Постанова від 30.03.2026 по справі 571/474/26

Справа № 571/474/26

Провадження № 3/571/290/2026

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 березня 2026 року селище Рокитне

Рокитнівський районний суд Рівненської області, в особі судді Комзюк А.Ф., розглянувши справу про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, РНОКПП не встановлено, відомості про притягнення до адміністративної відповідальності відсутні,

про вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.121-3, ч.5 ст.121, ч.2 ст.126 та ч.1 ст.130 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

24 лютого 2026 року о 22 годині 29 хвилин в селі Кисоричі по вулиці Центральна, Сарненського району Рівненської області, ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки «Lifan Lf175-2Е», реєстраційний номер НОМЕР_1 , без номерного знака, чим порушив п.2.9в Правил дорожнього руху України.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.121-3 КУпАП.

Крім того, 24 лютого 2026 року о 22 годині 29 хвилин в селі Кисоричі по вулиці Центральна, Сарненського району Рівненської області, ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки «Lifan Lf175-2Е», реєстраційний номер НОМЕР_1 без мотошолома, чим порушив вимоги п. 2.3 г Правил дорожнього руху України.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.5 ст.121 КУпАП.

Крім того, 24 лютого 2026 року о 22 годині 29 хвилин в селі Кисоричі по вулиці Центральна, Сарненського району Рівненської області, ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки «Lifan Lf175-2Е», реєстраційний номер НОМЕР_1 , не маючи права керування таким транспортним засобом, чим порушив п.2.1а Правил дорожнього руху України.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.126 КУпАП.

Також, 24 лютого 2026 року о 22 годині 29 хвилин в селі Кисоричі по вулиці Центральна, Сарненського району Рівненської області, ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки «Lifan Lf175-2Е», реєстраційний номер НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на визначення стану алкогольного сп'яніння зі згоди водія проводився із застосуванням газоаналізатора «Alcotest Drager 6820 №0297», результат огляду становить 0,34 %о, чим порушив вимоги п. 2.9а Правил дорожнього руху України.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.

Постановою суду від 30 березня 2026 року справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 об'єднані в одне провадження.

ОСОБА_1 є неповнолітнім, народився ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Згідно приписів ст.221 КУпАП судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення, вчинені особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років.

В судове засідання ані ОСОБА_1 , ані його законний представник не з'явилися, хоч про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином. Клопотань про відкладення судового засідання до суду не надходило.

Відповідно до ст.268 КУпАП суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності особи правопорушника та його законного представника.

Розглянувши протоколи про адміністративне правопорушення та додані до них матеріали, оцінивши їх в сукупності, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідальність за ч.1 ст.121-3 КУпАП настає у разі керування або експлуатація транспортного засобу без номерного знака, з номерним знаком, що не належить цьому засобу або не відповідає встановленим зразкам або вимогам, з номерним знаком, закріпленим у не встановленому для цього місці, перевернутим чи неосвітленим, закритим іншими предметами (в тому числі прозорими), з нанесенням покриття або застосуванням матеріалів, що перешкоджають чи ускладнюють його ідентифікацію, забрудненим номерним знаком, якщо така забрудненість не дає можливості чітко визначити символи або буквено-числову комбінацію номерного знака з відстані двадцяти метрів, а так само вчинення інших дій, спрямованих на умисне приховування номерного знака.

Згідно пункту 2.9 в Правил дорожнього руху, водієві забороняється керувати транспортним засобом, в тому числі без номерного знака.

Вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.121-3 КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №600145, відеозаписом нагрудної камери поліцейського, іншими матеріалами справи.

Відповідальність за ч.5 ст.121 КУпАП настає у разі порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами.

Згідно п.2.3г Правил дорожнього руху, для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний під час руху на мотоциклі і мопеді бути в застебнутому мотошоломі і не перевозити пасажирів без застебнутих мотошоломів.

Вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.121 КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії серії ЕПР1 № 600142, відеозаписом нагрудної камери поліцейського, іншими матеріалами справи.

Адміністративна відповідальність за ч.2 ст.126 КУпАП настає у разі керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом.

Згідно п.2.1а Правил дорожнього руху, водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення водія на право керування транс­портним засобом відповідної категорії.

Вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.126 КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 600139, відеозаписом нагрудної камери поліцейського, іншими матеріалами справи.

Однією з підстав для притягнення особи до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130 КУпАП є керування транспортними засобами в стані алкогольного сп'яніння.

Згідно пункту 2.9а Правил дорожнього руху України водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Встановлено, що 24.02.2026 ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом, порушив вимоги пункту 2.9а Правил дорожнього руху України.

Згідно акту огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів на місці зупинки транспортного засобу, складеного 24.02.2026 інспектором роти №5 (з обслуговування м.Сарни) батальйону №1 (з обслуговування м.Рівне) полку УПП в Рівненській області ДПП старшим лейтенантом поліції Криловець В.М., проведено огляд ОСОБА_1 із застосуванням газоаналізатора «Alcotest 6820/0297», результат огляду встановлено 0,34 %о.

Згідно направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння, 24.02.2026 о 23 год 11 хв ОСОБА_1 направлявся до КНП «Рокитнівська БЛІЛ» з метою виявлення стану алкогольного чи іншого сп'яніння, до закладу охорони здоров'я не доставлявся у зв'язку з відмовою.

Переглядом відеозапису нагрудної камери поліцейського встановлено, що підставою для зупинки стало керування без мотошолома. На місці зупинки транспортного засобу ОСОБА_1 пройшов огляд на визначення стану алкогольного сп'яніння за допомогою газоаналізатора «Alcotest Drager 6820», результат огляду становить 0,34 %о. З результатом тесту ОСОБА_1 погодився. Проїхати до закладу охорони здоров'я та пройти огляд ОСОБА_1 відмовився.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №600134 від 24.02.2026, актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, згідно якого встановлено алкогольне сп'яніння - 0,34%о, направленням до КНП «Рокитнівська БЛІЛ» на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння, згідно якого ОСОБА_1 не доставлявся до закладу охорони здоров'я, відеозаписами нагрудної камери поліцейського, іншими матеріалами.

Згідно довідки інспектора ВОНС в м.Сарни УПП в Рівненській області ДПП лейтенанта поліції Наталії Пискалової, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , протягом року до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП не притягувався. Посвідчення водія не вилучалося (не отримував).

Згідно зобов'язання від 24.02.2026, ОСОБА_1 відповідно до ст.266 КУпАП відсторонений від керування транспортним засобом та зобов'язано не керувати ним до отримання посвідчення водія.

Обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, не встановлені.

Згідно з ч.2 ст.13 КУпАП, у разі вчинення особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років адміністративних правопорушень, передбачених статтями …121-127,130, …цього Кодексу, вони підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах. З урахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи правопорушника до зазначених осіб можуть бути застосовані заходи впливу, передбачені статтею 24-1цього Кодексу.

Тобто, вказана норма закріплює право суду, а не обов'язок, застосувати до неповнолітнього заходи впливу передбачені ст. 24-1 КУпАП.

Згідно ст.1 КУпАП завданням Кодексу, окрім іншого, є зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.

Правопорушник ОСОБА_1 перебуває саме у тому віці, коли у особи формується повага до закону, уявлення про відповідальність та невідворотність покарання за скоєні вчинки.

Слід зазначити, що ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився та не надав суду будь-яких пояснень з приводу обставин вчинених ним адміністративних правопорушень. Вказане свідчить про формування викривленого уявлення про законність та безвідповідального ставлення до небезпеки, яка може бути заподіяна його діями.

За таких обставин, суд вважає, що жоден із заходів передбачених ст.24-1 КУпАП не буде дієвим запобіжником від вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень в подальшому.

Враховуючи характер та небезпечність вчинених адміністративних правопорушень, особу порушника, ступінь його вини, відсутність пом'якшуючих та обтяжуючих обставин, те, що його дії характеризуються умисною формою вини та становлять небезпеку учасникам дорожнього руху, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 підлягає відповідальності на загальних підставах, відповідно до ст.36 КУпАП, що відповідатиме характеру вчинених правопорушень та меті адміністративного стягнення.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст.ст. 36, ч.1 ст.121-3, ч.5 ст.121, ч.2 ст.126, ч.1 ст. 130, ст.ст.283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.121-3, ч.5 ст.121, ч.2 ст.126, ч.1 ст. 130 КУпАП та відповідно до ст. 36 КУпАП накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17000 (сімнадцять тисяч) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 665 (шістсот шістдесят п'ять) гривень 60 копійок.

Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку її оскарження.

Відповідно до ст.ст.307,308 КУпАП, у разі несплати штрафу не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, при здійсненні примусового виконання постанови стягненню підлягає подвійний розмір штрафу в сумі 34000 (тридцять чотири тисячі) гривень.

Реквізити для сплати штрафу: Отримувач: ГУК у Рівнен.обл./Рівнен.обл./21081300, Код отримувача (ЄДРПОУ): 38012494 Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.) Номер рахунку (IBAN): UA218999980313020149000017001 Код класифікації доходів бюджету: 21081300 Найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху (крім адміністративних штрафів за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі).

Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, номер рахунку: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Суддя А.Ф.Комзюк