Ухвала від 18.03.2026 по справі 761/710/26

Справа № 761/710/26

Провадження № 1-кп/761/3082/2026

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 березня 2026 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участі:

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченого ОСОБА_4 ,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду кримінальне провадження № 120 251 051 000 022 52 від 27.12.2025, у якому

гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець міста Києва, громадянин України, українець, з середньою освітою, офіційно не працевлаштований, у зареєстрованому шлюбі не перебуває, зареєстрований та мешкає за адресою - АДРЕСА_1 , не судимий,

обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України,

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення у сфері незаконного обігу наркотичних засобів за таких обставин.

Згідно з обвинувальним актом, 27.12.2025 ОСОБА_4 , перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Золотоустівська, 10, маючи умисел, спрямований на незаконне придбання та зберігання наркотичного засобу без мети збуту, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, придбав у особи, матеріали щодо якої виділено в окреме кримінальне провадження за ч. 1 ст. 307 КК України, наркотичний засіб - канабіс, обіг якого обмежено, та почав незаконно зберігати його з метою власного вживання, без мети збуту.

Під час особистого обшуку ОСОБА_4 27.12.2025 працівниками Шевченківського УП ГУНП у м. Києві в останнього вилучено наркотичний засіб, обіг якого обмежено, канабіс, масою 9,34 г.

Зазначені вище обставини вчинення кримінального правопорушення у виді кримінального проступку встановлені органом досудового розслідування під час проведеного дізнання, не оспорюються учасниками судового провадження, зокрема, обвинуваченим ОСОБА_4 .

У судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 звернувся до суду з клопотанням про звільнення його від кримінальної відповідальності на підставі ч. 4 ст. 309 КК України та надав довідку медичного центру «Мєдімед» від 14.01.2026, відповідно до якої ОСОБА_4 добровільно пройшов лікування від наркоманії.

Прокурор не заперечував проти задоволення клопотання, вважав за можливе звільнити ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 309 КК.

Суд, заслухавши думки сторін, дослідивши матеріали кримінального провадження, надані захисником документи, дійшов висновку про таке.

Відповідно до ч. 4 ст. 309 КК особа, яка добровільно звернулася до лікувального закладу і розпочала лікування від наркоманії, звільняється від кримінальної відповідальності за дії, передбачені ч. 1 ст. 309 КК.

Випискою з карти стаціонарного хворого медичного центру «Мєдімед» Міністерства охорони здоров'я України № 2 від 14.01.2026 підтверджено, що ОСОБА_4 з 04.01.2026 по 14.01.2026 перебував на лікуванні з діагнозом «Психічні поведінкові розлади, внаслідок вживання канабіноїдів. Стан залежності канабіноїдів».

Наведеним підтверджено, що обвинувачений самостійно звернувся до лікувального закладу та пройшов курс лікування від наркоманії.

За положеннями ч. 1 ст. 285 КПК України особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

У силу ч. 4 ст. 286 КПК України, якщо під час здійснення судового провадження за обвинувальним актом сторона кримінального провадження звернеться до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності, суд має невідкладно розглянути таке клопотання.

Отже, судом встановлена наявність матеріальних та процесуальних підстав для задоволення клопотання та звільнення обвинуваченого ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 309 КК.

Цивільний позов не заявлений. Запобіжний захід до обвинуваченого не застосовувався.

Підлягають стягненню з ОСОБА_4 на користь держави процесуальні витрати за проведення експертизи у сумі 2674, 20 грн.

Речові докази - наркотичний засіб канабіс, масою 9,34 г, переданий на зберігання до камери схову Шевченківського УП ГУНП у м. Києві (квитанція № 1ПНП013/2026), підлягає знищенню.

На підставі викладеного, керуючись ч. 1, 4 ст. 309 КК України, ст. 285, 288 КПК України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання обвинуваченого ОСОБА_4 задовольнити.

ОСОБА_4 на підставі ч. 4 ст. 309 КК України звільнити від кримінальної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 309 КК України.

Кримінальне провадження № 120 251 051 000 022 52 від 27.12.2025 за обвинуваченням ОСОБА_4 за ч. 1 ст. 309 КК України закрити.

Стягнути з ОСОБА_4 на користь держави процесуальні витрати за проведення експертизи у сумі 2674 (дві тисячі шістсот сімдесят чотири) грн. 20 коп.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Київського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Києва упродовж семи днів з дня її оголошення.

Головуючий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
135212057
Наступний документ
135212060
Інформація про рішення:
№ рішення: 135212058
№ справи: 761/710/26
Дата рішення: 18.03.2026
Дата публікації: 30.03.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Шевченківський районний суд міста Києва
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші кримінальні правопорушення проти здоров'я населення; Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Закрито провадження (18.03.2026)
Дата надходження: 13.01.2026
Розклад засідань:
18.03.2026 13:00 Шевченківський районний суд міста Києва
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЦИКТІЧ ВІТАЛІЙ МИХАЙЛОВИЧ
суддя-доповідач:
ЦИКТІЧ ВІТАЛІЙ МИХАЙЛОВИЧ
обвинувачений:
Сойко Денис Романович