Рішення від 26.03.2026 по справі 480/9582/25

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 березня 2026 року Справа № 480/9582/25

Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Шаповала М.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/9582/25 за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 просить суд:

- визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо ведення військового обліку відносно нього як військовозобов'язаного;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 внести актуальні військово-облікові відомості відносно нього до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів та виключити з військового обліку на підставі рішення військово-лікарської комісії від 21.07.2017 про непридатність до військової служби.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що 21.07.2017 на підставі довідки ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_3 був визнаний непридатним до військової служби із виключенням з військового обліку на підставі статті 38А графи ІІ Розкладу хвороб Наказу МОУ № 402 від 14.08.2008 (редакції Наказу від 30.05.2017) та виключений з військового обліку в порядку п. 3 ч. 6 ст. 37 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" ІНФОРМАЦІЯ_4 , з внесенням відповідної інформації до військово-облікового документа Серія НОМЕР_1 .

06.09.2025, при перевірці особистих військово-облікових даних у єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів за допомогою мобільного додатку "РЕЗЕРВ+", ОСОБА_1 виявив, що перебуває на військовому обліку військовозобов'язаних ІНФОРМАЦІЯ_1 . Додатково, відповідно до інформації з електронного військово-облікового документа, сформованого за допомогою мобільного додатку "РЕЗЕРВ+", дата медичного огляду військово-лікарської комісії та її результати відсутні. Натомість наявна інформація щодо встановленої ІІІ групи інвалідності ОСОБА_1 , її строку та причини, а також відомості щодо відстрочки, а саме наявна примітка "відстрочка до завершення мобілізації".

Виходячи з даних, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів можна зробити висновок, що ОСОБА_1 було взято на військовий облік військовозобов'язаних ІНФОРМАЦІЯ_1 попри рішення ВЛК відповідно до якого позивач визнаний непридатним до військової служби з виключення з військового обліку згідно статті 38А графи ІІ Розкладу хвороб Наказу МОУ № 402 від 14.08.2008.

На адресу ІНФОРМАЦІЯ_5 позивачем 01.11.2025 була направлена заява про внесення актуальних відомостей про виключення відомостей про перебування позивача на військовому обліку військовозобов'язаних.

В подальшому позивачем отримано відповідь від ІНФОРМАЦІЯ_5 від 17.11.2025 з якою позивач не погоджується та звернувся до суду.

Ухвалою суду від 22.12.2025 відкрито спрощене позовне провадження у справі без повідомлення (виклику) сторін.

На адресу суду надійшов відзив на позовну заяву, у якому відповідач просить відмовити у задоволенні позову повністю. Обґрунтовуючи відзив відповідач зазначає, що за інформацією з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів громадянин ОСОБА_1 перебуває на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_6 з 01.10.2020. Враховуючи те, що позивач проігнорував відповідь на його заяву ІНФОРМАЦІЯ_7 не з'явитися до ІНФОРМАЦІЯ_5 з паспортом та військово-обліковим документом для проходження військово-лікарської комісії, або до ІНФОРМАЦІЯ_8 , який вніс інформацію про виключення його з військового обліку на підставі рішення ВЛК від 21.07.2017 зміни у Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів, щодо виключення позивача з військового обліку військовозобов'язаних не вносилися.

Розглянувши матеріали справи, судом встановлені наступні обставини.

Судом встановлено, що 21.07.2017 на підставі довідки ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_3 позивач був визнаний непридатним до військової служби із виключенням з військового обліку на підставі статті 38А графи ІІ Розкладу хвороб Наказу МОУ № 402 від 14.08.2008 (редакції Наказу від 30.05.2017) та виключений з військового обліку в порядку п. 3 ч. 6 ст. 37 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" ІНФОРМАЦІЯ_4 , з внесенням відповідної інформації до військово-облікового документа Серія НОМЕР_1 .

06.09.2025, при перевірці особистих військово-облікових даних у єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів за допомогою мобільного додатку "РЕЗЕРВ+", ОСОБА_1 виявив, що перебуває на військовому обліку військовозобов'язаних ІНФОРМАЦІЯ_1 . Додатково, відповідно до інформації з електронного військовооблікового документа, сформованого за допомогою мобільного додатку "РЕЗЕРВ+", дата медичного огляду військово-лікарської комісії та її результати відсутні. Натомість наявна інформація щодо встановленої ІІІ групи інвалідності ОСОБА_1 , її строку та причини, а також відомості щодо відстрочки, а саме наявна примітка "відстрочка до завершення мобілізації".

