Ухвала від 30.03.2026 по справі 495/2558/26

УХВАЛА

про залучення захисника

30 березня 2026 рокуСправа № 495/2558/26

Номер провадження 2-а/495/53/2026

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області в складі судді Братків І.І., в ході підготовки до рогляду позовної заяви ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) до громадянина Республіки Молдова ОСОБА_1 про затримання іноземця або особи без громадянства з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі териорії України,

ВСТАНОВИВ:

30.03.2026 у провадження Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області надійшла вищезазначена позовна заява.

Ухвалою від 30.03.2026 відкрито провадження у справі та призначено її до судового розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.

Так, справи про примусове видворення іноземців або осіб без громадянства розглядаються судом, причому закон вимагає розгляду таких справ за обов'язкової участі сторін, що передбачає право на адвоката. Справи розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом за позовом міграційної служби, СБУ або прикордонної служби.

У разі якщо особа не залучила адвоката, суд залучає його через орган (установу), уповноважений законом на надання безоплатної правничої допомоги. Рішення суду про доручення призначити адвоката негайно, але не пізніше двох робочих днів, надсилається відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правничої допомоги, для виконання.

Суд, з урахуванням зазначеного дійшов висновку про неможливість проведення судового засідання у відсутність захисника та вважає необхідним його призначити.

З метою не порушення права відповідача на захист, суд вважає за можливе доручити Південному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги залучити захисника для розгляду позовної заяви ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) до громадянина Республіки Молдова ОСОБА_1 про затримання іноземця або особи без громадянства з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі териорії України.

Керуючись ст. 48, 49, 53, 371 КПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Доручити Південному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги (юридична адреса: 65023, м. Одеса, вул. Льва Толстого, 6) призначити захисника громадянину Молдови Тріцоліці Георгію для розгляду позовної заяви ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) до громадянина Республіки Молдова ОСОБА_1 про затримання іноземця або особи без громадянства з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі териорії України.

Забезпечити явку захисника для надання правової допомоги громадянину Молдови ОСОБА_1 у судове засідання, яке відбудеться 30 березня 2026 року о 13:15 годині в залі судових засідань Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області, розташованого за адресою Одеська область, м. Білгород-Дністровський, вул. Військової слави, 27.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Ірина БРАТКІВ

Попередній документ
135228053
Наступний документ
135228055
Інформація про рішення:
№ рішення: 135228054
№ справи: 495/2558/26
Дата рішення: 30.03.2026
Дата публікації: 31.03.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо; перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, з них; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України, їхнього затримання
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (30.03.2026)
Результат розгляду: заяву задоволено повністю
Дата надходження: 30.03.2026
Предмет позову: затримання іноземців або особи без громадянства з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України