18 березня 2026 рокуСправа №160/33945/25
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Кучми К.С., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,
Позивач звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 02.12.2025 року позовна заява була залишена без руху через невідповідність приписам ст.160 КАС України та запропоновано позивачу протягом десяти днів усунути недоліки позовної заяви шляхом надання до суду уточненої позовної заяви, в якій уточнити суб'єктний склад сторін та привести у відповідність найменування відповідача з кодом ЄДРПОУ, для суду та складу сторін.
На виконання ухвали суду 15.12.2025 року позивачем були усунуті недоліки позовної заяви, а саме надано до суду уточнену позовну заяву, в якій заявлені вимоги:
- визнати протиправною бездіяльність відповідача з не внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про присвоєння йому звання офіцерського складу - лейтенанта та військово-облікової спеціальності (ВОС), що відповідає його спеціалізації;
- зобов'язати відповідача внести до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про присвоєння йому звання офіцерського складу - лейтенанта та військово-облікової спеціальності (ВОС), що відповідає його спеціалізації.
В обґрунтування заявлених позовних вимог зазначено, що позивач є офіцером, має вислугу 5 років 5 місяців 1 день, його військово-облікова спеціальність (ВОС) - офіцер по бойовому управлінню командного пункту ВЧ НОМЕР_1 . Особисто звернувшись до відповідача, позивач дізнався, що він стоїть на військовому обліку як рядовий. Неодноразові усні звернення до відповідача з документами, що підтверджують звання та ВОС позивача не принесли результату, оскільки дані в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів актуалізовано не було. В подальшому позивач через свого представника звернувся до відповідача із вимогою, в якій просив внести до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів данні про присвоєння йому звання лейтенанта та ВОС, що відповідає його спеціалізації і видати паперовий військово-обліковий документ з відмітками про звання лейтенанта та ВОС. Проте, відповідач своїм листом від 13.11.2025 року №34/4.1/7054 надав позивачу відповідь не по суті вимог. Таким чином, бездіяльність відповідача з не внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про присвоєння позивачу звання лейтенанта та ВОС, що відповідає його спеціалізації є протиправною, що й стало підставою для звернення до суду з позовом.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18.12.2025 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі. Розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
До суду 09.01.2026 року відповідач надав відзив на позовну заяву, в якому просить поновити строк на подання цього відзиву та зазначає, що на виконання пункту 12 Порядку реалізації експериментального проекту з автоматичної верифікації та перевірки відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 16.08.2024 року № 932 (із змінами) стосовно позивача, надано дані Міністерству оборони України для внесення відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів в установленому законодавством порядку з використанням засобів захисту інформації, що мають сертифікат відповідності або позитивний експертний висновок за результатами державної експертизи у сфері захисту інформації, та з дотриманням вимог законодавства про захист персональних даних. Таким чином, Державною міграційною службою до Міністерства оборони України надано відомості про зареєстроване місце проживання позивача в Соборному районі місті Дніпра, внаслідок чого шляхом взаємодії реєстрів в автоматичному режимі позивача взято на військовий облік ІНФОРМАЦІЯ_2 , присвоївши звання солдат та військово-облікову спеціальність 999097А (солдат резерву). Приписами ч.1 ст.10 Закону України "Про Єдиний державний реєстр призовників військовозобов'язаних та резервістів" визначено, що держатель та адміністратори Реєстру, органи адміністрування та ведення Реєстру під час ведення Реєстру забезпечують його захист, зокрема захист цілісності бази даних Реєстру, його апаратного та програмного забезпечення, достовірності даних Реєстру, захист від несанкціонованого доступу, незаконного використання, незаконного копіювання, спотворення, знищення даних Реєстру, безпеку персональних даних, відповідно до цього Закону, законів України "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах", "Про захист персональних даних", міжнародних договорів у сфері захисту інформації, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Крім того, потребує з'ясування питання перебування на військовому обліку офіцерів запасу - позивача після звільнення з військової служби, а також місцезнаходження першого примірника його особової справи. На підставі вищевикладеного, відповідач просить суд відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.