До ІНФОРМАЦІЯ_5 від позивача надійшло звернення вх. № 12493, про внесення змін у Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів ( АІТС "Оберіг"), щодо виключення позивача з військового обліку військовозобов'язаних.

17.11.2025 ІНФОРМАЦІЯ_7 позивачу була надана відповідь на його звернення за вих. № 7538, а саме: в ІНФОРМАЦІЯ_9 відсутні медичні документи, щодо Вашого ступеню придатності, отже Вам не обхідно з'явитися до ІНФОРМАЦІЯ_5 з паспортом та військово-обліковим документом для проходження військово-лікарської комісії, або до ІНФОРМАЦІЯ_8 , який в ніс інформацію про виключення Вас з військового обліку на підставі рішення ВЛК від 21.07.2017.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Згідно з ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Перевіряючи юридичну та фактичну обґрунтованість бездіяльності, дій відповідача на відповідність вимогам ч.2 ст.2 КАС України, суд виходить з наступного.

У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

В подальшому Указами Президента України воєнний стан продовжувався та на момент розгляду адміністративної справи строк дії воєнного стану в Україні триває.

Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби регламентовано Законом України "Про військовий обов'язок і військову службу" від 25.03.1992 № 2232-ХІІ.

Відповідно до ч.1 ст.2 Закону № 2232-ХІІ військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

За приписами ч.8 ст.2 Закону № 2232-XII виконання військового обов'язку в запасі полягає в дотриманні військовозобов'язаними порядку і правил військового обліку, проходженні зборів для збереження та вдосконалення знань, навичок і умінь, необхідних для виконання обов'язків військової служби в особливий період.

Згідно з ч.1, 3 та 4 ст.33 Закону № 2232-XII військовий облік громадян України поділяється на облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Військовий облік усіх призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться за місцем їх проживання і відповідно до обсягу та деталізації поділяється на персонально-якісний, персонально-первинний та персональний.

Військовий облік військовозобов'язаних та резервістів за призначенням поділяється на загальний і спеціальний.

Частиною 5 ст. 33 Закону № 2232-ХІІ визначено, що військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Персонально-якісний облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів передбачає облік відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які узагальнюються в облікових документах та вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Ведення персонально-якісного обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів покладається на відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ч.1 ст.34 Закону № 2232-ХІІ).

Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України від 16.03.2017 № 1951-VIII "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів" (далі - Закон № 1951-VIII) Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) - інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.

Основними завданнями Реєстру є: 1) ідентифікація призовників, військовозобов'язаних, резервістів та забезпечення ведення військового обліку громадян України; 2) інформаційне забезпечення комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань особовим складом у мирний час та в особливий період; 3) інформаційне забезпечення громадян України, у тому числі осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію, та членів сімей загиблих військовослужбовців відомостями щодо виконання ними військового обов'язку (ч.1 ст.2 Закону № 1951-VIII).

За приписами ч. 8, 9 ст. 5 Закону № 1951-VIII органами ведення Реєстру є районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління Служби безпеки України та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи розвідувальних органів України. Органи ведення Реєстру забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних.

Права та обов'язки призовників, військовозобов'язаних та резервістів визначені ст.9 Закону № 1951-VIII, до яких віднесено, що призовник, військовозобов'язаний та резервіст має право: 1) отримувати інформацію про своє включення (невключення) до Реєстру та відомості про себе, внесені до Реєстру, в тому числі через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста; 2) звертатися в порядку, встановленому адміністратором Реєстру, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру запису про себе, виправлення недостовірних відомостей Реєстру.

Частинами 1, 3 ст.14 Закону № 1951-VIII передбачено, що ведення Реєстру включає:

1) внесення запису про призовників, військовозобов'язаних та резервістів до бази даних Реєстру для взяття на облік або при відновленні на військовому обліку з перевіркою відповідності персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів існуючим обліковим даним;

2) внесення змін до персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних, резервістів на підставі відомостей органів виконавчої влади, інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, закладів освіти незалежно від підпорядкування і форми власності, а також відомостей, що подаються органу ведення Реєстру призовниками, військовозобов'язаними, резервістами;

3) знищення повторного запису Реєстру в разі його виявлення.

Актуалізація бази даних Реєстру здійснюється на підставі відомостей, що вносяться органами ведення Реєстру, а також шляхом електронної інформаційної взаємодії (обміну відомостями) між Реєстром та інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи, передбачені цією частиною.

