490/2625/26 27.03.2026
нп 1-кс/490/1410/2026
ЦЕНТРАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД м. МИКОЛАЄВА
вул. Захисників Миколаєва, 41/12, м. Миколаїв, 54607 тел. (0512) 53-31-08
e-mail: inbox@ct.mk.court.gov.ua, web: ct.mk.court.gov.ua
Код ЄДРПОУ 02892528
27 березня 2026 року м. Миколаїв
Слідчий суддя Центрального районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого в ОВС СВ УСБУ в Миколаївській області ОСОБА_3 , погоджене заступником начальника відділу Миколаївської обласної прокуратури ОСОБА_4 ,. про арешт майна, -
До слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС СВ УСБУ в Миколаївській області ОСОБА_3 , погоджене заступником начальника відділу Миколаївської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про накладення арешту на майно, яке перебуває у власності підозрюваної у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 111, ч.5 ст.111-1, ч.2 ст.436-2 КК України, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою забезпечення його можливої конфіскації за вироком суду, а саме на:
-житловий будинок (загальна площа (кв.м): 48.6, житлова площа (кв.м): 35.1, опис: А-1-житловий будинок, Б-кухня, б-прибудова, В-душ, Г-вбиральня, №1-огорожа, №2-хвіртка, №3-ворота), розташований за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 2407314348251, розмір частки 1/1;
-земельну ділянку з кадастровим номером: 7424785000:07:001:1587, площею 2 Га, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 2010949574247, розмір частки 1/1;
-земельну ділянку з кадастровим номером: 4825183200:05:003:0052, площею 0.2 Га, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 1530946248251, розмір частки 1/1.
На обґрунтування клопотання вказано, що слідчим відділом Управління СБ України в Миколаївській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15.02.2023 за № 22023150000000099 за підозрою громадянки України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 111, ч. 5 ст. 111-1, ч. 2 ст. 436-2КК України.
10.03.2026 року ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 111, ч. 5 ст. 111-1, ч. 2 ст. 436-2КК України.
Санкція ч. 2 ст. 111, ч. 5 ст. 111-1, ч. 2 ст. 436-2КК України передбачає покарання у виді конфіскації майна, тому з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання є необхідність у накладенні арешту на майно підозрюваної ОСОБА_5 ..
Також слідчий просив про розгляд клопотання без участі особи, у володінні та власності якої знаходиться вказане нерухоме майно та з метою унеможливлення настання наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню, а також з метою забезпечення арешту майна.
У судове засідання слідчий не з'явився.
Вивчивши доводи клопотання, слідчий суддя приходить до висновку про його підставність, наявність ризику відчуження нерухомого майна задля уникнення можливої його конфіскації як покарання в разі прийняття ймовірного рішення про призначення відповідного покарання за результатами розгляду кримінального провадження.
З урахуванням викладеного, наявні підстави для розгляду клопотання про накладення арешту на майно без повідомлення підозрюваної, що не позбавляє вказаних осіб в подальшому на звернення до суду з відповідними клопотаннями в разі задоволення клопотання про накладення арешту на нерухоме майно.
Як встановлено з матеріалів клопотання, ОСОБА_5 обгрунтовано підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 111, ч. 5 ст. 111-1, ч. 2 ст. 436-2 КК України.
Органом досудового розслідування ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 111, ч. 5 ст. 111-1, ч. 2 ст. 436-2 КК України., за наступних обставин.
Так, 24 лютого 2022 року Указом Президента України № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», введено воєнний стан на всій території України, який наразі триває.
Починаючи з 24.02.2022 року збройні формування російської федерації вторглися на с. Покровське, с. Василівка та с. Покровка Очаківської територіальної громади Миколаївського району Миколаївської області, де встановили контроль над нею, у тому числі через створену окупаційну адміністрацію, у зв'язку з чим у вказаний період часу території вказаних населених пунктів Миколаївської області вважаються окупованими, оскільки фактично перебувають під владою збройних сил російської федерації.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15 квітня 2014 року (в редакції від 07 травня 2022 року, далі за текстом - Закон № 1207-VII), тимчасово окупована російською федерацією територія України (далі - тимчасово окупована територія) є невід'ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Тимчасова окупація російською федерацією територій України, визначених частиною першою статті 3 цього Закону, незалежно від її тривалості, є незаконною і не створює для російської федерації жодних територіальних прав.
За державою Україна, територіальними громадами сіл, селищ, міст, розташованих на тимчасово окупованій території, органами державної влади, органами місцевого самоврядування та іншими суб'єктами публічного права зберігається право власності, інші речові права на майно, у тому числі на нерухоме майно, включаючи земельні ділянки, що знаходиться на тимчасово окупованій території.
Відповідно до п. 6 ст.1-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», окупаційна адміністрація російської федерації - сукупність державних органів і структур російської федерації, функціонально відповідальних за управління тимчасово окупованими територіями та підконтрольних російській федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних повноважень на тимчасово окупованих територіях та які виконували чи виконують властиві органам державної влади чи органам місцевого самоврядування функції на тимчасово окупованій території України, в тому числі органи, організації, підприємства та установи, включаючи правоохоронні та судові органи, нотаріусів та суб'єктів адміністративних послуг.
Згідно з п. 7 ст.1-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», тимчасово окупована російською федерацією територія України (тимчасово окупована територія) - це частини території України, в межах яких збройні формування російської федерації та окупаційна адміністрація російської федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування російської федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації російської федерації.
Починаючи з 24 лютого 2022 року територія с. Покровське, с. Василівка та с. Покровка Очаківської територіальної громади Миколаївського району Миколаївської області є тимчасово окупованою невстановленими особами із числа військовослужбовців збройних сил російської федерації, в подальшому Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 376 від 28 лютого 2025 року «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» вказані населені пункти Миколаївської області, віднесено до переліку територіальних громад, розташованих в тимчасовій окупації.
Разом з тим, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше ніж 26.04.2022, представниками збройних формувань Російської Федерації всупереч законного порядку установленого Конституцією України, Законами України «Про місцеві державні адміністрації», «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими діючими нормативно-правовими актами, цілеспрямовано створено окупаційну адміністрацію Російської Федерації - «Военно-гражданская администрация Херсонской области», з метою подальшого утримання адміністративно-політичного контролю на захопленій військовим шляхом та тимчасово окупованій території, яку очолив незаконно-призначений гр. України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з метою реалізації узурпованих владних повноважень.
При цьому, положеннями п. 6 ч. 1 ст. 1-1 Закону № 1207-VII визначено, що окупаційна адміністрація Російської Федерації, це сукупність державних органів і структур Російської Федерації, функціонально відповідальних за управління тимчасово окупованими територіями та підконтрольних російській федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних повноважень на тимчасово окупованих територіях та які виконували чи виконують властиві органам державної влади чи органам місцевого самоврядування функції на тимчасово окупованій території України, в тому числі органи, організації, підприємства та установи, включаючи правоохоронні та судові органи, нотаріусів та суб'єктів адміністративних послуг.
Водночас, громадянка України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка тривалий час проживала на території с. Покровка Очаківської територіальної громади Миколаївського району Миколаївської області, була достеменно поінформованою, що у 2014 році розпочалась збройна агресія російської федерації проти України, а також те, що з 24.02.2022 вона переросла у широкомасштабне вторгнення військ російської федерації на територію суверенної держави, до громадянства якої вона належать.
Під час здійснення досудового розслідування у даному кримінальному провадженні встановлено, що 27 вересня 2022 року на тимчасово окупованій зс рф території Миколаївській області проведено т.зв. «референдум» про вихід с. Покровське Миколаївського району Миколаївської області зі складу України та входження до складу Російської Федерації. За результатами проведення т.зв. «референдуму» представниками окупаційної влади прийнято рішення про включення с. Покровка, с. Василівка та с. Покровське Очаківської територіальної громади Миколаївського району Миколаївської області до складу Херсонської області.
В подальшому, 27.09.2022, на тимчасово окупованій території с. Покровка Миколаївської області, представниками окупаційної влади, проведено т.зв. «референдум» про вихід вищезазначеної території із складу України та її входження до складу Херсонської області.
Далі, після проведення т.зв. «референдуму» державною думою рф 04.10.2022 прийнято федеральний конституційний закон № 8-ФКЗ «О принятии в Российскую Федерацию Херсонской области и образовании в составе Российской Федерации нового субъекта - Херсонской области», яким тимчасово окуповані території Херсонської області приєднано до рф, в складі якої тимчасово окуповані території Миколаївської області включено в склад рф.
Після вищевказаних подій, т.зв. Главою «Военно-гражданской администрации Херсонской области» винесено указ № 24-у від 10.02.2023 «Об утверждении перечня населенных пунктов, входящих в состав Голопристанского муниципального округа Херсонской области», яким окуповані зс рф с. Василівка, с. Покровка та с. Покровське включено до складу т.зв. «Голопристанского муниципального округа Херсонской области».
В подальшому, на виконання указу т.зв. «Губернатора Херсонской области» № 6-у від 19.01.2023 рішенням т.зв. «Голопристанской территориальной изберательной комиссии» № 2/8 від 16.05.2023 сформовано дільничі виборчі комісії виборчих дільниць, що закріплено рішенням т.зв. «Голопристанской территориальной изберательной комиссии» № 5/22 від 18.07.2023.
Згідно рішення т.зв. «Голопристанской территориальной изберательной комиссии» № 5/22 від 18.07.2023 на території Голопристанського району, до якого включено й частину окупованих території Миколаївської області сформовано дільничі вибіркові комісії вибіркових дільниць №№ 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139 строком на п'ять років з визначенням членів вибіркових комісій, які зазначено в додатках № 1-23 до даного рішення.
Так, відповідно до додатку № 4 до вищевказаного рішення на вибірковій дільниці № 120 сформовано склад вибіркової комісії, до якої включено ОСОБА_5 , кандидатуру якої висунула російська партія «КПРФ» (Коммунистическая партия Российской Федерации).
Згідно додатку № 24 до рішення т.зв. «Голопристанской территориальной изберательной комиссии» № 5/22 від 18.07.2023 головою виборчої комісії на виборчій дільниці № 120 призначено ОСОБА_5 .
Враховуючи вищевикладене, громадянка України ОСОБА_5 , будучи обізнаною про факт збройної агресії рф проти України, усвідомлювала негативні наслідки щодо співпраці з представниками держави-агресора та контрольованої ними окупаційної адміністрації, у не встановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше ніж 18 липня 2023 року, діючи добровільно, переслідуючи мету прийняття участі в проведенні незаконних виборів на тимчасово окупованих територіях Миколаївської області, умисно, тобто розуміючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, надала згоду на включення її до виборчої комісії виборчої дільниці № 120.
В подальшому, 10.09.2023 відбулась виборча компанія різних рівнів, включаючи вибори в державну думу рф, вибори депутатів законодавчих (представницьких) органів державної влади, а на окупованих частинах України, а саме в Донецькій, Луганській, Запорозькій та Херсонській областях російською владою проведено т.зв. вибори в місцеві парламенти.
Наслідком вищевказаних неправомірних дій ОСОБА_5 , на тимчасово окупованій території Очаківської територіальної громади Миколаївського району Миколаївської області та інших осіб, на окупованих територіях Херсонської області є обрання до т.зв. «Обласной думы Херсонской области» 36 депутатів від різних політичних партій рф.
Вказані дії ОСОБА_5 органом досудового розслідування кваліфіковано за ч.5 ст. 111-1 КК України, що згідно ст. 12 КК України відноситься до категорії тяжких злочинів, санкцією за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п'ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , після організації та проведення незаконних виборів на підтримку дій та рішень окупаційної адміністрації держави-агресора, в період жовтня 2023 року, однак не пізніше 09.10.2023 року, перебуваючи на окупованій РОВ території України (більш точне місце встановити не є можливим) здійснила виготовлення матеріалів, що містять ознаки виправдовування, збройної агресії російської федерації проти України, розпочатої у 2014 році.
