майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
24 березня 2026 р. м. Житомир Справа № 906/1613/25
Господарський суд Житомирської області у складі: судді Соловей Л.А.,
секретар судового засідання: Васильєвої Т.О.,
за участю представників сторін:
від позивача: Сичов Д.В., довіреність №10/71 від 12.01.2026;
від відповідача: не з'явився;
вільний слухач: ОСОБА_1 , паспорт Дія;
розглянув у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Комунального підприємства "Житомирводоканал" Житомирської міської ради (м.Житомир)
до Новогуйвинського виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного комунального підприємства (смт.Новогуйвинське Житомирського району Житомирської області)
про стягнення 5 220 277,04грн.
Процесуальні дії по справі. Виклад позицій учасників судового процесу, заяви, клопотання.
КП "Житомирводоканал" Житомирської міської ради звернулось до Господарського суду Житомирської області з позовом про стягнення з Новогуйвинського виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного комунального підприємства 5 220 277,04грн заборгованості.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на не виконання відповідачем умов договору №1438 про відпуск води з комунального водопроводу та приймання стічних вод в комунальну каналізацію від 20.01.2010 в частині оплати за надані послуги за період з березня 2025 року по листопад 2025 року.
Ухвалою суду від 10.12.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження; підготовче засідання призначено на 20.01.2026.
Враховуючи, що 20.01.2026 з 09год.10хв. до 10год.35хв. у Житомирському районі Житомирської області була оголошена повітряна тривога, судове засідання у справі №906/1613/25 не відбулось. Ухвалою суду від 20.01.2026 перепризначено підготовче засідання на 24 лютого 2026 р. о 12:30.
19.02.2026 до суду від відповідача надійшов відзив, відповідно до якого відповідач визнає позовні вимоги частково в сумі 1 455 765,94грн. В обґрунтування своїх заперечень, відповідач посилається на те, що Порядком формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою Національної комісії з державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №302 від 10.03.2016 передбачено, що тарифи ліцензіатами на централізоване водопостачання та на централізоване водовідведення для споживачів, які є суб'єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення, розраховується окремо і застосовується при розрахунках із даними суб'єктами господарювання. Звертає увагу на те, що відповідачем за договором №1438 отримується послуга із постачання води та приймання стічних вод у позивача для провадження своєї господарської діяльності у сфері централізованого водопостачання та водовідведення, а не для власних потреб, як юридичної особи. Акцентує, що за договором №1438 відповідач є суб'єктом господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення, про що позивачу достеменно відомо. Також вказує, що Новогуйвинського ВЖРЕКП не може застосовувати тариф визначений постановою НКРЕКП №2859 від 22.12.2021, оскільки такий не визначає тарифи для суб'єкта господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення. Затвердження тарифу для суб'єкта господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення прямо залежить від поведінки позивача, оскільки за наявності відповідного контрагента по Договору №1438 КП "Житомирводоканал" Житомирської міської ради зобов'язане виконати відповідні розрахунки тарифу та подати їх на затвердження до НКРЕКП. На думку відповідача, за наявності поведінки позивача, що полягає у свідомому неподанні розрахунків до уповноваженого органу, відповідач вправі ставити питання про звільнення себе від відповідальності та заперечувати стосовно грошового виразу утвореної заборгованості, адже відсутність затвердженого тарифу ставить відповідача у правову невизначеність стосовно тарифу за яким позивачем послуги надавалися.
Крім того, відповідач вказує на те, що згідно постанови НКРЕКП від 29.06.2023 №1189 "Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення Комунальному підприємству "Житомирводоканал" Житомирської міської ради" установлено КП "Житомирводоканал" Житомирської міської ради тарифи: 1) на період з 01.03.2025 по 01.12.2025 включно: а) на централізоване водопостачання: споживачам, які є суб'єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення, - 39,14грн за 1 куб.м (без податку на додану вартість); б) на централізоване водовідведення: споживачам, які є суб'єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення - 39,48грн за 1 куб. м (без податку на додану вартість). Тобто на централізоване водопостачання тариф з ПДВ становить 46,94грн (39,14 + 20% ПДВ (7,80грн) та на централізоване водовідведення тариф з ПДВ становить 47,37грн (39,48 +20% ПДВ (7,89грн), загальний 94,31грн.
