Рішення від 26.03.2026 по справі 380/22028/25

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№380/22028/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 березня 2026 року м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Мричко Н.І., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін адміністративну справу ОСОБА_1 до Департаменту поліції особливого призначення “Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України “ ІНФОРМАЦІЯ_1 » про визнання протиправною відмову, зобов'язання вчинити дії

встановив:

до Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 (далі позивач) до Департаменту поліції особливого призначення “Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України “ ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ 45013109, місцезнаходження: 04075, м. Київ, вул. Максименка Федора, 21 (далі відповідач), в якій позивач просив:

- визнати протиправною відмову Департаменту поліції особливого призначення “Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України “ ІНФОРМАЦІЯ_1 » у проведенні перерахунку та доплаті ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги, у зв'язку з встановленням IIІ групи інвалідності внаслідок травми пов'язаної з захистом Батьківщини (зміною причини інвалідності) у розмірі до 250 розмірів прожиткового мінімуму, з урахуванням проведених виплат;

- зобов'язати Департамент поліції особливого призначення “Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України “ ІНФОРМАЦІЯ_1 » провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 , одноразової грошової допомоги, у зв'язку з встановленням IIІ групи інвалідності внаслідок травми пов'язаної з захистом Батьківщини (зміною причини інвалідності) у розмірі до 250 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому прийнято рішення про виплату, з урахуванням проведених виплат.

Ухвалою від 10.11.2025 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи за наявними у справі матеріалами.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач проходив службу в Департаменті поліції особливого призначення «Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України « ІНФОРМАЦІЯ_1 »» з якого з 28.03.2024 звільнений наказом ДПОП «ОШБ «Лють» №514 о/с за п.2 ч.1 ст.77 (через хворобу) Закону України "Про Національну поліцію". Зазначає, що згідно з довідкою до акта огляду медико-соціальною експертною комісією позивачу було встановлено III групу інвалідності, захворювання так, пов'язане з проходженням служби в поліції, яка встановлена на строк до 04.08.2025 року. У зв'язку з встановленням III групи інвалідності ОСОБА_1 виплачено одноразову грошову допомогу у сумі 211910,00 грн. Надалі, відповідно до Витягу з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи ОСОБА_1 визначено ІІІ групу інвалідності, однак змінену причину інвалідності: Поранення, захворювання або інші ушкодження здоров'я, ТАК, пов'язані з захистом Батьківщини. У зв'язку з цим, позивач через «гарячу лінію» Міністерства внутрішніх справ України звернувся про виплату одноразової грошової допомоги, у зв'язку з встановленням IIІ групи інвалідності внаслідок травми пов'язаної з захистом Батьківщини (зміною причини інвалідності). Однак, відповідач повідомив, що відсутні правові підстави для призначення та виплати чи доплати одноразової грошової допомоги.

Представник відповідача подала до суду відзив на позовну заяву, в якому проти позовних вимог заперечила. Відзив обґрунтований тим, що встановлені вичерпні підстави для отримання одноразової грошової допомоги в розмірі більшому, ніж уже виплачено поліцейському, передбачено пунктом 24 Порядку, а саме якщо поліцейському після встановлення первинного ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності під час повторного огляду згідно з рішенням медико-соціальної експертної комісії буде встановлено групу інвалідності або більший відсоток втрати працездатності, що дає йому право на отримання грошової допомоги в більшому розмірі, виплата проводиться з урахуванням раніше виплаченої суми. Вказує, що група інвалідності ОСОБА_1 не змінювалась. З огляду на викладене, у ДПОП «ОШБ «Лють» немає правових підстав для перерахунку одноразової грошової допомоги або доплати до виплаченої раніше допомоги. Зазначає, що позивачем пропущено строк звернення до суду.

Частиною п'ятою статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

З клопотаннями про розгляд справи у судовому засіданні сторони у справі не звертались.

Дослідивши матеріали справи на підтвердження й спростування заявлених вимог в їх сукупності, надавши їм юридичну оцінку, суд встановив таке.

ОСОБА_1 починаючи з 02.05.2023 року проходив службу в Департаменту поліції особливого призначення «Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України « ІНФОРМАЦІЯ_1 »» та був звільнений з 28.03.2024 року наказом ДПОП «ОШБ «Лють» №514 о/с за п.2 ч.1 ст.77 (через хворобу) Закону України "Про Національну поліцію".

Відповідно до довідки ДПОП «ОШБ «Лють» №5150/59/06-2025 від 02.09.2025 року ОСОБА_1 в період з 12.07.2023 по 27.07.2023 брав участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави, у зв'язку із військовою агресією Російської Федерації проти України, перебуваючи в населених пунктах Кліщіївка, Курдюмівка Бахмутського району Донецької області.