Так, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 , перебуваючи на тимчасово окупованій території України (більш точне місце встановити не є можливим) на пізніше 09.10.2023 (більш точний час встановити не є можливим) шляхом надання інтерв'ю прийняла участь у створенні відеозапису з назвою «НАКИПЕЛО и ВЫСКАЗАЛАСЬ. Жительница Херсонской обл рассказала КАК ЕСТЬ», тривалістю 10 хв. 28 сек., який опубліковано на сайті відео-хостингу «Youtube» 09.10.2023 користувачем вказаного медіа простору з нік-неймом « ОСОБА_7 » за посиланням « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
Згідно висновку експерта зонального експертного сектору Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Управління СБ України в Одеській області № 183/24 від 13.08.2024 встановлено, що у відеозаписі з назвою «НАКИПЕЛО и ВЫСКАЗАЛАСЬ. Жительница Херсонской обл рассказала КАК ЕСТЬ», тривалістю 10 хв. 28 сек., який опубліковано на сайті відео-хостингу «Youtube» ІНФОРМАЦІЯ_4 користувачем вказаного медіа простору з нік-неймом « ОСОБА_7 » за посиланням « ІНФОРМАЦІЯ_3 », у фрагментах досліджуваного тексту, а саме:
«Не кто не виноват, а то, что говорить на Украине и Россия, то ну Россия как большая ресурсная держава она давно покоя не давала даже тем, кто в сорок пятом году хотел нас поработить. И как бы русский человек, русская душа она очень лояльна и конечно тех, кто нас тогда убивал, мы тогда не добили. И они там убежали в Канаду, в Америку и сейчас там взростили свое потомство, нацистов этих чествуют там в Канаде, которые те полицаи, которые нас убивали. Не добили, слишком добрые. Был этот Нурнебернский суд, да и не добили. Зло, его надо разить на корню, помните ОСОБА_8 , когда он этим копьем или Иванушка этот царевич, который раз голову срубил, еще три отросло, надо такой меч, надо так разозлиться, чтобы все три головы разом и вот сейчас Путин эти и занимается» та «Почему я? Потому что я говорю вслух правду, я говорю про то, что россия делает правое дело, победа будет за нами, мы за правду, мы победим. Украина - колония Запада, ОСОБА_9 - марионетка, мы ошиблись, нас всех обманули. Я это говорю вслух» - наявні висловлювання, що містять ознаки виправдовування здійснення збройної агресії рф проти України.
Вказані дії ОСОБА_5 органом досудового розслідування кваліфіковано за ч.2 ст. 436-2 КК України, що згідно ст. 12 КК України відноситься до категорії нетяжких злочинів, санкцією за який передбачено покарання у виді обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої.
Окрім того, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуваючи на тимчасово окупованій території України (більш точне місце перебування встановити не є можливим), продовжуючи ведення своєї антиукраїнської діяльності, переслідуючи мету будь-яким чином завдати шкоди суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, інформаційній безпеці України, не пізніше 02 год. 17 хв. 14.11.2023 в месенджері «Telegram» створила канал « ІНФОРМАЦІЯ_5 », який вона веде та адмініструє особисто по теперішній час з використанням ім'я користувача « ОСОБА_10 ».
Як встановлено в ході досудового розслідування, діяльність Телеграм-каналу « ІНФОРМАЦІЯ_5 » направлена на збір та накопичування з метою подальшої передачі представникам іноземної держави - рф інформації щодо місць розміщення та перебування підрозділів ЗСУ чи інших утворених, відповідно до законів України військових формувань.
Так, переслідуючи свою злочинну мету ОСОБА_5 , діючи як адміністратор Телеграм-каналу « ІНФОРМАЦІЯ_5 », перебуваючи на тимчасово окупованій території України (більш точне місце перебування встановити не є можливим), ІНФОРМАЦІЯ_6 о 08 год. 50 хв. розмістила у вказаному каналі текстову публікацію наступного змісту: «В эту игру можно играть вдвоём. Но лучше втроём, с товарищем Майором. Он не обижается, что числиться моим замом. Всю работу делает он. Я просто гаVно бросаю на вентилятор. Россия зайдет и в Одессу, и в Николаев, и в ОСОБА_11 . Я знаю - это кадры из будущего, рожденные моим эксклюзивным сознанием. ТАК ВОТ Уважаемые участники сообщества https://t.me/kinburn_ru и не только!?!?!? Просим оказать помощь в поиске и предоставлении сведений о местах расположения (координаты) на территории Украины различных подразделений силового блока Украины, таких как ВСУ, СБУ, ГУР, СВРУ, а также иных националистических формирований. Также требуется информация о личных данных, местах проживания, используемых транспортных средствах военнослужащих и сотрудников спецслужб Украины. При получении информации прошу отправлять их ОСОБА_10 ».
Продовжуючи свою злочинну діяльність, направлену на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, інформаційній безпеці України ОСОБА_5 , діючи як адміністратор Телеграм-каналу « ІНФОРМАЦІЯ_5 », перебуваючи на тимчасово окупованій території України (більш точне місце перебування встановити не є можливим), ІНФОРМАЦІЯ_7 о 08 год. 19 хв. розмістила у вказаному каналі текстову публікацію наступного змісту: «40 обрбо - эт что такое???Оно в Очакове базируется??? Ребятки, дорогие ГДЕ ОНО НАХОДИТСЯ??? КУДА СКЛАДЫВАЮТ ЭТИ БЭКИ- ХУЕКИ??? ДАВАЙТЕ ИХ ЙО.... НЕМ так шоб дым было видно аж на Косу».
Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_5 вчинила всі дії направлені на заподіяння шкоди суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, інформаційній безпеці України шляхом збору nf накопичення з метою подальшої передачі представникам іноземної держави - рф інформації щодо місць розміщення та перебування підрозділів ЗСУ чи інших утворених, відповідно до законів України військових формувань.
Вказані дії ОСОБА_5 органом досудового розслідування кваліфіковано за ч.2 ст. 111 КК України, що згідно ст. 12 КК України відноситься до категорії особливо тяжких злочинів, санкцією за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк п'ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна.
Підозра на даній стадії досудового розслідування є обґрунтованою та підтверджена зібраними матеріалами кримінального провадження.
Відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 467533370 від 10.03.2026, підозрюваній у даному кримінальному провадженні ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 на праві приватної власності належить наступне нерухоме майно, а саме:
- житловий будинок (загальна площа (кв.м): 48.6, житлова площа (кв.м): 35.1, опис: А-1-житловий будинок, Б-кухня, б-прибудова, В-душ, Г-вбиральня, №1-огорожа, №2-хвіртка, №3-ворота), розташований за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 2407314348251, розмір частки 1/1;
-земельна ділянка з кадастровим номером: 7424785000:07:001:1587, площею 2 Га, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 2010949574247, розмір частки 1/1;
-земельна ділянка з кадастровим номером: 4825183200:05:003:0052, площею 0.2 Га, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 1530946248251, розмір частки 1/1.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Згідно вимог п. 3 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи.
Відповідно до ч. 5 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому п. 3 ч. 2 цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.
Відповідно до ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати:правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому п.1 ч.2 ст. 170 цього Кодексу); наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених п.п. 3, 4 ч.2 ст. 170 цього Кодексу); можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому п. 2 ч.2 ст. 170 цього Кодексу); розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому п. 4 ч.2ст. 170 цього Кодексу); розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Виходячи із даних матеріалів кримінального провадження, на цьому етапі провадження потреби досудового розслідування виправдовують таке втручання у права та інтереси власників майна з метою виконання завдань кримінального провадження, так як незастосування арешту в даному випадку може призвести до зникнення вказаного майна, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.
З урахуванням наведеного, клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 170-173, 309 КПК України, слідчий суддя -
Клопотання - задовольнити.
Накласти арешт на майно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яке належить їй на праві приватної власності а саме:
-житловий будинок (загальна площа (кв.м): 48.6, житлова площа (кв.м): 35.1, опис: А-1-житловий будинок, Б-кухня, б-прибудова, В-душ, Г-вбиральня, №1-огорожа, №2-хвіртка, №3-ворота), розташований за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 2407314348251, розмір частки 1/1;
-земельну ділянку з кадастровим номером: 7424785000:07:001:1587, площею 2 Га, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 2010949574247, розмір частки 1/1;
-земельну ділянку з кадастровим номером: 4825183200:05:003:0052, площею 0.2 Га, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 1530946248251, розмір частки 1/1,
шляхом заборони розпорядження ним та його відчуження.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Ухвала може бути оскаржена протягом п'яти днів з дня її проголошення безпосередньо до Миколаївського апеляційного суду.
Ухвала може бути скасована в порядку ст.174 КПК України за клопотанням власника, володільця майна, що не був присутнім під час розгляду.
Слідчий суддя ОСОБА_1