Разом з відзивом на позовну заяву надано витяг з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів № *040520251425317100077* щодо ОСОБА_1 , в якому зазначено зокрема, що позивач стоїть на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_3 зі званням солдат, BOC: [999] Потребує проходження базової загальновійськової підготовки, код ВОС: [097] Солдат резерву. Відповідно до п.35, автоматичне взяття на облік згідно із змін від 01.04.2025 року до постанови КМУ № 932, згідно із п.37 позивача взято на військовий облік 10.03.2009 року 00:00 у ІНФОРМАЦІЯ_4 (аб.11 п.2 ч.1 ст.37) які старші 25 років і раніше не перебували на військовому обліку.
15.01.2026 року на адресу суду надійшла відповідь на відзив, в якій позивачем зазначено, що наказом командира ВЧ НОМЕР_2 його - офіцера по бойовому управлінню командного пункту ВЧ НОМЕР_1 у званні лейтенанта було звільнено на підставі наказу МОУ №0854 від 21.12.1996 року у зв'язку із скороченням штату, виключено зі списків особового складу частини та направлено на військовий облік до ІНФОРМАЦІЯ_5 . Наразі обов'язок ведення його військового обліку і актуалізація бази даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів покладено на ІНФОРМАЦІЯ_6 за місцем його проживання. Він неодноразово звертався як особисто, так і через представника письмово з вимогою від 29.10.2025 року, для актуалізації даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів до відповідача. Проте, як вбачається із наданого відповідачем витягу з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, дані про освіту та досвід роботи за його спеціальністю там відсутні. Крім того, відповідно до даних у графі (17) "освіта" наданого до витягу з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів зазначається: "Професійно-технічна освіта, 2013 р.". Тоді як, він отримав вищу освіту у 1995 році (диплом спеціаліста серії НОМЕР_3 , реєстраційний № 0906 від 30.09.1995 року). Відповідно до даних у графі (20) "Проходження військової служби" наданого до витягу з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів нічого не зазначається. Тоді як, він проходив службу на посаді офіцера по бойовому управлінню командного пункту ВЧ НОМЕР_1 у званні лейтенанта, має вислугу 5 років 5 місяців 1 день. У зв'язку із наведеним, позивач просить суд задовольнити позовну заяву в повному обсязі з підстав заявлених в ній.
Ухвалою від 16.01.2026 року клопотання відповідача про продовження строку для подання відзиву на позовну заяву у справі №160/33945/25 - задоволено. Визнано поважними причини пропуску строку для подання відзиву на позовну заяву у цій справі, поновлено відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву та прийнято його до розгляду.
Дослідивши матеріали справи, враховуючи позицію позивача, викладену у позовній заяві та у відповіді на відзив, враховуючи позицію відповідача, викладену у відзиві на позовну заяву, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному та об'єктивному розгляді обставин справи, суд встановив наступні обставини справи.
Судом встановлено, що позивачу відповідно до диплому спеціаліста серії НОМЕР_3 рішенням Державної екзаменаційної комісії від 30.09.1995 року присвоєно кваліфікацію спеціаліста - інженер по управлінню повітряним рухом.
Додатком № 0906 від 30.09.1995 року до диплому підтверджується, що позивач у 1991 році вступив та у 1995 році закінчив Харківський інститут льотчиків ВПС України по програмі Луганського вищого військового авіаційного училища штурманів за спеціальністю командна тактична авіація.
29.01.1997 року наказом командира ВЧ НОМЕР_2 позивача у званні лейтенанта було звільнено на підставі наказу Міністра оборони України № 0854 від 21.12.1996 року у зв'язку із скороченням штату. Вказаним наказом позивача - офіцера по бойовому управлінню командного пункту військової частини НОМЕР_1 у званні лейтенанта було виключено зі списків особового складу частини та направлено на військовий облік до ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Представник позивача звернувся до відповідача із вимогою (заявою), в якій просив внести до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів дані про присвоєння ОСОБА_1 звання лейтенанта та ВОС, що відповідає його спеціалізації і видати позивачу паперовий військово-обліковий документ з відмітками про звання лейтенанта та ВОС, що відповідає його спеціалізації.
Листом від 13.11.2025 року № 34/4.1/7054 відповідач повідомив представника позивача, що документи за зазначеними в запиті критеріями в ІНФОРМАЦІЯ_7 відсутні. Крім цього повідомлено, що для приведення облікових даних у відповідність позивачу необхідно особисто з'явитися до ІНФОРМАЦІЯ_2 з оригіналами документів стосовно проходження ним військової служби.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Правові та організаційні засади створення та функціонування Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, визначені Законом України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів" від 16.03.2017 №1951-VIII (далі за текстом - Закон №1951-VIII).
Відповідно до статті 1 Закону №1951-VIII єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів - це інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.
Основними завданнями Реєстру є: ідентифікація призовників, військовозобов'язаних, резервістів та забезпечення ведення військового обліку громадян України; інформаційне забезпечення комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань особовим складом у мирний час та в особливий період; інформаційне забезпечення громадян України, у тому числі осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію, та членів сімей загиблих військовослужбовців відомостями щодо виконання ними військового обов'язку (стаття 2 Закону №1951-VIII).
Згідно зі статтею 3 Закону №1951-VIII, основними засадами ведення Реєстру є:
1) обов'язковість та своєчасність внесення до Реєстру передбачених цим Законом відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів;
2) повнота та актуалізація відомостей Реєстру про призовників, військовозобов'язаних та резервістів;
3) захищеність Реєстру та внесених до нього відомостей - держава гарантує захист бази даних Реєстру від несанкціонованого доступу та зловживання доступом, незаконного використання відомостей Реєстру, порушення цілісності бази даних Реєстру та його апаратного чи програмного забезпечення, а також гарантує дотримання законодавства щодо захисту персональних даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів, наявних у Реєстрі.
Частиною п'ятою статті 5 Закону №1951-VIII передбачено, що органами адміністрування Реєстру в межах своїх повноважень є: уповноважений орган адміністрування держателя Реєстру; оперативні командування; територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя; Центральне управління Служби безпеки України; відповідні підрозділи розвідувальних органів України.
Органами ведення Реєстру є районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління Служби безпеки України та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи розвідувальних органів України. Органи ведення Реєстру забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних (частини 8, 9 статті 5 Закону № 1951-VIII).
За змістом статті 6 Закону № 1951-VIII до Реєстру вносяться, обробляються та зберігаються в базі даних Реєстру такі відомості: персональні дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів; службові дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
До службових даних призовника, військовозобов'язаного та резервіста належать: відомості про виконання військового обов'язку; відомості про результати проходження медичного огляду (військово-лікарської експертизи); відомості про проходження альтернативної (невійськової) служби відповідно до Закону України "Про альтернативну (невійськову) службу"; відомості про участь у бойових діях (стаття 8 Закону № 1951-VIII).
Відповідно до пунктів 1, 2, 16, 18 розділу ІІ Порядку № 94, суб'єктами Реєстру є володілець Реєстру, розпорядник Реєстру, органи адміністрування Реєстру та органи ведення Реєстру.
Володільцем Реєстру є Міністерство оборони України.
Органами ведення Реєстру є ТЦК та СП, Центральне управління СБУ та регіональні органи СБУ, відповідні підрозділи СЗРУ.
Призначена відповідальна особа за ведення Реєстру відповідно до покладених на неї обов'язків здійснює:
- внесення відомостей до електронних форм облікових карток призовників, військовозобов'язаних та резервістів відповідно до нормативно-правових актів з питань ведення військового обліку, взяття (зняття) на військовий облік з перевіркою відповідності персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів з існуючими обліковими даними;
- внесення змін до персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів на підставі відомостей органів виконавчої влади, інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, закладів освіти незалежно від підпорядкування і форми власності, ТЦК та СП, військових частин, а також відомостей, що подаються органу ведення Реєстру призовниками, військовозобов'язаними та резервістами;
- верифікацію персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних або резервістів, у тому числі осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію;
- перегляд та друк облікових документів, звітів та статистичних відомостей Реєстру відповідного ТЦК та СП, Центрального управління СБУ та відповідного регіонального органу СБУ, відповідного підрозділу СЗРУ;
- знищення повторного запису з Реєстру.
Виправлення недостовірних відомостей Реєстру, а також включення (не включення) до Реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, у тому числі осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію, здійснюється за результатами розгляду їхньої мотивованої заяви із зазначенням підстав, передбачених законодавством, яка подається до органів ведення Реєстру (п. 9 розділу ІІІ Порядку № 94).
Відповідно до п.12 Порядку № 94, отримання призовником, військовозобов'язаним та резервістом інформації про своє включення (не включення) до Реєстру та відомості про себе, внесені до Реєстру, здійснюється після особистого звернення та письмового запиту (в якому вказується прізвище, ім'я та по батькові (за наявності), місце проживання (місце перебування) і реквізити документа, що посвідчує особу, яка подає запит) до органу ведення Реєстру або в електронному вигляді через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері цифровізації.
Письмовий запит задовольняється протягом десяти календарних днів з дня його надходження.
Згідно із п.2 розділу IV Поряду № 94, актуалізація (внесення змін) відомостей Реєстру здійснюється:
- в електронному режимі - шляхом інформаційної взаємодії між Реєстром та інформаційно-телекомунікаційними системами, реєстрами, базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи;
- у ручному режимі - шляхом внесення призначеною відповідальною особою за ведення Реєстру відомостей до електронних форм облікових карток призовників, військовозобов'язаних та резервістів, відповідно до нормативно-правових актів з питань ведення військового обліку.
Відповідно до п.8 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів і форми такого документа, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року № 559 (далі - Порядок № 559), військово-обліковий документ в електронній формі містить такі відомості з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (за наявності):
1) прізвище;
2) власне ім'я (усі власні імена);
3) по батькові (за наявності);
4) дата народження;
5) реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);
6) окремий номер запису в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів;
7) відомості про результати медичних оглядів, що проводилися з метою визначення придатності до виконання військового обов'язку;
8) відомості про наявність відстрочки від направлення для проходження базової військової служби для призовників або відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період (бронювання) для військовозобов'язаних та резервістів;
9) військове звання (для військовозобов'язаних та резервістів);
10) військово-облікова спеціальність;
11) відомості про виконання військового обов'язку (категорія обліку);
12) відомості про військовий облік (вид обліку та територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, в якому перебуває на обліку);
13) відомості щодо звернення або надсилання до Національної поліції повідомлення про вчинення адміністративного або кримінального правопорушення;
14) адреса місця проживання;
15) номери засобів зв'язку;
16) адреси електронної пошти (за наявності);
17) дата і час оновлення облікових даних призовником, військовозобов'язаним та резервістом;
18) дата і час формування військово-облікового документа в електронній формі.
Згідно із абз.5 п.7 Порядку №559, у разі коли відомості, зазначені у підпунктах 1-5, 8, 11-13 пункту 8 цього Порядку, на момент зчитування не відповідають відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, військово-обліковий документ в електронній формі вважається недійсним.
Відповідно до пункту 4 Порядку № 559 у разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:
у паперовій формі - повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку;
в електронній формі - повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку.
Зміни вносяться протягом п'яти робочих днів з дня реєстрації заяви.
