Вирок від 30.03.2026 по справі 212/2920/26

Справа №212/2920/26

1-кп/212/970/26

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 березня 2026 року м. Кривий Ріг

Покровський районний суд міста Кривого Рогу в складі:

головуючого судді - ОСОБА_1 ,

за участі секретаря - ОСОБА_2 ,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду міста Кривого Рогу обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 12026041730000083 від 22.01.2026 року за обвинуваченням ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Великоолександрівка Казанського району Миколаївської області, громадянки України, ІПН: НОМЕР_1 , не працевлаштованої, не судимої, з середньо-спеціальною освітою, заміжньої, яка має на утриманні дитину, ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрована та проживає в АДРЕСА_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України,

за участі прокурора - ОСОБА_4 ,

обвинуваченої - ОСОБА_3 ,

захисника - ОСОБА_5 , -

ВСТАНОВИВ:

3 24.02.2022 року по теперішній час у зв'язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України відповідно до Закону України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 за №64/2022» введено воєнний стан в Україні, який неодноразово продовжувався та який діяв на час вчинення вказаного нижче злочину.

19 серпня 2023 року згідно із свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_2 , виданого 19.08.2023 року уповноваженим органом державної реєстрації актів цивільного стану, вбачається, що померла ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . На момент смерті ОСОБА_6 була зареєстрована та фактично мешкала за адресою: АДРЕСА_2 . Також ОСОБА_6 була клієнтом АТ КБ «Приват Банк», в якому мала відкриті банківські рахунки, до яких були прив'язані банківські картки № НОМЕР_3 та № НОМЕР_4 , якими вона користувалась та які залишились активними після її смерті.

Так після смерті ОСОБА_6 у невстановлений час, але не пізніше 04.10.2023 року ОСОБА_3 , будучи дружиною ОСОБА_7 , який є рідним племінником ОСОБА_6 , скориставшись фактичною відсутністю інших родичів, маючи кримінально-протиправний умисел, спрямований на заволодіння чужим майном: грошовими коштами, діючи умисно з корисливих мотивів, з метою привласнення чужого майна: грошових коштів, що знаходяться на банківській картці на ім'я ОСОБА_6 , яка померла, емітованої АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_3 , з використанням банкомату АТ КБ «ПриватБанк», розташованого за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Едуарда Фукса 63, будучи обізнаною про дію воєнного стану на території України, реалізуючи свій єдиний злочинний умисел, таємно, здійснила зняття кредитних грошових коштів трьома транзакціями: 1000 грн., 1000 грн., 2000 грн., в загальній сумі 4000 грн., тим самим здійснила крадіжку грошових коштів, належних АТ КБ «ПриватБанк», розпорядившись ними на власний розсуд.

Так, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу спрямованого на заволодіння чужим майном, ОСОБА_3 , 05.10.2023 року, більш точного часу встановити не надалось можливим, діючи умисно, з корисливих мотивів, з метою привласнення чужого майна, визначивши предметом свого злочинного посягання грошові кошти, які знаходились на банківській картці на ім'я померлої ОСОБА_6 , емітованої АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_3 , з використанням банкомату АТ КБ «Приватбанк», розташованого за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Едуарда Фукса 63, будучи обізнаною про дію воєнного стану на території України, реалізуючи свій єдиний злочинний умисел, таємно, здійснила зняття кредитних грошових коштів двома транзакціями: 3000 грн., 3800 грн., в загальній сумі 6800 грн., тим самим здійснила крадіжку грошових коштів, належних АТ КБ «ПриватБанк», розпорядившись ними на власний розсуд.

Крім того, ОСОБА_3 продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу спрямованого на заволодіння чужим майном, 05.10.2023 року, більш точного часу встановити не надалось можливим, діючи умисно з корисливих мотивів, з метою привласнення чужого майна, визначивши предметом свого злочинного посягання грошові кошти, які знаходились на банківській картці на ім'я померлої ОСОБА_6 , емітованої АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_3 , з використання банкомату АТ КБ «ПриватБанк», розташованого в магазині «М'ясна лавка» за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Едуарда Фукса 3, будучи обізнаною про дію воєнного стану на території України, реалізуючи свій єдиний злочинний умисел, таємно, здійснила зняття кредитних грошових коштів в сумі 2500 грн., тим самим вчинила крадіжку грошових коштів, належних АТ КБ «ПриватБанк», розпорядившись ними на власний розсуд.