Згідно з довідкою до акта огляду медико-соціальною експертною комісією МСЕК серії 12 ААГ №605081 ОСОБА_1 з 08.04.2024 було встановлено III групу інвалідності, захворювання так, пов'язане з проходженням служби в поліції, яка встановлена на строк до 04.08.2025 року.

У зв'язку з встановленням III групи інвалідності ОСОБА_1 26.10.2024 року ДПОП «ОШБ «Лють» виплачено одноразову грошову допомогу у сумі 211910,00 грн, що підтверджується випискою з «Приват24».

Відповідно до Витягу з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи №184/25/6524/В від 23.07.2025 року ОСОБА_1 визначено ІІІ групу інвалідності, однак змінену причину інвалідності: Поранення, захворювання або інші ушкодження здоров'я, ТАК, пов'язані з захистом Батьківщини.

29.07.2025 року ОСОБА_1 звернувся про виплату одноразової грошової допомоги, у зв'язку з встановленням IIІ групи інвалідності внаслідок травми пов'язаної з захистом Батьківщини (зміною причини інвалідності).

Листом ДПОП «ОШБ «Лють» №11035-2025 від 08.08.2025 року повідомило ОСОБА_1 , що вичерпні підстави для отримання одноразової грошової допомоги в збільшеному розмірі, ніж уже виплачено поліцейському, передбачені пунктом 24 Порядку. Зважаючи на викладене, відсутні правову підстави для призначення та виплати чи доплати одноразової грошової допомоги. Також у вказаному листі зазначено, що Позивача звільнено зі служби з поліції згідно з наказом ДПОП «ОШЮ «Лють» №514 о/с від 28.03.2024 року за станом здоров'я. 09.09.2025 року ОСОБА_1 отримав посвідчення особи з інвалідністю 3 групи внаслідок війни №158103.

29.09.2025 року ОСОБА_2 через представника подав скаргу до відповідача щодо вжиття заходів щодо зобов'язання Департаменту поліції особливого призначення «Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України « ІНФОРМАЦІЯ_1 » видати наказ про проведення перерахунку та виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги, у зв'язку з встановленням IIІ групи інвалідності внаслідок травми пов'язаної з захистом Батьківщини (зміною причини інвалідності) у розмірі до 250 розмірів прожиткового мінімуму, з урахуванням проведених виплат.

Листом ДПОП «ОШБ «Лють» №151342025 від 28.10.2025 року повідомлено, що вичерпні підстави для отримання одноразової грошової допомоги в розмірі більшому, ніж уже виплачено поліцейському, передбачено пунктом 24 Порядку. З огляду на викладене, немає правових підстав для перерахунку одноразової грошової допомоги або доплати до виплаченої раніше. Інформуємо, що під час проведеної перевірки за фактом можливого порушення службової дисципліни окремими працівниками управління кадрового забезпечення ДПОП «ОШБ «Лють» порушень не виявлено.

Вважаючи протиправною відмову у перерахунку одноразової грошової допомоги, позивач звернувся до адміністративного суду з цим позовом.

Щодо строку звернення до суду.

Відповідно до частини першої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого вказаним Кодексом або іншими законами.

В абзаці 1 частини другої статті 122 КАС України встановлено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Отже, строк звернення до суду із цим позовом визначений в абзаці 1 частини другої статті 122 КАС України та становить шість місяців.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач листом №151342025 від 28.10.2025 року повідомив позивачу, про відсутність правових підстав для перерахунку одноразової грошової допомоги або доплати до виплаченої раніше.

Отже, позивач дізнався про порушення своїх прав, свобод чи інтересів з листа ДПОП «ОШБ «Лють» №151342025 від 28.10.2025.

Відтак, строк звернення до суду почав свій перебіг з 29.10.2025.

До суду з цим позовом представник позивача звернувся через підсистему «Електронний суд» 06.11.2025.

Таким чином, звернувшись до суду 06.11.2025 з позовом позивач дотримався встановленого абзацом 1 частиною другою статті 122 КАС України шестимісячного строку звернення до суду.

Вирішуючи спір по суті, суд виходив з такого.

Спірні правовідносини між сторонами по даній справі щодо порядку та підстав призначення і виплати одноразової грошової допомоги в разі втрати працездатності поліцейського, регулюються Законом України від 02.07.2015 №580-VIII "Про Національну поліцію" (далі - Закон №580-VIII) і Порядком та умовами виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, затвердженим наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11.01.2016 №4 (далі - Порядок №4).

За приписами пункту другого частини першої статті 77 Закону №580-VIII, поліцейський звільняється зі служби в поліції, а служба в поліції припиняється, зокрема, через хворобу - за рішенням медичної комісії про непридатність до служби в поліції.

Частиною 1 статті 97 Закону №580-VIII передбачено, що одноразова грошова допомога в разі загибелі (смерті), визначення втрати працездатності поліцейського (далі - одноразова грошова допомога) є соціальною виплатою, гарантованою допомогою з боку держави, яка призначається і виплачується особам, які за цим Законом мають право на її отримання, у разі:

1) загибелі поліцейського, що настала внаслідок протиправних дій третіх осіб, або під час учинення дій, спрямованих на рятування життя людей або усунення загрози їхньому життю, чи в ході участі в антитерористичній операції, під час захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України або смерті поліцейського внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого за зазначених обставин;

2) смерті поліцейського, що настала під час проходження ним служби в поліції;

3) визначення поліцейському інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час виконання ним службових обов'язків, пов'язаних із виконанням повноважень та основних завдань міліції або поліції, чи участі в антитерористичній операції, захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, протягом шести місяців після звільнення його з поліції внаслідок причин, зазначених у цьому пункті;

4) визначення поліцейському інвалідності внаслідок захворювання, поранення (контузії, травми або каліцтва), пов'язаних з проходженням ним служби в органах внутрішніх справ або поліції, протягом шести місяців після звільнення його з поліції внаслідок причин, зазначених у цьому пункті;

5) отримання поліцейським поранення (контузії, травми або каліцтва) під час виконання ним службових обов'язків, пов'язаних із здійсненням повноважень та основних завдань міліції або поліції, чи участі в антитерористичній операції, захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, наслідком якого є часткова втрата працездатності без визначення йому інвалідності;

6) отримання поліцейським поранення (контузії, травми або каліцтва)

Таким чином, вказаною нормою Закону України "Про Національну поліцію" визначено шість підстав, за наявності яких призначається та виплачується одноразова грошова допомога поліцейським, однією з яких є визначення поліцейському інвалідності внаслідок захворювання, поранення (контузії, травми або каліцтва), пов'язаних з проходженням ним служби в органах внутрішніх справ або поліції.

При цьому, виплата одноразової грошової допомоги за пунктом третім частини першої статті 97 Закону №580-VIII здійснюється за обов'язкової одночасної наявності трьох умов (причина інвалідності, час настання інвалідності та причина звільнення):

1) інвалідність повинна наступити внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час виконання поліцейським службових обов'язків, пов'язаних із виконанням повноважень та основних завдань міліції або поліції;

2) інвалідність повинна наступити не пізніше, ніж протягом шести місяців після звільнення особи з поліції;

3) причина звільнення такої особи з поліції повинна бути зумовлена захворюванням або пораненням, пов'язаним з проходженням служби в органах внутрішніх справ або поліції.

Стаття 101 Закону №580-VIII передбачає вичерпні підстави, за яких призначення і виплата одноразової грошової допомоги не здійснюються, а саме: якщо загибель (смерть), поранення (контузія, травма або каліцтво), інвалідність, часткова втрата працездатності без визначення інвалідності поліцейського є наслідком: а) учинення ним діяння, яке є кримінальним або адміністративним правопорушенням; б) учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння; в) навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, іншої шкоди своєму здоров'ю або самогубства (крім випадку доведення особи до самогубства, який доведений судом); г) подання особою свідомо неправдивої інформації про призначення і виплату одноразової грошової допомоги.

Відповідно до частин 1, 6 статті 100 Закону №580-VIII, визначення інвалідності та ступеня втрати працездатності без визначення інвалідності поліцейським здійснюється в індивідуальному порядку державними закладами охорони здоров'я відповідно до закону та інших нормативно-правових актів.

Особи, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги, визначеної цим Законом, можуть реалізувати його протягом трьох років з дня виникнення в них такого права.

Порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського встановлюється Міністерством внутрішніх справ України (ч. 2 ст. 97 Закону №580-VIII).

Наказом Міністерства внутрішніх справ України №4 від 11.01.2016 затверджено Порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 163/28293, який набрав чинності 29.02.2016 року (далі - Порядок №4).

Відповідно до пунктів 2, 3, 5 Розділу ІІІ цього Порядку № 4 посадові особи органів поліції, навчальних закладів у межах своїх повноважень повинні сприяти особам, які мають право на призначення і отримання одноразової грошової допомоги відповідно до законодавства України, в отриманні та оформленні ними документів, необхідних для своєчасного ухвалення рішення про призначення і виплату зазначеної допомоги.

Заява (рапорт) про виплату одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського (додаток 1) подається керівнику органу поліції, навчального закладу за останнім місцем проходження служби поліцейським або за останнім місцем проходження поліцейським служби перед відрядженням до інших органів (далі - останнім місцем проходження служби).

У разі коли такий орган (заклад, установу) ліквідовано, заява подається до органу (закладу, установи) за місцем зберігання особової справи.

Для виплати одноразової грошової допомоги у разі часткової втрати працездатності без визначення інвалідності чи в разі визначення інвалідності поліцейський подає:

1) заяву (рапорт) про виплату грошової допомоги у зв'язку з установленням втрати працездатності чи інвалідності;

2) довідку медико-соціальної експертної комісії про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності (у відсотках);

3) довідку органу, установи, організації, підрозділу, яким попередньо було здійснено виплату ОГД із зазначенням підстави та дати її призначення, розміру виплати (у разі отримання такої виплати);

4) копію довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією;

5) копію постанови відповідної ВЛК щодо встановлення причинного зв'язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання;

6) копії акта розслідування нещасного випадку та акта, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва) поліцейського, зокрема про те, що воно не пов'язане з учиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, за формою, що затверджується МВС;

7) копію посвідчення інваліда війни (за наявності);

8) копії сторінок паспорта з даними про прізвище, ім'я та по батькові і місце реєстрації;

9) копію документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (сторінки паспорта громадянина України - для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідний контролюючий орган і має відповідну відмітку в паспорті).

Згідно з пунктами першим-другим розділу IV Порядку №4 у місячний строк з дня реєстрації документів, зазначених у пунктах 4, 6 розділу III, фінансові підрозділи готують висновок про призначення одноразової грошової допомоги, за встановленою формою (додаток 2).

У разі надсилання запитів до інших органів (підрозділів) поліції, підприємств, установ, організацій, заявника, строк підготовки висновку про призначення одноразової грошової допомоги, може бути продовжено, до отримання відповідної інформації, для його належного оформлення, але не більш як на два місяці з дня відправлення запиту.

Висновок про призначення одноразової грошової допомоги складається працівником фінансового підрозділу і підписується керівниками фінансового та кадрового підрозділів органу поліції, навчального закладу, в якому поліцейський проходить (проходив) службу.

Висновок про призначення одноразової грошової допомоги затверджує/відмовляє: у територіальних органах поліції, міжрегіональних територіальних органах Національної поліції, закладах та установах, що належить до сфери управління Національної поліції України - керівник відповідного органу, закладу, установи або особа, на яку покладено виконання таких функцій.

Пунктом 3 розділу IV Порядку №4 рішення про призначення виплати одноразової грошової допомоги приймається керівником органу поліції або навчального закладу, у якому проходив (проходить) службу поліцейський, у п'ятнадцятиденний строк з дня затвердження висновку, шляхом видання наказу про виплату такої допомоги, а в разі відмови - письмовим повідомленням заявника із зазначенням підстав такої відмови.

Керівник територіального органу поліції у п'ятнадцятиденний строк приймає рішення про призначення виплати одноразової грошової допомоги, у якому проходив (проходить) службу поліцейський, шляхом видання наказу про виплату такої допомоги, а в разі відмови письмовим повідомленням осіб із зазначенням мотивів відмови.

Як видно з довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією МСЕК серії 12 ААГ №605081, ОСОБА_1 з 08.04.2024 встановлено 04.08.2025 III групу інвалідності, захворювання: Так, пов'язане з проходженням служби в поліції.

У зв'язку з встановленням III групи інвалідності ОСОБА_1 26.10.2024 року ДПОП «ОШБ «Лють» виплачено одноразову грошову допомогу у сумі 211910,00 грн, що підтверджується випискою з «Приват24».

Відповідно до Витягу з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи №184/25/6524/В від 23.07.2025 року ОСОБА_1 визначено ІІІ групу інвалідності, однак змінену причину інвалідності: Поранення, захворювання або інші ушкодження здоров'я, ТАК, пов'язані з захистом Батьківщини.

Надалі, ОСОБА_1 звернувся про виплату одноразової грошової допомоги, у зв'язку з встановленням IIІ групи інвалідності внаслідок травми пов'язаної з захистом Батьківщини (зміною причини інвалідності).

Листом ДПОП «ОШБ «Лють» №11035-2025 від 08.08.2025 року повідомило ОСОБА_1 , що вичерпні підстави для отримання одноразової грошової допомоги в збільшеному розмірі, ніж уже виплачено поліцейському, передбачені пунктом 24 Порядку. Зважаючи на викладене, відсутні правову підстави для призначення та виплати чи доплати одноразової грошової допомоги. Також у вказаному листі зазначено, що Позивача звільнено зі служби з поліції згідно з наказом ДПОП «ОШЮ «Лють» №514 о/с від 28.03.2024 року за станом здоров'я. 09.09.2025 року ОСОБА_1 отримав посвідчення особи з інвалідністю 3 групи внаслідок війни № НОМЕР_2 .

