Ухвала від 27.03.2026 по справі 953/6159/25

ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА

27 березня 2026 року

м. Харків

справа № 953/6159/25

провадження № 22-ц/818/2555/26

Харківський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:

головуючого судді - Тичкової О.Ю.,

суддів колегії -Пилипчук Н.П., Яцини В.Б.

розглянувши заяву ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції по справі за позовною заявою ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія з управлянні активами «Грі», що діє від свого імені та за рахунок Закритого Недиверсифікованого венчурного пайового інвестиційного фонду «Альфа», третя особа: акціонерне товариство «МЕГАБАНК», про визнання частково недійсним договору та стягнення коштів, -

УСТАНОВИВ:

У провадженні Харківського апеляційного суду перебуває справа за позовною заявою ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія з управлянні активами «Грі», що діє від свого імені та за рахунок Закритого Недиверсифікованого венчурного пайового інвестиційного фонду «Альфа», третя особа: акціонерне товариство «МЕГАБАНК», про визнання частково недійсним договору та стягнення коштів.

Справу призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні у суді апеляційної інстанції з повідомленням учасників справи на 30 червня 2026 року о 14 годині 45 хвилин.

26 березня 2026 року до Харківського апеляційного суду надійшла заява від представника ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 , про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Судова колегія вважає, що клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Частинами 1, 2, 3 ст.212 ЦПК України визначено, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.

Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше п'яти днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Суддя (суддя-доповідач) розглядає заяву учасника справи, його представника про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду без повідомлення учасників справи. За результатами розгляду заяви постановляється ухвала.

Відповідно до ч.7 ст.11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.

Згідно пунктів 1-7 розділу ІІІ Порядку для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою www.court.gov.ua та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, наведеним в додатку 1 до цього Порядку; учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання; в заяві учасник справи обов'язково вказує: назву суду; номер судової справи; дату та час судового засідання, в якому учасник бажає взяти участь в режимі відеоконференції; своє прізвище, ім'я та по-батькові; свій статус в судовій справі; електронну адресу, яка використана їм для реєстрації в Системі; номер телефону для зв'язку із судом; копія заяви в той самий строк надсилається учасником, що подав заяву, іншим учасникам справи; заява подається до суду та надсилається іншим учасникам справи в порядку, визначеному процесуальним законодавством, дозволеними засобами зв'язку; заява учасника про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду в день її надходження до суду підлягає реєстрації в автоматизованій системі документообігу суду та передається відповідному головуючому судді; головуючий суддя приймає рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності у суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначений день і час) та інформує про це Модератора; модератор інформує учасника справи засобами телефонного зв'язку (електронної пошти), вказаними у заяві, щодо технічної можливості проведення засідання в режимі відеоконференції або відсутності такої можливості.

Відповідно до ч. 5 ст. 212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Керуючись ст.212 ЦПК України, апеляційний суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 , про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, яке відбудеться 30 червня 2026 року о 14 годині 45 хвилин, та у всіх наступних засіданнях в режимі відеоконференції у справі за позовною заявою ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія з управлянні активами «Грі», що діє від свого імені та за рахунок Закритого Недиверсифікованого венчурного пайового інвестиційного фонду «Альфа», третя особа: акціонерне товариство «МЕГАБАНК», про визнання частково недійсним договору та стягнення коштів- задовольнити.

Розгляд цивільної справи, здійснювати дистанційно, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Відеоконференція буде проведена за допомогою системи відеоконференцзв'язку ВКЗ за веб-посиланням: https:// www.court.gov.ua.

Попередити Маринушкіна Арсена Григоровича про те, що згідно ч. 5 ст. 212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду несе учасник справи, який подав відповідне клопотання.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий - О.Ю. Тичкова

Судді - Н.П.Пилипчук

В.Б.Яцина

Попередній документ
135231935
Наступний документ
135231937
Інформація про рішення:
№ рішення: 135231936
№ справи: 953/6159/25
Дата рішення: 27.03.2026
Дата публікації: 31.03.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Харківський апеляційний суд
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; купівлі-продажу
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (19.02.2026)
Дата надходження: 22.01.2026
Предмет позову: Ап/скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Грі" в особі представника Халабурдіна Святослава Володимировича на рішення Київського районного суду м. Харкова від 31 грудня 2025 року по справі за позовною заявою Щокіна Б
Розклад засідань:
22.07.2025 09:00 Київський районний суд м.Харкова
02.09.2025 10:00 Київський районний суд м.Харкова
18.09.2025 12:00 Київський районний суд м.Харкова
15.10.2025 14:00 Київський районний суд м.Харкова
18.11.2025 15:00 Київський районний суд м.Харкова
19.12.2025 15:00 Київський районний суд м.Харкова
29.12.2025 14:00 Київський районний суд м.Харкова
31.12.2025 17:10 Київський районний суд м.Харкова
30.06.2026 14:45 Харківський апеляційний суд