Дата документу 27.03.2026Справа № 554/3942/26
Провадження № 2/554/3028/2026
27 березня 2026 року м. Полтава
Суддя Шевченківського районного суду міста Полтави Тімошенко Н.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-
23.03.2026 року до провадження судді Шевченківського районного суду міста Полтави надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
27.03.2026 року до відкриття провадження у справі, на адресу суду надійшла заява від позивача ОСОБА_1 про відкликання позовної заяви та повернення сплаченого судового збору.
Відповідно до п. 3 ч. 4 ст. 185 ЦПК України, позовна заява повертається у випадках, коли до постановлення ухвали про відкриття провадження у справі від позивача надійшла заява про врегулювання спору або заява про відкликання позовної заяви.
За таких обставин, суд вважає за можливе позовну заяву повернути позивачу, у зв'язку із відкликанням такої.
Згідно ч. 6 ст. 185 ЦПК України, про повернення позовної заяви суд постановляє ухвалу. Ухвалу про повернення позовної заяви може бути оскаржено. Копія позовної заяви залишається в суді.
Крім того, згідно заяви про відкликання позовної заяви, позивач просить повернути сплачену при зверненні до суду суму судового збору.
Так, згідно вимог п. 2 ч. 1ст. 7 Закону України «Про судовий збір», сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі повернення заяви.
Враховуючи вищенаведене, а також те що позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, на підставі п. 3 ч. 4 ст. 185 ЦПК України, підлягає поверненню, у зв'язку із відкликанням такої, суд, на підставі п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір», повертає ОСОБА_1 сплачений при зверненні до суду судовий збір в розмірі 1331,20 гривень.
Відповідно до ч. 7 ст. 185 ЦПК України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Керуючись п. 2 ч. 1ст. 7 Закону України «Про судовий збір», п. 3 ч. 4 ст.185,353-355 ЦПК України, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - повернути, одночасно роз'яснивши право повторного звернення до суду.
Повернути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 сплачений судовий збір в розмірі 1331,20 гривень, згідно квитанції до платіжної інструкції на переказ готівки від 19.03.2026 року №19-20775353/С.
Ухвала набирає законної сили через п'ятнадцять днів з дня її постановлення, якщо на неї не буде подана апеляційна скарга учасниками справи.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції на протязі п'ятнадцяти днів з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції - до Полтавського апеляційного суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою суду: https://ok.pl.court.gov.ua/sud1622/.
Суддя Н.В.Тімошенко