Крім того, ОСОБА_3 реалізуючи свій злочинний умисел спрямований на заволодіння чужим майном, 06.10.2023 року більш точного часу встановити не надалось можливим, діючи умисно з корисливих мотивів, з метою привласнення чужого майна, визначивши предметом свого злочинного посягання грошові кошти, які знаходились на банківській картці емітованої АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_3 , використовуючи мобільний телефон М2101К7АG|Redmi, що належить померлій ОСОБА_6 , та сім-картку оператора мобільного зв'язку з номером телефону: НОМЕР_5 , здійснила вхід до мобільного додатку «Приват24», де був відкритий персональний кабінет клієнта АТ КБ «ПриватБанк» ОСОБА_6 , та маючи прямий умисел, з метою власної наживи, будучи обізнаною про дію воєнного стану на території України, таємно, здійснила переказ грошових коштів на свою банківську картку в сумі 500 грн., тим самим вчинила крадіжку грошових коштів належних АТ КБ «ПриватБанк», розпорядившись ними на власний розсуд.

Крім цього, 07.10.2023 року, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, спрямованого на заволодіння чужим майном, ОСОБА_3 , діючи умисно з корисливих мотивів, з метою привласнення чужого майна, визначивши предметом свого злочинного посягання грошові кошти, які знаходились на банківській картці на ім'я померлої ОСОБА_6 , емітованої АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_6 , з використанням банкомату АТ КБ «ПриватБанк», що розташований за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Миколи Світальського 7-Б, будучи обізнаною про дію воєнного стану на території України, реалізуючи свій єдиний злочинний умисел, таємно, з метою власного збагачення, здійснила зняття кредитних грошових коштів в сумі 1202 грн., тим самим вчинила крадіжку грошових коштів належних АТ КБ «ПриватБанк», розпорядившись ними на власний розсуд.

Крім цього, 08.10.2023 року, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, спрямованого на заволодіння чужим майном, ОСОБА_3 , діючи умисно з корисливих мотивів, з метою привласнення чужого майна, визначивши предметом свого злочинного посягання грошові кошти, які знаходились на банківській картці на ім'я померлої ОСОБА_6 , емітованої АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_6 , з використанням банкомату АТ КБ «ПриватБанк», що знаходиться за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Едуарда Фукса 63, будучи обізнаною про дію воєнного стану на території України, реалізуючи свій єдиний злочинний умисел, таємно, зняла кредитні грошові кошти в сумі 1502 грн., тим самим здійснила крадіжку грошових коштів належних АТ КБ «ПриватБанк», розпорядившись ними на власний розсуд.

Крім цього, 09.10.2023 року, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу спрямованого на заволодіння чужим майном, ОСОБА_3 , діючи умисно з корисливих мотивів, з метою привласнення чужого майна, визначивши предметом свого злочинного посягання грошові кошти, які знаходились на банківській картці на ім'я померлої ОСОБА_6 , емітованої АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_6 , з використанням банкомату АТ КБ «ПриватБанк», що знаходиться за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Едуарда Фукса 63, будучи обізнаною про дію воєнного стану на території України, реалізуючи свій єдиний злочинний умисел, таємно, здійснила зняття кредитних грошових коштів в сумі 802 грн., тим самим вчинила крадіжку грошових коштів належних АТ КБ «ПриватБанк», розпорядившись ними на власний розсуд.

Крім цього, 10.10.2023 року, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу спрямованого на заволодіння чужим майном, ОСОБА_3 , діючи умисно з корисливих мотивів, з метою привласнення чужого майна, визначивши предметом свого злочинного посягання грошові кошти, які знаходились на банківській картці на ім'я померлої ОСОБА_6 , емітованої АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_6 , з використанням банкомату АТ КБ «ПриватБанк», що знаходиться за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Едуарда Фукса 63, будучи обізнаною про дію воєнного стану на території України, реалізуючи свій єдиний злочинний умисел, таємно, здійснила зняття кредитних грошових коштів в сумі 702 грн., тим самим вчинила крадіжку грошових коштів належних АТ КБ «ПриватБанк», розпорядившись ними на власний розсуд.

Крім цього, 11.10.2023 року, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу спрямованого на заволодіння чужим майном, ОСОБА_3 , діючи умисно з корисливих мотивів, з метою привласнення чужого майна, визначивши предметом свого злочинного посягання грошові кошти, які знаходились на банківській картці на ім'я померлої ОСОБА_6 , емітованої АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_6 , з використанням банкомату АТ КБ «ПриватБанк», що знаходиться за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Едуарда Фукса 63, будучи обізнаною про дію воєнного стану на території України, реалізуючи свій єдиний злочинний умисел, таємно, з метою власного збагачення, здійснила зняття кредитних грошових коштів в сумі 802 грн., тим самим вчинила крадіжку грошових коштів належних АТ КБ «ПриватБанк», спричинивши матеріальний збиток.

