Постанова від 24.03.2026 по справі 715/759/26

Сторожинецький районний суд Чернівецької області

Справа № 715/759/26

Провадження № 3/723/2462/26

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 березня 2026 року м.Сторожинець

Суддя Сторожинецького районного суду Чернівецької області Бужора В.Т. за участю прокурора Андріївської Г.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце реєстрації та фактичне місце проживання: АДРЕСА_1 , директор Кам'янецького закладу дошкільної освіти №1, присяжна Глибоцького районного суду Чернівецької області раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, протокол про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією № 185 від 03.03.2026 року, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи присяжною Глибоцького районного суду Чернівецької області (під час виконання нею обов'язків у суді) та відповідно до п.п. «ґ» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом на яку поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (тобто всупереч встановленого строку - до 01.04.2025, згідно ч. 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції»).

На підставі рішення XIX сесії VII скликання Г'либоцької районної ради Чернівецького району №435-19/23 від 22.06.2023 року ОСОБА_1 затверджена в списку присяжних Глибоцького районного суду Чернівецької області.

ОСОБА_1 , в суді вину визнала, підтвердила, що дійсно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік несвоєчасно, а саме 25.07.2025 року. Також пояснила, що причиною пропуску вчасного подання декларації була її поїздка закордон, а саме до Німеччини з 11.03.2024 року по 11.04.2024 року.

Прокурор вважає доведеною наявність в діях складу адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, тому її слід притягнути до адміністративної відповідальності, із накладенням стягнення у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Вина ОСОБА_1 підтверджується її поясненнями, наданими в суді, а також письмовими доказами, наявними в матеріалах справи: протоколами про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією № 185 від 03.03.2026 року; письмовими поясненнями ОСОБА_1 ; копіями паспортних даних ОСОБА_1 ; інформацією із сайту “https//declarations.com.ua/, з якої вбачається, що ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (щорічну та при звільненні) 25.07.2025 року; повідомленням Національного агенства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації; рішенням №35-19/23 ХІХ сесії VІІІ Чернівецької районної ради про затвердження списку присяжних Глибоцького районного суду.

Диспозицією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП адміністративна відповідальність наступає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до вимог ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» (надалі - Закон) визначено правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до вимог ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» (надалі - Закон) визначено правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до ч. 1 статті 45 Закону, передбачено, що особи зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"- ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно вимог роз'яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №4 від 13.11.2023 року, декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік подається відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону.

Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 несвоєчасно, а саме 25.07.2025 року подала електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік.

До визначених категорій осіб, які наділені правом на відтермінування обов'язку подання щорічної декларації за 2024 рік, ОСОБА_1 не відноситься.

Наданими поясненням ОСОБА_1 повідомила, що їй було відомо про необхідність подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, однак у зв'язку з проведенням операції чоловікові ОСОБА_1 - ОСОБА_2 , виїхала за межі України, а саме до Німеччини з 11.03.2025 по і 1.04.2025. Після приїзду до України ОСОБА_1 була впевнена, що декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік подавати не треба, оскільки строк для подачі декларації вже пройшов, тому подала вищезазначену декларацію несвоєчасно, а саме 25.07.2025.

Гранична дата подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік для ОСОБА_1 , як присяжної Глибоцького районного суду Чернівецької області, становить до 01.04.2025.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у відповідності до п.п. «ґ» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону, несвоєчасно без поважних причин, 25.07.2025, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (при встановленому строку до 01.04.2025), чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Враховуючи наведене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, в зв'язку з чим за скоєне вона повинна нести адміністративну відповідальність.

При накладенні стягнення, суд враховує характер вчинених правопорушень, наслідки їх вчинення, ступінь вини порушника, його особу та майновий стан.

Керуючись ст.ст.3, 45 Закону України «Про запобігання корупції», ст. 9, 36, ч.1 ст.172-6, ст. 283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце реєстрації та фактичне місце проживання: АДРЕСА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень. Стягувач: Управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України (58005, м.Чернівці, вул. Небесної Сотні, 2Г).

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце реєстрації та фактичне місце проживання: АДРЕСА_1 судовий збір у розмірі 665 (шістсот шістдесят п'ять) гривень 60 коп., перерахувавши вказану суму стягувачу Державній судовій адміністрації (01601, м.Київ, вул. Липська, 18/5) отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), р/р UA908999980313111256000026001, код касифікації доходів бюджету 22030106, код ЄДРПОУ 37993783.

Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення полстанови.

Суддя Сторожинецького районного суду Василь БУЖОРА