Відповідно до постанови НКРЕКП №2859 від 22.12.2021 з 01.01.2022 для всіх споживачів за 1 куб. м. тариф з водопостачання становив18,26 грн. (з ПДВ) та тариф з водовідведення в сумі 19,27 грн. (з ПДВ), а загальний 37,53 грн. Відповідач відзначив, що виходячи із загального тарифу в сумі 26,30 грн., затвердженого постановою НКРЕКП від 29.06.2023 №1189 "Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення КП "Житомирводоканал" Житомирської міської ради" обґрунтована вартість послуг з водопостачання та водовідведення, яка повністю відшкодує експлуатаційні витрати позивача за період з березня 2025 року по листопад 2025 року для Новогуйвинського ВЖРЕКП становить 1 455 765,75грн (55 352,31куб.м. х 26,30).
У зв'язку з викладеним відповідач визнає позовні вимоги на суму 1 455 765,75грн, в іншій частині просить відмовити. Також представник відповідача просить повернути позивачу частину судового збору з державного бюджету у зв'язку з частковим визнанням позову (а.с.42-44).
Ухвалою суду від 24.02.2026 закрито підготовче провадження та призначено справу №906/1613/25 до судового розгляду по суті на 24.03.2026.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, зазначених у позові, просив задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився. Подав до суду клопотання №169 від 16.03.2026 у якому просить слухати справу без участі представника відповідача та не заперечує проти винесення рішення.
У судовому засіданні 24.03.2026 суд перейшов до стадії ухвалення судового рішення, відклав ухвалення та проголошення судового рішення до 24.03.2026 о 15:00.
Фактичні обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин.
20.01.2010 між КП "Житомирводоканал" Житомирської міської ради (виконавець/позивач) та Новогуйвинським виробничим житловим ремонтно-експлуатаційним комунальним підприємством (споживач/відповідач) укладено договір №1438 про відпуск води з комунального водопроводу та приймання стічних вод в комунальну каналізацію, відповідно до якого виконавець зобов'язався постачати споживачу воду із комунального водопроводу і приймати від нього стоки у комунальну каналізаційну систему міста Житомира.
Згідно з п. 1.2. договору споживач зобов'язався своєчасно і в повному обсязі на умовах даного договору оплачувати надані позивачем послуги з водопостачання та водовідведення за встановленими органами місцевого самоврядування тарифами згідно виставлених рахунків, а також додержуватися встановленого порядку обліку води (п. 1.2, 2.2 договору).
Пунктом 2.3. договору передбачено, що при його виконанні сторони зобов'язані керуватись діючими "Правилами користування системами центрального комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України", Правилами приймання стічних вод підприємств, організацій в господарсько-побутову систему каналізації м. Житомира", а також рішеннями органів місцевого самоврядування.
Зняття показників водоміру проводиться помісячно представником виконавця в присутності представника споживача (п. 3.2. договору).
Згідно з п.п.4.1.1. договору виконавець зобов'язався забезпечити відповідача водою для господарсько-побутових потреб в обсязі 18 000 куб. м. на рік та 1500 куб. м. на місяць.
Показники встановленого ліміту забезпечення відповідача питною водою, що використовується для технологічних потреб, у договорі не погоджено.
За п. 5.1. договору розрахунок за воду і прийняті стоки проводиться згідно показань водоміра за рахунком відповідно договірним та затвердженим тарифами.
Розрахунковий період за послуги виконавця встановлюється в один календарний місяць, з першого календарного дня по останній календарний день місяця в якому споживач користувався послугами виконавця (п. 5.4. договору).
Платіжні документи за відпущену воду і прийняті стічні води, а також підвищений тариф за скид понаднормативних забруднень належить сплаті в п'ятиденний період з дня їх вручення (п.5.6. договору).
Відповідно до п.5.7. договору у разі виникнення у споживача заборгованості за даним договором, виконавець має право всі кошти, перераховані споживачем за водопостачання та водовідведення, зараховувати в погашення існуючої заборгованості з найдавнішим терміном її виникнення.
Даний договір укладений терміном до 31.12.2010 і набирає чинності з дня його підписання обома сторонами та вважається щорічно продовженим, якщо за місяць до закінчення строку не заявлено однією із сторін про відмову від діючого договору або про його перегляд (п. 7.1 договору).
Згідно Постанови НКРЕКП №2316 від 24.12.2024 для КП "Житомирводоканал" з 01.01.2025 встановлено тарифи на централізоване водопостачання у розмірі 18,108грн за 1 куб. м. (без податку на додану вартість), а на централізоване водовідведення - 26,292грн за 1 куб. м. (без податку на додану вартість).
На виконання умов договору у період з березня 2025 року по листопад 2025 року позивач надав відповідачу послуги з водопостачання та водовідведення на загальну суму 5220277,04грн, що підтверджується рахунками-фактурами:
- за березень 2025 року №1438/261719 від 31.03.2025 на суму 622 092,91грн;
- за квітень 2025 року №1438/264671 від 30.04.2025 на суму 618 358,80грн;
- за травень 2025 року №1438/267686 від 31.05.2025 на суму 515 484,00грн;
- за червень 2025 року №1438/270679 від 30.06.2025 на суму 597 846,00грн;
- за липень 2025 року №1438/273690 від 31.07.2025 на суму 625 729,20грн;
- за серпень 2025 року №1438/276658 від 31.08.2025 на суму 614 673,60грн.;
- за вересень 2025 року №1438/279642 від 30.09.2025 на суму 545 829,05грн;
- за жовтень 2025 року №1438/282632 від 30.10.2025 на суму 573 685,96грн;
- за листопад 2025 року №1438/285550 від 30.11.2025 на суму 506 577,52грн (а.с.12-20).
Відповідач за вказаний період не здійснив оплату за надані послуги.
У зв'язку з неналежним та несвоєчасним виконанням відповідачем зобов'язань згідно з договором №1438, позивач з метою захисту своїх прав та інтересів звернувся до суду з даним позовом.
Норми права, застосовані судом, оцінка доказів, аргументів, наведених учасниками справи, та висновки щодо порушення, не визнання або оспорення прав чи інтересів, за захистом яких мало місце звернення до суду.
Статтею 11 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) встановлено, що підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема є договори та інші правочини.
Частинами першою та другою статті 509 ЦК України передбачено, що зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Відповідно до ст.526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Предметом спору є матеріально-правова вимога про стягнення основного боргу за неналежне виконання відповідачем договору №1438 від 20.01.2010 про відпуск води з комунального водопроводу та приймання стічних вод в комунальну каналізацію.
Правові, економічні та організаційні засади функціонування системи питного водопостачання, які спрямовані на гарантоване забезпечення населення якісною та безпечною для здоров'я людини питною водою врегульовано нормами Закону України "Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення".
Дія Закону України "Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення" поширюється на всіх суб'єктів господарювання, що виробляють питну воду, забезпечують міста, інші населені пункти, окремо розташовані об'єкти питною водою шляхом централізованого питного водопостачання або за допомогою пунктів розливу води (в тому числі пересувних), застосування установок (пристроїв), інших засобів нецентралізованого водопостачання, надають послуги з водовідведення, а також на органи державної влади та органи місцевого самоврядування, що здійснюють регулювання, нагляд і контроль за якістю питної води та/або послуг з водовідведення, станом джерел, систем питного водопостачання та водовідведення, а також споживачів питної води та/або послуг з водовідведення (стаття 2 Закону).
Згідно зі ст.ст.19, 20 зазначеного Закону послуги з централізованого водопостачання та водовідведення надаються на договірній основі.
За приписами статті 32 Закону України "Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення" за надання послуг з питного водопостачання споживач вносить плату за нормами і тарифами, що регулюються у встановленому законодавством порядку. Порядок справляння плати за надання послуг з питного водопостачання встановлюється законодавством. Тарифи на надання послуг з питного водопостачання розраховуються на підставі галузевих нормативів витрат і повинні повністю відшкодовувати експлуатаційні витрати та забезпечувати надійну роботу об'єктів централізованого питного водопостачання і водовідведення.
Згідно ч. 4 ст. 11 Закону України "Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення" органом державного регулювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення є НКРЕКП.
Отже, тариф (ціна) на послуги з водопостачання та водовідведення, які надає КП "Житомирводоканал" Житомирської міської ради за договором №1438 Новогуйвинському ВЖРЕП, є державною регульованою ціною, яка запроваджується органом виконавчої влади, відповідно до його повноважень у встановленому законодавством порядку (частина третя статті 189, стаття 191 ГК України).