З цього приводу суд зазначає, що пунктом 8 Розділу ІV Порядку №4 (в редакції, що діяла до 14.05.2019) було визначено: "якщо поліцейському протягом двох років після первинного встановлення інвалідності із втратою працездатності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності під час повторного огляду буде встановлено згідно з рішенням медико-соціальної експертної комісії вищу групу чи іншу причину інвалідності або більший відсоток втрати працездатності, що дає йому право на отримання грошової допомоги в більшому розмірі, виплата проводиться з урахуванням раніше виплаченої суми".

Згодом, наказом МВС від 05.04.2019 №249 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.04.2019 за № 414/33385) «Про затвердження Змін до Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського» до Порядку №4 було внесено зміни (набрали чинності 14.05.2019), та викладено п. 8 Розділу ІV у новій редакції, відповідно до якої: "якщо поліцейському після встановлення ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності під час повторного огляду буде встановлено згідно з рішенням медико-соціальної експертної комісії групу інвалідності або більший відсоток втрати працездатності, що дає йому право на отримання грошової допомоги в більшому розмірі, виплата проводиться з урахуванням раніше виплаченої суми".

Суд зазначає, що відповідно до правової позиції Верховного Суду щодо застосування п. 8 Розділу IV Порядку № 4, викладеної у постановах від 18.11.2021 у справі №240/9996/19, від 24.11.2021 у справі № 520/1726/2020, від 25.07.2022 у справі №520/12401/2020 Верховний Суд дійшов висновку, що положення зазначеної норми підлягають застосуванню в наступних випадках:

- якщо поліцейському після встановлення ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності під час повторного огляду буде встановлено згідно з рішенням медико-соціальної експертної комісії групу інвалідності;

- якщо поліцейському після встановлення ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності під час повторного огляду буде встановлено згідно з рішенням медико-соціальної експертної комісії більший відсоток втрати працездатності.

Поряд з цим, приписи наведеної норми не містять підстав та умов для призначення та виплати поліцейському грошової допомоги в більшому розмірі у разі якщо поліцейському після первинного встановлення інвалідності під час повторного огляду буде змінено причину інвалідності.

Таким чином, після внесення змін до Порядку №4 законодавець фактично виключив право поліцейського на отримання грошової допомоги в більшому розмірі у разі, якщо протягом двох років після первинного встановлення групи інвалідності із втратою працездатності останньому під час повторного огляду буде встановлено іншу причину інвалідності.

Отже, станом на час звернення позивача до відповідача із заявою про виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку зі зміною причини інвалідності нормами чинного законодавства не передбачалось право поліцейського на отримання одноразової грошової допомоги у більшому розмірі після встановлено йому іншої причини інвалідності.

Також, посилання позивача на приписи статті 101 «Про Національну поліцію» (щодо виключного переліку підстав для відмови у призначенні одноразової грошової допомоги поліцейським) суд вважає помилковим, оскільки вказана норма регулює випадки, за яких призначення і виплата одноразової грошової допомоги не здійснюються взагалі (тобто вперше), а в цьому випадку позивач просить здійснити йому виплату одноразової грошової допомоги у більшому розмірі у зв'язку зі зміною причини інвалідності, що не є тотожним реалізації права поліцейського на отримання одноразової грошової допомоги як такого.

З урахуванням викладеного вище, суд вважає, що своє право на отримання одноразової грошової допомоги позивач реалізував та отримав її у розмірі 211910,00 грн у зв'язку з встановленням йому ІІІ групи інвалідності, тому позовні вимоги у цій справі є такими, що не підлягають до задоволення.

Відповідно до частин 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно з статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, повно та всебічно проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази стосовно заявлених вимог, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову.

Судові витрати відповідно до статті 139 КАС України стягненню зі сторін не підлягають.

Керуючись статтями 72-79, 90, 139, 241-246, 250, 257-262 КАС, суд

ВИРІШИВ:

у задоволенні позову ОСОБА_1 до Департаменту поліції особливого призначення “Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України “ ІНФОРМАЦІЯ_1 » про визнання протиправною відмову, зобов'язання вчинити дії відмовити повністю.

Розподіл судових витрат не здійснюється.

Рішення суду першої інстанції набуває чинності після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набуває чинності після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення суду.

Суддя Мричко Н.І.