Рішення від 30.03.2026 по справі 120/10090/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

30 березня 2026 р. Справа № 120/10090/25

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Альчук М.П., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії .

Позовні вимоги обґрунтовано протиправністю прийнятого відповідачем рішення щодо відмови у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах. Зокрема, позивач зазначає, що головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області не враховано стаж на роботи на роботах, що дають право на призначення пільгової пенсії та які підтверджуються записами трудової книжки. Так, позивач, серед іншого зазначає, що не несе відповідальність за належне заповнення трудової книжки.

Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області скористалося своїм правом на подання відзиву, у якому заперечило проти задоволення позову. Так, представник вказує, що відсутні підстави для зарахування пільгового стажу, з огляду на непідтвердження таких періодів роботи.

Ознайомившись з матеріалами справи, суд встановив такі обставини справи.

Позивач 24.02.2025 року звертався до територіального управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 1.

За результатами розгляду вказаної заяви Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області прийнято рішення № 104650021286 від 03.03.2025 року про відмову у призначенні пенсії на пільгових умовах. За результатами розгляду заяви до страхового стажу позивача було зараховано всі періоди. Разом з тим, зазначено, що пільговий стаж особи не підтверджено, оскільки не надано пільгових довідок та відсутні дані про пільговий характер роботи за даними наявними в Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

Не погоджуючись з зазначеними рішеннями, позивач звернувся за захистом своїх прав до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Згідно з ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій визначені Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV).

Громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж мають право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи (ст. 8 Закону № 1058-IV).

Відповідно до ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхові внески обчислюються виключно в грошовій формі, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюється у натуральній формі.

Обчислення страхових внесків застрахованих осіб, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.

Відповідно до ч. 1 ст. 41 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Згідно з ст. 24 Закону № 1058-IV, страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог Закону № 1058-IV за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності зазначеним Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених Закону № 1058-IV.

Відповідно до ст. 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення", основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

На виконання зазначеної норми Закону, постановою Кабінету міністрів України № 637 від 12.08.1993 року затверджено "Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки чи відповідних записів в ній" (далі - Порядок № 637).

Пунктом 1 Порядку встановлено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Пунктом 3 зазначеного Порядку передбачено, що за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи. За відсутності зазначених у цьому пункті документів для підтвердження трудового стажу приймаються членські квитки профспілок. При цьому підтверджуються періоди роботи лише за той час, за який є відмітки про сплату членських внесків.

Також згідно із ст. 48 Кодексу законів про працю України трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника.

Аналіз наведених правових положень свідчить про те, що основним документом, який підтверджує стаж роботи є трудова книжка. А необхідність підтверджувати періоди роботи для визначення стажу роботи виникає у разі відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.

Частиною 1 ст. 114 Закону № 1058-IV встановлено, що право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті. Розміри пенсій для осіб, визначених цією статтею, обчислюються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.

Згідно з п.п. 1 ч. 2 ст. 114 Закону № 1058-IV передбачено, що на пільгових умовах пенсія за віком призначається: працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

Працівникам, які не мають стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, передбаченого абз. 1 цього пункту, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого абз. 1 і 15-23 цього пункту відповідного страхового стажу пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абз. 1 ч. 1 ст. 26 цього Закону: чоловікам - на 1 рік за кожний повний рік такої роботи.

Щодо права на пенсію незалежно від віку відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону № 1058, суд вказує на те, що відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону № 1058-IV працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, що затверджується Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на зазначених роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на таких роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), - за умови, що вони були зайняті на таких роботах не менше 20 років. Такий самий порядок пенсійного забезпечення поширюється і на працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) на шахтах з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, що реструктуризуються або перебувають у стадії ліквідації, але не більше двох років.

За наявності стажу на підземних роботах менше 10 років у чоловіків та страхового стажу, встановленого абз. 1 і 15-23 п. 1 ч. 2 цієї статті, за кожний повний рік зазначених робіт пенсійний вік, встановлений абз. 1 ст. 26 цього Закону, зменшується на один рік.

