Ухвала від 25.03.2026 по справі 522/172/26

Справа №522/172/26

Провадження №1-кс/522/1587/26

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25.03.2026 року м. Одеса

Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого СВ Відділу поліції №2 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Приморської окружної прокуратури міста Одеси ОСОБА_4 , про застосування запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту відносно:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Точилове, Ананївського району, Одеської області, громадянина України, фізична особа - підприємець, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого

підозрюваного у кримінальному провадженні № 12026162510000027 від 06.01.2026 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України,

за участю сторін кримінального провадження:

прокурора - ОСОБА_6 ,

підозрюваного - ОСОБА_5 , -

ВСТАНОВИВ:

Згідно клопотання, СВ ВП №2 ОРУП №1 ГУНП в Одеській проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12026162510000027 від 06.01.2026 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 367 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 20.11.2025, більш точного часу в ході досудового розслідування не встановлено, за результатами проведення закупівлі між Комунальною установою «Одеський зоологічний парк загальнодержавного значення» (Замовник) в особі директора ОСОБА_7 та ТОВ «ЕНЕРГОРЕЖИМ» (Підрядник) в особі директора ОСОБА_8 укладено договір підряду № 244 (ідентифікатор закупівлі № UA-2025-10-21-006955-a), з назвою предмета закупівлі: «Капітальний ремонт системи опалення із заміною котельного обладнання (роботи з усунення аварій в бюджетній установі) Комунальної установи «Одеський зоологічний парк загальнодержавного значення» за адресою: м. Одеса, вул. Новощіпний ряд, 25» (ДК 021:2015 (CPV) - 45453000-7 Капітальний ремонт і реставрація)». Звіт про який 14.11.2025 опубліковано у системі для здійснення публічних закупівель «Prozorro».

Згідно з п. 1.1 Розділу 1 вказаного Договору підряду на капітальний ремонт № 244 від 20.11.2025, ТОВ «ЕНЕРГОРЕЖИМ» узяло на себе зобов'язання на свій ризик виконати та в установлений Договором строк роботи по об'єкту будівництва, а Замовник зобов'язався передати Підряднику необхідну для виконання робіт проектну документацію.

Відповідно до п. 1.2 Розділу 1 вказаного Договору, склад та обсяги робіт, що мають бути виконані Підрядником, визначено у відповідності до додатків до цього Договору, які є невід'ємною його частиною.

Відповідно до п. 1.3 Розділу 1 вказаного Договору, місце виконання робіт: Україна, 65007, Одеська область, місто Одеса, вул. Новощіпний ряд, 25.

Згідно п. 2.2 Розділу 2 вказаного Договору, Підрядник забезпечує завершення виконання робіт згідно цього Договору у строк не більше ніж до 25.12.2025.

Відповідно до п. 2.3 Розділу 2 вказаного Договору, Датою закінчення робіт вважається дата їх прийняття Замовником. Виконання робіт (їх окремого етапу) може бути закінчено достроково та за згодою Замовника.

Згідно п. 3.1 Розділу 3 вказаного Договору, вартість робіт, що Замовником доручається Підряднику становить 4 701 245 грн. 10 коп. (чотири мільйона сімсот одна тисяча двісті сорок п'ять гривень 10 копійок), в тому числі ПДВ 20% - 783 540 грн. 85 коп. (сімсот вісімдесят три п'ятсот сорок гривень 85 копійок). Договірна ціна визначається на підставі Кошторисних норм України «Настанова з визначення вартості будівництва».

Відповідно до п. 3.5 Розділу 3 вказаного Договору, джерело фінансування робіт згідно цього Договору: кошти місцевого бюджету.

Згідно п. 4.1 Розділу 4 вказаного Договору, замовник має право: здійснювати у будь-який час, не втручаючись у господарську діяльність Підрядника (субпідрядника), технічний нагляд і контроль за ходом, якістю, вартістю та обсягами виконання робіт, делегувати в установленому законодавством порядку повноваження щодо здійснення технічного нагляду і контролю третій особі, зокрема спеціалізованій організації (консультаційній, проектній, інжиніринговій тощо) або спеціалісту, які мають відповідні дозвільні документи, з визначенням їх повноважень згідно чинного законодавства.

Відповідно до п. 13.2 Розділу 13 Договору, у випадку продовження строку виконання робіт або строку дії цього Договору з підстав, визначених згідно п. 19 Особливостей, та на строк, що охоплює більше ніж один бюджетний період Замовника, розподіл коштів на фінансування виконання робіт додатково узгоджується сторонами. Замовник має право уточнити план фінансування робіт на поточний рік з урахуванням наявних у нього коштів, обсягів фактично виконаних робіт, тощо.

Згідно п. 14.3 Розділу 14 Договору, передача виконаних робіт Підрядником і приймання їх Замовником оформлюється актом приймання виконаних будівельних робіт за формою КБ-2в, КБ-3 згідно Кошторисних норм України «Настанова з визначення вартості будівництва».

Відповідно до п. 14.4 Розділу 14 Договору, Замовник зобов'язаний прийняти виконані Підрядником роботи протягом 10 робочих днів з моменту подання їх до прийняття. Строк подання до прийняття виконаних робіт розпочинається з дати передачі Замовнику оформленого належним чином акту приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в, КБ-3.

Згідно до п. 15.1 Розділу 15 Договору оплата виконаних робіт проводиться у безготівковій формі. Розрахунки проводяться Замовником на підставі підписаних актів приймання виконаних будівельних робіт за формою КБ-2в і довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за формою КБ-3, згідно фактично виконаних робіт.

У подальшому, 03.12.2025, більш точного часу в ході досудового розслідування не встановлено, між замовником: Комунальною установою «Одеський зоологічний парк загальнодержавного значення» в особі директора ОСОБА_7 , що діяв на підставі Положення (далі - Замовник) з однієї сторони, та Фізична особа - підприємець ОСОБА_5 (далі - Виконавець), що діяв на підставі кваліфікаційного сертифікату від 31.01.2021 серія АТ № 007466, виданого Атестаційною архітектурно-будівельною комісією міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з іншої сторони, за адресою: місто Одеса, вулиця Новощіпний ряд, 25, укладено договір № 251 (надалі - Договір), відповідно до положень якого:

Згідно до п. 1.1 Розділу 1 Договору «Предмет договору», Виконавець зобов'язується за плату здійснювати технічний нагляд по об'єкту: «Капітальний ремонт системи опалення із заміною котельного обладнання (роботи з усунення аварій в бюджетній установі) Комунальної установи «Одеський зоологічний парк загальнодержавного значення» за адресою: м. Одеса, вул. Новощіпний ряд, 25».

Відповідно до п. 1.3 Розділу 1 Договору «Предмет договору», під веденням технічного нагляду Сторони розуміють здійснення Виконавцем ряду робіт, спрямованих на забезпечення контролю за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю за якістю та обсягами робіт під час виконання підрядником капітального ремонту по об'єкту визначеному в пункті 1.1 цього Договору.

Згідно до п. 1.4 Розділу 1 Договору «Предмет договору», здійснення технічного нагляду за капітальним ремонтом Об'єкта виконується у відповідності до Порядку здійснення технічного нагляду під час ремонту об'єкта архітектури, затверджений постановою Кабінету міністрів України від 11.07.2007 року за № 903.

Відповідно до п. 1.5 Розділу 1 Договору «Предмет договору», виконавець здійснює технічний нагляд за капітальним ремонтом Об'єкта особисто, через свого уповноваженого працівника або шляхом залучення інших юридичних чи фізичних осіб-підприємців (субпідрядників), які мають відповідні ліценції, сертифікати, тощо.

Згідно до п. 2.1, 2.1.2, 2.1.3, 2.1.5, 2.1.6, 2.1.7, 2.1.8, 2.1.9, 2.1.10, 2.1.11, 2.1.13 Розділу 2 Договору «Права та обов'язки сторін», виконавець зобов'язаний, якісно та у встановлений термін надати роботи, передбачені предметом цього Договору, при організації технічного нагляду контролювати дотримання умов, під час капітального ремонту Об'єкту, передбачених Державними будівельними нормами та правилами України, виконувати будь-які інші дії, необхідні для виконання зобов'язань за цим договором, забезпечити технічний нагляд за капітальним ремонтом Об'єкту відповідно до вимог затвердженої кошторисної документації, забезпечити контроль якості і об'ємів робіт на об'єкті, щомісячно складати та надавати Акт виконаних робіт, мати відповідні дозволи, які дають право здійснювати технічний нагляд за виконанням робіт відповідно до законодавства на весь час дії даного Договору, вести перевірку наявності документів, які підтверджують якісні характеристики конструкцій, виробів, матеріалів та обладнання, що використовується під час капітального ремонту Об'єкта, - технічні паспорта, сертифікати, документи, що відображають результати лабораторних випробувань, приладів і технологій відповідно до кошторисної документації, законодавства і граничних показників, вартості робіт, тощо, брати участь в контрольних обмірах, що проводяться в перевірках органами державного нагляду, відомчими інспекціями, представляти для цього необхідні документи, а також самостійно проводити контрольні обміри виконаних робіт, здійснювати контроль за веденням Загального журналу виконання робіт на об'єкті встановленого зразка, виконувати інші функції, пов'язані з технічним наглядом на Об'єкті.

Відповідно до п. 2.2.1, 2.2.2, 2.2.3, 2.2.4, 2.2.5, 2.2.6 Розділу 2 Договору «Права та обов'язки сторін», виконавець має право: отримати оплату за надані роботи на умовах, визначених цим Договором, вимагати від залучених Замовником до капітального ремонту Об'єкта підрядників виконання робіт відповідно до проектно-кошторисної документації та інших нормативних документів відносно порядку виконання та приймання робіт, зупиняти роботи у випадках застосування матеріалів, конструкцій та виробів незалежної якості, чи які не відповідають нормативним документам, ставити питання про проведення лабораторних та експертних оцінок відносно відповідності застосованих матеріалів сертифікатам якості, зупиняти роботи до оформлення актів на приховані роботи та в разі виявлення місць можливого виникнення недоліків будівельно-монтажних робіт, у будь-який момент в односторонньому порядку відмовитись від виконання зобов'язання надати роботи (їх частину), якщо: замовник не оплатив роботи (їх частину) згідно Договору, замовник не надав (не забезпечив надання) Виконавцю усіх необхідних документів (інформації) для належного надання робіт (їх частини), замовник вчинив інше діяння (дію, бездіяльність), що ускладнює або унеможливлює надання робіт (їх частини), чи якщо таке діяння вчинив Підрядник ремонту Об'єкта.

Згідно до п.2.3.2, 2.3.4, 2.3.5, 2.3.6, 2.3.8, 2.3.9 Розділу 2 Договору «Права та обов'язки сторін», замовник зобов'язаний надати Виконавцю Договір з підрядною організацією, попередити Виконавця про виконання прихованих будівельно-монтажних робіт на об'єкті за два дні до їх виконання для їх огляду, перевірки і підписання своєчасно актів на приховані роботи, надати Виконавцю Акт приймання виконаних будівельних робіт за формою КБ-2в, накладні на використані матеріали, а також розрахунки загальновиробничих та інших витрат з метою перевірки об'ємів та якості виконаних робіт, прийняти належним чином надані Роботи та підписати Акти виконаних робіт, та всі надані Виконавцем документи про виконане ним у відповідності з Договором. Після контролю за достовірності актів виконаних робіт за формою КБ-2в Виконавцем, підписувати ці акти в 3-денний термін з моменту одержання, з'явитися для підписання Акту здачі-приймання об'єкта, провести оплату робіт відповідно до умов Договору.

Відповідно до п. 3.1 Розділу 3 Договору «Ціна договору», Ціна цього Договору становить 28 658 гривень 00 копійок (двадцять вісім тисяч шістсот п'ятдесят вісім гривень 00 копійок).

Згідно до п. 4.1 Розділу 4 Договору «Порядок здійснення оплати», розрахунки проводяться шляхом оплати виконаних робіт, протягом 15 календарних днів, з моменту підписання щомісячних актів виконаних робіт.

Відповідно до п. 4.2 Розділу 4 Договору «Порядок здійснення оплати», усі розрахунки за Договором проводяться у безготівковій формі, шляхом банківських переказів в національній валюті України.

Згідно до п. 6.1 Розділу 6 Договору «Строк дії Договору», цей договір набирає чинності з дати його підписання Сторонами та діє до 31.12.2025, а в частині оплати - до повного виконання зобов'язань.

Відповідно до п. 7.1 Розділу 7 Договору «Відповідальність сторін», за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань за цим Договором Сторони несуть відповідальність згідно з цим Договором та чинним законодавством України.

Установлено, що механізм здійснення технічного нагляду під час нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту будівель і споруд, а також технічного переоснащення діючих підприємств (далі - будівництво об'єкта) визначається Порядком здійснення технічного нагляду під час будівництва об'єкта архітектури (далі - Порядок), який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України № 903 від 11 липня 2007 року «Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об'єкта архітектури».

Відповідно до п. 2 вказаного Порядку технічний нагляд забезпечує замовник (забудовник) протягом усього періоду будівництва об'єкта з метою здійснення контролю за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю за якістю та обсягами робіт, виконаних під час будівництва або зміни (зокрема, шляхом знесення) такого об'єкта.

Згідно з п. 3 Порядку технічний нагляд здійснюють особи, що мають виданий відповідно до законодавства архітектурно - будівельною атестаційною комісією кваліфікаційний сертифікат.

Установлено, що ОСОБА_5 26.05.2016 здійснено державну реєстрацію фізичної особи - підприємця, визначивши основним видом своєї економічної діяльності: 71.12 Діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах; Інші види діяльності: 41.10 Організація будівництва будівель 41.20 Будівництво житлових і нежитлових будівель 71.11 Діяльність у сфері архітектури.

Також встановлено, що у ОСОБА_5 наявний кваліфікаційний сертифікат від 31.01.2021, серія АТ № 007466, виданий атестаційною архітектурно-будівельною комісією міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Пунктом 5 Порядку передбачено, що особи, які здійснюють технічний нагляд, проводять перевірку:

- наявності документів, які підтверджують якісні характеристики конструкцій, виробів, матеріалів та обладнання, що використовуються під час будівництва об'єкта, - технічного паспорта, сертифіката, документів, що відображають результати лабораторних випробувань тощо;

- відповідності обсягів та якості виконаних будівельно-монтажних робіт проектно-кошторисній документації;

- виконання підрядником вказівок і приписів, виданих за результатами технічного нагляду.

Також, пунктом 5 Порядку визначено, що особи, які здійснюють технічний нагляд, проводять разом з підрядником огляд та оцінку результатів виконаних робіт, у тому числі прихованих, і конструктивних елементів.

Пунктом 6 Порядку передбачено, що особи, які здійснюють технічний нагляд, мають право вимагати від підрядника:

- виконання робіт відповідно до проектно-кошторисної та іншої технічної документації, дотримання вимог нормативних документів щодо порядку виконання і прийняття робіт;

- зупинення робіт у разі застосування ним матеріалів, деталей, конструкцій та виробів, які не відповідають вимогам нормативних документів;

- проведення лабораторних випробувань матеріалів і конструкцій щодо їх відповідності сертифікатам якості, а обладнання - технічним (технологічним) паспортам та своєчасного повідомлення їм про такі випробування;

- усунення відхилень від проектних рішень, недоліків (дефектів) та недоробок і повторного пред'явлення робіт для здійснення технічного нагляду;

- зупинення виконання робіт до оформлення актів огляду прихованих робіт.

Пунктом 7 Порядку передбачено, що у разі виявлення відхилень від проектних рішень, допущених під час будівництва об'єкта, та відмови підрядника їх усунути особа, що здійснює технічний нагляд, повідомляє про це замовнику (забудовнику) і відповідній інспекції державного архітектурно - будівельного контролю для вжиття заходів відповідно до законодавства.

На підставі наведеного, ОСОБА_5 отримавши відповідний Сертифікат, наділений комунальною установою спеціальним повноваженням на здійснення технічного нагляду за будівництвом будівель і споруд, під час здійснення якого наділяється передбаченими Порядком повноваженнями, які полягають у здійсненні організаційно-розпорядчих функцій, в тому числі, контролю за відповідністю обсягу та виду фактично виконаних робіт із проектно-кошторисною документацією, а також правом вимагати від виконавця виконувати роботи відповідно до проектно-кошторисної документації, зупиняти роботи у випадку виявлення невідповідностей та зобов'язувати виконавця усунути виявлені недоліки.

У відповідності до ч. 3 ст. 18 КК України, службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також обіймають постійно чи тимчасово в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом чи законом.

Таким чином, ОСОБА_5 діючи на підставі кваліфікаційного сертифікату від 31.01.2021, серія АТ № 007466, виданий атестаційною архітектурно-будівельною комісією міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, маючи право здійснювати технічний нагляд за капітальним ремонтом за Договором № 251 від 03.12.2025, був наділений комунальною установою спеціальним повноваженням на здійснення технічного нагляду, під час якого наділявся передбаченими Положенням Комунальної установи «Одеський зоологічний парк загальнодержавного значення» затвердженого рішенням Одеської міської ради від 08.02.2023 №1117-VIIІ повноваженнями, що полягали в здійсненні організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, а отже, був службовою особою, в розумінні ч. 3 ст. 18 КК України.

Так, ОСОБА_5 , у період з 03.12.2025 по 31.12.2025, упродовж робочого дня, більш точний час в ході досудового розслідування встановити не надалось можливим, перебуваючи на території м. Одеса, зокрема за місцем здійснення технічного нагляду за будівельними роботами за адресою: м. Одеса, вул. Новощіпний ряд, будучи службовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими функціями за спеціальним повноваженням, виступаючи у якості інженера з технічного нагляду на об'єкті: «Капітальний ремонт системи опалення із заміною котельного обладнання (роботи з усунення аварій в бюджетній установі) Комунальної установи «Одеський зоологічний парк загальнодержавного значення» за адресою: м. Одеса, вул. Новощіпний ряд, 25», достовірно знаючи обсяг покладених на нього обов'язків, в порушення вимог п. 5 Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об'єкта архітектури, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2007 року №903, п.п. 1.3, 1.4., 1.5, 2.1, 2.1.2, 2.1.3, 2.1.5, 2.1.6, 2.1.7, 2.1.8, 2.1.9, 2.1.10, 2.1.11, 2.1.13 договору технічного нагляду № 251, діючи зі злочинною самовпевненістю, передбачаючи можливість настання суспільно небезпечних наслідків свого діяння, але легковажно розраховуючи на їх відвернення, неналежно виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, хоча мав об'єктивну можливість їх виконання належним чином, під час здійснення технічного нагляду на об'єкті за вказаною адресою, без проведення належної перевірки відповідності обсягів та якості виконаних будівельно - монтажних робіт, якості матеріалів та виробів, що застосовуються у будівництві, затвердженій проектно - кошторисній документації, будівельним нормам і правилам, стандартам і технічним умовам, неналежним чином здійснив технічний нагляд та перевірку обсягів та вартості фактично виконаних будівельних робіт, відображених в актах КБ-2в акти приймання виконаних будівельних робіт за формою КБ-2в, а саме: акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт (КБ-2в) за грудень 2025 року від 08.12.2025 на загальну суму 2 474 710, 43 грн, акт № 2 приймання виконаних будівельних робіт (КБ-2в) за грудень 2025 року від 22.12.2025 на загальну суму 2 226 534, 67 грн., за Договором підряду № 244 від 20.11.2025 про капітальний ремонт системи опалення із заміною котельного обладнання (роботи з усунення аварій в бюджетній установі) Комунальної установи «Одеський зоологічний парк загальнодержавного значення» за адресою: м. Одеса, вул. Новощіпний ряд, 25, всього, на загальну суму 4 701 245 грн. 10 коп. (чотири мільйона сімсот одна тисяча двісті сорок п'ять гривень 10 копійок), в тому числі ПДВ 20% - 783 540 грн. 85 коп. (сімсот вісімдесят три п'ятсот сорок гривень 85 копійок).

Вказані акти містять інформацію з виконання робіт які, фактично, виконані не в повному обсязі та не відповідають переліку, обсягам та вартості робіт визначених проектно-кошторисною та первинно - звітною документацією в частині фактичного переліку та об'єму кількості матеріалів за найменуванням робіт.

Зокрема, встановлені наступні невідповідності обсягів виконаних будівельних робіт, які зазначені у вказаному Акті, обсягам фактично виконаних робіт:

Згідно Акту № 1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2025 року від 08.12.2025 до Договору № 244 від 20.11.2025 щодо проведення робіт з: «Капітальний ремонт системи опалення із заміною котельного обладнання (роботи з усунення аварій в бюджетній установі) Комунальної установи «Одеський зоологічний парк загальнодержавного значення» за адресою: м. Одеса, вул. Новощіпний ряд, 25», № 12 «Монтаж теплогенератора (маса 6,5 т включаючи димову трубу), № 13 Теплогенератор модульний ТМ-200-Т-00-ГТ/А (ПАСПОРТPASSPORTTM-200-Т-00-ГТ/А ТУ У 28.2-255209824-00162005).

Згідно акту № 1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2025 року від 08.12.2025 (форма №КБ-2в) вартість виконаних робіт складає 2 474 710, 43 грн.

Однак, вартість фактично виконаних будівельних робіт вказаних згідно акту № 1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2025 року від 08.12.2025 складає: 62 686, 61 гривень.

Згідно Акту № 2 приймання виконаних будівельних робіт (КБ-2в) за грудень 2025 року від 22.12.2025 до Договору підряду № 244 від 20.11.2025 щодо проведення робіт з: «Капітальний ремонт системи опалення із заміною котельного обладнання (роботи з усунення аварій в бюджетній установі) Комунальної установи «Одеський зоологічний парк загальнодержавного значення» за адресою: м. Одеса, вул. Новощіпний ряд, 25», № 16 монтаж теплогенератора (маса 6,5 т включаючи димову трубу), № 22 радіатори опалювальні біметалеві з боковим підключенням 500/96 5 секцій - комплект, № 26 кран радіаторний 1/2 термостатичний прямий, № 137 Кран запірний прямий RLV-1540, № 138 Термоголовка RA 2990, № 139 Кран Маєвського, № 143 прокладання трубопроводів опалення зі сталевих водогазопровідних неоцинкованих труб діаметром 50мм - 100 м, № 146 Ізоляція трубопроводів діаметром 57 мм напівціліндрами з мінеральної вати на синтетичному зв'язувальному, товщину ізолюційного шару 40 мм- 100 м, № 147 Ізоляція базальтова з захисним шаром Ду 50, № 148 Установлення насосів відцентрованих з електродвигуном масою до 0,1 т - насос, №150 Установлення фільтрів для очищення води діаметром 50 мм - шт, №157 Установлення регуляторів витрати і тиску гарячої води діаметром 50 мм - шт, №159 Установлення регуляторів витрати і тиску гарячої води діаметром 40 мм - шт, №161 Установлення манометрів з триходовим краном - комплект, №165 Прокладання трубопроводів водопостачання з труб поліеиленових напірних діаметром 63 мм - 100м, №169 Насос MAGNA1-25-40G - шт, №181 Установлення манометрів із триходовим краном - комплект, №183 Установлення термометрів в оправі прямих або кутових - комплект.

Згідно акту № 2 приймання виконаних будівельних робіт (КБ-2в) за грудень 2025 року від 22.12.2025 (форма №КБ-2в) вартість виконаних робіт складає 2 226 534, 67 грн.

Однак, фактична вартість виконаних робіт за актом № 2 приймання виконаних будівельних робіт (КБ-2в) за грудень 2025 року від 22.12.2025 складає 2 089 869, 90 грн.

Встановлено, що вартість фактично виконаних робіт при проведенні капітального ремонту системи опалення із заміною котельного обладнання (роботи з усунення аварій в бюджетній установі) Комунальної установи «Одеський зоологічний парк загальнодержавного значення» за адресою: м. Одеса, вул. Новощіпний ряд, 25» по договору підряду № 244 від 20.11.2025 не відповідає вартості зазначеній в первинній звітній документації (акти форми КБ-2в), а саме є меншою на 2 548 688, 59 грн.

Окрім того, на підставі проведеної судової будівельно-технічної експертизи встановлено спричинення матеріальної шкоди (збитків) Комунальній установі «Одеський зоологічний парк загальнодержавного значення» за адресою: м. Одеса, вул. Новощіпний ряд, 25, на загальну суму 2 548 688, 59 гривень (два мільйони п'ятсот сорок вісім шістсот вісімдесят вісім гривень 59 копійок).

Отже, обсяги, перелік та вартість виконаних робіт за замовленням Комунальної установи «Одеський зоологічний парк загальнодержавного значення», що включені до акту № 1 приймання виконаних будівельних робіт (КБ-2в) за грудень 2025 року від 08.12.2025 та акту № 2 приймання виконаних будівельних робіт (КБ-2в) за грудень 2025 року від 22.12.2025, щодо виконаних робіт при проведенні капітального ремонту системи опалення із заміною котельного обладнання (роботи з усунення аварій в бюджетній установі) Комунальної установи «Одеський зоологічний парк загальнодержавного значення» за адресою: м. Одеса, вул. Новощіпний ряд, 25», не відповідають фактично виконаним обсягам та вартості робіт на загальну суму 2 548 688, 59 гривень (два мільйони п'ятсот сорок вісім шістсот вісімдесят вісім гривень 59 копійок).

Після цього, ОСОБА_5 передав вказані акти до комунальної установи «Одеський зоологічний парк загальнодержавного значення» за адресою: м. Одеса, вул. Новощіпний ряд, 25, для їх подання до органів Державної казначейської служби України з метою реєстрації та взяття на облік і проведення подальшої оплати на розрахунковий рахунок ТОВ «ЕНЕРГОРЕЖИМ». Надалі, на підставі вищезазначених документів, що містили завідомо недостовірні відомості, комунальної установи «Одеський зоологічний парк загальнодержавного значення» та платіжних інструкцій № 08/12/2025 від 08.12.2025, № 22/12/2025 від 22.12.2025 на банківський рахунок суб'єкта господарської діяльності - ТОВ «ЕНЕРГОРЕЖИМ» (код ЄДРПОУ 36794946), № НОМЕР_1 відкритому у АТ КБ «ПРИВАТБАНК» безпідставно перераховано грошові кошти у сумі 2 548 688, 59 гривень (два мільйони п'ятсот сорок вісім шістсот вісімдесят вісім гривень 59 копійок).

Таким чином, ОСОБА_5 внаслідок неналежного виконання своїх службових обов'язків із здійснення технічного нагляду за виконанням будівельно - монтажних робіт, з контролю відповідності обсягів, строків та якості будівельно - монтажних робіт, а також якості матеріалів, виробів, що застосовуються у будівництві, затвердженій проектно - кошторисній документації, будівельним нормам і правилам, стандартам, технічним умовам, через несумлінне ставлення до них, неналежним чином здійснив технічний нагляд та перевірку обсягів, переліку та вартості фактично виконаних будівельних робіт, відображених в актах КБ-2в акти приймання виконаних будівельних робіт за формою КБ-2в, а саме: акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт (КБ-2в) за грудень 2025 року від 08.12.2025 на загальну суму 2 474 710, 43 грн, акт № 2 приймання виконаних будівельних робіт (КБ-2в) за грудень 2025 року від 22.12.2025 на загальну суму 2 226 534, 67 грн, щодо виконаних робіт при проведенні капітального ремонту системи опалення із заміною котельного обладнання (роботи з усунення аварій в бюджетній установі) Комунальної установи «Одеський зоологічний парк загальнодержавного значення» за адресою: м. Одеса, вул. Новощіпний ряд, 25» по договору підряду № 244 від 20.11.2025, тим самим надав документам статус офіційних, що посвідчують певні факти, які мають юридичне значення та які стали підставою для надлишкового перерахування бюджетних коштів на розрахунковий рахунок Підрядника, чим завдано матеріальну шкоду Комунальній установі «Одеський зоологічний парк загальнодержавного значення» за адресою: м. Одеса, вул. Новощіпний ряд, 25 на суму 2 548 688, 59 гривень (два мільйони п'ятсот сорок вісім шістсот вісімдесят вісім гривень 59 копійок), яка в 250 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину та відповідно до ч. 3 примітки 1 до ст. 364 КК України є тяжкими наслідками.

24.03.2026 року за результатами досудового розслідування ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України за кваліфікуючими ознаками: службова недбалість, тобто неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.

Обґрунтованість підозри ОСОБА_5 у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення підтверджується комплексом зібраних у кримінальному провадженні доказами: протоколами оглядів об'єкта будівництва із застосуванням фото- та відеофіксації, протоколами тимчасового доступу до речей і документів, висновком судово-будівельно-технічної експертизи, іншими матеріалами кримінального провадження в їх сукупності.

Як вбачається з клопотання слідчого, ОСОБА_5 підозрюється у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, яке згідно ст. 12 КК України є нетяжким злочином.

Слідчим зазначено, що відповідно до вимог ст. 184 КПК України під час досудового розслідування встановлено наявність ризиків, передбачених п.п. 1, 2, 3, 4, 5 ч. 1 ст.177 КПК України, і в обґрунтування необхідності застосування запобіжного заходу покладається необхідність запобігання подальшим спробам:

- переховуватися від органів досудового розслідування та суду, оскільки підозрюваний вчинив нетяжкий злочин та розуміє що йому загрожує реальне покарання у виді позбавлення волі;

- знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення. Є підстави вважати, що ОСОБА_5 може вдатись до спроб знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення та вказують на його причетність до скоєння даних кримінальних правопорушень.

- підозрюваний ОСОБА_5 , може незаконно впливати на свідків, потерпілих у даному кримінальному провадженні, шляхом прохань, підкупу або залякування або іншим чином, оскільки у зв'язку з врученням підозрюваному копій матеріалів, останній володіє інформацією про місце проживання та іншими контактними даними вказаних осіб. Крім того, станом на теперішній час у кримінальному провадженні не встановлено та не допитано всіх свідків, покази яких мають істотне значення для проведення повного, всебічного та неупередженого досудового розслідування, а також вони не допитані в судовому засіданні. Таким чином, ОСОБА_5 , може здійснювати вплив на вказаних осіб з метою зміни їх показів чи відмову від них

- перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином. Зокрема, у зв'язку з тим, що підозрюваний ОСОБА_5 може перешкоджати кримінальному провадженню, шляхом невиконання або неналежного виконання обов'язків покладених на нього, як на підозрюваного у кримінальному провадженні в разі обрання йому більш м'якого виду запобіжного заходу з метою уникнення від кримінальної відповідальності;

- підозрюваний ОСОБА_5 може продовжити вчиняти аналогічні кримінальні правопорушення, пов'язані із зловживанням повноваженнями під час здійснення технічного нагляду за виконанням робіт, оскільки останній, діючи як фізична особа-підприємець, надає послуги з технічного нагляду та має можливість і надалі укладати договори на здійснення такого нагляду за об'єктами будівництва, у тому числі за рахунок бюджетних коштів, підписувати акти виконаних робіт та підтверджувати їх обсяги і якість, що створює реальну загрозу повторного вчинення кримінальних правопорушень корисливого характеру.

З врахуванням сукупності викладених обставин, даних про особу підозрюваного, в силу характеру інкримінованого ОСОБА_5 діяння та одночасної потреби у проведенні слідчих, (розшукових) дій, спрямованих на встановлення всіх обставин кримінального правопорушення, для забезпечення належного виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків, слідчий за погодженням з прокурором просить застосувати до підозрюваногоОСОБА_5 запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав з обставин викладених в ньому та просив його задовольнити.

Підозрюваний заперечував проти задоволення клопотання слідчого, посилаючись на його необґрунтованість, та зазначив, що на теперішній час він має постійне місце реєстрації та проживання, є фізичною особою-підприємцем, працює, має міцні соціальні зв'язки, та з урахування свої кваліфікації на теперішній час виконує обов'язки, пов'язанні з ліквідацією наслідків руйнувань внаслідок військової агресії РФ.

Розглянувши клопотання, заслухав думку сторін кримінального провадження, приходжу до наступного висновку.

З наданих до суду матеріалів вбачається, що ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, санкція якої передбачає покарання від 2 до 5 років позбавлення волі.

Підозра висунутаОСОБА_5 підтверджується матеріалами кримінального провадження в їх сукупності.

Відповідно до ч. 1 ст. 181 КПК України домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби.

Згідно ч. 2 ст. 181 КПК України домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.

Відповідно до ч. 2 ст. 177 КПК України підставою застосування запобіжного заходу, окрім обґрунтованої підозри, є також наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.

Ризиком у контексті кримінального провадження є певна ступінь можливості, що особа вдасться до вчинків, які будуть перешкоджати судовому розгляду або ж створять загрозу суспільству. Слідчий суддя, оцінюючи вірогідність такої поведінки підозрюваним, має дійти обґрунтованого висновку про високий ступінь ймовірності позапроцесуальних дій зазначеної особи. Водночас КПК не вимагає доказів того, що підозрюваний обов'язково (поза всяким сумнівом) здійснюватиме відповідні дії, однак вимагає доказів того, що він має реальну можливість їх здійснити у конкретному кримінальному провадженні в майбутньому.

При вирішенні питання про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту слідчий суддя враховує, обставини передбачені ст. 178 КПК України, а саме: вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним кримінального правопорушення, тяжкість покарання, що загрожує останньому у разі визнання його винуватим, вік та стан його здоров'я.

Метою застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту до ОСОБА_5 є запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілих, свідків у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення.

З огляду на викладені обставини, враховуючи наявність у підозрюваного ОСОБА_5 постійного місця проживання, місця роботи, міцних соціальних зв'язків, слідчий суддя вважає, що ризики, на існуванні яких наполягав прокурор, хоча підтверджені, проте є мінімальними.

Разом з тим, слідчий суддя вважає за можливе застосувати до ОСОБА_5 запобіжний захід у виді домашнього арешту з забороною залишати місце проживання в нічний час доби.

Слідчий суддя вважає, що застосування саме такого запобіжного заходу буде достатнім та необхідним для забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків, зможе запобігти вищевказаним ризикам, передбаченим ч. 1 ст. 177 КПК України, та дасть змогу контролювати місце перебування підозрюваного під час здійснення досудового розслідування.

При цьому, запобіжні заходи у вигляді застави та особистого зобов'язання відносно ОСОБА_5 не можна обрати, оскільки інший, більш м'який запобіжний захід не забезпечить виконання останнім обов'язків які на підозрюваного будуть покладені та свідчитимуть про існування ризиків, зазначених вище.

Особиста порука не може бути застосована до підозрюваного

ОСОБА_5 у зв'язку з відсутністю письмових зобов'язань осіб, які заслуговують на довіру суду.

Таким чином, на підставі наданих матеріалів, оцінюючи всі встановлені під час розгляду клопотання обставини, враховуючи особу підозрюваного, приходжу до висновку, що до ОСОБА_5 необхідно застосувати запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, з забороною залишати житло у певний період доби, з покладенням обов'язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України.

З урахуванням викладеного клопотання слідчого про обрання запобіжного заходу відносно підозрюваного ОСОБА_5 підлягає задоволенню частково.

Керуючись ст. ст. 132, 176-178, 181, 193, 194, 196, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого СВ Відділу поліції №2 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Приморської окружної прокуратури міста Одеси ОСОБА_4 , про застосування запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - задовольнити частково.

Застосувати до підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, в межах строку досудового розслідування, тобто до 23.05.2026 року, заборонивши йому залишати місце свого проживання за адресою: АДРЕСА_2 , в нічний час, а саме з 24 години 00 хвилин до 05 години 00 хвилин наступного дня, (крім випадків необхідності прибуття в укриття, в разі оголошення повітряної тривоги на час воєнного стану, та виконання обов'язків, пов'язаних з ліквідацією наслідків руйнувань в наслідок військової агресії РФ).

Покласти на підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обов'язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України, зокрема:

- не залишати місце постійного проживання, розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , у період часу з 24 години 00 хвилин до 05 години 00 хвилин наступного дня, без дозволу слідчого, прокурора, слідчого судді;

- прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, слідчого судді;

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця мешкання та місця роботи;

- утримуватись від спілкування з свідками та потерпілими, з обставин скоєння кримінального правопорушення;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

Строк дії ухвали слідчого судді обчислюється з 25.03.2026 року з моменту фактичного оголошення ухвали та припиняє свою дію 23.05.2026 року.

Роз'яснити підозрюваному, що відповідно до ч. 5 ст. 181 КПК України, працівники органу Національної поліції з метою контролю за поведінкою підозрюваного, обвинуваченого, який перебуває під домашнім арештом, мають право з'являтися в житло цієї особи, вимагати надати усні чи письмові пояснення з питань, пов'язаних із виконанням покладених на нього зобов'язань.

Контроль за виконанням ухвали покласти на орган Національної поліції за місцем проживання підозрюваного ОСОБА_5 .

Ухвала слідчого судді щодо застосування запобіжного заходу підлягає негайному виконанню після її проголошення.

Апеляційна скарга, на ухвалу слідчого судді, може бути подана протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Подання апеляційної скарги на ухвалу слідчого судді зупиняє набрання нею законної сили, але не зупиняє її виконання.

Слідчий суддя: