Справа № 128/1054/26
30.03.2026 м. Вінниця
адміністративні матеріали, що надійшли з Відділу поліції №3 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, мешканки АДРЕСА_1 , одруженої, маючої двох неповнолітніх дітей, працюючої швачкою на ПрАТ «Володарка»,
за ч. 1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 , являючись матір'ю неповнолітнього ОСОБА_2 , 02.03.2026 біля 15-45 год. в АДРЕСА_1 , ухилялася від виконання, передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя неповнолітнього сина, що виразилося у тому, що неповнолітній ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , наніс малолітньому ОСОБА_3 в КЗ «Ліцей №1 с-ща Стрижавка» удири по обличчю та область очей.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП визнала, просила її суворо не карати.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши та оцінивши матеріали справи, суд приходить до висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП.
Частиною першою статті 184 КУпАП передбачена відповідальність за ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.
Статтею 251 КУпАП передбачено, що доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
При цьому орган (посадова особа) за змістом статті 252 КУпАП оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП підтверджується відомостями, що вказані в протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАД №153455 від 09.03.2026; заявою ОСОБА_4 до ВП №3 ВРУП ГУНП у Вінницькій області з приводу нанесення ОСОБА_2 тілесних ушкоджень її синові ОСОБА_3 ; письмовими поясненнями ОСОБА_4 , ОСОБА_1 ; заявою ОСОБА_4 на адресу директора КЗ «Ліцей №1 с-ща Стрижавка»; копією свідоцтва про народження ОСОБА_2 , де його матір'ю вказана ОСОБА_1 ..
З урахуванням обставин справи, враховуючи характер вчиненого правопорушення, обставини його вчинення, особу ОСОБА_1 , те, що вона вперше притягується до адміністративної відповідальності, вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнана, суд дійшов висновку, що з метою виховання правопорушника та запобігання вчинення нею нових правопорушень необхідним та достатнім адміністративним стягненням буде адміністративне стягнення у виді попередження.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір в розмірі 665,60 грн. на користь держави.
Керуючись ст. ст. 23, 27, 33, 40-1, 221, 276, 283, 284, 287, 289, 294 КУпАП, суд -
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП та призначити їй адміністративне стягнення у виді попередження.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави Україна 665 (шістсот шістдесят п'ять) грн. 60 коп. судового збору.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Вінницького апеляційного суду через Вінницький районний суд Вінницької області.
Суддя Л.П. Шевчук