Як свідчить трудова книжка позивача, останній має такий стаж: 01.09.1985 по 06.01.1989 - навчання у Середньому професійно-технічному училищі №55 м. Привілля за спеціальністю "Електрослюсар підземний з умінням виконувати роботу машиніста гірничих виймальних машин"; з 11.01.1989 по 29.05.1989 - електрослюсар підземний з повним робочим днем під землею на шахті "Привільнянська" Виробничого об'єднання "Лисичанськвугілля"; з 09.06.1989 по 20.06.1991 - строкова військова служба; з 02.09.1991 по 08.12.1991 - учень гірника очисного забою підземний з повним робочим днем під землею, з 09.12.1991 по 27.10.1994 - гірник очисного забою підземний з повним робочим днем під землею на шахті "Привільнянська" Виробничого об'єднання "Лисичанськвугілля"; з 06.12.1994 по 13.03.1995 - підземний гірник з повним робочим днем під землею на шахті "Гуківська" АТ "Гуковвугілля"; з 17.04.1995 по 21.02.1996 - електрослюсар підземний з повним робочим днем під землею, з 22.02.1996 по 27.08.1996 - гірничомонтажник підземний з повним робочим днем під землею, з 28.08.1996 по 31.12.1998 - гірник очисного забою підземний з повним робочим днем під землею на шахті "Привільнянська" Виробничого об'єднання "Лисичанськвугілля"; з 01.01.2022 по 01.07.2022 - електрослюсар підземний з повним робочим днем під землею у ВП шахта "Привільнянська" ПАТ "Лисичанськвугілля".

Порядок застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджений наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 року № 383, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 01 грудня 2005 року за № 1451/11731 (далі - Порядок № 383).

Відповідно до п. 2 Порядку № 383 під повним робочим днем слід уважати виконання робіт в умовах, передбачених Списками, не менше 80 відсотків робочого часу, установленого для працівників даного виробництва, професії чи посади, з урахуванням підготовчих, допоміжних, поточних ремонтних робіт, пов'язаних з виконанням своїх трудових обов'язків.

Згідно з п. 3 Порядку № 383 при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До посад або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21 серпня 1992 року та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21 серпня 1992 року.

До підрозділу 10101000 Підземні роботи в шахтах, рудниках і копальнях на видобуванні корисних копалин, в геологорозвідці, на дренажних шахтах, на будівництві шахт, рудників, копалень, зокрема всі робітники, зайняті повний робочий день на підземних роботах.

Список робіт і професій, що дають право на пенсію незалежно від віку при безпосередній зайнятості протягом повного робочого дня на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин), пов'язаних з видобутком вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, терміном не менше 25 років затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 1994 року № 202 (далі - Список № 202).

До розділу І. "Підземні гірничі роботи в шахті і на будівництві вугільних (сланцевих) шахт" Списку № 202 серед іншого включено такі професії як усі робітники, зайняті протягом повного робочого дня на підземних роботах, керівники і спеціалісти підземних дільниць діючих і споруджуваних шахт для видобутку вугілля (сланцю).

Суд зауважує, що наявні у позивача періоди працевлаштування можливо зарахувати як за Списком № 1, так і відповідно до ч.3 ст. 114 Закону № 1058-IV.

Як встановлено судом, відмови у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах стосувалися саме відсутності документів, що підтверджують пільговий стаж.

Як уже зазначалося, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Порядок № 637 окремо визначає особливості підтвердження трудового стажу окремих категорій працівників.

За приписами п. 20 Порядку № 637 у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (додаток № 5).

У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.

Водночас, суд зауважує, що щодо усіх періодів у трудовій книжці позивача містяться відомості про працевлаштування повний робочий день.

Окремо акцентує увагу на тому, що Указом Президента України від 24.02.2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні" введено в Україні воєнний стан, який продовжено до 18.08.2023 року.

Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.11 2022 року № 309 затверджено перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією. До таких територій, зокрема відносять території, на яких здобуто стаж на підземних роботах.