Таким чином, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є відповідальними особами за ведення Реєстру до обов'язку яких належить, зокрема, внесення змін до персональних та службових даних військовозобов'язаних на підставі відомостей, що подаються органу ведення Реєстру військовозобов'язаними.
Тобто, внесення змін чи виправлень недостовірних відомостей у Реєстрі проводиться органами ведення Реєстру на підставі особистої заяви військовозобов'язаного та долучених ним документів.
Щодо заявлених позовних вимог про зобов'язання відповідача внести до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про присвоєння позивачу звання офіцерського складу - лейтенанта та військово-облікової спеціальності (ВОС), що відповідає його спеціалізації, суд враховує наступне.
З аналізу приписів Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", Закону України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів", Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2022 року №1487, Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 16.06.2024 р. № 559, слідує, що вирішення питання про внесення змін до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відноситься до дискреційних повноважень відповідача.
Водночас, судом не встановлено, а відповідачем не доведено, що заяву позивача щодо внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про присвоєння йому звання офіцерського складу - лейтенанта та військово-облікової спеціальності (ВОС), що відповідає спеціалізації з додатками належним чином розглянуто, доданим. Документам поданим позивачем надана оцінка, та за наслідками розгляду заяви прийнято рішення.
За таких обставин, суд вважає лише за можливе визнати протиправною бездіяльність відповідача, що полягає у не розгляді заяви щодо внесення відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів про присвоєння позивачу звання офіцерського складу - лейтенанта та військово-облікової спеціальності (ВОС), що відповідає його спеціалізації.
З огляду на вищенаведене та те, що заява позивача не була розглянута по суті поставлених у ній питань та відповідачем не було надано оцінки доданим до неї документам, похідна позовна вимога підлягає задоволенню шляхом зобов'язання відповідача розглянути по суті заяву про внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про присвоєння позивачу звання офіцерського складу - лейтенанта та військово-облікової спеціальності (ВОС), що відповідає його спеціалізації, з урахуванням висновків суду, викладених у цьому рішенні.
Тобто, у задоволенні решти позовної заяви слід відмовити.
Суд також застосовує позицію ЄСПЛ, сформовану в пункті 58 рішення у справі "Серявін та інші проти України" (№ 4909/04): згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" (Ruiz Torija v. Spain) № 303-A, пункт 29).
Відповідно до ч.2 ст.2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Частиною 1 статті 9 КАС України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно із частинами 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
Таким чином, особливістю адміністративного судочинства є те, що тягар доказування у спорі покладається на відповідача - суб'єкта владних повноважень, який повинен надати суду всі матеріали, які свідчать про його правомірні дії.
В силу ч.3 ст.90 КАС України, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Приймаючи до уваги вище наведене, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовної заяви з викладених вище підстав.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.
Згідно із ч.3 ст.139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Як видно з матеріалів справи, позивачем при зверненні до суду понесені судові витрати, пов'язані зі сплатою судового збору за подання позовної заяви до суду, тому судовий збір у розмірі 605,60 грн (1 211,20 грн : 2) підлягає поверненню позивачу за рахунок бюджетних відшкодувань відповідача.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.8, 9, 72, 77, 132, 139, 241 - 246, 250, 262 КАС України, суд, -
Позовну заяву - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 , що полягає у не розгляді заяви щодо внесення відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про присвоєння ОСОБА_1 звання офіцерського складу - лейтенанта та військово-облікової спеціальності (ВОС), що відповідає його спеціалізації.
Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_6 розглянути по суті заяву про внесення відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про присвоєння ОСОБА_1 звання офіцерського складу - лейтенанта та військово-облікової спеціальності (ВОС), що відповідає його спеціалізації, з урахуванням висновків суду, викладених у цьому рішенні.
У задоволенні решти позовної заяви - відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_5 ) судові витрати по справі у розмірі 605,60 грн.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 КАС України та може бути оскаржено в строки, передбачені статтею 295 КАС України.
Суддя К.С. Кучма