Справа № 275/204/26
25 березня 2026 року
Суддя Брусилівського районного суду Житомирської області Данилюк О. С. , при секретарі с/з Марієвській Н.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в с-ще Брусилів матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, який проживає в АДРЕСА_1 ,
за ст. 130 ч. 2 КУпАП, -,-
24 лютого 2026 року о 21 годині 20 хвилин в на а/д Ставище - Костовці водій ОСОБА_1 повторно протягом року керував транспортним засобом БМВ , н.з. НОМЕР_1 , з ознаками наркотичного сп'яніння, в порушення вимог п. 2.5 а ПДР України від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку відмовився.
Крім того, 25 лютого 2026 року о 08 годині 44 хвилин по вул. Базарна, в с-щі Брусилів водій ОСОБА_1 повторно протягом року керував транспортним засобом БМВ , н.з. НОМЕР_1 , з ознаками наркотичного сп'яніння, в порушення вимог п. 2.5 а ПДР України від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку відмовився.
Крім того, 25 лютого 2026 року о 22 годині 50 хвилини в с-щі Брусилів по вул. Базарна ОСОБА_1 в порушення п. 2.1. а ПДР України повторно протягом року керував транспортним засобом БМВ , н.з. НОМЕР_1 , не маючи права керувати ним, оскільки був позбавлений прав керування на п'ять років постановою Брусилівського районного суду Житомирської області від 02.02.2026 року.
В судові засідання, призначені на 16.03.2026 та 25.03.2026 року, ОСОБА_1 не з'явився, про розгляд справи був повідомлений належним чином згідно підписаної ним заяви про смс - сповіщення на зазначений в протоколі про адміністративне правопорушення номер телефону, про що свідчать довідки про отримання ним судових повісток через мобільний додаток.
Відповідно до ч. 1 ст. 277 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається у п'ятнадцятиденний строк з дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи. Недотримання строків розгляду цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення порушує конституційне право на судовий захист, гарантований статтею 55 Конституції України, і негативно впливає на ефективність правосуддя та на авторитет судової влади.
Відповідно до положень ст. 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Частиною 2 ст. 268 КУпАП визначено, що участь особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ст. 130 КУпАП та ст. 126 КУпАП, не є обов'язковою.
Суддя враховує, що одним із завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне вирішення справи з дотриманням вимог закону.
Статтею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» встановлено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Як наголошує в своїх рішеннях Європейський суд, сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки, оскільки одним із критеріїв «розумності строку» є саме поведінка сторони. Сторони самостійно повинні вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
З огляду на те, що ОСОБА_1 був обізнаний про складання щодо нього протоколів про адміністративні правопорушення та про розгляд справи саме Брусилівським районним судом Житомирської області, неодноразово повідомлявся про час і місце розгляду справи шляхом направлення смс повідомлення на вказаний ним при складенні протоколу про адміністративне правопорушення номер телефону згідно поданої ним відповідної заяви, які отримав, не вжив заходів для явки до суду, не зазначив причин цього, не подавав письмових пояснень, клопотань чи заяв, суддя розцінює його поведінку як свідоме затягування розгляду справи з метою спливу строку притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченого статтею 38 КУпАП.
Враховуючи вказане, а також строки розгляду справ зазначеної категорії та враховуючи принцип судочинства, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суддя проводить розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання КУпАП, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції, законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП).
Суддя, дослідивши наявні у справі докази, вважає, що провина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 126 ч. 5, ст. 130 ч. 2 КУпАП, повністю підтверджується матеріалами даної справи, а саме: протоколами про адміністративне правопорушення серії ЕПР 1 № 600085, серії ЕПР 1 № 600245, серії ЕПР 1 № 600236, копією постанови про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 126 ч. 4 КУпАП від 24.02.2026р, направленням на огляд, довідками, розпискою, копією постанови Зарічного районного суду м. Суми від 11 червня 2025 року за ст. 130 ч. 1 КУпАП відносно ОСОБА_1 , копія постанови Брусилівського районного суду Житомирської області від 02.02.2026 року за ст. 126 ч. 5 КУпАП відносно ОСОБА_1 . Крім того, факт скоєння ОСОБА_1 даного адміністративного правопорушення, а саме факт керування транспортним засобом з ознаками наркотичного сп'яніння та відмову від проходження відповідного огляду, зафіксований камерою відео реєстратора працівників поліції, що складали протокол про адміністративне правопорушення, відео з якого міститься на диску, доданому до протоколу про адміністративне правопорушення.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 126 ч. 5, ст. 130 ч. 2 КУпАП.
Враховуючи характер скоєного ОСОБА_1 правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, на нього необхідно накласти стягнення в межах санкції ст. 126 ч. 5, ст. 130 ч. 2 КУпАП у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами без оплатного вилучення транспортного засобу.
На підставі наведеного, ст. 130 ч. 2 КУпАП та керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП, ст. 4 ч. 2. п. 4. пп. 5 ЗУ «Про судовий збір», суддя, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого за ст. 126 ч. 5, ст. 130 ч. 2 КУпАП і застосувати до нього адміністративне стягнення:
за ст. 126 ч. 5 КУпАП - у вигляді штрафу у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40 800 гривеньз позбавленням права керування транспортними засобами на строк 5 років без оплатного вилучення транспортного засобу;
за ст. 130 ч. 2 КУпАП - у вигляді штрафу в розмірі 2 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 34 000 (тридцять чотири тисячі) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 3 (три) роки без оплатного вилучення транспортного засобу.
На підставі ст. 36 КУпАП остаточно накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40 800 (сорок тисяч вісімсот) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 5 (п'ять) років без оплатного вилучення транспортного засобу.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 665 (шістсот шістдесят п'ять) гривень 60 копійок.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. При здійснення примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Строк пред'явлення постанови до виконання 3 (три) місяці.
Реквізити для сплати штрафу: ГУК у Житомир обл./Житомир обл./21081300, код отримувача (код ЄРДПОУ): 37976485, Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП). Рахунок отримувача UA368999980313060149000006001, код класифікації доходів бюджету 21081300.
Реквізити для сплати судового збору: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Житомирського апеляційного суду через суд 1-ї інстанції шляхом подання у 10-ти денний строк з моменту винесення постанови апеляційної скарги.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: О. С. Данилюк