Справа № 761/2849/26
Провадження № 3/761/1361/2026
20 лютого 2026 року суддя Шевченківського районного суду м.Києва Савчук Юлія Никодимівна, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 за ст. 124 КУпАП,
30.12.2025 року о 08 год. 55 хв. в м.Київ, по вул.Михайлівська, буд.24А, водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом «Audi», д.н.з. НОМЕР_1 , не переконався в безпечності маневру, не дотримався бокового інтервалу та допустив зіткнення з автомобілем «Ford», д.н.з. НОМЕР_2 , який здійснив зупинку в попутному напрямку. Під час ДТП автомобілі отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками, чим ОСОБА_1 порушив п.13.1 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 р. № 1306, за що передбачена адміністративна відповідальність, згідно ст. 124 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненному адміністративному правопорушенні не визнав та подав до суду письмове клопотання про закриття провадження у справі. У поданому клопотанні ОСОБА_1 зазначив, що його вина у вчиненні адміністративного правопорушення не доведена належними та допустимими доказами, а обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення, не підтверджені відповідними доказами. Крім того, у клопотанні зазначено, що висновки працівника поліції ґрунтуються на припущеннях, що суперечить вимогам законодавства. У зв'язку з викладеним ОСОБА_1 просив суд закрити провадження у справі на підставі пункту 1 частини першої статті 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення та недоведеністю його вини.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, повністю доведена та підтверджується наступним: протоколом про адміністративне правопорушення; схемою місця дорожньо-транспортної пригоди; письмовими поясненнями учасників дорожньо-транспортної пригоди.
Згідно зі статтею 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до вимог статей 252, 280 КУпАП суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний повно й об'єктивно дослідити обставини правопорушення і з'ясувати, чи було воно вчинено та чи винна в цьому дана особа.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративне правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу (ч. 2 ст.251 КУпАП).
Так, відповідно до положень ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Стаття 124 КУпАП передбачає відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Пунктом 13.1 ПДР України встановлено, що водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримувати безпечної дистанції та безпечного інтервалу.
З матеріалів справи вбачається, що протокол про адміністративне правопорушення складено уповноваженою особою з дотриманням вимог закону, він містить відомості про обставини події, а також відображає суть порушення.
Надані до суду матеріали, у тому числі схема місця ДТП, пояснення учасників пригоди, узгоджуються між собою та свідчать про те, що саме дії ОСОБА_1 призвели до настання дорожньо-транспортної пригоди.
Доводи про відсутність свідків та відеофіксації не спростовують встановлених обставин, оскільки закон не ставить обов'язковою умовою притягнення до адміністративної відповідальності наявність саме таких доказів, а оцінка доказів здійснюється судом у їх сукупності.
Посилання на те, що схема ДТП складена після переміщення транспортних засобів, не є підставою для визнання її недопустимим доказом, оскільки вона складена за участю сторін та відображає характер пошкоджень і взаємне розташування транспортних засобів, що дає змогу встановити механізм пригоди.
Суд не встановив обставин, які б свідчили про недопустимість чи неналежність доказів, наявних у матеріалах справи.
Таким чином, доводи ОСОБА_1 про недоведеність вини є безпідставними та спрямовані на уникнення адміністративної відповідальності.
Оцінивши зібрані у справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, доведена.
Обставин, що пом'якшують або обтяжують відповідальність, судом не встановлено.
Враховуючи вищевикладене, суддя визнає ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, а тому приходить до висновку про необхідність застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі, передбаченому санкцією ст. 124 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 24, 33-35, 124, 221, 251-252, 268, 277, 283-285, 294 КУпАП, суддя
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, і застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 , на користь держави судовий збір у сумі 665 (шістсот шістдесят п'ять) грн. 60 коп.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Суддя: