Ухвала від 12.03.2026 по справі 907/985/23

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Коцюбинського, 2А, м. Ужгород, 88605, e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua, вебадреса: http://zk.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"12" березня 2026 р. м. Ужгород Справа № 907/985/23 (907/1479/25)

За позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, м. Ужгород

До відповідача Дочірнього підприємства «Закарпатський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України», м. Ужгород

про стягнення суми 447.445,41грн. витрат на виплату і доставку пенсій,

у справі №907/985/23

за заявою Головного управління ДПС у Закарпатській області, (ідентифікаційний код: 44106694)

до Дочірнього підприємства “Закарпатський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України», м. Ужгород (ідентифікаційний код: 31179046)

за участі: Структурного підрозділу Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, (ідентифікаційний код 43316386, м. Ужгород)

та Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України як органу, уповноваженого управляти майном підприємства-боржника (03150, м. Київ, Фізкультури, 9).

про банкрутство

Суддя Ремецькі О.Ф.

За участю секретаря судового засідання Райніш М.І.

За участю представників: згідно протоколу судового засідання

ВСТАНОВИВ:

На розгляді Господарського суду Закарпатської області перебуває справа №907/985/23 за заявою Головного управління ДПС у Закарпатській області, (ідентифікаційний код: 44106694) до Дочірнього підприємства “Закарпатський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України», м. Ужгород (ідентифікаційний код: 31179046), за участі: Структурного підрозділу Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, (ідентифікаційний код 43316386, м. Ужгород) та Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України як органу, уповноваженого управляти майном підприємства-боржника (03150, м. Київ, Фізкультури, 9) про банкрутство.

Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області звернулось із позовом до Дочірнього підприємства “Закарпатський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України», м. Ужгород (ідентифікаційний код: 31179046) про стягнення філії «Королівський спеціалізований кар'єр» Дочірнього підприємства «Закарпатський облавтодор», код ЄДРПОУ 05471804 із місцезнаходженням: 88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Собранецька, буд. 39, заборгованості з відшкодування фактичний витрат на виплату і доставку пенсій у розмірі 447.445,41грн.

За приписами ч. 1 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).

Відповідно до ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею. Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника. Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України. За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення. Заяви (позовні заяви) учасників провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) або інших осіб у спорах, стороною в яких є боржник, розглядаються в межах справи про банкрутство (неплатоспроможність) за правилами спрощеного позовного провадження.

Позивач має право в позовній заяві заявити мотивоване клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження. Якщо суд за результатами розгляду клопотання позивача дійде висновку про розгляд справи в порядку загального позовного провадження, він зазначає про це в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 12.01.2026 суд ухвалив призначити розгляд заяви у судовому засіданні в порядку загального позовного провадження. Підготовче засідання у справі призначено на 05.02.2026.

Представник позивача заявлені позовні вимоги підтримує у повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві, посилаючись на їх обгрунтованість наявними у справі матеріалами. Просить суд вирішити питання про закриття підготовчого провадження у справі та її призначення до розгляду по суті.

Відповідач вимоги ухвали суду від 12.01.2026 не виконав, відзиву по суті заявлених позовних вимог не подав. Разом з тим, представник відповідача щодо закриття підготовчого провадження та призначення розгляду справи по суті не заперечив.

Ухвалою суду від 05.02.2026 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті. Розгляд справи по суті призначено на 12.03.2026

При розгляді справи № 907/985/23(907/1479/25) було виявлено несправність системи, неможливість налагодження коректної роботи системи фіксування судового засідання технічними засобами підсистеми відеоконференцзв'язку: vkz.court.gov.ua.

Частиною 2 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з таких підстав: 1) неявка в судове засідання учасника справи, щодо якого немає відомостей про направлення йому ухвали з повідомленням про дату, час і місце судового засідання; 2) перша неявка в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними; 3) виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, крім випадків, коли відповідно до цього Кодексу судове засідання може відбутися без участі такої особи; 4) необхідність витребування нових доказів, у випадку коли учасник справи обґрунтував неможливість заявлення відповідного клопотання в межах підготовчого провадження.

В силу вимог частини 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Законом України від 17 липня 1997 року № 475/97-ВР, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Розумним, зокрема, вважається строк, що є об'єктивно необхідним для виконання процесуальних дій, прийняття процесуальних рішень та розгляду і вирішення справи з метою забезпечення своєчасного (без невиправданих зволікань) судового захисту.

