Номер провадження 2-а/754/200/26
Справа № 754/4827/26
Іменем України
26 березня 2026 року суддя Деснянського районного суду міста Києва Сенюта В.О., вирішуючи питання про відкриття провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови,-
Позивач ОСОБА_1 через систему «Електронний суд» звернувся до Деснянського районного суду міста Києва із адміністративним позовом до відповідача ІНФОРМАЦІЯ_2 про скасування постанови.
Вивчивши письмові матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Як роз'яснив Європейський суд з прав людини у справах «Верітас проти України» та «Сокуренко та Стригун проти України», суд не може вважатися «судом, встановленим законом» у розумінні п. 1 ст. 6 Конвенції у разі перевищення ним своїх повноважень, визначених процесуальним законодавством. Зокрема, повноваження суду на розгляд конкретної справи, заяви або скарги визначається правилами підвідомчості та підсудності.
Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом.
Згідно з ч. 1 ст. 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи, вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи - позивача або адміністративним судом за місцем знаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Відповідно до письмових матеріалів справи, позивач ОСОБА_1 зареєстрований за адресою - АДРЕСА_1 .
Доказів реєстрації позивача в Деснянському районні міста Києва, письмові матеріали справи не містять.
Місцезнаходженням відповідача є - АДРЕСА_2 .
Таким чином, судом не встановлено підстав для звернення з вказаним адміністративним позовом до Деснянського районного суду міста Києва.
Відповідно до вимог ст. 318 КАС України прийняте судом рішення з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених ст.ст. 20, 22, 25-28 цього Кодексу є підставою для його скасування судом апеляційної інстанції з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.
У відповідності до п.2 ч.1 ст. 29 КАС України адміністративний суд передає справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку про необхідність передання справи за підсудністю за місцем знаходженням відповідача, а саме до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області.
Керуючись ст.ст. 25, 29, 318 КАС України, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови- передати за підсудністю до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області.
Ухвала може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення/складання ухвали.
Повний текст ухвали суду складено 26.03.2026.
Суддя В.О. Сенюта