Харківський окружний адміністративний суд
61700, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
26 березня 2026 р. № 520/28704/25
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Полях Н.А., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 (IПН: НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Богодухівської міської ради Харківської області (код ЄДРПОУ: 04058640, площа Соборності, буд. 2, м. Богодухів, Харківська обл., 62103) про визнання дій протиправними та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-
До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач з адміністративним позовом, в якому просить суд:
- визнати протиправними дії виконавчого комітету Богодухівської міської ради щодо зняття ОСОБА_1 , громадянина України, особу з інвалідністю II-ї групи в зв'язку з отриманням травми, пов'язаної із захистом України - з квартирного обліку;
- скасувати рішення виконавчого комітету Богодухівської міської ради № 130 від 26.02.2025 року щодо зняття ОСОБА_1 , громадянина України, особу з інвалідністю II-ї групи в зв'язку з отриманням травми, пов'язаної із захистом України - з квартирного обліку;
- зобов'язати виконавчий комітет Богодухівської міської поновити ОСОБА_1 , громадянина України, особу з інвалідністю II-ї групи в зв'язку з отриманням травми, пов'язаної із захистом України - на квартирному обліку.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду було прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене провадження в адміністративній справі.
Сторони були належним чином повідомлені про відкриття провадження у справі.
Відповідач подав до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що у спірних правовідносинах він діяв згідно чинного законодавства.
Керуючись приписами ст. 171, 257, 262 КАС України, суд зазначає, що розгляд позовної заяви здійснюється за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно з ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
З огляду на вказане вище, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до приписів ч. 4 ст. 229 КАС України, оскільки розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи згідно із приписами ст. 258 КАС України, то фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, повно виконавши процесуальний обов'язок зі збору доказів, перевіривши доводи сторін добутими доказами, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст належних норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, виходить з таких підстав та мотивів.
Судом встановлено, що позивач є особою з інвалідністю ІІ групи, інвалідність якого пов'язана із захистом Батьківщини, що підтверджується посвідченням особи з інвалідністю внаслідок війни та довідкою до акта огляду медико-соціальною експертною комісією, наданими до матеріалів справи.
З матеріалів справи вбачається, що рішенням виконавчого комітету Богодухівської міської ради Харківської області від 22.08.2024 позивача було взято на квартирний облік як особу, яка потребує поліпшення житлових умов, та включено до списку осіб, які мають право на першочергове забезпечення житлом.
03.12.2024 позивачем було укладено договір купівлі-продажу квартири, відповідно до якого він набув у власність квартиру, розташовану у місті Харкові, загальною площею 32,0 кв.м., що підтверджується договором купівлі-продажу, витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, а також технічним паспортом на квартиру, наявними в матеріалах справи.
Згідно з довідкою про реєстрацію місця проживання, після придбання зазначеної квартири позивач знявся з реєстрації місця проживання на території Богодухівської міської територіальної громади та зареєстрував місце проживання у місті Харкові за адресою придбаної квартири.
Виконавчим комітетом Богодухівської міської ради Харківської області 26.02.2025 прийнято рішення №130, яким позивача знято з квартирного обліку громадян, що потребують поліпшення житлових умов, у зв'язку з поліпшенням житлових умов та вибуттям до іншого населеного пункту.
Не погоджуючись із зазначеним рішенням, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення виконавчого комітету Богодухівської міської ради Харківської області від 26.02.2025 №130, визнати протиправним зняття його з квартирного обліку та зобов'язати відповідача поновити його на квартирному обліку.
У відзиві на позов відповідач зазначив, що підставою для прийняття оскаржуваного рішення стало набуття позивачем у власність житлового приміщення, площа якого перевищує встановлену норму забезпечення житловою площею на одну особу, а також зміна місця проживання позивача та його вибуття з території відповідної територіальної громади, у зв'язку з чим підстав для перебування на квартирному обліку не вбачається.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
За приписами статті 47 Конституції України кожен має право на житло. Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду. Громадянам, які потребують соціального захисту, житло надається державою та органами місцевого самоврядування безоплатно або за доступну для них плату відповідно до закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Житлового кодексу України ( далі - ЖК України), громадяни мають право на одержання у безстрокове користування у встановленому порядку жилого приміщення в будинках державного чи громадського житлового фонду, або на одержання за їх бажанням грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення для категорій громадян, визначених законом, або в будинках житлово-будівельних кооперативів.
Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 40 ЖК України громадяни перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов до одержання житлового приміщення, за винятком випадків, передбачених частиною другої цієї статті.
Громадяни знімаються з обліку потребуючих поліпшення житлових умов у випадках: 1) поліпшення житлових умов, внаслідок якого відпали підстави для надання іншого жилого приміщення; 1-1) одноразового одержання за їх бажанням від органів державної влади або органів місцевого самоврядування грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення у встановленому порядку; 2) виїзду на постійне місце проживання до іншого населеного пункту; 3) припинення трудових відносин з підприємством, установою, організацією особи, яка перебуває на обліку за місцем роботи, крім випадків, передбачених законодавством Союзу РСР, цим Кодексом та іншими актами законодавства Української РСР; 4) засудження до позбавлення волі на строк понад шість місяців, заслання або вислання; 5) подання відомостей, що не відповідають дійсності, які стали підставою для взяття на облік, або неправомірних дій службових осіб при вирішенні питання про взяття на облік.
Відповідно до ст. ст. 9, 43 ЖК України громадянам, які перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов, жилі приміщення надаються в порядку черговості. Черговість надання жилих приміщень визначається за часом взяття на облік.
Так, ст. 47 ЖК України норма жилої площі в Україні встановлюється в розмірі 13,65 квадратного метру на одну особу.
Згідно із ст. ст. 48, 49 ЖК України жиле приміщення надається громадянам у межах норми жилої площі, але не менше розміру, який визначається Кабінетом Міністрів України і Федерацією професійних спілок України. При цьому враховується жила площа у жилому будинку (квартирі), що перебуває у приватній власності громадян, якщо ними не використані житлові чеки. Понад норму жилої площі окремим категоріям громадян надається додаткова жила площа у вигляді кімнати або в розмірі десяти квадратних метрів.
Відповідно до абз. 1 п. 55 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень Українській РСР, затвердженими Постановою Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради від 11 грудня 1984 року № 470, жиле приміщення надається громадянинові на всіх членів, які перебувають разом з ним на квартирному обліку.
Пунктом 53 Правил визначено, що жиле приміщення надається громадянам у межах 13,65 квадратного метра жилої площі на одну особу, але не менше рівня середньої забезпеченості громадян жилою площею в даному населеному пункті. При цьому враховується жила площа у жилому будинку (квартирі), що перебуває у приватній власності громадян, якщо ними не використані житлові чеки.
Згідно з п. 25 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень Українській РСР, затвердженими Постановою Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради від 11 грудня 1984 року № 470, Виконавчі комітети місцевих Рад народних депутатів, підприємства, установи, організації щороку в період з 1 жовтня по 31 грудня проводять перереєстрацію громадян, які перебувають на квартирному обліку, в ході якої перевіряються їх облікові дані. Виявлені зміни вносяться в облікові справи громадян і книгу обліку осіб, які перебувають у черзі на одержання жилих приміщень. Зміни з питань, що належать до компетенції виконавчого комітету місцевої Ради народних депутатів, адміністрації підприємства, установи, організації (органу громадської організації) і профспілкового комітету, провадяться після прийняття рішень цими органами. Про внесені зміни заінтересованим особам направляється письмове повідомлення.
Пунктом 25-1 зазначених Правил визначено, що інформація про громадян, взятих на квартирний облік, та зміни до неї в установленому законодавством порядку вносяться до Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов.
Відповідно до ч.2 ст. 3 СК України сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки. Подружжя вважається сім'єю і тоді, коли дружина та чоловік у зв'язку з навчанням, роботою, лікуванням, необхідністю догляду за батьками, дітьми та з інших поважних причин не проживають спільно. Дитина належить до сім'ї своїх батьків і тоді, коли спільно з ними не проживає.
Постановою Кабінету Міністрів України «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей» від 19 жовтня 2016 р. № 719 (із змінами), затверджений Порядок виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення деяким категоріям осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей.
Пунктом 1 Порядку передбачено, що цей Порядок визначає умови та механізм виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення (далі - грошова компенсація) для сімей осіб, визначених пунктами 2-5 частини першої статті 10 -1 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», для осіб з інвалідністю I-II групи, яка настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, визначених пунктами 11-14 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та які потребують поліпшення житлових умов (далі - одержувач грошової компенсації), включені до списків осіб, які користуються правом позачергового (першочергового) одержання жилих приміщень, за місцем проживання відповідно до законодавства за категоріями, встановленими в пунктах 2 і 3 цього Порядку (далі - квартирний облік).
Право на отримання грошової компенсації відповідно до цього Порядку мають особи з інвалідністю I-II групи, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, визначених пунктами 11-14 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», які перебувають на квартирному обліку (далі - особи з інвалідністю) (п.1 Порядку).
Згідно п.4 Порядку, до 31 грудня 2024 р. виплата грошової компенсації здійснювалася за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей осіб, визначених пунктами 2-5 частини першої статті 10-1 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», для осіб з інвалідністю I-II групи, яка настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, визначених пунктами 11-14 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та які потребують поліпшення житлових умов.
З 1 січня 2025 р. виплата грошової компенсації здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту із виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей осіб, визначених пунктами 2-5 частини першої статті 10-1 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», для осіб з інвалідністю I-II групи, яка настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, визначених пунктами 11-14 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та які потребують поліпшення житлових умов (далі - субвенція), на реалізацію публічного інвестиційного проекту “Забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей».
Виплату грошової компенсації за рахунок субвенції забезпечують розпорядники субвенції за місцевими бюджетами, визначені рішеннями про такі бюджети відповідно до законодавства (далі - місцевий розпорядник).
Якщо особі встановлено II групу інвалідності, яка настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції або здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, або у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, пізніше, ніж цю особу взято на квартирний облік як особу з інвалідністю внаслідок війни, черговість виплати грошової компенсації визначається за датою встановлення II групи інвалідності відповідно до довідки медико-соціальної експертної комісії або витягу з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи.
Згідно п.14 Порядку, комісія відмовляє заявнику в призначенні грошової компенсації з таких підстав: заявник не перебуває на квартирному обліку; заявник та члени його сім'ї, на яких було розраховано грошову компенсацію, володіють майновими правами на об'єкти незавершеного житлового будівництва чи правом власності на житлове приміщення, що відповідає нормі жилої площі, визначеної статтею 47 Житлового кодексу України (на кожного члена сім'ї), що розташовані в населених пунктах на підконтрольній Україні території (крім житлового приміщення, яке зруйноване (знищене) або стало непридатним для проживання внаслідок збройної агресії Російської Федерації, зокрема з моменту введення воєнного стану), або таке нерухоме майно було відчужено протягом п'яти років, що передують даті подання заяви про призначення грошової компенсації; подання недостовірних відомостей.
З матеріалів справи судом встановлено, що рішенням виконавчого комітету Богодухівської міської ради Харківської області «Про затвердження протоколу засідання житлової комісії від 21.08.2024 року» № 1067 від 22.08.2024 ОСОБА_1 , 1994 р.н., склад сім'ї - 1 (одна) особа, як особу з інвалідністю внаслідок війни було включено до списку громадян, які потребують поліпшення житлових умов та мають право на позачергове одержання житла.
На час прийняття вказаного рішення виконавчого комітету ОСОБА_1 проживав та був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , що підтверджується витягом з реєстру територіальної громади від 31.07.2024 р.
Відповідно до свідоцтва про право на спадщину за законом № 2-130 та № 2-131 від 11.02.2021 ОСОБА_1 є співвласником будинку АДРЕСА_2 .
На виконання п. 25 «Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР», під час перевірки облікових даних було встановлено, що згідно з інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта від 25.02.2025 р., ОСОБА_1 була придбана однокімнатна квартира, загальна площа - 32 кв.м., житлова площа - 16,8 кв.м, за адресою: АДРЕСА_3 , згідно договору купівлі-продажу № 2906 від 03.12.2024. Власником вказаної квартири є позивач ОСОБА_1 .
Як убачається з матеріалів справи, за заявою позивача від 17.12.2024 він був знятий з реєстрації з Богодухівської міської територіальної громади та з 17.12.2024 та зареєстрований в Харківський територіальний громаді за адресою: АДРЕСА_3 .
На підставі вказаного, протоколом засідання житлової комісії міськвиконкому від 26 лютого 2025 року було прийнято рішення про зняття з квартирного обліку ОСОБА_1 у зв'язку з поліпшенням житлових умов, внаслідок якого відпали підстави для надання іншого жилого приміщення та виїзду на постійне місце проживання до іншого населеного пункту.
Рішенням виконавчого комітету Богодухівської міської ради Харківської області «Про затвердження протоколу засідання житлової комісії від 26.02.2025 р.» № 130 від 26.02.2025 р. ОСОБА_1 було знято з квартирного обліку.
Вирішуючи спір по суті заявлених вимог, суд виходить з того, що відповідно до приписів статті 40 Житлового кодексу України громадяни перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов до одержання житлового приміщення, однак підлягають зняттю з такого обліку у випадках, прямо визначених законом, зокрема у разі поліпшення житлових умов, внаслідок якого відпали підстави для надання іншого жилого приміщення, а також у разі виїзду на постійне місце проживання до іншого населеного пункту.
З аналізу наведених норм убачається, що перебування особи на квартирному обліку не є безумовним та безстроковим правом, а пов'язується виключно з наявністю передбачених законом підстав для визнання особи такою, що потребує поліпшення житлових умов, які підлягають перевірці органом місцевого самоврядування під час ведення обліку громадян.
Як встановлено судом, після взяття на квартирний облік позивач 03.12.2024 набув у власність квартиру загальною площею 32,0 кв.м., що підтверджується договором купівлі-продажу, витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та технічним паспортом на квартиру, які містяться у матеріалах справи.
Відповідно до статті 47 Житлового кодексу України норма жилої площі становить 13,65 квадратного метра на одну особу, при цьому під час визначення забезпеченості громадян житловою площею враховується також жила площа у житловому приміщенні, що перебуває у приватній власності громадян.
Як убачається з матеріалів справи, позивач проживає один, у зв'язку з чим належна йому квартира площею 32,0 кв.м. перевищує встановлену норму забезпеченості житловою площею на одну особу, що свідчить про поліпшення житлових умов позивача та відсутність підстав для подальшого перебування його на квартирному обліку.
Крім того, судом встановлено, що після придбання квартири позивач 17.12.2024 знявся з реєстрації місця проживання на території Богодухівської міської територіальної громади та зареєстрував місце проживання у місті Харкові, що підтверджується витягом з реєстру територіальної громади, наявним у матеріалах справи.
Відповідно до пунктів 8, 25 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, квартирний облік ведеться за місцем проживання громадян, а під час перереєстрації облікових справ перевіряються обставини, що впливають на право особи перебувати на такому обліку, у тому числі зміна місця проживання та поліпшення житлових умов.
Таким чином, встановлені судом обставини щодо набуття позивачем у власність житлового приміщення, забезпеченості його житловою площею понад встановлену норму, а також вибуття позивача на постійне місце проживання до іншого населеного пункту, є самостійними та достатніми підставами для зняття його з квартирного обліку відповідно до статті 40 Житлового кодексу України.
Посилання позивача на те, що він є особою з інвалідністю II групи внаслідок поранення, пов'язаного із захистом України, та має право на отримання житла або грошової компенсації, суд вважає необґрунтованими, оскільки відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №719 від 19.10.2016, право на отримання грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення мають особи з інвалідністю I-II групи, які потребують поліпшення житлових умов та перебувають на квартирному обліку.
Отже, сам по собі статус особи з інвалідністю внаслідок війни не є безумовною підставою для перебування на квартирному обліку, а право на отримання житла або грошової компенсації пов'язується із фактом потреби у поліпшенні житлових умов, яка у даному випадку відсутня.
Суд також враховує, що відповідачем під час прийняття рішення №130 від 26.02.2025 було проведено перевірку облікових даних позивача, встановлено факт набуття ним у власність житлового приміщення та зміну місця проживання, після чого житловою комісією прийнято рішення про зняття позивача з квартирного обліку, яке затверджене виконавчим комітетом у межах наданих законом повноважень.
Доказів того, що відповідач діяв поза межами повноважень, з порушенням встановленої процедури або без урахування фактичних обставин, позивачем суду не надано.
За таких обставин суд дійшов висновку, що рішення виконавчого комітету Богодухівської міської ради №130 від 26.02.2025 прийнято на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, у зв'язку з чим підстав для визнання його протиправним та скасування не вбачається, тому позовні вимоги задоволенню не підлягають.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З огляду на те, що позивач не довів обставин, які б свідчили про порушення його прав, свобод чи інтересів у сфері публічно-правових відносин, то у суду відсутні підстави для задоволення позову.
Керуючись ст. 14, 22, 194, 243, 246, 249, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (IПН: НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Богодухівської міської ради Харківської області (код ЄДРПОУ: 04058640, площа Соборності, буд. 2, м. Богодухів, Харківська обл., 62103) про визнання дій протиправними та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складено 26 березня 2026 року.
Суддя Н.А. Полях