Абзацом 7 пункту 20 Порядку № 637 передбачено, що у разі коли підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються на територіях, зазначених в абзаці другому пункту 18 цього Порядку, стаж роботи, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установленої для окремих категорій працівників, може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Постановою правління Пенсійного фонду України 18.06.2014 року № 10-1 "Про затвердження Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування" визначено порядок організації ведення реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - Реєстр застрахованих осіб) та порядок надання інформації з Реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Відповідно до п. 6 Розділу IV "Дані облікової картки Реєстру застрахованих осіб, зміни та уточнення до них" цього Положення регламентовано, що відомості про застрахованих осіб та звіти щодо сум нарахованих страхових внесків за період до 01 січня 2011 року подаються лише за результатами перевірки, здійсненої за заявою страхувальника, та вносяться до Реєстру застрахованих осіб на підставі наказу керівника відповідного територіального органу у десятиденний строк після узгодження результатів перевірки.

Так, положення ст. 1 Закону № 1058-IV передбачено, що страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до закону сплачують єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та/або є платниками відповідно до цього Закону.

Відтак, суд вважає, що позивач не може бути позбавлений права отримання пільгової пенсії у зв'язку з неможливістю отримання ним довідки та відсутністю відомостей, що могли б підтвердити характер робіт, у Реєстрі застрахованих осіб через не ініціювання питання занесення таких відомостей роботодавцем-страхувальником.

Суд наголошує, що позивач фактично опинився в ситуації, що відповідно позбавляє його можливості забезпечити належний захист своїх прав.

Відповідно до ч. 3 ст. 23 Загальної Декларації прав людини, п. 4 ч. 1 Європейської Соціальної хартії та ч. 3 ст. 46 Конституції України кожна особа похилого віку має право на справедливу і задовільну винагороду, соціальний захист, за роки важкої праці та шкідливих робіт, - яка є основним джерелом існування для них самих та їхніх сімей.

Суд зазначає, що трудовою книжкою позивача підтверджується відповідний стаж роботи позивача на посадах, що передбачений Списками, із зайнятістю повний робочий день.

Відтак, головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області протиправно не зарахувало такий стаж: 11.01.1989 по 29.05.1989 - електрослюсар підземний з повним робочим днем під землею на шахті "Привільнянська" Виробничого об'єднання "Лисичанськвугілля"; з 02.09.1991 по 08.12.1991 - учень гірника очисного забою підземний з повним робочим днем під землею, з 09.12.1991 по 27.10.1994 - гірник очисного забою підземний з повним робочим днем під землею на шахті "Привільнянська" Виробничого об'єднання "Лисичанськвугілля"; з 06.12.1994 по 13.03.1995 - підземний гірник з повним робочим днем під землею на шахті "Гуківська" АТ "Гуковвугілля"; з 17.04.1995 по 21.02.1996 - електрослюсар підземний з повним робочим днем під землею, з 22.02.1996 по 27.08.1996 - гірничомонтажник підземний з повним робочим днем під землею, з 28.08.1996 по 31.12.1998 - гірник очисного забою підземний з повним робочим днем під землею на шахті "Привільнянська" Виробничого об'єднання "Лисичанськвугілля"; з 01.01.2022 по 01.07.2022 - електрослюсар підземний з повним робочим днем під землею у ВП шахта "Привільнянська" ПАТ "Лисичанськвугілля".

Щодо зарахування періоду служби в армії та часу навчання до пільгового стажу, суд зауважує таке.

Відповідно до ч.1 ст.2 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" від 25.03.1992 № 2232-XII час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Статтею 8 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" визначено, що час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби. Час проходження строкової військової служби та військової служби за призовом осіб офіцерського складу, а також час проходження військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України", зараховуються до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на момент призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України", особа навчалася за фахом у професійно-технічному навчальному закладі, працювала за професією або займала посаду, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Таким чином, час проходження строкової військової служби зараховуються до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на момент призову на строкову військову службу особа навчалася за фахом у професійно-технічному навчальному закладі, працювала за професією або займала посаду, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 5 грудня 2019 року у справі №513/1195/16-а.

Встановлено, що позивач працював електрослюсарем підземним та звільнений з цієї посади 29.05.1989 року у зв'язку з призовом на строкову військову службу до Радянської армії.

Таким чином, позивач на момент призову на строкову військову службу працював на посаді, яка дає право на призначення пенсії на пільгових умовах.