Як встановлено ч.1 ст.1 Закону України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" від 22.09.2016 №1540-VIII, НКРЕКП (далі - Регулятор) є постійно діючим центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, який утворюється Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п.3 ч.2 та п.6 ч.3 ст.3 зазначеного Закону, основним завданням Регулятора є, серед іншого, реалізація цінової і тарифної політики у сферах енергетики та комунальних послуг.
Статтею 17 зазначеного Закону визначено, що для ефективного виконання завдань державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг НКРЕКП, серед іншого, приймає обов'язкові до виконання рішення (постанови, розпорядження) з питань, що належать до її компетенції.
Рішення (постанови, розпорядження) Регулятора є обов'язковими до виконання суб'єктами господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг (частина 9 статті 14 Закону).
Частиною 7 статті 14 зазначеного Закону встановлено, що рішення Регулятора, що мають ознаки регуляторних актів, а також рішення з питань встановлення тарифів на товари (послуги) суб'єктів природних монополій, цін (тарифів) для населення (якщо відповідні повноваження щодо встановлення цін (тарифів) надані спеціальними законами) набирають чинності з дня, наступного за днем їх опублікування в офіційному друкованому виданні - газеті "Урядовий кур'єр", якщо більш пізній строк набрання ними чинності не встановлено самим рішенням, але не раніше дня офіційного опублікування рішення.
22.12.2021 НКРЕКП прийнято постанову №2859 "Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення Комунальному підприємству "Житомирводоканал" Житомирської міської ради", якою встановлено з 01.01.2022 тарифи на централізоване водопостачання у розмірі 15,22грн за 1 куб.м (без податку на додану вартість), а на централізоване водовідведення - 16,06грн за 1 куб.м (без податку на додану вартість) незалежно від того чи є споживач цих послуг суб'єктом господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення (ліцензіатом), чи ні.
Сторонами не заперечувалось, що об'єм наданих послуг за спірний період не є спірним між сторонами, натомість предметом спору є застосування до Новогуйвинського ВЖРЕКП тарифу для оплати послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, наданих КП "Житомирводоканал" Житомирської міської ради.
У спірний період тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення були встановлені Постановою НКРЕКП №2316 від 24.12.2024 "Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення Комунальному підприємству "Житомирводоканал" Житомирської міської ради".
Механізм формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення для суб'єктів природних монополій та суб'єктів господарювання на суміжних ринках, які провадять або мають намір провадити господарську діяльність з централізованого водопостачання та водовідведення визначає Порядок формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, який затверджений постановою НКРЕКП від 10.03.2016 №302 (далі - Порядок).
Як передбачено п.1.4 Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та/або централізоване водовідведення здійснюється з урахуванням витрат за кожним видом ліцензованої діяльності з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, облік яких ведеться ліцензіатом окремо у розрізі споживачів: споживачі, які є суб'єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення; споживачі, які не є суб'єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення.
Відповідно до п.1.3 Порядку споживачі, які є суб'єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення ліцензіати, які придбавають в іншого ліцензіата питну воду з метою її подальшої реалізації споживачам та/або подають стічні води для централізованого водовідведення іншому ліцензіату за тарифами, розрахованими відповідно до глав 4 та 5 цього Порядку.
Пунктом 1.9 Порядку передбачено, що для встановлення тарифів на централізоване водопостачання та/або централізоване водовідведення ліцензіат подає до НКРЕКП у термін до 01 червня кожного року у друкованому та електронному вигляді заяву про встановлення тарифів та розрахунки тарифів за встановленими формами з підтвердними матеріалами і документами, що використовувалися для розрахунків.
Згідно з п.1.15 Порядку у разі якщо ліцензіат не надав до НКРЕКП у встановлений пунктом 1.9 цієї глави термін відповідну заяву та розрахунки тарифів на централізоване водопостачання та/або централізоване водовідведення, НКРЕКП на підставі даних звітності за звітний та базовий періоди, наданих до НКРЕКП розрахунків за звітний та базовий періоди може самостійно визначити та встановити тарифи.
Постановою НКРЕКП від 24.03.2016 №364 затверджено Процедуру встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення (тут і далі за текстом - Процедура).
Ця Процедура застосовується НКРЕКП при встановленні тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення і поширюється на суб'єктів господарювання, які отримали у встановленому законодавством порядку ліцензії на провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення та ліцензування яких здійснюється НКРЕКП (пункт 1.2 Процедури).
