від 14.01.2026 року спеціального розслідування нещасного випадку - обставинами настання нещасного випадку в період проходження служби під час виконання службових обов'язків є: виконання потерпілим поліцейським завдань та повноважень поліції, визначених Законом України “Про Національну поліцію».
Зобов'язати Головне управління Національної поліції України в Запорізькій області викласти п. 7.9. акту №2 від 14.01.2026 року спеціального розслідування нещасного випадку- що старший інспектор відділення моніторингу та контролю батальйону поліції особливого призначення (стрілецький) ГУНП в Запорізькій області майор поліції ОСОБА_2 загинув у період проходження служби, під час виконання службових обов'язків (підпункт 1 пункту 7 розділу III Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, що сталися з поліцейськими, затвердженою наказом МВС від 05.10.2020 № 705 (зі змінами) зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 листопада 2020 року за № 1139/35422).
Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) понесені витрати по сплаті судового збору у розмірі 1331,20 грн (одну тисячу триста тридцять одну гривню 20 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Національної поліції України в Запорізькій області (69005, м.Запоріжжя, вул. Апухтіна Дмитра, буд. 29, код ЄДРПОУ 40108688).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення у повному обсязі складено та підписано 30.03.2026.
Суддя О.В. Конишева