Враховуючи викладені обставини, період проходження позивачем строкової військової служби з 09.06.1989 року по 20.06.1991 року підлягає зарахуванню до стажу роботи, що дає право на пенсію на пільгових умовах.

Крім того, відповідно до ст. 38 Закону України "Про професійно-технічну освіту" від 10 лютого 1998 року № 103/98-ВР час навчання у професійно-технічному навчальному закладі зараховується до трудового стажу учня, слухача, у тому числі в безперервний і в стаж роботи за спеціальністю, що дає право на пільги, встановлені для відповідної категорії працівників, якщо перерва між днем закінчення навчання і днем зарахування на роботу за набутою професією не перевищує трьох місяців.

Як слідує з матеріалів справи, позивач 06.01.1989 закінчив СПТУ № 55 м. Привілля за спеціальністю "Електрослюсар підземний з умінням виконувати роботу машиніста гірничих виймальних машин", а з 11.01.1989 прийнятий на посаду електрослюсара підземного.

Оскільки перерва між днем закінчення позивачем навчання і днем зарахування на роботу за професією не перевищує 3 місяців, то період навчання позивача з 01.09.1985 року по 06.01.1989 року в має бути зарахований до пільгового трудового стажу.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 12.12.2019 року у справі №683/1774/16-а.

З урахуванням вищенаведеного, оскаржуване рішення є протиправним та підлягає скасуванню.

Також суд враховує, що ефективний засіб правого захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права і одержання особою бажаного результату винесення рішень, які не призводять безпосередньо до змін в обсязі прав та забезпечення їх примусової реалізації, не відповідає розглядуваній міжнародній нормі.

Частиною 4 ст. 245 КАС України визначено, що у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.

З урахуванням дискреційних повноважень пенсійного органу на прийняття рішення про призначення пенсії та визначення наявності усіх підстав, зокрема, підрахунку аналізованого пільгового стажу, за яких призначається пенсія, суд дійшов до висновку про те, що належним та ефективним способом захисту буде зобов'язання відповідача зарахувати аналізований стаж та повторно розглянути заяву про призначення пенсії за віком на пільгових умовах від 24.02.2025 року.

Таким чином, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Підстави для розподілу судових відсутні.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (вул. Зодчих, 22, м. Вінниця, код ЄДРПОУ 13322403) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області від 03.03.2025 року № 104650021286 про відмову у призначенні ОСОБА_1 пенсії.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області зарахувати ОСОБА_1 до пільгового стажу такий стаж позивача: з 01.09.1985 по 06.01.1989 - навчання у Середньому професійно-технічному училищі №55 м. Привілля за спеціальністю "Електрослюсар підземний з умінням виконувати роботу машиніста гірничих виймальних машин"; з 11.01.1989 по 29.05.1989 - електрослюсар підземний з повним робочим днем під землею на шахті "Привільнянська" Виробничого об'єднання "Лисичанськвугілля"; з 09.06.1989 по 20.06.1991 - строкова військова служба; з 02.09.1991 по 08.12.1991 - учень гірника очисного забою підземний з повним робочим днем під землею, з 09.12.1991 по 27.10.1994 - гірник очисного забою підземний з повним робочим днем під землею на шахті "Привільнянська" Виробничого об'єднання "Лисичанськвугілля"; з 06.12.1994 по 13.03.1995 - підземний гірник з повним робочим днем під землею на шахті "Гуківська" АТ "Гуковвугілля"; з 17.04.1995 по 21.02.1996 - електрослюсар підземний з повним робочим днем під землею, з 22.02.1996 по 27.08.1996 - гірничомонтажник підземний з повним робочим днем під землею, з 28.08.1996 по 31.12.1998 - гірник очисного забою підземний з повним робочим днем під землею на шахті "Привільнянська" Виробничого об'єднання "Лисичанськвугілля"; з 01.01.2022 по 01.07.2022 - електрослюсар підземний з повним робочим днем під землею у ВП шахта "Привільнянська" ПАТ "Лисичанськвугілля".

Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) рішення (ухвалу) суду або якщо розгляд справи здійснювався в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя Альчук Максим Петрович