Пунктом 1.3 Процедури визначено такі терміни: встановлення тарифів - встановлення для ліцензіатів тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення за визначеною структурою таких тарифів; заява - письмове звернення до НКРЕКП щодо встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення з повним комплектом документів, передбачених цією Процедурою; заявник - ліцензіат, який звертається до НКРЕКП із заявою про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення.
Як встановлено п.2.2 Процедури для встановлення тарифів на централізоване водопостачання та/або централізоване водовідведення заявник подає до НКРЕКП у паперовому та електронному вигляді заяву про встановлення тарифів (додаток 2), а також розрахунки, підтвердні матеріали і документи, що використовувалися під час проведення таких розрахунків.
Згідно з пунктом 4.1 Процедури зміна тарифів може бути ініційована ліцензіатом шляхом надання до НКРЕКП відповідної заяви щодо встановлення тарифів та доданих до неї документів, зазначених у пункті 2.2 розділу ІІ цієї Процедури, або НКРЕКП без надання ліцензіатом зазначеної заяви.
Як вбачається із Постанови НКРЕКП №2316 від 24.12.2024, що з 01.01.2025 установлено Комунальному підприємству "Житомирводоканал" Житомирської міської ради тарифи зі структурою, наведеною в додатку до цієї постанови:
- на централізоване водопостачання - 15,09грн. за 1 куб. м (без податку на додану вартість), 18,108 з ПДВ;
- на централізоване водовідведення - 21,91грн. за 1 куб. м (без податку на додану вартість), 26,292 з ПДВ.
При цьому, визначені у вказаній постанові тарифи встановлено незалежно від того чи є споживач цих послуг суб'єктом господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення (ліцензіатом), чи ні.
Отже, для обрахунку тарифів з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення для суб'єктів господарювання у сфері централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, яким є відповідач, можуть бути лише ті тарифи, які були затверджені відповідною постановою НКРЕКП у період, коли вказані послуги надавалися відповідачу.
Крім того, суд зазначає, що згідно з Постановою НКРЕКП від 03.07.2023 №1218 "Про скасування деяких постанов НКРЕКП" скасовано з 01.07.2023 постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, згідно з переліком (додаток 1), пунктом 12 якого визначено Постанову від 29.06.2023 №1189 "Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення КП "Житомирводоканал" Житомирської міської ради" (на яку посилався відповідач, як на ціноутворюючу).
Як свідчать матеріали справи, позивач у період з березня 2025 року по листопад 2025 року виставив відповідачу рахунки-фактури на оплату на загальну суму 5 220 277,04грн за послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, однак які залишилися несплаченими.
З урахуванням наведеного, позовна вимога про стягнення з відповідача основного боргу на суму 5 220 277,04грн підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.1 ст.73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
За приписами ч.1 ст.74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Статтею 76 ГПК України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до ч.1 ст.77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
За приписами ч.1 ст.86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Відповідач не подав до суду жодного доказу на спростування позовних вимог, в тому числі доказів проведення розрахунків (платіжні доручення, виписки банківських установ щодо руху коштів, квитанції до прибуткових касових ордерів, тощо).
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, заявлені у відповідності до вимог чинного законодавства, підтверджуються належними доказами, які є в матеріалах справи, та підлягають задоволенню на суму 5 220 277,04грн.
Щодо розподілу судових витрат.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.129 ГПК України судовий збір у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Враховуючи задоволення позовних вимог у повному обсязі, на відповідача покладається судовий збір у розмірі 62 643,33грн.
Щодо клопотання представника відповідача про повернення позивачу частини сплаченого судового збору у зв'язку з частковим визнанням позову, суд відзначає, що згідно положень ст.7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила, а не за клопотанням відповідача.
Керуючись статтями 123, 129, 233, 236-238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Новогуйвинського виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного комунального підприємства (вул.Миру, 15, смт. Новогуйвинське, Житомирський район, Житомирська область, 12441, код ЄДРПОУ 30273396)
- на користь Комунального підприємства "Житомирводоканал" Житомирської міської ради (вул. Чуднівська, 120, м. Житомир, 10005, код ЄДРПОУ 03344065)
- 5 220 277,04грн. основного боргу;
- 62 643,33грн витрат по сплаті судового збору.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Соловей Л.А.
Віддрукувати:
1 - у справу;
2,3- сторонам через "Електронний суд".