про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
Справа № 2а-7
2011 рік.
17 січня 2011 року
Суддя Вільшанського районного суду
Кіровоградської області О.А. Гольша
розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_2 до Вільшанської районної ради Кіровоградської про стягнення заробітної плати та індексації, -
Позивач ОСОБА_2 звернувся до Вільшанського районного суду з позовною заявою до Вільшанської районної ради Кіровоградської області про стягнення заробітної плати та індексації у розмірі 45250,49 грн..
Відповідно до статті 104 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.
Зі змісту матеріалів позовної заяви вбачається, що ОСОБА_2 заявлені вимоги про стягнення сум із заборгованості по заробітної плати та індексації за час затримки заробітної плати без заявлення позовних вимог про вирішення публічно-правового спору.
Згідно з частиною 2 статті 21 Кодексу адміністративного судочинства України вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб'єктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.
Отже, враховуючи те, що позовна заява ОСОБА_2 не містить вимог щодо визнання неправомірними рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, не пов'язана зі стягненням сум заробітної плати державного службовця, а навпаки, стосується заробітної плати та індексації, то розгляд такого позову не належить до компетенції адміністративного суду, передбаченої статтею 17 Кодексу адміністративного судочинства України.
Частиною 1 статті 15 Цивільного процесуального кодексу України встановлено, що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Таким чином, позов, з яким звернувся позивач, підлягає розгляду судом загальної юрисдикції в порядку цивільного судочинства.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись статтею 109 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до Вільшанської районної ради Кіровоградської області про стягнення заробітної плати та індексації.
Копію ухвали направити позивачеві разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Роз'яснити позивачеві право звернутися до загального місцевого суду в порядку, встановленому Цивільним процесуальним кодексом України.
Повторне звернення до адміністртаивного суду з цією самою позовною заявою не допускається.
Ухвала відповідно до частини 1 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Вільшанський районний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, в порядку, встановленому статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя