Справа № 947/13676/22
Провадження № 1-кп/496/351/26
27 березня 2026 року м. Біляївка
Біляївський районний суд Одеської області у складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря - ОСОБА_2
прокурора - ОСОБА_3
захисників - ОСОБА_4 ОСОБА_5 (в режимі відеоконференції), ОСОБА_6 ОСОБА_7
обвинувачених - ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Біляївка питання щодо допиту свідка ОСОБА_13 в режимі відеоконференції,
В провадженні Біляївського районного суду Одеської області знаходиться кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.27, ч.3 ст.332 КК України.
В судовому засіданні захисник ОСОБА_6 заперечував щодо допиту свідка ОСОБА_13 в режимі відеоконференції з власних технічних засобів та заявив клопотання про допит свідка безпосередньо в суді.
В судовому засіданні захисники ОСОБА_7 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та обвинувачені ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 підтримали клопотання захисника ОСОБА_6 .
Прокурор ОСОБА_3 заперечував щодо клопотання захисника ОСОБА_6 .
Заслухавши учасників процесу суд приходить до наступного.
Відповідно до Указу Президента України № 64/2022 від 24 лютого 2022 року «Про введення воєнного стану в Україні» затвердженого законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" у зв'язку із агресією Російської Федерації проти України на території України із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року запроваджено воєнний стан, який в наступному продовжувався та наразі триває.
Згідно ч. 1, 2 ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: 1) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров'я або з інших поважних причин; 2) необхідності забезпечення безпеки осіб; 3) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого; 4) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; 5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми. Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.
Згідно вимог ч. 7 ст. 11 ЗУ «Про судоустрій та статус суддів» учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.
Оскільки свідок ОСОБА_13 наразі перебуває в Чернігівській області, проходить службу в Збройних Силах України, що створює об'єктивні перешкоди у забезпеченні його явки до Біляївського районного суду Одеської області, а тому з метою забезпечення оперативності судового провадження, суд вважає за необхідне провести судове засідання в режимі відеоконференції з урахуванням технічних можливостей у суді з Деснянським районним судом м. Чернігова.
Керуючись ст. 336 КПК України, суд, -
Провести судове засідання по кримінальному провадженню за обвинуваченням ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.27, ч.3 ст.332 КК України призначене на 28 квітня 2026 року о 10:00 годині, в режимі відеоконференції.
Доручити Деснянському районному суду м. Чернігова забезпечити проведення в режимі відеоконференції судового засідання, яке відбудеться 28 квітня 2026 року о 10 годині 00 хв. за участю свідка ОСОБА_13 , а також здійснити дії, передбачені ч. 4 ст. 336 КПК України, а саме: перевірити документи, що посвідчують особу свідка, вручити свідку пам'ятку про його процесуальні права та перебувати поряд з ними до закінчення судового засідання.
Копію ухвали негайно направити до Деснянського районного суду м. Чернігова (електрона адреса: inbox@ds.cn.court.gov.ua) для організації її виконання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1