На виконання ч.5 ст.33 Закону № 2232-ХІІ Кабінет Міністрів України затвердив Порядок організації ведення військового обліку військовозобов'язаних, призовників та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1487 (далі - Порядок № 1487), п.2 якого визначено, що військовий облік є складовою змісту мобілізаційної підготовки держави. Він полягає у цілеспрямованій діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій щодо: фіксації, накопичення та аналізу наявних людських мобілізаційних ресурсів за військово-обліковими ознаками; здійснення заходів із забезпечення виконання встановлених правил військового обліку призовниками, військовозобов'язаними та резервістами; подання відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів до органів ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Головною вимогою до системи військового обліку є постійне забезпечення повноти та достовірності даних, що визначають кількісний склад та якісний стан призовників і військовозобов'язаних (п.6 Порядку № 1487).

Військовий облік ведеться на підставі даних паспорта громадянина України та військово-облікових документів. Для внесення запису/актуалізації даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів ними надаються персональні дані відповідно до вимог Закону України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів" (п. 20 Порядку № 1487).

Відповідно до приписів п.79 Порядку № 1487 районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, з-поміж іншого:

організовують та ведуть військовий облік на території адміністративно-територіальної одиниці;

здійснюють взяття, зняття або виключення з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів у випадках, передбачених законодавством;

організовують взаємодію з державними органами, підприємствами, установами та організаціями щодо строків та способів звіряння даних списків персонального військового обліку та карток первинного обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також їх оповіщення;

організовують та забезпечують зберігання облікової документації призовників, військовозобов'язаних та резервістів, персональних даних, які містяться в них;

проставляють у військово-облікових документах призовників, військовозобов'язаних та резервістів відповідні відмітки про взяття їх на військовий облік, зняття та виключення з нього;

виконують архівно-довідкову роботу з питань військового обліку;

виконують функції з ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Отже, на районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки покладено обов'язок вносити до Реєстру передбачені Законом України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів" відомості про призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

На час внесення відомостей до тимчасового посвідчення військовозобов'язаного про виключення позивача з військового обліку, ч. 6 ст. 37 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" передбачала, що виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов'язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які:

1) призвані чи прийняті на військову службу;

2) проходять військову службу (навчання) у закладах фахової передвищої військової освіти, вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти;

3) визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку;

4) досягли граничного віку перебування в запасі;

5) припинили громадянство України;

6) були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину;

7) направлені для відбування покарання до установ виконання покарань або до яких застосовано примусові заходи медичного характеру;

8) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими.

Предметом оскарження у цій справі є саме бездіяльністю відповідача, яка полягає у не внесенні відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів про виключення позивача з військового обліку.

Як встановлено судом, згідно із військово-обліковим документом, сформованим 06.09.2025 у застосунку "Резерв + ", позивач перебуває на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_9 . У графі підстава зняття/виключення з військового обліку відомості не зазначено.

Разом з цим, 21.07.2017 на підставі довідки ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_3 був визнаний непридатним до військової служби із виключенням з військового обліку на підставі статті 38А графи ІІ Розкладу хвороб Наказу МОУ № 402 від 14.08.2008 (редакції Наказу від 30.05.2017) та виключений з військового обліку в порядку п. 3 ч. 6 ст. 37 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" ІНФОРМАЦІЯ_4 , з внесенням відповідної інформації до військово-облікового документа Серія НОМЕР_1 .

Однак, наказом Міністерства оборони України від 20.12.2017 № 684, який втратив чинність на підставі наказу Міністерства оборони України № 509 від 25.07.2024, було затверджено Перелік випадків, за яких громадяни України знімаються з військового обліку військовозобов'язаних, зі змісту якого слідує, що зняттю з військового обліку військовозобов'язаних у військових комісаріатах, відповідних підрозділах Служби безпеки України підлягають громадяни України, які:

були засуджені до позбавлення волі за злочини середньої тяжкості та відбували покарання в установах відбування покарань;

за рішенням військово-лікарських комісій (призовних комісій) визнані за станом здоров'я непридатними в мирний час, обмежено придатними у воєнний час через хвороби, які пов'язані з розладами психіки і поведінки, нервової системи, та їх наслідки.

Слід відзначити, що законодавець виокремлює поняття "зняття з військового обліку" та "виключення з військового обліку", при цьому, при знятті з військового обліку Законом передбачено можливість повторного взяття військовозобов'язаного на такий облік.

Отже, різними є як підстави, так і правові наслідки зняття або виключення з військового обліку.

З аналізу положень Закону № 2232-XII висновується, що громадяни, які підлягають виключенню з військового обліку, втрачають статус військовозобов'язаного, в той же час зняті з військового обліку продовжують перебувати в статусі військовозобов'язаних.

З метою якісного проведення призову громадян на строкову військову службу за станом здоров'я, прийняття громадян на військову службу за контрактом, проведення медичного огляду військовослужбовців, військовозобов'язаних, резервістів для визначення ступеня придатності до військової служби та визначення ступеня придатності льотного складу до льотної роботи наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 № 402 затверджено Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України (далі Положення № 402).

Відповідно до п.1.2 глави 1 розділу І Положення № 402 військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров'я до військової служби призовників, військовослужбовців та військовозобов'язаних, установлює причинний зв'язок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.

Пунктом 2.1 глави 2 розділу І Положення № 402 встановлено, що для проведення військово-лікарської експертизи створюються військово-лікарські комісії (далі - ВЛК), штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі). Штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі) ВЛК (лікарсько-льотні комісії (далі - ЛЛК)) приймають постанови. Постанови ВЛК (ЛЛК) оформлюються свідоцтвом про хворобу, довідкою військово-лікарської комісії, протоколом засідання штатної військово-лікарської комісії.

За змістом п.1.1 глави 2 розділу ІІ Положення № 402 медичний огляд включає в себе вивчення та оцінку стану здоров'я і фізичного розвитку громадян на момент огляду в цілях визначення ступеня придатності до військової служби, навчання за військово-обліковими спеціальностями, вирішення інших питань, передбачених цим Положенням, з винесенням письмового висновку (постанови). Під придатністю до військової служби у цьому Положенні розуміється такий стан здоров'я і фізичного розвитку громадян, який дозволяє їм виконувати передбачені статутами, інструкціями службові обов'язки з конкретної військової спеціальності у виді Збройних Сил України та інших військових формуваннях у мирний та воєнний час.

Медичний огляд проводиться ВЛК, крім іншого, з метою визначення придатності до військової служби допризовників, призовників, військовозобов'язаних, резервістів (кандидатів у резервісти).

На час проходження позивачем ВЛК, п.3.8 глави 3 розділу II Положення №402, передбачав, що за статтями (пунктами статей) Розкладу хвороб, які передбачають індивідуальне визначення придатності до військової служби і військової спеціальності, ВЛК щодо військовозобов'язаних, яких призивають на військову службу або приймають на військову службу у добровільному порядку за контрактом, виносить одну із таких постанов:

"Непридатний до військової служби у мирний час, обмежено придатний у воєнний час";

"Обмежено придатний до військової служби";

"Придатний (або непридатний) до військової служби за контрактом, за спеціальністю __________ (вказати спеціальність)";

"Придатний (або непридатний) до військової служби в миротворчій місії за спеціальністю _____________ (вказати спеціальність)";

"Придатний до військової служби".

Постанови ВЛК військових комісаріатів оформлюються довідкою ВЛК (додаток 4 до Положення) у двох примірниках, яка не підлягає затвердженню штатною ВЛК і дійсна протягом шести місяців з дня медичного огляду. Копія довідки видається на руки особі, яка пройшла медичний огляд.

Після закінчення медичного обстеження під час мобілізації ВЛК виносить щодо військовозобов'язаного одну із таких постанов:

"Придатний до військової служби";

"Тимчасово непридатний до військової служби (вказати дату повторного огляду)";

"Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку".

Єдиною обставиною, на яку посилається позивач в обґрунтування виключення позивача із військового обліку є відомості внесені ІНФОРМАЦІЯ_4 до військово-облікового документа позивача Серія НОМЕР_1 .

Водночас, як вказує відповідач немає відомостей про проходження позивачем військово-лікарської комісії.

Не надано позивачем суду копії довідки ВЛК, яка видається на руки особі, яка пройшла медичний огляд.

Відповідно до ч.1 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

При цьому, згідно ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Таким чином, виходячи з встановлених обставин справи, оцінивши добуті докази в їх сукупності за правилами ст.90 КАС України та наведені положення чинного законодавства, суд дійшов висновку, що позов підлягає залишенню без задоволення за встановленої судом безпідставності його вимог.

Враховуючи вищевикладене, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд визнає, що у задоволенні позову слід відмовити.

Розподіл судового збору не здійснюється у зв'язку із тим, що позов задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - відмовити.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя М.М. Шаповал