При цьому розумність тривалості судового розгляду має визначатися з огляду на обставини справи та наступні критерії: правова та фактична складність справи, поведінка заявника, інших учасників справи та компетентних органів, а також важливість предмета позову для заявника у справі (справи "Фрідлендер проти Франції", "Федіна проти України", "Матіка проти Румунії", "Літоселітіс проти Греції").

Європейський суд з прав людини в рішенні у справі "Броуган (Brogan) та інші проти Сполученого Королівства" зазначив, що очевидно, для кожної справи буде свій прийнятний строк, і встановлення кількісного обмеження, чинного для будь-якої ситуації, було б штучним. Суд неодноразово визнавав, що неможливо тлумачити поняття розумного строку як фіксовану кількість днів, тижнів тощо (рішення у справі "Штеґмюллер проти Авторії"). Таким чином, у кожній справі постає питання оцінки, що залежатиме від конкретних обставин.

Враховуючи вищевикладене, для надання сторонам можливості наведення суду пояснень щодо суті спору, з метою надання сторонам можливості реалізувати принцип змагальності, рівності всіх учасників процесу перед законом та судом, забезпечення участі представників у судовому засіданні, а також з метою всебічного, повного і об'єктивного розгляду в судовому процесі всіх обставин справи, оцінки та дослідження доказів, суд доходить висновку про необхідність відкладення судового засідання у справі в межах розумного строку та з урахуванням графіку судових засідань.

Керуючись ст. ст. 46, 121, 169, 170, 182, 185, 195, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Відкласти розгляд справи по суті на 09 квітня 2026 р. на 10:30 год. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Закарпатської області за адресою: м. Ужгород, вул. Коцюбинського, 2а, зал судових засідань №4.

Викликати учасників справи в судове засідання.

Звернути увагу учасників процесу, що інформація по справі, яка розглядається, доступна на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://zk.arbitr.gov.ua/sud5008/gromadyanam/csz/.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Ремецькі О.Ф.

Попередній документ
135232921
Наступний документ
135232923
Інформація про рішення:
№ рішення: 135232922
№ справи: 907/985/23
Дата рішення: 12.03.2026
Дата публікації: 31.03.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Закарпатської області
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи про банкрутство, з них:
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (22.01.2026)
Дата надходження: 08.10.2025
Предмет позову: визнання незаконним та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення
Розклад засідань:
06.12.2023 16:40 Господарський суд Закарпатської області
30.01.2024 15:00 Господарський суд Закарпатської області
06.03.2024 14:00 Господарський суд Закарпатської області
09.04.2024 15:00 Господарський суд Закарпатської області
14.05.2024 15:00 Господарський суд Закарпатської області
18.07.2024 14:00 Господарський суд Закарпатської області
29.08.2024 14:00 Господарський суд Закарпатської області
10.10.2024 14:00 Господарський суд Закарпатської області
26.11.2024 14:00 Господарський суд Закарпатської області
12.12.2024 11:30 Господарський суд Закарпатської області
05.02.2025 14:00 Господарський суд Закарпатської області
13.03.2025 10:00 Господарський суд Закарпатської області
17.04.2025 10:00 Господарський суд Закарпатської області
22.05.2025 10:30 Господарський суд Закарпатської області
09.07.2025 11:40 Західний апеляційний господарський суд
10.07.2025 10:00 Господарський суд Закарпатської області
21.08.2025 10:00 Господарський суд Закарпатської області
03.09.2025 10:40 Західний апеляційний господарський суд
24.09.2025 12:40 Західний апеляційний господарський суд
02.10.2025 10:00 Господарський суд Закарпатської області
16.10.2025 10:00 Господарський суд Закарпатської області
30.10.2025 10:00 Господарський суд Закарпатської області
11.12.2025 10:00 Господарський суд Закарпатської області
20.01.2026 09:45 Західний апеляційний господарський суд
22.01.2026 15:30 Господарський суд Закарпатської області
03.02.2026 14:30 Господарський суд Закарпатської області
05.02.2026 10:00 Господарський суд Закарпатської області
17.02.2026 11:15 Західний апеляційний господарський суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЖЕЛІК МАКСИМ БОРИСОВИЧ
ПАНОВА ІРИНА ЮРІЇВНА
ПОГРЕБНЯК В Я
суддя-доповідач:
ЖЕЛІК МАКСИМ БОРИСОВИЧ
ПАНОВА ІРИНА ЮРІЇВНА
ПОГРЕБНЯК В Я
РЕМЕЦЬКІ О Ф
РЕМЕЦЬКІ О Ф
арбітражний керуючий:
Арбітражний керуючитй Коновий Олександр Сергійович
арбітражний керуючий Зайцев
арбітражний керуючий Зайцев Дмитро Сергійович
боржник:
Дочірнє підприємство "Закарпатський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна компанія "Автомобільні дороги України"
буря олександр олександрович, інша особа:
Товариство з обмеженою відповідальністю “САНРАЙС ЛОГИСТИКС
відповідач (боржник):
Акціонерне товариство "Державна Акціонерна компанія "Автомобільні дороги України"
Воловецьке колективне підприємство "Агрошляхбуд"
Дочірнє підприємство "Закарпатський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна компанія "Автомобільні дороги України"
Дочірнє підприємство "Закарпатський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна компанія "Автомобільні дороги України"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Віта Констракшн"
Товариство з обмеженою відповідальністю «Щебеневий завод»
Товариство з обмеженою відповідальністю "Виноградівський завод залізабетонних виробів"
Товариство з обмеженою відповідальністю "ПБС"
Товариство з обмеженою відповідальністю "САТ Україна"
Товариство з обмеженою відповідальністю "СКОРПІОН-15"
Товариство з обмеженою відповідальністю "ШБУ-77"
Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕНЕРГОДАР-СЕРВІС»
Філія "Кіровський спеціалізований кар'єр" Дочірнього підприємства "Закарпатський облавтодор"
філія "Королівський спеціалізований кар’єр" Дочірнього підприємства «Закарпатський облавтодор ПАТ ДАК «Автомобільні дороги України»
Філія "Королівський спеціалізований кар’єр" Дочірнього підприємства «Закарпатський облавтодор ПАТ ДАК «Автомобільні дороги України»
відповідач в особі:
Філія "Кіровський спеціалізований кар'єр" Дочірнього підприємства "Закарпатський облавтодор"
філія "Королівський спеціалізований кар’єр" Дочірнього підприємства «Закарпатський облавтодор ПАТ ДАК «Автомобільні дороги України»
Філія "Королівський спеціалізований кар’єр" Дочірнього підприємства «Закарпатський облавтодор ПАТ ДАК «Автомобільні дороги України»
дп "закарпатський облавтодор", орган або особа, яка подала апеля:
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС У ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ
за участю:
Акціонерне товариство "Державна Акціонерна компанія "Автомобільні дороги України"
Воловецьке колективне підприємство "Агрошляхбуд"
Головне управління Державної податкової служби у Закарпатській області
Державне агенство відновлення та розвитку
Державне агенство відновлення та розвитку інфраструктури України
Дочірнє підприємство "Закарпатський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна компанія "Автомобільні дороги України"
Дочірнє підприємство "Закарпатський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна компанія "Автомобільні дороги України"
Карташов Станіслав Олександрович
Комунальне підприємство "Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Ужгорода"
Кондря Михайло Васильович
Публічне акціонерне товариство "УКРАЇНСЬКА ІННОВАЦІЙНА КОМПАНІЯ"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Віта Констракшн"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Виноградівський завод залізабетонних виробів"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Закарпаттяенергозбут"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Іст Лоуд Груп"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Карт Маркет"
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛСК-ОЙЛ"
Товариство з обмеженою відповідальністю "ПБС"
Товариство з обмеженою відповідальністю "САНРАЙС ЛОГИСТИКС"
Товариство з обмеженою відповідальністю "САТ Україна"
Товариство з обмеженою відповідальністю "ШБУ-77"
заінтересована особа:
Івано-Франківське міжрегіональне управління МЮУ
м.Київ, ДАК "Автомобільні дороги України"
заявник:
Акціонерне товариство "Державна Акціонерна компанія "Автомобільні дороги України"
Воловецьке колективне підприємство "Агрошляхбуд"
Державне агенство відновлення та розвитку інфраструктури України
Дочірнє підприємство "Закарпатський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна компанія "Автомобільні дороги України"
Закарпатська філія Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України"
Фізична особа - підприємець Тимків Юрій Степанович
Товариство з обмеженою відповідальністю "Виноградівський завод залізабетонних виробів"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Закарпаттяенергозбут"
Товариство з обмеженою відповідальністю "САТ Україна"
Товариство з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України»
заявник апеляційної інстанції:
Апелянт (Позивач)
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС У ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ
ПАТ "Українська інноваційна компанія"
заявник у порядку виконання судового рішення:
Публічне акціонерне товариство "УКРАЇНСЬКА ІННОВАЦІЙНА КОМПАНІЯ"
інша особа:
Акціонерне товариство "Державна Акціонерна компанія "Автомобільні дороги України"
Головне управління ДПС у Закарпатській області
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС У ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України
Західне міжрегіональне управління міністерства юстиції Управління забезпечення примусового виконання рішень у Л/о Відділ примусового виконання рішень
Івано Франківське міжрегіональне управління Міністерства юстиції України
Івано-Франківське міжрегіональне управління міністерства юстиції України
Товариство з обмеженою відповідальністю "Іст Лоуд Груп"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Карт Маркет"
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛСК-ОЙЛ"
Товариство з обмеженою відповідальністю “САНРАЙС ЛОГИСТИКС
кредитор:
Воловецьке колективне підприємство "Агрошляхбуд"
ВОЛОВЕЦЬКЕ КОЛЕКТИВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «АГРОШЛЯХБУД»
Головне управління Державної податкової служби у Закарпатській області
Державне агенство відновлення та розвитку інфраструктури України
Кодря Михайло Васильович
Комунальне підприємство "Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Ужгорода"
Комунальне підприємство «Виробниче управління водопровідно – каналізаційного господарства міста Ужгорода»
Орос Даніела Людвиківна
Приватне акціонерне товариство "Страхова компанія "Арсенал Страхування"
Публічне акціонерне товариство "УКРАЇНСЬКА ІННОВАЦІЙНА КОМПАНІЯ"
ТОВ "Закарпаттяенергозбут"
ТОВ "Статусінвестгруп"
ТОВ «Іст Лоуд груп»
ТОВ «Карат Маркет»
ТОВ «ЛСК-ОЙЛ»
ТОВ «Статусінвестгруп»
Товариство з обмеженою відпов
Товариство з обмеженою відповідальністю "Закарпаттяенергозбут"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Іст Лоуд Груп"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Карт Маркет"
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛСК-ОЙЛ"
Товариство з обмеженою відповідальністю "САНРАЙС ЛОГИСТИКС"
Товариство з обмеженою відповідальністю “САНРАЙС ЛОГИСТИКС
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
ПАТ "Українська інноваційна компанія"
пилип володимир маркович, відповідач (боржник):
Дочірнє підприємство "Закарпатський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна компанія "Автомобільні дороги України"
позивач (заявник):
Воловецьке колективне підприємство "Агрошляхбуд"
Головне управління Державної податкової служби у Закарпатській області
Головне управління ДПС у Закарпатській області
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС У ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Головне управління Пенсійного Фонду України в Закарпатській області
Дочірнє підприємство "Закарпатський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна компанія "Автомобільні дороги України"
Міжгірська селищна рада
Сабовчик Степан Іванович
Товариство з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України»
Чорниш Віталія Миколаївна
позивач в особі:
Закарпатська філія Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України"
представник:
Бобаль Марина Іванівна
Буря Олександр Олександрович
Варламова Катерина Сергіївна
ГУНЬКО ОЛЕКСАНДР ЮРІЙОВИЧ
Маркелов Вадим Вале
Маркелов Вадим Валентинович
Сакун Анна Олегівна
Фрейдун Ольга Михайлівна
адвокат Щиголь Микола Вікторович
представник відповідача:
Горбачова Ганна Михайлівна
представник заявника:
Адвокат Безвершенко Олег Олександрович
Гетьман Тетяна Віталіївна
Ліуш Богдан Богданович
м.Чернігів, Пилип Володимир Маркович
Митровка Ярослав Васильович
представник кредитора:
адвокат Лазоренко Ігор Володимирович
Плешинець Микола Васильович
представник позивача:
Громова Наталія Володимирівна
ДАНКО ІВАН ЮРІЙОВИЧ
адвокат Кривка Микола Володимирович
Мігалі Іляна Василівна
Рішко Сергій Іванович
Тимченко Володимир Григорович
представник скаржника:
м.Ужгород, Буря Олександр Олександрович
ПИЛИП ВОЛОДИМИР МАРКОВИЧ
суддя-учасник колегії:
ВАСЬКОВСЬКИЙ О В
ГАЛУШКО НАТАЛІЯ АНАТОЛІЇВНА
ЗВАРИЧ ОКСАНА ВОЛОДИМИРІВНА
КРАВЧУК НАТАЛІЯ МИРОНІВНА
ОГОРОДНІК К М
ОРИЩИН ГАННА ВАСИЛІВНА
РЖЕПЕЦЬКИЙ ВІКТОР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
тзов "закарпаттяенергозбут", інша особа:
Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України