Крім того, ОСОБА_3 реалізуючи свій єдиний злочинний умисел спрямований на заволодіння чужим майном, 30.10.2023 року, більш точного часу встановити не надалось можливим, діючи умисно з корисливих мотивів, з метою привласнення чужого майна, визначивши предметом свого злочинного посягання грошові кошти, які знаходились на банківській картці емітованої АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_6 , використовуючи мобільний телефон марки SM-A127F|samsung, що належить ОСОБА_3 та сім-картку оператора мобільного зв'язку з абонентським номером телефону: НОМЕР_5 , що належить померлій ОСОБА_6 , маючи доступ до даних персонального кабінету ОСОБА_8 , здійснила вхід до нього, використовуючи мобільний додаток «Приват24», та маючи прямий умисел, з метою власної наживи, будучи обізнаною про дію воєнного стану на території України, таємно, здійснила переказ грошових коштів на банківську картку № НОМЕР_4 належну ОСОБА_6 в сумі 169 грн., після чого, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, зняла грошові кошти в банкоматі АТ КБ «Приватбанк», тим самим вчинила крадіжку грошових коштів належних АТ КБ «ПриватБанк», розпорядившись ними на власний розсуд.

Крім того, ОСОБА_3 реалізуючи свій злочинний умисел спрямований на заволодіння чужим майном, 06.11.2023 року, більш точного часу встановити не надалось можливим, діючи умисно з корисливих мотивів, з метою привласнення чужого майна, визначивши предметом свого злочинного посягання грошові кошти, які знаходились на банківській картці емітованої АТ КБ «ПриватБанк» № НОМЕР_6 , використовуючи власний мобільний телефон марки SM-A127F|samsung, та сім-картку оператора мобільного зв'язку з абонентським номером телефону: НОМЕР_5 , що належить померлій ОСОБА_6 , маючи доступ до даних персонального кабінету ОСОБА_8 , здійснила вхід до нього, використовуючи мобільний додаток «Приват24», та маючи прямий умисел, з метою власної наживи, будучи обізнаною про дію воєнного стану на території України, реалізуючи свій єдиний злочинний умисел, таємно, здійснила переказ грошових коштів на банківську картку № НОМЕР_4 належну ОСОБА_6 в сумі 10050 грн., тим самим вчинила крадіжку грошових коштів, належних АТ КБ «ПриватБанк», розпорядившись ними на власний розсуд.

В результаті злочинних дій ОСОБА_3 з кредитного рахунку АТ КБ «ПриватБанк» на ім'я ОСОБА_6 було здійснено крадіжку грошових коштів на загальну суму 29029 грн., тим самим спричинивши потерпілому АТ КБ «Приватбанк» майнової шкоди на зазначену суму.

Обвинувальний акт у кримінальному провадженні надійшов до суду разом з угодою про визнання винуватості, яку укладено 3 березня 2026 року між обвинуваченою за участі захисника та прокурора зі згоди потерпілої особи, відповідно до якої ОСОБА_3 визнала свою винуватість у вчинені кримінального правопорушення та зобов'язалась беззастережно визнати обвинувачення у повному обсязі, а сторони узгодили покарання.

ОСОБА_3 у присутності свого захисника пояснила суду, що цілком розуміє характер пред'явленого обвинувачення за ч. 4 ст. 185 КК України, яке відноситься до категорії тяжких злочинів, при цьому повністю визнає себе винною у вчиненні інкримінованому їй кримінальному правопорушенні. Крім того зазначила, що розуміє надані їй законом права, розуміє наслідки укладання та затвердження угоди про визнання винуватості, визначені ст. 473 КПК, наслідки їх не виконання, передбачені ст. 476 КПК, згодна із узгодженим видом покарання, яке буде застосовано в результаті затвердження угоди про визнання винуватості та наполягає на затвердженні угоди судом.

Прокурор вважав, що при укладенні угоди дотримані всі вимоги діючого законодавства, тому просив суд угоду затвердити й призначити обвинуваченій узгоджену міру покарання та інші передбачені угодою заходи.

Захисник наполягав на затвердженні угоди, умови якої відповідають інтересам підзахисної.

Потерпіла особа висловила письмово свою згоду на затвердження угоди про визнання винуватості.

Вислухавши сторін кримінального провадження, дослідивши надані матеріали та зміст угоди про визнання винуватості, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для її затвердження, виходячи з наступного обґрунтування.

Суд встановив, що ОСОБА_3 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченогоч. 4 ст. 185 КК, яке згідно із ст. 12 КК відноситься до тяжкого злочину.

Суд зауважує, що обвинувачена цілком розуміє, що наслідком укладання та затвердження зазначеної угоди для прокурора, обвинуваченого є обмеження права на оскарження вироку за ст. 394, 424 КПК, а для обвинуваченого також відмова від здійснення прав, передбачених абз. 1, 4 п. 1 ч. 4 ст. 474 КПК.

Також обвинувачена розуміє, що у разі невиконання угоди про визнання винуватості прокурор має право упродовж строків давності притягнення до кримінальної відповідальності звернутися до суду з клопотанням про скасування вироку та судового розгляду кримінального провадження в загальному порядку.

Суд переконався, що укладення угоди є добровільною, умови угоди не порушують права, свободи чи інтереси сторін або інших осіб, не суперечать вимогам закону та інтересам суспільства, правова кваліфікація кримінального правопорушення є вірною, узгоджена міра покарання відповідає загальним засадам призначення покарання, характеру та тяжкості обвинувачення, з урахуванням даних винної особи, яка офіційно не працевлаштована, однак раніше не судима, маючи на утриманні неповнолітню дитину.

Також суд зазначає, що обставинами, що пом'якшують покарання ОСОБА_3 , є щире каяття обвинуваченої та відшкодування нею завданої шкоди.

За таких обставин суд вважає доведеним провину ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК, тобто у таємному викраденні чужого майна (крадіжка), вчиненому в умовах воєнного стану.

Внаслідок наведеного вмотивування угоду про визнання винуватості слід затвердити та визнати ОСОБА_3 винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України, та призначити їй узгоджене сторонами угоди покарання у вигляді позбавлення волі строком на п'ять років, а на підставі ст. 75 КК України звільнити її від відбування покарання з випробувальним строком на один рік із покладенням обов'язків, передбачених ст. 76 КК України.

Питання речових доказів вирішити відповідно ст. 100 КПК України.

При цьому суд зазначає, що на підставі ч. 1 ст. 96-1 КК спеціальна конфіскація полягає у примусовому безоплатному вилученні за рішенням суду у власність держави грошей, цінностей та іншого майна у випадках, визначених КК, за умови вчинення умисного кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого Особливою частиною цього Кодексу, зокрема, за які передбачено основне покарання у виді позбавлення волі.

За п. 4 ч. 1 ст. 96-2 КК спеціальна конфіскація застосовується у разі, якщо гроші, цінності та інше майно були підшукані, виготовлені, пристосовані або використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення, крім тих, що повертаються власнику (законному володільцю), який не знав і не міг знати про їх незаконне використання.

Згідно із ч. 10 ст. 100 КПК застосування спеціальної конфіскації здійснюється тільки після доведення в судовому порядку стороною обвинувачення, що власник (законний володілець) грошей, цінностей та іншого майна знав про їх незаконне походження та/або використання.

Враховуючи наведене вмотивування, вилучений у ОСОБА_3 мобільний телефон Samsung Galaxy A12 модель SM-A127F, належний обвинуваченій, підлягає спеціальній конфіскації.

Керуючись ст. 314, 373, 374, 475 КПК, -

УХВАЛИВ:

Затвердити угоду про визнання винуватості від 3 березня 2026 року, укладену між прокурором ОСОБА_4 та обвинуваченою ОСОБА_3 за участі захисника ОСОБА_5 .

ОСОБА_3 визнати винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України, та призначити ОСОБА_3 узгоджене сторонами покарання за ст. 185 ч. 4 КК України у вигляді 5 (п'яти) років позбавлення волі.

Відповідно до ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_3 від відбування призначеного покарання з випробуванням строком на 1 (один) рік, якщо вона протягом визначеного судом випробувального терміну не вчинить нового кримінального правопорушення та виконає покладені на неї обов'язки.

Згідно із ст. 76 КК України покласти на ОСОБА_3 обов'язки періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації та повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання.

Речові докази: СД-диск з інформацією про банківські рахунки, долучений до матеріалів кримінального провадження, - залишити при справі;

мобільний телефон Samsung Galaxy A12 модель SM-A127F, належний ОСОБА_3 , що зберігається у камері схову ВП 3 № КРУП ГУ НП в Дніпропетровській області, - конфіскувати на користь держави.

Вирок може бути оскаржений до Дніпровського апеляційного суду через Покровський районний суд міста Кривого Рогу протягом тридцяти днів з моменту його проголошення.

Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку. Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору.

Суддя ОСОБА_1

Попередній документ
135229113
Наступний документ
135229115
Інформація про рішення:
№ рішення: 135229114
№ справи: 212/2920/26
Дата рішення: 30.03.2026
Дата публікації: 31.03.2026
Форма документу: Вирок
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Покровський районний суд міста Кривого Рогу
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення проти власності; Крадіжка
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (30.04.2026)
Дата надходження: 05.03.2026
Розклад засідань:
30.03.2026 09:30 Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу