Ухвала від 26.03.2026 по справі 521/950/26

ХАДЖИБЕЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ОДЕСИ_________

Справа №521/950/26

Пр. №2/521/2987/26

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 березня 2026 року м. Одеса

Хаджибейський районний суд міста Одеси в складі:

головуючого - судді Сегеди О.М.,

при секретарі - Жулего М.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Одесі клопотання відповідача про зупинення провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Кредит Капітал» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,

встановив:

В провадженні Хаджибейського районного суду м. Одеси перебуває цивільна справа за позовом ТОВ «ФК «Кредит Капітал» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором (справа №521/950/26).

Ухвалою суду від 04 лютого 2026 року відкрито провадження у справі, розгляд справи ухвалено проводити в порядку спрощеного позовного провадження, призначено судове засідання.

Представник позивача, діючий на підставі ордеру від 02 липня 2025 року, в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового засідання повідомлявся відповідно до вимог ст.128 ЦПК України.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового засідання повідомлялася судом відповідно до вимог ст. 128 ЦПК України, надав через канцелярію суду клопотання про зупинення провадження у справі, обґрунтоване тим, що він з 19 жовтня 2025 року по теперішній час перебуває на військовій службі у військовій частині НОМЕР_1 .

Згідно ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши матеріали справи, суд прийшов до висновку про необхідність задоволення клопотання відповідача та зупинення провадження у справі з наступних підстав.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 251 ЦПК України суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у разі перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 253 ЦПК України, провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 2 частини першої статті 251 цього Кодексу, - до припинення перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач ОСОБА_1 з 19 жовтня 2025 року перебуває на військовій службі у військовій частині НОМЕР_1 , що підтверджується копією довідки №3811 від 15 грудня 2025 року.

З урахуванням викладеного, суд вважає, що клопотання відповідача про зупинення провадження є обґрунтованим та підлягає задоволенню, адже відповідач ОСОБА_1 перебуває на військовій службі.

Керуючись ст.ст. 251, 253, 354 ЦПК України, суд -

ухвалив:

Клопотання відповідача про зупинення провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Кредит Капітал» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором - задовольнити.

Провадження по справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Кредит Капітал» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором - зупинити до припинення перебування ОСОБА_1 у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.

Ухвала суду може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя: О.М. Сегеда

Попередній документ
135183482
Наступний документ
135183484
Інформація про рішення:
№ рішення: 135183483
№ справи: 521/950/26
Дата рішення: 26.03.2026
Дата публікації: 30.03.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Хаджибейський районний суд міста Одеси
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; страхування, з них; позики, кредиту, банківського вкладу, з них; споживчого кредиту
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (27.02.2026)
Дата надходження: 23.01.2026
Предмет позову: про стягнення заборгованості
Розклад засідань:
26.02.2026 11:15 Малиновський районний суд м.Одеси
26.03.2026 10:30 Малиновський районний суд м.Одеси